Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 57
  1. #1
    New Member evamar's Avatar
    Join Date
    02-06-12
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    74

    Default Ημερολόγιο Εύας

    γεια σας σκέφτηκα να γράφω εδώ για να διαβάζω και εγώ τι κάνω και φυσικά να μπορείτε να με διορθώνετε/συμβουλεύετε. κάνω διατροφή και γυμναστική 3 εβδομάδες προς το παρών όλα καλά και δεν την έχω χαλάσει ούτε μία μέρα. Αργά και σταθερά ώμος
    Το πρόγραμμα που ακολούθησα σήμερα ήταν.

    Πρωί.8:00. παν κέικ (εγώ τα έκανα)με ασπράδια και νιφάδες βρόμης θερμίδες 185 η μία, έφαγα 1 1/2
    Σνάκ10:00 . 2 φέτες ριζοκοφρέτα με 50γρ κοτόπουλο και μία φέτα τoματα
    Μεσημέρι 12:00 σολομό με σαλάτα μαρούλι
    Σνακ.3:00 μπισκότα (εγώ τα έκανα μην μαλώνετε) με βρόμη μία κουταλιά why πρωτεΐνη βανίλια και μία κουταλιά κομματάκια σοκολάτας άγλυκα 85 θερμίδες το ένα έφαγα 3
    βραδινό 6:00 σολομό με σαλάτα και 1/3 ρύζι μαύρο
    Η διαστάσεις μου είναι

    μέση 77-->72--.>70

    κοιλιά 88-->83-->79

    γοφοί 92-->89--89

    δεξί μπούτι 53.5-->50-->50

    αριστερό μπούτι 53,3-->50-->50
    με τα κιλά δεν ξέρω τι έχει γίνει αλλά έβαλα είμαι τώρα 53,1
    Ειρήνη ελπίζω αυτό να είναι καλύτερο σαν διατροφή από το φυστικοβούτιρο. και θέλω να ρωτήσω κάτι. μπορώ να φάω π.χ. κοτόπουλο 50γρ. με σαλάτα πράσινη η καρότα βραστά με 50γρ ρεβίθια βραστά και λεμονάκι? ή είναι πολύ?
    γυμναστική ακολουθώ ένα πρόγραμμα απο dvd ( insanity ) είναι κάθε μέρα 40 λεπτά καλό φαίνετε
    Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και την υποστήριξη.

  2. #2
    Pumping Iron 8avos's Avatar
    Join Date
    27-07-11
    Posts
    651

    Default

    θερμίδες-macros φαντάζομαι τα χεις υπολογίσει!αν θες γράψε τα ξανά όπως και τι στόχο έχεις για να μπορούμε
    να συμμετέχουμε στο λόγκ σου.αν έχεις κάποιο ιστορικό με γυμναστική.
    καλή αρχή!

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Kαλημέρα Εύα και καλή αρχή με το ημερολόγιό σου!!
    Διάβασα προσεκτικά και το άλλο τόπικ που έχεις ανοίξει και γράφεις στατιστικά σου
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=30444

    Επειδή στο μυαλό σου τα έχεις συγχισμένα/μπερδεμένα, χρειάζεται να κάνεις μικρές αλλαγές/βήματα και έξυπνες κινήσεις μιας και ο χρόνος σου είναι περιορισμένος, για να έχεις το καλύτερο αποτέλεσμα.

    Σύμφωνα με το βάρος/ύψος σου (παρεπιπτόντως είμαστε ίσα 1.63 κι εγώ), τα κιλά είναι πολυ καλά.Αυτό που πρέπει να αλλάξεις είναι η αναλογία λίπους/μυώδη ιστού. Αυτό θα κάνει τη διαφορά. Δεν θες μια διατροφή μειωσης λίπους, αλλά μία που να υποστηρίζει τη μυική ανάπτυξη σε συνδιασμό με γυμναστική.

    Θα μου πεις τώρα, πως μπορώ αφού γυμνάζομαι στο σπίτι και αργά το βράδυ μετά τη δουλειά; Όλα γίνονται! Ακόμα και στο σπίτι μπορείς να κάνεις καλές προπονήσεις! Αρκεί να έχεις την καθοδηγία του τι και πως να κάνεις. Αν μπορείς να αφιερώσεις έστω 30 λεπτά αλλά ποιοτικά 30 λεπτά θα δεις διαφορά πάνω σου σε βάθος χρόνου.

    Την υπομονή την έχεις, την θέληση κι αυτή την έχεις!

    Σχετικα με τη διατροφή σου, τα γεύματά σου είναι καλά αλλά λίγα. Περισσότερη ποικιλία, λαχανικά, τροφές πρωτεινούχες (είπες δεν τρως κρέας άρα ψάχνεις για εναλλακτικές λύσεις, πχ όσπρια αβγά, ψάρια-δεν ξέρω αν τα τρως).

    Φυστικοβούτυρο άστο απ'έξω, δεν ξέρω πιο παίρνεις αν έχει προσθήκη ζάχαρης κλπ. Καλύτερα να τρως ωμά αμύγδαλα. Και καλά λιπαρά θα παίρνεις και πρωτείνη. Ή και αυτό που γράφεις, να το αντικαταστήσεις με κοτόπουλο + λαχανικά ή όσπρια.

    Αν δεν έχεις συνηθίσει τα πολλά γεύματα, τότε κάντο σταδιακά. Βάζε 3 βασικά γεύματα και πλαισίωσέ τα με 2 σνακ ή το αντίστροφο, ανάλογα με τι δυνατότητες εχεις στη δουλειά.
    Μπορείς να παιρνεις και τάπερ, αλλά να χεις και μικρά σνακ που ειναι ευκολο να τρως χωρις πολλές πολλές διαδικασίες, πχ ενα σακουλακι με μια χουφτα αμύγδαλα ή 2 ρυζογκοφρετες με 1 γιαουρτι.

    Για την ώρα μην μπλέκεσαι με macros, θερμίδες κλπ.. Πρώτα μάθε να έχεις έναν σωστό σκελετό διατροφικό, να επιλέγεις σωστές τροφές σε μέτριες πάντα ποσότητες (πχ κοτόπουλο όσο η παλάμη σου ή ρύζι όσο η γροθιά σου για να σου δώσω να καταλάβεις) και μετά μπαίνεις στη διαδικασία των θερμίδων. Αν μετράς από τώρα θα μπερδευτείς ακόμα περισσότερο.

    Λύσεις υπάρχουν πολλές! ;)
    Last edited by Kardoula; 03-07-12 at 08:15.

  4. #4
    New Member evamar's Avatar
    Join Date
    02-06-12
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    74

    Default

    Πολύ καλές οι συμβουλές σου.
    Με τα φαγητά συνηθίζω πλέων και παίρνω τάπερ στην δουλειά πάντα και τρώω της συγκεκριμένες ώρες(8:30-11:00-2:00-5:00-10:00) πάνω κάτω με απόκλιση 30 λεπτά σε περίπτωση που πέσει δουλειά στο μαγαζί. Από κρέας τρώω κοτόπουλο στήθος μόνο, ψάρια μόνο σολομό, τόνο όχι και τόσο και από όσπρια τα πάντα όπως και σαλατικά μαρούλι σπανάκι μπρόκολο λάχανο καρότα.

    Το πρόβλημα μου είναι
    το πρωί να φάω αυγά π.χ. σε ομελέτα η βραστά δεν έχω πρόβλημα τα τρώω μια χαρά. Σνακ μετά τι να φάω? Αμύγδαλα μια χούφτα.

    Μεσημέρι μετά το ρεγουλάρω με πρωτεΐνη σαλάτα και υδατάνθρακα αν και μπερδεύομαι με τις ποσότητες
    Το απόγευμα ?
    με τα γιαούρτια δεν τα πάω καλά. Αν φάω γαλέτα καλαμποκιού καλά είναι με καμία τομάτα? Γιατί ρυζογκοφρέτα δεν μου αρέσει καθόλου αν φάω μια μπανάνα είναι οκ η χάλια?

    Το βράδυ κάνω όπως είπα 3 εβδομάδες τώρα την γυμναστική insanity από τον shaun t είναι 40 λεπτά κάθε μέρα πίνοντας ένα ισοτονικό γιατί αλλιώς δεν βγαίνει και μετά πίνω ένα γεύμα πρωτεϊνούχο γιατί αν φάω 10 η 11 που θα τελειώσω την γυμναστική κανονικό βραδινό θεωρό πάντα με το δικό μου φτωχό μυαλό ότι θα μου κάτσει.αν φάω 7-8 το βράδυ βραδυνο πρην την γυμναστική μετά δεν μπορώ να κάνω γυμναστική. Το λίπος να το κάνω μυς. Πραγματικά είναι λες και μου λες να μάθω αστροφυσική. Έχω διαβάσει τόσα πολλά άρθρα και τελικά μπερδεύτηκα.

  5. #5
    New Member evamar's Avatar
    Join Date
    02-06-12
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    74

    Default

    Σκέπτομαι να ανεβάσω μία Φώτο για να δείτε που είμαι και τα προβλήματα μου

  6. #6
    New Member evamar's Avatar
    Join Date
    02-06-12
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    74

    Default

    Quote Originally Posted by 8avos View Post
    θερμίδες-macros φαντάζομαι τα χεις υπολογίσει!αν θες γράψε τα ξανά όπως και τι στόχο έχεις για να μπορούμε
    να συμμετέχουμε στο λόγκ σου.αν έχεις κάποιο ιστορικό με γυμναστική.
    καλή αρχή!
    θερμίδες είμαι στης 1800 ιστορικό γυμναστικής. παλιά ήμουν γραμμωμμένη ελαφρά έκαμνα γυμναστική 2 ώρες 4 φωρές την εβδομάδα για πολλά χρόνια 1 ώρα αερόβια και 1 ώρα στέπ ή μία ώρα βάροι αλλά εδω και πολλά χρόνια λόγο τροχαίου και ενιχίρισεις δεν επιτρεπόταν να κάνω. οπότε είμαι ενεργά μόνο της τελευταίες 3 εβδομάδες σε ένα πρόγραμμα 40 λεπτό insanity από τον shaun t. στόχος μου είναι να μειώσω το λίπος και να κάνω κάποια στιγμή γράμμωση ξανά.
    Last edited by evamar; 03-07-12 at 20:56.

  7. #7
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by evamar View Post
    θερμίδες είμαι στης 1800 ιστορικό γυμναστικής. παλιά ήμουν γραμμωμμένη ελαφρά αλλά εδω και πολλά χρόνια λόγο τροχαίου και ενιχίρισεις δεν επιτρεπόταν να κάνω. οπότε είμαι ενεργά μόνο της τελευταίες 3 εβδομάδες σε ένα πρόγραμμα 40 λεπτό insanity από τον shaun t. στόχος μου είναι να μειώσω το λίπος και να κάνω κάποια στιγμή γράμμωση ξανά.
    ...περαστηκα σου...και μην το βαλεις ποτε κατω...προχωρα...και αν ξαναπεσεις...ξανασηκω και προχωρα...
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  8. #8
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Evoula εμεις θα κανουμε τα παντα να βοηθησουμε και να περνας ευχαριστα μαζι μας...
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  9. #9
    New Member evamar's Avatar
    Join Date
    02-06-12
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    74

    Default

    περνάω πολύ καλά με την παρεούλα σας γιαυτό και μπαίνω κάθε μέρα και μαθαίνω τα νέα σας και την πρόοδο σας. Leo είμαι Κριός στο ζώδιο και κρητικιά και αν γνωρίζεις από αυτά είμαι πεισματάρα μέχρι εκεί που δεν πάει.

  10. #10
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by evamar View Post
    περνάω πολύ καλά με την παρεούλα σας γιαυτό και μπαίνω κάθε μέρα και μαθαίνω τα νέα σας και την πρόοδο σας. Leo είμαι Κριός στο ζώδιο και κρητικιά και αν γνωρίζεις από αυτά είμαι πεισματάρα μέχρι εκεί που δεν πάει.
    .απο αυτο και μονο σου το ποστ...σου δηλωνω επισημα στο λογκ σου...πως μαρεσεις!!!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  11. #11
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Καλή αρχή και από εμένα και καλή δύναμη! Δώστου να καταλάβει...
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  12. #12
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Καλημέρα Εύα!

    Quote Originally Posted by evamar View Post

    Το πρόβλημα μου είναι
    το πρωί να φάω αυγά π.χ. σε ομελέτα η βραστά δεν έχω πρόβλημα τα τρώω μια χαρά. Σνακ μετά τι να φάω? Αμύγδαλα μια χούφτα.
    Ότι σου αρέσει και σου είναι πιο εύκολο. Στην ομελέτα μπορείς να προσθέσεις αν σου αρέσουν και μανιτάρια ή ότι άλλο μυρωδικό ως συμπλήρωμα. Με τι άλλο τα συνδιάζεις τα αβγά;
    Σνακ 10-15 αμύγδαλα περίπου είναι καλά και εύκολο να τα χεις στο σακουλάκι να τα φας.
    Γάλα το πίνεις; Ρωτάω επειδή λες οτι δεν είσαι και πολύ φαν του γιαουρτιού. Πάντως αν το γιαούρτι δε σου αρέσει λόγω γεύσης, μπορείς να πάρεις φρουί ζελέ γιώτης (αυτό χωρίς ζάχαρη) γεύση κεράσι ή φράουλα (νομίζω έχουν και ανανά) και να ρίχνεις ένα κουταλάκι μέσα στο γιαούρτι να παίρνει γεύση! Ή επίσης μπορείς να ρίχνεις 1-2 κουταλάκια κοφτά του γλυκού κακάο (αυτό το άβραστο που κάνουν ρόφημα σοκολάτα) και λίγο γλυκαντικό (πχ τύπου νατρίν) και να το κάνεις μους σοκολάτα.



    Μεσημέρι μετά το ρεγουλάρω με πρωτεΐνη σαλάτα και υδατάνθρακα αν και μπερδεύομαι με τις ποσότητες
    Το απόγευμα ?
    με τα γιαούρτια δεν τα πάω καλά. Αν φάω γαλέτα καλαμποκιού καλά είναι με καμία τομάτα? Γιατί ρυζογκοφρέτα δεν μου αρέσει καθόλου αν φάω μια μπανάνα είναι οκ η χάλια?

    Το βράδυ κάνω όπως είπα 3 εβδομάδες τώρα την γυμναστική insanity από τον shaun t είναι 40 λεπτά κάθε μέρα πίνοντας ένα ισοτονικό γιατί αλλιώς δεν βγαίνει και μετά πίνω ένα γεύμα πρωτεϊνούχο γιατί αν φάω 10 η 11 που θα τελειώσω την γυμναστική κανονικό βραδινό θεωρό πάντα με το δικό μου φτωχό μυαλό ότι θα μου κάτσει.αν φάω 7-8 το βράδυ βραδυνο πρην την γυμναστική μετά δεν μπορώ να κάνω γυμναστική. Το λίπος να το κάνω μυς. Πραγματικά είναι λες και μου λες να μάθω αστροφυσική. Έχω διαβάσει τόσα πολλά άρθρα και τελικά μπερδεύτηκα
    Με τις ποσότητες αν μπερδεύεσαι υπολόγιζέ τες ως εξής: την πηγή πρωτείνης(κοτόπουλο, ψάρι κλπ) περίπου όσο η παλάμη σου. Υδατάνθρακα (ρύζι πχ) ένα φλυτζάνι βρασμένο. Πατάτες περίπου 1 μέτρια είναι καλά.
    Τυρί τρως; Μπορείς να πάρεις το arla delite που χει μόνο 5% λιπαρά και αρκετή πρωτείνη, ασβέστιο! Επίσης ψωμί του τοστ ολικής και να κάνεις τοστ με τυρί και κοτόπουλονα το έχεις ως σνακ.
    Και η γαλέτα καλαμποκιού με την ντομάτα είναι οκ αλλά να έχεις και πρωτείνη πχ λίγα ασπράδια ή κοτόπουλο.
    Μετά την προπόνηση πάντα θα έχεις πρωτείνη+υδατάνθρακα στο γεύμα σου ανεξαρτήτου ώρας. Θα ναι κάτι ελαφρύ,η πατάτα ας πούμε είναι εύπεπτη.

    Η μπανάνα όχι, δεν είναι καθόλου χάλια, να τρως μέχρι 2 μερίδες φρούτα την ημέρα.

    Quote Originally Posted by evamar View Post
    Σκέπτομαι να ανεβάσω μία Φώτο για να δείτε που είμαι και τα προβλήματα μου
    Αυτό είναι το καλύτερο. Έτσι θα έχουμε πλήρη εικόνα.

    Quote Originally Posted by evamar View Post
    θερμίδες είμαι στης 1800 ιστορικό γυμναστικής. παλιά ήμουν γραμμωμμένη ελαφρά έκαμνα γυμναστική 2 ώρες 4 φωρές την εβδομάδα για πολλά χρόνια 1 ώρα αερόβια και 1 ώρα στέπ ή μία ώρα βάροι αλλά εδω και πολλά χρόνια λόγο τροχαίου και ενιχίρισεις δεν επιτρεπόταν να κάνω. οπότε είμαι ενεργά μόνο της τελευταίες 3 εβδομάδες σε ένα πρόγραμμα 40 λεπτό insanity από τον shaun t. στόχος μου είναι να μειώσω το λίπος και να κάνω κάποια στιγμή γράμμωση ξανά.
    οι 1800 θερμίδες είναι οι θερμίδες συντηρησής σου;

  13. #13
    Pumping Iron 8avos's Avatar
    Join Date
    27-07-11
    Posts
    651

    Default

    έλα κριαράκι go
    είμαστε πεισματάρηδες αν θελήσουμε κάτι τόόόσο πολύ.
    καλή συνέχεια λοιπόν

  14. #14
    New Member evamar's Avatar
    Join Date
    02-06-12
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    74

    Default

    Ωραία αύριο θα αναρτήσω το πρόγραμμα που θα ετοιμάσω για να φάω ελπίζω με τις συμβουλές αυτές να το κάνω καλύτερο. Φώτο θα ανεβάσω λιγάκι αργότερα γιατί πήγα θάλασσα και έχω γίνει σαν της μαϊμούς τον κ?ο .Ευχαριστώ πολύ.
    1800 θερμίδες είχα υπολογίσει με συνδυασμό έντονη/μέτρια γυμναστική. 163 ύψος με 53 κιλά 31 ετών
    θανο και εσυ κριαράκι ¨)

  15. #15
    New Member evamar's Avatar
    Join Date
    02-06-12
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    74

    Default

    Attachment 11387 δεν ξέρω αν φαίνεται είναι το πρωινό το σνακ και το μεσημεριανό μου. το απόγευμα θα φάω η φρούτο ή γιαούρτι με φρουι ζελέ μια κουταλιά το βράδυ πρωτεϊνούχο/υποκατάστατο ρόφημα γεύματος.

  16. #16
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Ωραία η φωτό, μας άνοιξες την όρεξη!!! Μπράβο και για την οργάνωση Αν δεν φαίνεται, θα τις ανεβάζεις με τον εξής τρόπο: Όταν ποστάρεις θα πατάς το "go advanced" και στη σελίδα που σου βγάζει θα πατάς το κουμπί που γράφει "manage attachments".

    Quote Originally Posted by evamar View Post
    1800 θερμίδες είχα υπολογίσει με συνδυασμό έντονη/μέτρια γυμναστική. 163 ύψος με 53 κιλά 31 ετών
    Οι 1800 θερμίδες είναι χωρίς τον συντελεστή για έντονη γυμναστική. Έκανα τον υπολογισμο και βγαίνουν, θερμίδες συντήρησης για μέτρια δραστηριότητα 2028 θερμίδες και για έντονη 2257 θερμίδες. Εκτός αν εννοείς ότι οι 1800 θερμίδες είναι επειδή αφαίρεσες από της συντήρησης και κινείσαι υποθερμιδικά.
    Last edited by Kardoula; 05-07-12 at 06:36.

  17. #17
    New Member evamar's Avatar
    Join Date
    02-06-12
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    74

    Default

    καλησπέρα ειχα αφαιρέσει απο την συντήρηση τώρα μαλλον δεν θα ειμαι υποθερμιδικά γιατι δεν θέλω να χάσω κιλά . το φαγάκι μου για αυριο θα ειναι αυτό...2 αυγά ομελάτα πρωι, πίτα αράβικη την έκανα με αλεύρι ολικής 100% χωρις αλάτι κ.τ.λ. κοτόπουλο βραστό και λάχανο τσιγαριστο στο γουοκ με σκόρδο χωρίς λάδι. τομάτα για μεσημερι. απόγευμα μπανάνα και βραδυ μάλλον θα φάω ότι και το μεσημέρι. δεν ξέρω αν ειναι καλά αν όχι πήτε μου. το ποστάρω απο τώρα μην τα φάω και μετά κλέγομαι ότι δεν ήξερα.
    Attached Images Attached Images

  18. #18
    New Member evamar's Avatar
    Join Date
    02-06-12
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    74

    Default

    Καλημέρα βάζω αυτές τις Φώτο για να έχετε μια ολοκληρωμένη άποψη. Η πρώτη είναι ένα δήγμα πριν από 2 και μισή εβδομάδες και σήμερα. Έχει γίνει κάποια πρόοδο πιστεύω.
    112.jpg44.jpg444.jpg

  19. #19
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by evamar View Post
    Καλημέρα βάζω αυτές τις Φώτο για να έχετε μια ολοκληρωμένη άποψη. Η πρώτη είναι ένα δήγμα πριν από 2 και μισή εβδομάδες και σήμερα. Έχει γίνει κάποια πρόοδο πιστεύω.
    112.jpg44.jpg444.jpg
    ..Ευακι εγω βλεπω ενα πολυ ωραιο γυναικιο/θυληκο σωμα και μπραβο σου...δεν ξερω τους στοχους που εχεις θεσει...αλλα σαν σωμα εισαι σουπερ!!! μπραβο σου...που νομιζεις υστερεις καπως και θες διορθωμα?? σε ενοχλει καποιο συγκεκριμενο σημειο πανω σου...???
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  20. #20
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Ωωωωωωω!!!!! Εύα μου μόλις είδα τις φωτό, συγχαρητήρια! Όντως η διαφορά είναι εμφανής. Βλέπω την κοιλιά να έχει χάσει λίπος και να αρχίζει το σώμα σου να φτιάχνει σχήματα. Πολύ αρμονικό σώμα, σωστές αναλογίες. Μπράβο!! Συνέχισε έτσι δυναμικά και περιμένουμε και επόμενα update!

    Όσο για το γεύμα που έβαλες παραπάνω, είναι πολύ καλό (αν και απαντάω καθυστερημένα αλλά ήμουν εκτός υπολογιστή χτες).

  21. #21
    New Member evamar's Avatar
    Join Date
    02-06-12
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    74

    Default

    563.565.jpg Σας ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη σας. Άργησα να μπω και να σας ενημερώσω για την πρόοδο μου δεν έχω σταματήσει την προσπάθεια φυσικά παλεύω ακόμα. Πάω αρκετά καλά και πλέων όλα γίνονται ρουτίνα. Φανταστείτε εκεί που γυρνούσα από την δουλειά και σκεφτόμουν. Μήπως να μην κάνω σήμερα γυμναστική! (αλλά πάντα έκανα στο τέλος έστω και αν το έπαιρνα απόφαση 12 η ώρα το βράδυ) τώρα πλέων δεν βλέπω την ώρα να γυρίσω σπίτι και να ξεκινήσω να γυμνάζομαι.
    Πολλά με ενοχλούν στο σώμα μου και ποιο πολύ η κοιλιά και τα μπούτια. Αλλά σιγά ?σιγά. Αν έχετε κάτι να προτείνετε όπως κανένα γεύμα γιατί στέρεψα από ιδέες που θα βοηθούσε θα χαρώ πολύ.
    Αυτή η Φώτο είναι λιγάκι σκοτεινή αλλά δεν ξέρω δεν μπόρεσα να βγάλω καλύτερη. Από βδομάδα θα βγάλω ξανά γιατί τώρα είμαι και αδιάθετη και έχω και τα γυναικεία πρηξίματα των ημερών αυτόν.
    Attached Images Attached Images
    Last edited by evamar; 21-07-12 at 15:14.

  22. #22
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Ελα βρε κουκλιτσα σουπερ εισαι τι να λεμε..!!!!!.
    Μα καλα και συ διαλεξες αυτες τις "μερες" για φωτο , χαθηκε ο καιρος να περιμενεις λιγο !!!
    Παντος διακρινω κοιλιακα η με γελαν τα γερικα ματια μου ???
    Τα μπουτια για μενα ειναι ΟΚ , η κοιλιτσα ειναι λογο ημερων οποτε ???????
    Δεν ξερω πως εχεις οραματιστει το σωμα σου αλλα πλεον λεπτομεριες μειναν !!!!
    Συνεχισε ετσι δυναμικα !!!!!
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  23. #23
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    καλεεεεεε αυτη εχει μησει λεμε μπραβο συνεχισε :)

  24. #24
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Quote Originally Posted by evamar View Post
    Πολλά με ενοχλούν στο σώμα μου και ποιο πολύ η κοιλιά και τα μπούτια. Αλλά σιγά ?σιγά. Αν έχετε κάτι να προτείνετε όπως κανένα γεύμα γιατί στέρεψα από ιδέες που θα βοηθούσε θα χαρώ πολύ.
    Μικρά και σταθερά βήματα, μπράβο Εύα!!! Αν και κανονικά θα πρεπε να περιμένεις για φωτό, να περάσουν τα πρηξίματα και τα νερά που κρατάς λόγω περιόδου.
    Τι γεύμα θες να αντικαταστήσεις ακριβώς;

  25. #25
    Advanced Bodybuilder patrinos2003's Avatar
    Join Date
    12-10-04
    Location
    Πάτραι
    Posts
    952

    Default

    Quote Originally Posted by evamar View Post
    Καλημέρα βάζω αυτές τις Φώτο για να έχετε μια ολοκληρωμένη άποψη. Η πρώτη είναι ένα δήγμα πριν από 2 και μισή εβδομάδες και σήμερα. Έχει γίνει κάποια πρόοδο πιστεύω.
    112.jpg44.jpg444.jpg
    δεν τα πήγαινα ποτέ καλά με τα ωραία λόγια, είσαι σε καλό δρόμο, μόνο μια παρότρυνση/συμβουλή μην φοβάσαι να κάνεις σκουώτ ;)

  26. #26
    New Member evamar's Avatar
    Join Date
    02-06-12
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    74

    Default

    Insanity - Body Transformation

    αυτό είναι το πρόγραμμα που κάνω αυτήν την στιγμή. για σκουότ θα πρέπει να πάρω μπάρα έτσι! έχει μία ο γαμπρός μου θα δω αν μπορεί να μου την δανείσει μέχρι να πάρω και εγώ. με το βραδινό έχω πρόβλημα, κάνω γυμναστική 8-9 η ώρα το βράδυ, τι μπορώ να φάω? και η απορία μου είναι αν κάνω 12 το βράδυ γυμναστική πρέπει να φάω μετά? προς το παρών πίνω ένα σέικ με why πρωτεΐνη.

    Σε ένα μίξερ βάζω
    ½ κούπα πάγο
    1 κούπα νερό παγωμένο
    30γρ why protein
    1 κουταλιά κακάο χωρίς προσθήκη ζάχαρης
    1 κουταλιά stevia
    1 κουταλιά καφέ (προτιμώ φρεντο)
    αν νομίζετε ότι είναι οκ με το σεικ πχ σαν και αυτό η και με άλλες παραλλαγές οκ γιατί με βολεύει να πω την αλήθεια είναι πρακτικό και ευκολοχώνευτο.

    και εγώ να πω την αλήθεια διακρίνω κάτι εκεί στην κοιλιά ελπίζω από βδομάδα που θα φύγουν τα πρηξίματα και βγάλω μια Φώτο της προκοπής και όχι σκοτεινή να δούμε πώς θα φαίνετε τότε . θα βγάλω και πλάτη και γάμπα και μπρατσάκια. το μόνο σημείο που μου αρέσει πάνω μου είναι η πλάτη και γάμπα να πω την αλήθεια και ώμοι γιατί από την δουλειά γυμνάζονται μια χαρά και δεν χριζόταν να κάνω και πολλά-πολλά.
    σήμερα για βραδινό έφαγα κατά της 6 μετά την γυμναστική μου μια ομελέτα σε αντικολιτικό και έβαλα λίγη φέτα μέσα και μισό μπιφτεκάκι σκέτο ο κιμάς και το ανάμιξα με βρόμη και μπαχαρικά στο ζύμωμα, μάλλον βλακεία έκανα νομίζω βαρύ γεύμα τελικά μου φάνηκε . για αυτό μέχρι τώρα πίνω σεικ

  27. #27
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Ότι ώρα και να κάνεις βάρη, το μεταπροπονητικό σου πρέπει να έχει πρωτεϊνη και υδατάνθρακα. Ας πούμε ότι τελειώνεις την προπόνηση στις 9. Μετά μπορείς να πιείς whey με μία μπανάνα (θα την πρόσθετα στο μπλέντερ όπως το κάνεις). Μετά από μία μιάμιση ώρα θα έτρωγα ένα γιαούρτι με λίγα αμύγδαλα ή κότατζ.
    Η άλλη λύση είναι να φας ένα κανονικό γεύμα πχ κοτόπουλο με ρύζι ή πατάτα (αντί για τα 2 προηγούμενα). Απλά πράγματα.
    Υποθετικά τώρα, αν έκανες μέσα στα μαύρα μεσάνυχτα προπόνηση, πίνεις το ρόφημά σου με την μπανάνα και μετά από λίγο πέφτεις για ύπνο.
    Last edited by Kardoula; 21-07-12 at 23:23.

  28. #28
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    Συγχαρητήρια για την πρόοδό σου..καλή συνέχεια σου εύχομαι με ακόμα πιο τέλεια αποτελέσματα!!

  29. #29
    New Member evamar's Avatar
    Join Date
    02-06-12
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    74

    Default

    Να είστε όλοι καλά για την υποστήριξη σας σήμερα όντος την χρειαζόμουν . έκανα την διατροφή μου μια χαρά πρωί αυγά σνακ γιαούρτι με φράουλες γεύμα κρεατάκι με μαύρο ρύζι και αγγούρι σνακ μπανάνα βράδυ σέικ με προτείνει σπανάκι και ροδάκινο. Το βράδυ δυστυχώς επειδή η μέρα μου ήταν πολύ φορτωμένη 10 ώρες ασταμάτητη δουλειά δεν μπόρεσα να βγάλω όλο το πρόγραμμα γυμναστικής η τουλάχιστον όχι με την ένταση που απαιτούσαν οι ασκήσεις αλλά κουτσά στραβά έκανα 50 λεπτά. Είχα και έναν πόνο πίσω στον δεξί ποπομέριον δεν ξέρω τι είναι οπότε με δυσκόλεψε και αυτό. Αύριο που σχολάω νωρίς πιστεύω θα είμαι σε καλύτερη φόρμα. Αυτά προς το παρών

  30. #30
    New Member evamar's Avatar
    Join Date
    02-06-12
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    74

    Default

    γεια σας. έλειπα πολύ καιρό από το φόρουμ γιατί είχα κάποια προβλήματα υγείας οπότε δεν ήμουν και σε θέση να ακολουθήσω άλλο το πρόγραμμα διατροφής ούτε το πρόγραμμα γυμναστικής γιατί δεν επιτρεπόταν από τους γιατρούς να έχω κραδασμούς στο σώμα μου όπως απαιτεί το τρέξιμο η γενικά η αεροβική. τέλος πάντων αυτά τα θέματα λήξαν τώρα εδώ και 2 εβδομάδες και έχω μπει ξανά σε διατροφή +γυμναστική. δεν έχω μετρηθεί να δώ σε τι στάδιο βρίσκομαι αλλά θα το κάνω να δώ που είμαι . Το θέμα είναι ότι έχω χάσει πάλι την μπάλα με τις θερμίδες και τις ώρες που πρέπει να τρέφομαι μια επιδρομή στα ποστ σας πιστεύω θα με βάλει πάλι στο κλήμα. καλή χρονιά σε όλους σας αν και καθυστερημένα υγεία και αγάπη σε όλους.


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Το ημερολόγιο μου
    By nina papaki in forum Logs & Photos Γυναικών Forum
    Replies: 583
    Last Post: 13-07-12, 18:22
  2. Το ημερολόγιο της προσπάθειας μου
    By george77 in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 17
    Last Post: 07-09-11, 21:12
  3. Το Ημερολόγιο Μου!!
    By pipi fakidomiti in forum Logs & Photos Γυναικών Forum
    Replies: 536
    Last Post: 18-04-11, 21:25
  4. Αγαπητό Μου Ημερολόγιο
    By anna_lou in forum Logs & Photos Γυναικών Forum
    Replies: 61
    Last Post: 01-04-11, 18:53
  5. Ημερολόγιο PowerLifting
    By Pal in forum Powerlifting & Αρση Βαρών
    Replies: 12
    Last Post: 28-02-08, 08:03

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •