Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    5

    Default Λιποδιαλυτες

    Καλησπερα σε ολους.

    2 Χρονια πριν ημουν 145 κιλα λογω προβληματος με τον θυρεοειδή μου. Μετα την καταλληλη αγωγη πλεον ειναι νορμαλ.

    Ταυτοχρονα ειχα αρχισει διατροφη χαμηλων υδατανθρακων και περισσοτερων πρωτεινων (καθολου ψωμι/ζαχαρη/ζυμαρικα κλπ). Περυσι ξεκινησα γυμναστηριο με βαρη και αεροβια. Πλεον ειμαι 100 κιλα με πολυ λιγοτερο λιπος και περισσοτερους μυες. Θελω να κατεβω στα 85 αλλα παροτι κατεβασα τις θερμιδες μου και ανεβασα την αεροβια δεν ειχε αποτελεσμα εδω και ενα μηνα.

    Σκεφτομαι να παρω λιποδιαλυτες και μου προτειναν clenbuterol για ενα μηνα. Συνενοηθηκα με την ενδοκρινολογο και μου ειπε οτι δεν υπαρχει θεμα με οτι και να παρω εκτος απο οτιδηποτε περιεχει ιωδιο.

    Θα ηθελα και τις δικες σας γνωμες και εμπειριες, αν το εχει παρει καποιος και γενικοτερα με τους λιποδιαλυτες μιας και δεν εχω και πολυ ιδεα σχετικα με αυτους.

    Ευχαριστω!

  2. #2
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Δεν είναι λιποδιαλύτης εμπορίου. Είναι φάρμακο, με αρκετές πιθανές παρενέργειες και το εμπόριο του είναι παράνομο. Σε περίπτωση που δε τα γνωρίζεις.

  3. #3

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Αν γιατρος σου ειπε οτι ειναι οκ να παρεις clenbuterol για να χασεις βαρος, να τον καταγγειλεις στον ιατρικο συλλογο. Πολυ επικινδυνο φαρμακο ειδικα για σενα που δεν ξερεις καν τι ειναι. Topic locked


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ΛΙΠΟΔΙΑΛΥΤΕΣ
    By ΚΩΣΤΗΣ in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 08-12-11, 00:18
  2. Λιποδιαλύτες Και ZMA!
    By simosis in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 30-06-09, 07:13

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •