Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    New Member
    Join Date
    13-10-09
    Location
    A8HNA, alex-, Greece.
    Posts
    92

    Default Animal Pak και Fish Oil

    Έχω μια απορία ,άμα κάθε πρωί πέρνω άνιμαλ πακ ,μαζί με δύο χάπια fish oil της ON ,δεν θα είναι ηπερβολή? 13 χάπια μόνο για πρωινό? πέρνω και βιταμίνη C και συμπλήρωμα σιδήρου ,το χαπι για τον σίδηρο το πέρνω το μεσιμερη ενω το χαπι για την βιταμίνη C μετά από την προπόνηση.Μίπως τα FISH OIL να τα έβαζα κάμια άλλη ώρα τις ημέρας η το πρωί είναι καλά?

  2. #2
    New Member
    Join Date
    13-10-09
    Location
    A8HNA, alex-, Greece.
    Posts
    92

    Default

    kaneis?

  3. #3
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Jimako δεν ειναι το ψαρολαδο που θα κανει το επιπλεον σε ολα αυτ που περνεις ,
    Το animal ειναι μια πολυ καλυ πολυβιταμινη που κατα την γνωμη μου θα πρεπει να εχεις φτασει σε ενα επιπεδο
    για να αξιζει να την περνεις , ιδαλος μια απλη πολυβιταμινη του ενος η δυο χαπια την ημερα ειναι μια χαρα.
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  4. #4
    New Member
    Join Date
    13-10-09
    Location
    A8HNA, alex-, Greece.
    Posts
    92

    Default

    Δεν πιστεύω να υπάρχει επίπεδο για τα χάπια!Άνοιξα αυτό το τόπικ για μια ερώτηση,άμα δεν μπορείτε η αν δεν θέλετε μην απαντάτε.Το επίπεδο μου το ξέρω καλά μπορεί να μην είναι αρκετά υψηλό όμως αυτό πιστεύω είναι δικό μου θέμα.

  5. #5
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Οπως τα λεει ο tsourekas ειναι,ομως δεν υπαρχει κανενας λογος να ''αρπαζεσαι''.Και βεβαια υπαρχει επιπεδο για τα χαπια οπως λες,σκεψου πως αλλες αναγκες εχει ενας οργανισμος που ειναι ψηλα μυικα και προπονειται σε υψηλο επιπεδο και αλλες καποιος ο οποιος ειναι σε αρκετα χαμηλοτερο επιπεδο.To Animal Pak αν οχι η κορυφαια ειναι απο τις καλυτερες πολυβιταμινες αυτη την στιγμη και ειναι υπερβολη για καποιον ο οποιος ανηκει στην δευτερη κατηγορια που ανεφερα.
    Τωρα σχετικα με την ερωτηση σου,αν απο τα 11 πας στα 13 και θεωρεις πως 2 χαπια παραπανω ειναι υπερβολη,βαλε τα καποια αλλη στιγμη της ημερας.
    Προσωπικα δεν νομιζω πως υπαρχει προβλημα να τα βαλεις μαζι,οποτε αν δεν σε χαλαει κανε το ετσι.
    Last edited by No Fear; 10-07-12 at 13:10.

  6. #6
    New Member
    Join Date
    13-10-09
    Location
    A8HNA, alex-, Greece.
    Posts
    92

    Default

    Συγνώμη άμα φάνηκε έτσι ,δεν αρπάζομαι για κανέναν λόγο,απλός μερικές φορές πετάω καμία βλακεία.το προιόν από την στιγμή που λέει πως για απλούς αθλητές πρέπει να πέρνουμε απο ένα πακ ,και για ποιο προχωρημένους αθλούμενους συνιστάται δύο πακ .Και για αυτόν τον λόγο δεν πιστεύω πως στο επίπεδο μου δεν χρησιμεύει.Οι ποιο προχωρημένοι ας πούν την γνώμη τους.

  7. #7
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Ακριβως ετσι ειναι!Και εγω περσι τετοιο καιρο,ειχα παρει 2 κουτια Pak.Μετα απο διαβασμα και ψαξιμο εδω και στο internet γενικοτερα,ειδα πως δεν εχει νοημα για το δικο μου επιπεδο να παιρνω 11 χαπια καθε ημερα,γιατι απλα οι ποσοτητες σε βιταμινες ηταν υπεραρκετες για εμενα.
    Ετσι,μετα απο ωριμη σκεψη,πηρα την πολυβιταμινη της Now Foods-Adams-180 softgels.Πολλοι απο εμας ειμαστε ικανοποιημενοι απο την συγκεκριμενη πολυβιταμινη.
    Αν μεινεις στην μια καψουλα/ημερα σε βγαζει 6 μηνες,αν θες κατι παραπανω μπορεις να παρεις και 2 καψουλες την ημερα.
    Ετσι,καλυπτω τις ημερισιες αναγκες μου πιο οικονομικα,ελπιζω να με καταλαβαινεις.
    Αν ομως θελεις ή χρειαζεσαι κατι παραπανω,πας στο Pak ή εξισσου ποιοτικες πολυβιταμινες οπως Optimen της ON,Anavite της Gaspari κτλ.
    Εγω για να σου δωσω να καταλαβεις,οταν τελειωσα τα Pak,εκατσα και συγκρινα διαφορες ποιοτικες πολυβιταμινες και εκρινα με βαση την αναλογια ποσοτητας συστατικων και τιμης.
    Το ιδιο εκανα με την πρωτεινη,αρχικα ειχα παρει την Gold Standard της ON,μετα πηγα σε Dymatize Juicers Pack και τωρα ειμαι στην πρωτεινη απο το myprotein.
    Αν εισαι στην αρχη,ξεκινα με κατι ποιοτικο και στην πορεια,αναλογα με τα οικονομικα σου και τις γνωσεις που αποκτας κατα την παροδο του χρονου,κρινε τι πραγματικα αξιζει να παρεις.

  8. #8
    New Member
    Join Date
    13-10-09
    Location
    A8HNA, alex-, Greece.
    Posts
    92

    Default

    Όλοι έτσι είναι φίλε μου ,ξεκινάμε με τα καλύτερα και καταλήγουμε με αυτά που είναι κατάλληλα για μας ,όμως όπως λένε με τα λάθη μαθαίνουμε! Τώρα ας τελειώσει το κουτί ,μην τζάμπα έδωσα τόσα λεφτά :D

  9. #9
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Πολυ σωστα,τελειωσε το και οταν εισαι για την επομενη αγορα σου εδω ειμαστε!

  10. #10
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by jimakos0 View Post
    Όλοι έτσι είναι φίλε μου ,ξεκινάμε με τα καλύτερα και καταλήγουμε με αυτά που είναι κατάλληλα για μας ,όμως όπως λένε με τα λάθη μαθαίνουμε! Τώρα ας τελειώσει το κουτί ,μην τζάμπα έδωσα τόσα λεφτά :D
    Τωρα μιλας σωστα ...
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  11. #11
    New Member
    Join Date
    13-10-09
    Location
    A8HNA, alex-, Greece.
    Posts
    92

    Default

    Πρίν το άνιμαλ πάκ ,χρισιμοποιούσα αυτήν (Dymatize Super Multi)τι λέτε άξιζε τον κόπο ή όχι?

  12. #12
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Πολυ καλη και αυτη , τη χρησιμοποιω 2 χρονια και δεν την αλλαζω, με 120 καψουλες & 1-2 την ημερα....value for money !
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  13. #13
    New Member
    Join Date
    13-10-09
    Location
    A8HNA, alex-, Greece.
    Posts
    92

    Default

    Το πρόβλημα σε αυτήν είναι πως δεν περιέχη αρκετό ασβέστιο.Πού πιστεύω είναι κάτι πολλή χρήσιμο σε μια πολυβιταμίνη,αλλιός και εγώ πολλή καλή την βλέπω.

  14. #14
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Το ασβέστιο είναι άχρηστο-αχρείαστο να λαμβάνεται εξτρά είτε σε πολυβιταμίνη είτε μόνο του. Φάε γιαουρτάκι και είσαι υπερκομπλέ.

  15. #15
    Pumping Iron
    Join Date
    12-08-11
    Location
    Ηράκλειο κρήτης
    Posts
    334

    Default

    Φίλε μείνε στις dymatize, το pak είναι αρκετά ακριβό για πολυβιταμίνη και διαφορά μεγάλη κατ' εμέ δεν κάνει.. Το μόνο που το ξεχωρίζει από τις άλλες πολυβιταμίνες είναι το στακ ανταπτογόνων που έχει(τζινσενγκ, ελευθερόκοκκο κλπ) το οποίο σε κάποιους προσφέρει μια τόνωση.. Και με μια απλή πολυβιταμίνη πάλι καλυμμένος είσαι
    lift light, till you can lift right..

    If you haven't failed, you haven't lived..


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Animal Pak ή Animal Stak,N.O Xplode ή Animal Pump
    By Πανος in forum Αξιολογήσεις Για Συμπληρώματα Διατροφής
    Replies: 10
    Last Post: 27-08-11, 12:56
  2. Animal pak ή Animal pack?
    By zamorano11 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 05-03-09, 08:13
  3. New fish
    By Stelios.T in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 0
    Last Post: 08-04-07, 04:17

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •