Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 121 to 150 of 156
  1. #121
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Aς κανουμε λιγο condtitioning
    Attached Images Attached Images
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  2. #122
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    φοβερο δημιουργημα!!! χιλια μπραβο!!!

  3. #123
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    thnx
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  4. #124
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Ασε το παραμυθι ...απο τα πεζοδρομια του Δημου της βουτηξες
    Μπραβο ρε συ , δεν ειναι ευκολο να "πετυχεις" μια σφαιρα
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  5. #125
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    Ωραίοςςςς!!! Σηκώνεται τελικά ή μπααα;;; ;)
    Both loser and winner fail..But only the winner comes back..

  6. #126
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    H μικρη σηκωνεται, η μεγαλη οχι ακομα.
    Υπαρχει ενα μεγαλο θεμα που δεν ειχα υπολογισει.. προσπαθεις να σηκωσεις κατι (βαρυ) που δεν εχει λαβες. Και η αλλη δυσκολια ειναι οτι οταν μεγαλωνει ο ογκος δε μπορεις να το σηκωσεις ευκολα, ακομα και αν ταχεις τα κιλα, γιαυτο βαζουν σιδερο μεσα..
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  7. #127
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Ασε το παραμυθι ...απο τα πεζοδρομια του Δημου της βουτηξες
    Μπραβο ρε συ , δεν ειναι ευκολο να "πετυχεις" μια σφαιρα
    Ειναι οντως δυσκολο, οπως επισης και να δονησεις το τσιμεντο για να μην αφησει τρυπες, κατι που δεν πετυχα και το μπαλωσα απο πανω
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  8. #128
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Δεν εχω προσεξει αν το χεις αναφερει , γιατι βαρος μιλαμε ???
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  9. #129
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    H μια ειναι γυρω στα 80 κιλα, η αλλη 110. Η ζυγαρια δεν εδινε σαφη ενδειξη και μετα χαλασε κιολας
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  10. #130
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Ψςςς !!! Δεν το περιμενα γαι τοσο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Πρεπει να φορας και μποτακι με μεταλικη προστασια μπροστα.....
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  11. #131
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    H μια ειναι γυρω στα 80 κιλα, η αλλη 110. Η ζυγαρια δεν εδινε σαφη ενδειξη και μετα χαλασε κιολας
    αυτα ειναι :Ρ προετοιμαζεσαι για crossfit :)

  12. #132
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Αν ημουν σε καμια επαρχια, θα το γυρναγα σε crossfit για το καλοκαιρι, αν και crossfit ξεcrossfit, προπονηση υψηλης εντασης ειναι που της κοτσαρουν μια σουπερ εμπορικη ονομασια
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  13. #133
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    Αν ημουν σε καμια επαρχια, θα το γυρναγα σε crossfit για το καλοκαιρι, αν και crossfit ξεcrossfit, προπονηση υψηλης εντασης ειναι που της κοτσαρουν μια σουπερ εμπορικη ονομασια
    εμενα το λες?πες το στα κοριτσακια

  14. #134
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Κανούρια κιλάκια και μπάρα.
    Attached Images Attached Images
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  15. #135
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    ΚΑΙ bumper plates ???

    Θα μας τρελάνεις μου φαίνεται.... ! Μπράβο ρε Αντώναρε ! Εξαιρετική δουλειά !
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  16. #136
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    Για πες τιμές; Καλορίζικα

  17. #137
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Oι bumpers ηταν το αποθυμενο μου.. Η μπαρα ειναι αυτη που προτεινα στον strafou, τα κιλα απο 60 ευρω το ενα, χωρις μεταφορικα..
    Ειναι πραγματικα πολυ ομαλη η χρηση τους, δεν κανουν θορυβο, τα κανεις οτι θελεις, το μονο κακο ειναι οτι δεν χωραιε πολλα, ειναι πραγματικα φαρδια... αλλα ετσι κιαλλιως δεν ειναι για παρα πολλα κιλα αυτες οι κινησεις..
    Η μπαρα πολυ προσεγμενη για τα λεφτα της (100), δυσκολα θα βρει ψεγαδι ο μεσος ( και πανω) χρηστης
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  18. #138
    Advanced Bodybuilder strafou's Avatar
    Join Date
    13-03-11
    Location
    χανια,κρητη,αποκορωνας
    Posts
    837

    Default

    Καλησπερα
    Βλεπω πηρες την μπαρα που μου προτινες χαιρομαι το ειχες πει αλοστε οτι θα την παρεις,πρεπει να ειναι πολυ καλη μπαρα... με εβαλες στον πηρασμο να την παρω και τελικα κατελιξα να την παρω αν υμουν αθηνα θα περναμε μαζι,ποσες μερες εκανε να σου ερθει?και πως σου τη φερανε?
    Οτι φτιαζει γρηγορα χαλαει και γρηγορα.....!!!

  19. #139
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Εκανε μια βδομαδα ακριβως, αλλα δε νομιζω να στελνανε 2.. Εχει ενα σκαλοπατι με μεταφορικα στα 75 και μετα ξεφευγει στα 200... Κουριερ τη φερνει (UPS), δεν πιστευω να εχει προβλημα εκει που εισαι, εκτος και αν τη φερνουν καπου κεντρικα και μετα πρεπει να πας εσυ να την παρεις.
    Η μπαρα ειναι εξαιρετικη, δεν ειναι ιδια με Texas Power Bar, αλλα ειναι καλυτερη απο ολες τις μπαρες των ελληνικων γυμναστηριων. Θα μπορουσαν ανετα να εχουν τετοιες μπαρες, αντι να δινουν λεφτα στο marketing των γνωστων technogym κλπ και να αγοραζουν μηχανακια για διαφημιστικες κληρωσεις ή ανακαινιση κουρτινων...
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  20. #140
    Advanced Bodybuilder strafou's Avatar
    Join Date
    13-03-11
    Location
    χανια,κρητη,αποκορωνας
    Posts
    837

    Default

    Kαι εγω δε νομιζω να εχει καπιο προβλημα η μεταφορικη να μου την φερει ετσι και αλιος τα χανια ειναι μικρα σε 2 λεπτα εισαι στο κεντρο
    Λιοπον ακου τωρα επιδη εισαι πιο ψαγμενος και ξερεις σαφος περισοτερα απο εμανα σκεφτομαι και λεω υπαρχουν 2 Strengthshop ενα στην γερμανια και το αλο αγγλια στο προτο μου βγαινει 100ε η μπαρα 58,90ε τα μεταφορικα(φτηνισανε) και μιον 10ε το κουπονι απο τοfb συνολο στα 148,90ε, στο αλο τωρα απο αγγλια ολα μαζι συνολο στα 142ε την ιδια μπαρα (olympic bar-black oxide coated)Πιο να επηλεξω με συμφερει καλητερα απο αγγλια,λογικα θα ειναι το ιδο μαγαζι απλος εχει υποκαταστημα στην αγγλια ετσι δεν ειναι τι λες?
    αχχχ με αυτα τα tecnogym τα πλερονουμε χρησαφι και μας λενε μα ειναι tecnogym απο τα καλητερα μηχανηματα αντε ρε σαχλαμαρες μπουρδες ειναι.....
    Last edited by strafou; 20-05-13 at 23:25.
    Οτι φτιαζει γρηγορα χαλαει και γρηγορα.....!!!

  21. #141
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Nαι ετσι ειναι, εχω παρει 2 φορες απτο αγγλικο (εχει και μεγαλυτερη ποικιλια και μεγαλυτερο περιθωριο βαρους) και 1 απτο γερμανικο. Παρε απτο αγγλικο καλυτερα, παντως εχουν πολυ καλη εξυπηρετηση. Και ειναι ευκαιρια να παρεις τπτ αλλο αν χρειαζεσαι, κανενα παπουτσι, κανενα μανταλακι, κανενα strap...
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  22. #142
    Advanced Bodybuilder strafou's Avatar
    Join Date
    13-03-11
    Location
    χανια,κρητη,αποκορωνας
    Posts
    837

    Default

    Εισαι ωραιος και παντα θα εισαι σε ευχαριστω για ολα πραγματικα με εχεις βγαλει απο το αδιεξοδο...
    Αυριο θα κανω την παραγγελια απο το αγγλικο και μολις ερθουνε θα μονταρο το rack στο σοστο φαρδος αναλογα με την μπαρα για να καθετε καλα.
    Οτι φτιαζει γρηγορα χαλαει και γρηγορα.....!!!

  23. #143
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Αμα θες να μετρησω αυριο την αποσταση της μπαρας , να ξεκινησεις αμεσα το μονταρισμα
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  24. #144

    Default

    Γεια σου φιλε, νέος στο φόρουμ εδω,
    Μόλις διάβασα για τη δουλειά που εριξες για το προσωπικό σου γυμναστήριο και ειλικρινά σου αξίζουν 1000 μπράβο. Επειδή είμαι προς αναζήτηση μπάρας γιατι λεω να φύγω από τα στανταρ κιλά και μπάρες και να περάσω στα ολυμπιακά θα ήθελα να σε ρωτήσω για την texas. Λογικά θα έχεις μείνει πολύ ευχαριστημένος αφού γενικά διαβάζω τα καλύτερα.Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν τη χρησιμοποιείς για ολυμπιακές άρσεις (και αν βολεύει γιατι έχω ακούσει οτι σφάζει η λαβή της). Επίσης είναι 220 η μπάρα? καπου διάβαζα οτι είναι 213.Ίσως η texas να είναι υπερβολή για μένα δεδομένου οτι δεν σηκώνω πάνω από 100 κιλά (προς το παρων ελπίζω) σε καμία άσκηση που κάνω αλλά έλεγα να πάρω κάτι ποιοτικό το οποίο μπορώ να ''κακομεταχειρίζομαι''.

  25. #145

    Default

    Πςς φίλε, απίστευτος! Πολλά μπράβο. Έχεις κάνει πολύ ωραία δουλειά. Το γυμναστήριό σου είναι χάρμα οφθαλμών.

  26. #146
    Advanced Bodybuilder strafou's Avatar
    Join Date
    13-03-11
    Location
    χανια,κρητη,αποκορωνας
    Posts
    837

    Default

    Quote Originally Posted by Shtwiganap View Post
    Γεια σου φιλε, νέος στο φόρουμ εδω,
    Μόλις διάβασα για τη δουλειά που εριξες για το προσωπικό σου γυμναστήριο και ειλικρινά σου αξίζουν 1000 μπράβο. Επειδή είμαι προς αναζήτηση μπάρας γιατι λεω να φύγω από τα στανταρ κιλά και μπάρες και να περάσω στα ολυμπιακά θα ήθελα να σε ρωτήσω για την texas. Λογικά θα έχεις μείνει πολύ ευχαριστημένος αφού γενικά διαβάζω τα καλύτερα.Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν τη χρησιμοποιείς για ολυμπιακές άρσεις (και αν βολεύει γιατι έχω ακούσει οτι σφάζει η λαβή της). Επίσης είναι 220 η μπάρα? καπου διάβαζα οτι είναι 213.Ίσως η texas να είναι υπερβολή για μένα δεδομένου οτι δεν σηκώνω πάνω από 100 κιλά (προς το παρων ελπίζω) σε καμία άσκηση που κάνω αλλά έλεγα να πάρω κάτι ποιοτικό το οποίο μπορώ να ''κακομεταχειρίζομαι''.
    Το strength shop είναι η καλλίτερη επιλογή για ολυμπιακή μπάρα και ειδικά η olympic black oxide bar που έχω και εγω.(διάβασε σελίδα 4 για λεπτομέριες)
    Οτι φτιαζει γρηγορα χαλαει και γρηγορα.....!!!

  27. #147

    Default

    Απο εκεί λέω να ψωνισω. Ήδη είμαι χαρούμενος κάτοχος της ζώνης τους 13 χιλιοστων. Ήταν μια ''δοκιμαστική'' παραγγελία για να δω τι γίνεται με εξυπηρέτηση κτλ και ήταν άψογοι. Τα ποστς τα διάβασα όλα και και αυτή η μπάρα που μου προτείνεις είναι πολύ καλή για τα λεφτά της, αλλά δεν νομίζω οτι είναι κατάλληλη για να πέφτει κάτω από ύψος. Η αλήθεια είναι οτι ψάχνω μια μπάρα ''όλα σε ένα''. Βέβαια η προπόνηση μου αποτελείται 99% από στατικές κινήσεις (squat, deadlifts, στρατιωτικές πιέσεις όρθιος, πάγκο και γενικά όλους τους συνήθεις ύποπτους). Αλλά θα ήθελα να ενσωματώσω σιγα σιγά και καμια ολυμπιακή άρση, με προσοχη και σεβασμό πάντα για να μην σκοτωθω. Έχω μπερδευτεί αρκετα γιατι γίνεται πανικός απο μπάρες και ψάχνω κάτι ποιοτικό το οποίο θα αγοράσω μια φορά. Η μπάρα που θα πάρω θα ήθελα να είναι κυρίως για τις στατικές κινήσεις αλλά να κάνει και για καμια ολυμπιακή άρση. Για την texas εχω ακουσει τα καλυτερα και γι'αυτο ειπα να ρωτησω. εχω πολυ ψαξιμο να ριξω..

  28. #148
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Ο Powerbuilderi σπαει τη σιωπη του

    Λοιπον κοιταξε, η Texas Power Bar ειναι η πλεον ακαταλληλη για ολυμπιακες αρσεις. Αυτο δε σημαινει οτι ΔΕ μπορεις να κανεις. Ποια χαρακτηριστικα εχει που δεν ειναι τοσο καταλληλα: παχος 29mm, πολυ εντονο knurling, σκληροτητα χωρις wip και το κυριοτερο ρουλεμαν χωρις..ρουλεμαν, δλδ μεταλλο με μεταλλο.
    Οι μπαρες για ολυμπιακες κινησεις (θα τις λεω απλως ολυμπιακες μπαρες) εχουν ρουλεμαν με μπιλιες για να γυριζουν τρελα. Αυτο τις κανει αμεσως αμεσως ευπαθεις, δλδ μπορουν να χαλασουν ή να σπασουν. Οποτε για να ειναι της προκοπης πρεπει να ειναι καποια γνωστη πανακριβη μπαρα, με ποιοτικα ρουλεμαν ή κυλινδρικα ρουλεμαν ή συνδυασμο των 2. Επισης ειναι πιο λεπτες για να εχουν καλυτερη λαβη και πιο ηπιο knurling.

    To προβλημα της TPB ειναι κυριως οτι δε στριβει πολυ. Η αλλη τωρα ειναι πιο λεπτη (μισο ολοκληρο χιλιοστο), πιο ηπιο knurling και στριβει λιγο καλυτερα. Οποτε ειναι λιγο πιο καταλληλη. Το προβλημα της δεν ειναι η πτωση στο εδαφος, που ειναι και αυτο στα πολλα κιλα, αλλα οτι και αυτη δεν εχει μπιλιες.

    Μονο η Rogue βγαζει μπαρες που ειναι και για τα 2, αλλα δε μπορεις να παρεις απο κει, εκτος και αν ανοιγεις γυμναστηριο.
    Απο τη στιγμη που κανεις 99% μη ολυμπιακες αρσεις, τοτε δεν πρεπει να συζητας για ολυμπιακη μπαρα.
    Αν εχεις ΟΛΕΣ απο τις εξης προϋποθεσεις : i)πολλα λεφτα, ii)προοπτικη να κανεις 250kg αρσεις, iii)την ξεσκισεις στην προπονηση με κοπανηματα, αλυσιδες, αρσεις με ροδες (κ.α. στυλ Clint Darden) και iv)θες μια μπαρα να παραδοσεις στα παιδια σου, τοτε μονο παιρνεις την Texas.
    Αν οχι, τοτε παιρνεις την αλλη. Και προσεχεις μην την κοπανας στις ασφαλειες, γιατι θα στραβωσει (ολες μαλλον θα στραβωσουν αμα πεσουν στις ασφαλειες).
    Ελπιζω να βοηθησα
    Last edited by PowerBuilderi; 08-11-13 at 18:20.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  29. #149

    Default

    Βοήθησες πολύ φίλε μου και σε ευχαριστώ. Η αλήθεια είναι πως δεν είμαι τόσο σκληροπυρηνικός. Εγώ έτσι κι αλλιώς δεν ψάχνω μπάρα με τρελό σπιν και ρουλεμαν γιατι ξέρω οτι δεν βολεύει για άρσεις, πάγκο κτλ. Την rogue την σκέφτηκα και γω αλλά η rogue europe έχει πολύ λίγες προτάσεις σε σχέση με την αμερικάνικη. Αν και μια Ohio ή μια rogue bar θα με κάλυπτε πιστεύω και με το παραπάνω. Γιατί λες οτι δεν μπορείς να πάρεις απο κει? μια χαρα μου βγαζει και τα μεταφορικα για την Ελλάδα και δέχονται και paypal. Θα δώ τι θα κάνω τελικά. Έχω μαζέψει κάποια χρήματα και θέλω να τα επενδύσω σωστα γι'αυτο και ρωταω και συγνώμη που είμαι offtopic.
    Θα ήθελα να σου κάνω και μερικές ερωτησεις για το rack σου. Ποσο σου πήγαν οι ατσαλόβεργες που χρησιμοποιείς για ασφάλειες? και πως έβαψες το rack? μονος η το έδωσες για βάψιμο? φαίνεται άψογη η βαφή και έxω και γω ένα παλιο πάγκο κοιλιακων ραχιαίων που φτιάχνω με προοπτική να γίνει GHR.
    Last edited by Shtwiganap; 08-11-13 at 19:04.

  30. #150
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Eνταξει ναι, η Rogue καποτε ειχε τρελα μεταφορικα.. Τωρα οκ.
    Οι ατσαλοβεργες 40 ευρω (φ25, περιπου 110cm). Το εβαψα μονος μου με ρολακι, θα σου πετυχει με το ρολο, δεν κανει νερα. Το κακο ειναι οτι κοπανιεται και ξεβαφει, μαλιστα πηρα ντουκοχρωμα με ενα σκληρητικο μαζι και περασα εκει που ξεβαψε αλλα παλι φευγει το χρωμα με τα χτυπηματα..
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.


 
Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. My Home GYM!
    By dimitristhebiker in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 9
    Last Post: 19-08-11, 15:15
  2. Home
    By damian in forum Off Topic
    Replies: 6
    Last Post: 11-06-09, 17:37
  3. Home Gym
    By bbgreece in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 10-12-04, 02:19

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •