Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Bodybuilder Wargod's Avatar
    Join Date
    05-10-11
    Location
    Ηράκλειο
    Posts
    172

    Default Οικονομική Διατροφή Για Απώλεια Βάρους

    Θελω να χασω γυρο στα 15-20 κιλα, τα παραπανισια μου, τα οποια εχουν μαζευτει κυριος γυρο απο την κοιλια, αλλα οχι μονο βεβαια. Εχω αρχισει τρεξιμο σε καθημερινη βαση, σημερα θα ειναι η τριτη φορα βεβαια, και ηδη βλεπω πως εχω περισσοτερη αντοχη απο οτι νομιζα το οποιο μου δεινει χαρα και δυναμη να συνεχισω.
    Η απολια βαρους ομως ειναι κυριος θεμα διατροφης, επομενος εκει θα πρεπει να προσεξω. Το προβλημα ειναι πως δεν μπορω να κανω συγκεκριμενη διατροφη κυριος λογο οικονομικων, αλλα και λογο συμβιωσης με ατομα που αν παω να παρω κατι το πρωΐ για να το φαω το βραδυ, ειμαι σιγουρος πως δεν θα το βρω το βραδυ...
    Βρωμη υπαρχει παντα στο σπιτι, ειναι ομως καταληλη για αδυνατισμα η ειναι καλυτερη για ογκο; Για πρωΐνο φτανει ενα φρουτο η θα χρειαστω κατι πιο πλουσιο σε θρεπτικες αξιες; Εναλακτικα, γιαουρτι με λιγο μελι μας κανει;
    Για δεκατιανο φανταζομαι πως ενα-δυο φρουτα ειναι καλα ε;
    Μεσιμεριανο θα τρωω οτι υπαρχει στο σπιτι, με μειωμενες μεριδες και 2-3 ωρες μετα το ιδιο φαγητο.
    Για βραδυ; Φρουτο; Γιαουρτι; Κατι αλλο;
    Ή σκουρία και η σαπίλα...

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Το θέμα δεν είναι αν η βρώμη είναι για όγκο ή χάσιμο λίπους, αλλά αν κινείσαι σε διατροφή υποθερμιδική. Φτιάξε ανάλογα με αυτά που διαθέτεις ένα πλάνο, κοίτα τι θερμίδες καταναλώνεις, γράψε τα γεύματα που χεις σχεδιάσει για να δούμε τι μπορείς να βελτιώσεις. Μην το παρακάνεις με τα φρούτα, 2 μερίδες είναι καλές την ημέρα. Επίσης τα αβγά είναι μια καλή οικονομική λύση για πηγή πρωτείνης. Επίσης αρκετά λαχανικά και άπαχα κρέατα (κοτόπουλο κλπ)Αν είσαι Αθήνα μπορείς να πηγαίνεις στην κεντρική αγορά έχει με 5 ευρώ το κιλό στήθος κοτόπουλο.

  3. #3
    Junior Bodybuilder Wargod's Avatar
    Join Date
    05-10-11
    Location
    Ηράκλειο
    Posts
    172

    Default

    Πιο πολυ προβληματιζομαι γιατι προς το παρων δεν κανω βαρη οποτε φοβαμε μηπος οι διατροφες που εχω δει δεν θα ταιριαξουν και εν τελη να κανω το αεροβιο αλλα να μην αδυνατιζω.
    Αυτο που ειχα κατα νου ειναι:
    Πρωΐ: Βρωμη+γαλα (περιπου 100 γραμ βρωμη και οσο γαλα χρειαστει για να το μουσκεψει)
    Δεκατιανο: Φρουτο
    Μεσιαμεριανο: Οτι εχει το σπιτι, σε μια ποσοτιτα ωστε να μην νιωθω τρελη πεινα αλλα να ξερω οτι σε 3 ωριτσες θα πειναω)

    Αυτο που δεν ξερω ειναι για το πριν και μετα την προπονηση, να βαλω φρουτο πριν και μερικα ασπραδια μετα ή το αντιθετο; Να αντικαταστισω η να συνοδευσω κατι απο τα δυο με γιαουρτι και μελι;
    Ή σκουρία και η σαπίλα...


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Διατροφή για απώλεια βάρους και γράμμωση
    By WebTech in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 5
    Last Post: 21-10-14, 11:23
  2. Απώλεια βάρους και σωστή διατροφή!!
    By Dimitris07 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 5
    Last Post: 02-04-09, 06:32
  3. Διατροφή Για Απώλεια Βάρους
    By geroho in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 17-12-05, 00:05

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •