Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    06-01-12
    Location
    amaliada hleias!!!!!!
    Posts
    66

    Default Απορία Για Τη Διατροφή Μου!

    καλησπερα παιδια!απο χθες αποφασισα να αλλαξω λιγο τη διατροφη μου κ να ανεβασω θερμιδες γιατι πεινουσα παρα πολυ κ ξεσπαγα σε σαβουρα!αλλα εχω την εντυπωση οτι τρωο πολυ!ριξτε μια ματια κ να μου πειτε κ εσεις...εχω υψος 1,53 48 κιλα!

    πρωινο 8:30 1 ποτηρι γαλα 1,5 +30γρ κουακερ με λιγο νερο
    προπονηση 10:00 βαρη +40 λεπτα αεροβια 400θερμιδες
    μετα προπονηση:γιαουρτακι 0% μαζι με ενα φρουτο η πρασινο μηλο η ροδακινο
    προπονηση 15:00 αεροβια 200-300 θερμιδες
    μεσημεριανο16:30 η οσπρια η ψαρι η κοτοπουλο με καστανο ρυζι..+σαλατα
    απογευματινο 19:00 ενα φρουτο η καρπουζι παραγωγης μαςκ καφε με μιση κουταλιτσα του γλυκου natreen
    βραδυνο 21:30 δυο καλαμακια κοτοπουλο η στυθος κοτοπουλο με σαλατα η αμα δεν εχω ενα γιαουρτακι 0% με λιγη σαλατα

    εχω την εντυπωση οτι ειναι πολυ ολο αυτο...εσεις τι λετε?

  2. #2
    Senior Bodybuilder giannis_84's Avatar
    Join Date
    05-10-09
    Location
    Greek bb Mecca
    Posts
    1,814

    Default

    Δεν ειναι πολλες 2 φορες τη μερα αεροβια?Καλυτερα βαλε ως γευμα κατι πιο στερεο(πχ μεσημεριανο 16:30) μετα την προπονηση που κανεις με βαρη..
    Ειμαι κατα των 0% προϊοντων, γιατι δε σου δινουν την αισθηση οτι χορταινεις και μετα απο λιγο ξαναπεινας!Προτιμησε τα 2%..
    οταν λες "ενα φρουτο ή καρπουζι.." δεν πιστευω να εννοεις ολοκληρο....χαχαχα!!!
    "Don't bitch at me when your results aren't there, don't tell me your program sucks... Your program's just fine, YOU suck!"
    Μερα χωρις γυμναστηριο, ποσο χαμενη πηγε..!
    ...Albums are on!

  3. #3
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    06-01-12
    Location
    amaliada hleias!!!!!!
    Posts
    66

    Default

    [QUOTE=giannis_84;1028619]Δεν ειναι πολλες 2 φορες τη μερα αεροβια?Καλυτερα βαλε ως γευμα κατι πιο στερεο(πχ μεσημεριανο 16:30) μετα την προπονηση που κανεις με βαρη..
    Ειμαι κατα των 0% προϊοντων, γιατι δε σου δινουν την αισθηση οτι χορταινεις και μετα απο λιγο ξαναπεινας!Προτιμησε τα 2%..
    οταν λες "ενα φρουτο ή καρπουζι.." δεν πιστευω να εννοεις ολοκληρο....χαχαχα!!!

    χαχαχαχα οχι ολοκληρο το καρπουζι μια με δυο φετες!αλλα οχι κ καθε μερα....ευχαριστω!!!!!!!

  4. #4
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    βαλε το αεροβιο σου το πρωι πριν το πρωτο γευμα σου και τα βαρη το απογευμα...να τρεχεις μεσα σε 3 ωρες 1.30ωρα συνολο δεν ειναι καλο.κακο κανεις καλο δεν κανεις

  5. #5
    Senior Bodybuilder pao34's Avatar
    Join Date
    23-02-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,287

    Default

    Αντωνία καλύτερα να κάνεις νηστική προπόνηση + το αερόβιο θα έχεις μεγαλύτερη οξείδωση λίπους ΠΡΙΝ την προπόνηση πιές ενα καφεδάκι ΠΡΟΤΕΙΝΩ ελληνικό βοηθά και την χοληστερίνη ΑΛΛΑ θα σε ξυπνήσει κιόλας.

    Να ξέρεις οτι το πρωι το νευρικο σύστημα θέλει κάποια ώρα μέχρι να πάρει μπρος ΟΠΟΤΕ μπορει να υποφέρει η προπόνηση σου.

    Βγάλε το απογευματινό αερόβιο ειναι υπερβολή.

    Προσθεσε μέσα στην διατροφή σου για ΥΓΕΙΑ μερικούς ξηρούς καρπούς και λίγο ελαιόλαδο και 2-3 φορές την εβδομάδα το ψάρι να ειναι σολωμος ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΩΜΕΓΑ 3 θα βοηθησουν και στην απώλεια λίπους + κάποιες ΑΛΛΕΣ λειτουργίες του οργανισμού ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΕΣ.

    Τέλος στην διατροφή σου να βάζεις αλατάκι (πράσινο) μιας και τώρα το καλοκαιρι χάνουμε μεγάλες ποσότητες απο αυτό και απο αλλους ηλεκτρολύτες , ΑΛΛΑ και βοηθάει και τον θυροειδή μας να παραμένει σε καλή κατάσταση

  6. #6
    New Member
    Join Date
    30-11-11
    Posts
    83

    Default

    Αντωνία, πολύ φρούτο και καθόλου ρύζι. Πρόσθεσέ το και μην φοβάσαι τον υδατάνθρακα.
    2 αερόβιες την ημέρα μου φαίνεται κάπως..
    Προτείνω το πρωί όπως έχεις την προπόνησή σου να κάνεις μόνο αερόβιο και απόγευμα βάρη.

  7. #7
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Αντωνία μου, ο λόγος που πέφτεις σε διατροφικά ξεσπάσματα είναι γιατί η διατροφή σου στερείται υδατάνθρακα και καλά λιπαρά. Εμπλουτισέ την με κρόκο, ελαιολαδο, παχιά ψάρια (πχ σολωμό), γαλακτοκομικά με χαμηλά λιπαρά (σε αντίθεση με το 0% που τρως μαζί με φρούτα, το χωνεύεις στο άψε σβήσε αφού ούτε το ένα ούτε το άλλο έχουν λιπαρα..). Μείωσε τα φρούτα και αντικατέστησε τα με υδατάνθρακα όπως βρώμη, ρύζι, πατάτα. Επίσης μπορείς να πάρεις τυρί με χαμηλά λιπαρά (το άρλα delite είναι από τα καλύτερα με μόνο 5% λιπαρά και αρκετή πρωτείνη!!!). Γενικά φρόντιζε να έχεις ποικιλία. Αυτός είναι ο λόγος που σπας τη διατροφή σου.

    Επίσης μη κάνεις ακρότητες με την αερόβια. Αν θες να χτίσεις μύες πρέπει να κόψεις πρωινές νηστικιά. Απορροφούν αρκετή ενέργεια. Εστίασε σε ένα στόχο τη φορά, πχ μυική υπετροφία με θερμίδες συντήρησης, ελαφρά κάποιες μέρες (που κάνεις βάρη πχ) να τρως ελαφρά υπερθερμιδικά. Και ενδιάμεσα αερόβιες. Ο υδατάνθρακας ειναι αυτός που θα σου δίνει την ενέργεια στην προπόνηση και να χτίσεις ιστό συν ότι συντελεί στην ανάρρωση.
    Last edited by Kardoula; 11-07-12 at 16:25.

  8. #8
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    06-01-12
    Location
    amaliada hleias!!!!!!
    Posts
    66

    Default

    ευχαριστω πολυ...θα ακολουθησω τις συμβουλες σας το πρωι αεροβια νυστικια κ το μεσημερι βαρη..επεισης εκανα κ πολλες αλλαγες στη διατροφη μου ωστε να ειναι πιο ολοκληρομενη..κ να παιρνω ακριβως οτι χρειαζομαι!σε ενα μηνα απο τωρα θα ανεβασω φωτο με τα αποτελεσματα που θα εχω ευχαριστω κ παλι!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Απορια για την διατροφη μου.
    By ras10 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 03-05-12, 01:38
  2. Απορία σχετικά με Συμπληρώματα και Διατροφή
    By polonos13 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 7
    Last Post: 02-01-12, 18:27
  3. Απορία και γνώμες για διατροφή
    By gsisr in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 5
    Last Post: 13-04-11, 20:42
  4. Απορία για διατροφή και ώρα ύπνου.
    By fidasx in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 12-04-09, 00:01

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •