Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default 64χρονη Καλιφορνέζα Bodybuilder Σαρώνει Στους Αγώνες!

    Στα 64 της χρόνια η Ρούμπι Κάρτερ Πάικς από το Λος Άντζελες, διαφέρει πολύ από μια τυπική γιαγιά. Τις ώρες που δεν ασχολείται με το σπίτι και τα εγγόνια της, η Ρούμπι πάει στο γυμναστήριο. Όχι απλώς για να διατηρηθεί σε φόρμα, αλλά για να προετοιμαστεί για τους αγώνες μπόντι μπίλντινγκ στους οποίους παίρνει μέρος.

    Η Ρούμπι έχει πάρει πολύ σοβαρά αυτή τη ασχολία της. Στον πιο πρόσφατο αγώνα της αναδείχθηκε δεύτερη, σε εθνικό επίπεδο, νικώντας αντιπάλους που θα μπορούσαν να ήταν... εγγονές της!

    Η Πάικς εξηγεί ότι ο λόγος που την οδήγησε στο μπόντι μπίλντινγκ ήταν ο χαμός πολλών μελών της οικογένειάς της από καρδιακές παθήσεις που οφείλονταν σε ανθυγιεινές συνήθειες.






    Πηγή: Newsbeast.gr
    Last edited by Kardoula; 16-07-12 at 10:04.

  2. #2
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    πολυ σωστη,και αυτο το βιντεακι δεν μας δειχνει την ''γιαγια τουμπανο'' αλλα και πως βλεπουν τα ξενα κρατοι το ΒΒ

  3. #3
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Αντε και στα δικα μας..
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  4. #4

    Join Date
    02-06-11
    Posts
    5,351

    Default

    θεααααααααααααααααα απλα....δεν εχω λογια!!! :))
    ευχαριστουμε Ειρηνη :))

  5. #5
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΠ View Post
    πολυ σωστη,και αυτο το βιντεακι δεν μας δειχνει την ''γιαγια τουμπανο'' αλλα και πως βλεπουν τα ξενα κρατοι το ΒΒ
    Τώρα είπες μεγάλη κουβέντα.. Από το σάιτ που ανέβασα την είδηση, τα σχόλια των αναγνωστών (των Ελλήνων) δεν ήταν καθόλου κολακευτικά. Θεωρούσαν αντιαισθητικό το θέαμα. Αλλά όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.. έτσι είμαστε!

  6. #6

    Join Date
    02-06-11
    Posts
    5,351

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Τώρα είπες μεγάλη κουβέντα.. Από το σάιτ που ανέβασα την είδηση, τα σχόλια των αναγνωστών (των Ελλήνων) δεν ήταν καθόλου κολακευτικά. Θεωρούσαν αντιαισθητικό το θέαμα. Αλλά όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.. έτσι είμαστε!
    Παιδια...
    στην αμερικη εχουν το ΒΒ οπως εχουμε εμεις το ποδοσφαιρο.Ειναι πολυ διαδεδομενο κ ειναι στην καθημερινοτητα τους,οπως ολα τα αθληματα!
    Εδω δυστυχως λιγο η ημιμαθεια-λιγο η παραπληροφορηση απο τα ΜΜΕ,λιγο κ καποιοι bodybulders που ειχαν γυμναστηρια κ μολις εμπαινες σε επιανε για να σου κανει παραγγελια φαρμακα για γρηγορα αποτελεσματα(μου ετυχε χρονια πριν κ εννοειται πως εφυγα), δημιουργησε αυτο το αρνητικο κλημα.
    Αλλα οσο περνανε τα χρονια αυτο το κλημα ευτυχως αλλαζει...
    κ πιστευω πως εμεις οι ιδιοι που ασχολουμαστε μ αυτο το αθλημα μπορουμε να τους το περασουμε...


    *το συγκεκριμενο γυμναστηριο....το οποιο 2 χρονια μετα,βγηκε στη φορα πως "εφτιαχνε μπραβους της νυχτας"
    Last edited by konstantina81; 16-07-12 at 11:07.

  7. #7
    Junior Bodybuilder Wargod's Avatar
    Join Date
    05-10-11
    Location
    Ηράκλειο
    Posts
    172

    Default

    Αντιαισθητικο; Να μου πουν για της τυπισες που φουσκωνουν και μοιαζουν για αντρες ναι, και εγω τις λεω αντιαισθητικες, αλλα η γιαγια μια χαρα ειναι και φαινετε και πολυ νεοτερη! Και ξεκινισε και σε μεγαλη ηλικια... Τι να πω; το Μπραβο της ειναι λιγο!
    Ή σκουρία και η σαπίλα...

  8. #8
    New Member thomas1000's Avatar
    Join Date
    02-07-12
    Location
    ΝΙΚΑΙΑ
    Posts
    29

    Default

    Επειδή εμείς έχουμε συνηθίσει άλλου είδους γιαγιάδες..αν είχαμε μια τέτοια πως θα ήταν η κουβέντα στο μεσημεριανό:

    ''Γιαγια πόσα γραμμάρια πρωτεινη να σου βάλω?" ''Ενώ η δική μας...βάλε και λίγη σαλτσούλα βρε αγόρι μου...να το νοστιμησεις''

    Στο γυμναστήριο : ''Γιαγιά έλα να μου δώσεις μια βοήθεια στον πάγκο..!!"

    ps(και να σε διορθώνει κιόλας...κράτα χαμηλά την μέση σου βρε παιδί μουυυ....σταθερά τα πόδια και κλπ"
    Last edited by thomas1000; 16-07-12 at 12:22.

  9. #9
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Ξέχασες να αναφέρεις τα σεμεδάκια στους πάγκους

    Quote Originally Posted by konstantina81 View Post
    Παιδια...
    στην αμερικη εχουν το ΒΒ οπως εχουμε εμεις το ποδοσφαιρο.Ειναι πολυ διαδεδομενο κ ειναι στην καθημερινοτητα τους,οπως ολα τα αθληματα!
    Εδω δυστυχως λιγο η ημιμαθεια-λιγο η παραπληροφορηση απο τα ΜΜΕ,λιγο κ καποιοι bodybulders που ειχαν γυμναστηρια κ μολις εμπαινες σε επιανε για να σου κανει παραγγελια φαρμακα για γρηγορα αποτελεσματα(μου ετυχε χρονια πριν κ εννοειται πως εφυγα), δημιουργησε αυτο το αρνητικο κλημα.
    Αλλα οσο περνανε τα χρονια αυτο το κλημα ευτυχως αλλαζει...
    κ πιστευω πως εμεις οι ιδιοι που ασχολουμαστε μ αυτο το αθλημα μπορουμε να τους το περασουμε...


    *το συγκεκριμενο γυμναστηριο....το οποιο 2 χρονια μετα,βγηκε στη φορα πως "εφτιαχνε μπραβους της νυχτας"
    Μη συγκρίνουμε τώρα Αμερική με την Ελλαδίτσα..
    Η ημιμάθεια και η παραπληροφόρηση για μένα είναι δικαιολογία. Σε τόσα άλλα θέματα είμαστε προχωρημένοι, ψαχνόμαστε, δεν κολλάμε σε παρωπίδες και φήμες αλλά όταν έχει να κάνει με το να σηκώσουμε τον κώλο μας και να γυμναστούμε εφευρίσκουμε τα χίλια μύρια: "Έλα μωρέ, θα πάω να γίνω φουσκωτός; Άμα κάνω κι εγώ βάρη έτσι θα γίνω, μη βλέπεις που δεν πάω.. ή Άσε ρε που θα πάω να μου πασάρουν φάρμακο, φτου φτου μακριά από μας".

  10. #10

    Join Date
    02-06-11
    Posts
    5,351

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Μη συγκρίνουμε τώρα Αμερική με την Ελλαδίτσα..
    Η ημιμάθεια και η παραπληροφόρηση για μένα είναι δικαιολογία. Σε τόσα άλλα θέματα είμαστε προχωρημένοι, ψαχνόμαστε, δεν κολλάμε σε παρωπίδες και φήμες αλλά όταν έχει να κάνει με το να σηκώσουμε τον κώλο μας και να γυμναστούμε εφευρίσκουμε τα χίλια μύρια: "Έλα μωρέ, θα πάω να γίνω φουσκωτός; Άμα κάνω κι εγώ βάρη έτσι θα γίνω, μη βλέπεις που δεν πάω.. ή Άσε ρε που θα πάω να μου πασάρουν φάρμακο, φτου φτου μακριά από μας".
    κ αυτο ισχύει,δικιο εχεις...
    αλλα πιστευω πως αν καποιος εχει το "μικροβιο" μεσα του,θα το ψαξει μονος του,
    θα μαθει κ εν συνεχεια ,θα το ακολουθησει!!
    Ειμαι σιγουρη γι αυτο ;)


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Λιπος στους προσαγωγους και στους γλουτους
    By Byron93 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 19-06-12, 15:09
  2. Replies: 15
    Last Post: 15-09-08, 17:49
  3. Hello Bodybuilder
    By gorilakos in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 0
    Last Post: 30-12-04, 10:09

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •