Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 61 to 64 of 64
  1. #61
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    22-04-16
    Posts
    134

    Default

    Χθες που έκανα σκουώτ με διέκοψε ο γυμναστής και μου είπε να μη ρίχνω το μεγαλύτερο βάρος στις φτέρνες, αλλά να το μοιράζω σε όλο το πέλμα και όσο μπορώ στο μπροστινό μέρος του πέλματος και να μην με απασχολεί αν εξέχουν λίγο τα γόνατα από τις μύτες. Είναι σωστά αυτά που μου είπε;

  2. #62
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Όχι δεν είναι έτσι τα πράγματα.
    Τα πελματά σου θα πατανε καλα στο δαπεδο. Ανεβαινοντας, πιεζεις με φτερνες και τα γονατα δεν θα βγαινουν εξω απο τη γραμμη των δαχτυλων. Βαζοντας το βαρος στο μπροστινο μερος τοτε παυεις να εχεις τη σωστη σταση. Μου κανει εντυπωση που σου ειπε τετοιο πραγμα.

  3. #63
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    22-04-16
    Posts
    134

    Default

    Μάλιστα, έτσι τα έκανα ακριβώς κι εγώ τα σκουώτ πριν με διορθώσει. Τα γόνατα να είναι απαραίτητα πίσω και όταν κατεβαίνω;

  4. #64
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Επηρεασμένος απο το βίντεο του Τομ Πλατζ θα ήθελα να ρωτήσω τι γνωμη εχετε εσυ για το σκουωτ οταν αυτο γινεται απο καποιο ψηλο ατομο.

    Οπως ειπε και στο βίντεο οι περισσοτεροι ψηλοι ( και εγω μαζι ) βγαζουν τους γλουτους προς τα εξω ετσι ωστε να μη περνάνε τα γόνατα κατα πολύ τα μπροστινα δαχτυλα κατι το οποιο το θεωρει λαθος.

    Εσεις οσοι ειστε ψηλοι ή και οι υπολοιποι, τι κανετε?..

    τωρα ξαναμπαινω μετα απο πολλα χρόνια οφφ και επειδη ξεκιναω με χαμηλα κιλα παλι ειναι καλη ευκαιρια να φτιαξω και την τεχνική, προσπάθησα και χωρις να πετάω τον κ..ο προς τα εξω και παλι μπόρεσα κανονικα, ισως οντως να ηταν λιγο καλύτερα αν ειχα παπουτσια με λιγο ψηλοτερο τακουνι για καλυτερο στηριγμα.


 
Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ερώτηση σχετικά με γράμμωση και δύναμη
    By razor023 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 13
    Last Post: 01-07-11, 18:26
  2. Σωστή εκτέλεση σκουώτ
    By Kardoula in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 27-11-04, 07:52

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •