Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    09-08-11
    Posts
    11

    Default Χρήση Proscar + Natural Sterol Complex

    Κάνω χρήση proscar 1mg εδώ και 1 χρόνο.Ως γνωστόν τ proscar μειώνει την DHT .Παράλληλα εδω κ ένα μήνα ξεκινησα τ natural sterol complex της universal τ οποίο είναι testosterone booster και μειώνει α οιστρογόνα.Η ταυτόχρονη χρήση των δύο σκευασμάτων είναι ορθολογική?μπορεί ν προκληθει αλληλεπίδραση η κάποιου είδους βλάβη?Ευχαριστώ.

  2. #2

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Για ποιο λογο παιρνεις proscar; Εχεις θεματα προστατη ή για τριχοπτωση; Σε παρακολουθει γιατρος;

  3. #3
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    09-08-11
    Posts
    11

    Default

    Τριχόπτωση

  4. #4
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    09-08-11
    Posts
    11

    Default

    Δεν με παρακολουθεί δερματολόγος η ενδοκρινολόγος

  5. #5
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    09-08-11
    Posts
    11

    Default

    Επίσης MEGAGEO σε ένα search που έκανα λες οτι το proscar αφαιρεί τ όποια gains μπορεί να έχουμε...γιατί τ λές αυτο?

  6. #6

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Οχι μονο αυτο, ειναι απο τα πιο κωλοφαρμακα που εχουν βγει ποτε. Εδω ειναι για συμπληρωματα και δεν θα αναφερθω παραπερα. Εχεις ψαξει καθολου για αυτο το φαρμακο; Υπαρχουν απειρες αναφορες για μονιμη ζημια στο ενδοκρινολογικο ανδρων που ταλαιπωρουνται μετα μια ζωη με χαμηλη libido, τεστοστερονη, χαμηλη ενεργεια και κακη διαθεση. Ενα search στο google θα σε πεισει. Εγω δεν το επαιρνα αυτο το φαρμακο ουτε αν ηταν ο μονος τροπος να σωσω την τελευταια τριχα.

  7. #7
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    09-08-11
    Posts
    11

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Οχι μονο αυτο, ειναι απο τα πιο κωλοφαρμακα που εχουν βγει ποτε. Εδω ειναι για συμπληρωματα και δεν θα αναφερθω παραπερα. Εχεις ψαξει καθολου για αυτο το φαρμακο; Υπαρχουν απειρες αναφορες για μονιμη ζημια στο ενδοκρινολογικο ανδρων που ταλαιπωρουνται μετα μια ζωη με χαμηλη libido, τεστοστερονη, χαμηλη ενεργεια και κακη διαθεση. Ενα search στο google θα σε πεισει. Εγω δεν το επαιρνα αυτο το φαρμακο ουτε αν ηταν ο μονος τροπος να σωσω την τελευταια τριχα.


    Εδώ και ένα χρόνο παίρνω proscar δεν παρατήρησα κάποια παρενέργεια προσωπικά..βεβαια έχω διαβάσει γα πολλά sides σε άλλα άτομα κυρίως έπειτα απο διακοπή της λήψεως..σε πείπτωση που εμφανιστούν παρενέργειες προτείνεις καμία prohormone?είχα δοκιμάσει παλιά novedex xt

  8. #8
    Senior Bodybuilder nektar's Avatar
    Join Date
    17-03-12
    Location
    Athens. Ohhh! This? Last year!!!! lol
    Posts
    1,485

    Default

    Χωρίς να είμαι γιατρός και με κάθε επιφύλαξη, με αυτά τα λίγα που γνωρίζω..., παίρνεις ένα φάρμακο που δίνουν οι γιατροί όταν ο άλλος έχει καλοήθη υπερπλασία προστάτη (και πολλοί το χρησιμοποιούν για τριχόπτωση, αλλά το μελετούν και για αλλαγή φύλλου) και το δίνουν με σκοπό την μείωση της παραγωγής τεστοστερόνης και παίρνεις και ένα φάρμακο το οποίο όπως λες επάγει την παραγωγή τεστοστερόνης??? Πιστεύω ότι βιάστηκες να πάρεις το συγκεκριμένο φάρμακο... Διάβασε καλύτερα το τι προσφέρει και με τι κόστος γιατί για να παίρνεις testosterone booster θα έχεις ήδη βιώσει κάποιες από τις παρενέργειές του...Καλύτερα να πας σε έναν ενδοκρινολόγο. DON'T MESS WITH YOUR HORMONES OR THEY'LL MESS YOU UP!!!!
    "Man cannot discover new oceans unless he has the courage to lose sight of the shore." Andre Gide

  9. #9
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Ούτε εγώ είμαι γιατρός αλλά συμφωνώ με τα παιδιά! Μη κάνετε αλόγιστη χρήση φαρμάκων χωρίς να σας παρακολουθεί γιατρός. Να σαι ρωτήσω ποιος σου το πρότεινε? Συγνώμη άν ακούγομαι κάπως.
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  10. #10
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    09-08-11
    Posts
    11

    Default

    Κανείς δεν μου το πρότεινε μόνος μου ψάχτηκα και διαβάζω και ασχολούμαι ..νοσηλευτική έχω τελειώσει και έδωσα και πέρυσι κατατακτήριες για ιατρική...με αποτυχία δυστυχως -P χαχα. ...Θέλω να πω έχω κάποιες γνώσεις φυσιολογίας και γνωρίζω οτι ενέχει κάποιο κίνδυνο η λήψη ορισμένων ουσιών...

  11. #11
    Pumping Iron kostas69's Avatar
    Join Date
    08-04-10
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    375

    Default

    Ασε το proscar και κοίτα για fungoral, minoxidil και revivogen. Είναι όλα τοπικά και δουλεύουν. Αν έχεις οικονομικό θέμα τότε fungoral από φαρμακείο και το άλλο από http://www.minoxidildirect.com/Minox...ernational.htm. Επίσης λίγη βιοτίνη δε θα έβλαπτε.
    Last edited by kostas69; 19-07-12 at 16:25.

  12. #12
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    09-08-11
    Posts
    11

    Default

    To Fungoral ειναι σαμπουαν με κετοκοναζολη τ έχω δοκιμάσει θεωρειται οτι μπορει να μπλοκαρει την DHT τοπικα ...η minoxidil ειναι growth stimulant δηλαδη μπορει επιφέρει μια επανεκφυση για λιγο διάστημα όμως...εμένα μου προκάλεσε έντονο ερεθισμό και για αυτό την σταμάτησα...όπως και ν έχει όλα αυτα δεν σταματάνε την dht εσωτερικά όπως η fina που συμφωνα μ ολες τις μελετες ειναι η κυρια αιτια της τριχόπτωσης


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. NITRIX.NO-XPLODE.UNIVERSAL NATURAL STEROL COMPLEX.
    By jimmyt in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 16-01-06, 18:35

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •