Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-05-09
    Location
    ροδος, πατρα, Greece.
    Posts
    112

    Default πρωτεινη και κρεατινη για πρωτη φορα!!!!!

    Καλησπερα και παλι απο την Πατρα μετα απο απουσια δυο χρονια απο το φορουμ....ειχαμε καποια θεματα υγειας ξεπεραστηκαν ευτυχως και εδω και 1 χονο παλι ειμαστε πισω στην ενεργο δραση.
    δεν εμπαινα καθολου λογο περιορισμενου χρονου αλλα σημερα μιας και μου καναν δωρο μια κρεατινη απο το μαγαζι που προμηθευομαι συμπληρωματα θελω να κανω καποιες ερωτησεις:
    εχω φτασει πλεον 100 κιλα υψος 1.83 με αρκετο λυπος απο τις καλοκαιρινες διακοπες και της νυχτερινης ζωης οπου και εργαζομαι..

    μου ειπαν οτι για τα κιλα μου για να δουλεψει η κρεατινη σωστα πανω μου τωρα που ειναι αρχη να παιρνω τρια κουταλακια του γλυκου σε ποσοτητα 1 την φορα 3 φορες την ημερα
    ισχυει κατι τετοιο?
    επισης μου ειπαν να την διαλυω με φυσικο χυμο για καλυτερη αποροφηση.αυτο ισχυει?
    μετα τις 3 μερες μου ειπαν να παιρνω ενα κουταλακι του γλυκου απο αυτην μονο μετα την προπονηση.
    και η
    απορια τωρα που εχω ειναι η εξης.παιρνω ενα χρονο της ΟΝ την γουει την Κοκκινη και επαιρνα ενα σκουπ το πρωι και ενα μετα την προπονηση.
    με την κρεατινη τι γινεται?
    θα παιρνω μονο την κρεατινη μετα την προπονηση ?και τα δυο μαζι?
    συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειναι η πρωτη φορα που μπαινω σε κρεατινη και δεν ξερω τι γινεται.
    επισης με το φαγητο?
    τι πρεπει να προσεξω?περα απο κοκα κολες σουβλακια καφεδες παγωτα τα οποια τα αποχαιρετησαμε .ευχαριστω για το χρονο σας και συγνωμη για το μεγαλο κειμενο .
    τα συμπληρωματα ειναι αυτα της φωτογραφιας
    αν εχετε ενστασεις αντιρησεις ευχαριστως να τις ακουσω


  2. #2
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by thodwrhs View Post
    Καλησπερα και παλι απο την Πατρα μετα απο απουσια δυο χρονια απο το φορουμ....ειχαμε καποια θεματα υγειας ξεπεραστηκαν ευτυχως και εδω και 1 χονο παλι ειμαστε πισω στην ενεργο δραση.
    δεν εμπαινα καθολου λογο περιορισμενου χρονου αλλα σημερα μιας και μου καναν δωρο μια κρεατινη απο το μαγαζι που προμηθευομαι συμπληρωματα θελω να κανω καποιες ερωτησεις:
    εχω φτασει πλεον 100 κιλα υψος 1.83 με αρκετο λυπος απο τις καλοκαιρινες διακοπες και της νυχτερινης ζωης οπου και εργαζομαι..

    μου ειπαν οτι για τα κιλα μου για να δουλεψει η κρεατινη σωστα πανω μου τωρα που ειναι αρχη να παιρνω τρια κουταλακια του γλυκου σε ποσοτητα 1 την φορα 3 φορες την ημεραισχυει κατι τετοιο?
    επισης μου ειπαν να την διαλυω με φυσικο χυμο για καλυτερη αποροφηση.αυτο ισχυει?
    μετα τις 3 μερες μου ειπαν να παιρνω ενα κουταλακι του γλυκου απο αυτην μονο μετα την προπονηση.
    και η
    απορια τωρα που εχω ειναι η εξης.παιρνω ενα χρονο της ΟΝ την γουει την Κοκκινη και επαιρνα ενα σκουπ το πρωι και ενα μετα την προπονηση.
    με την κρεατινη τι γινεται?
    θα παιρνω μονο την κρεατινη μετα την προπονηση ?και τα δυο μαζι?
    συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειναι η πρωτη φορα που μπαινω σε κρεατινη και δεν ξερω τι γινεται.
    επισης με το φαγητο?
    τι πρεπει να προσεξω?περα απο κοκα κολες σουβλακια καφεδες παγωτα τα οποια τα αποχαιρετησαμε .ευχαριστω για το χρονο σας και συγνωμη για το μεγαλο κειμενο .
    τα συμπληρωματα ειναι αυτα της φωτογραφιας
    αν εχετε ενστασεις αντιρησεις ευχαριστως να τις ακουσω

    ...ρε μαν αν ειναι δυνταο???καταλαβα καλα???15γρ κρεατινη 3 φορες την μερα??? δηλ 45γρ την μερα???ελεος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    παιρνε 5-7γρ μετα την προπονηση...δηλ ενα κουταλακι του γλυκου γεματο και εισαι μια χαρα...ρε νεφρα ειναι αυτα οχι κουγκρομηχανη!!!!!!!!!!!!!!

    βαλε την κρεατινη μαζι με 1 - 1,5 σκουπ whey μετα την προπονηση και μαζι με μια μπανανα η δεξτροζη εισαι καλυμμενος...ολα τα υπολοιπα ειναι θεμα διατροφης γιαυτο διαμορφωσε μια και αναρτησε την για διορθωσεις....!
    Last edited by Leo 11; 27-08-12 at 11:17.
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  3. #3
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-05-09
    Location
    ροδος, πατρα, Greece.
    Posts
    112

    Default

    ε μα ναι και μενα μου φανηκε υπερβολικο για αυτο ειπα κατσε να ποσταρω τι βλακεια μου ειπαν γιατι τον κοιταγα καλα καλα και λεω τι λεει ο μακακας????οκ ευχαριστω για την απαντηση

  4. #4
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    ^^^^^τιποτα ρε συ...ευτυχως τουλαχιστο που ποσταρες...!!!!

    δηλ ειναι εκνευριστικο το τι παει και λεει ο καθε μλκς και παιδια που δεν γνωριζουν πανε και τρων τα μουτρα τους!!!

    φιλε οτι θες γραφε εδω στο φορουμ...εδω θα βρεις σωστες απαντησεις σε οτι αφορα θεματα προπονησεων διατροφων και συμπληρωματων και σταματα να παιζεις την ζωη σου με τον καθε ασχετο!!!
    Last edited by Leo 11; 27-08-12 at 11:10.
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  5. #5

    Join Date
    04-01-12
    Posts
    1,125

    Default

    Και άλλαξε μαγαζί... "Εργαστήριο του Πολεμιστή" μόνο μια πανάκριβη αλυσίδα έχει.

  6. #6
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-05-09
    Location
    ροδος, πατρα, Greece.
    Posts
    112

    Default

    Quote Originally Posted by UltraModus View Post
    Και άλλαξε μαγαζί... "Εργαστήριο του Πολεμιστή" μόνο μια πανάκριβη αλυσίδα έχει.
    οκ περι της κρεατινης αυτης?ειναι καλη???η να την αλλαξω?


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Για πρωτη φορα παιρνω πρωτεινη
    By jimmyandrews in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 02-05-12, 14:23
  2. Πρώτη φορά στο gym - ευτράπελα
    By GRF in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 15-05-05, 02:23

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •