Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    07-09-12
    Posts
    3

    Default Ερωτησεις για ογκο και χασιμο κιλων!!

    Καλησπερα παιδια...θα ηθελα να κανω μια ερωτηση....ειμαι 16 χρονων....εχω υψος περιπου στο 1.82 και βαρος στα 79 κιλα...Αλλα εχω αρκετο λιπος διοτι ειμαι πανω σε διαιτα στην οποια εχασα 13 κιλα...1ον)θα ηθελα να μαθω αν μεσα σε 2 μηνες μπορω να κανω λιγη διαφορα στο καψιμο του λιπους....2ον)Εγω θελω να αρχισω να κανω ογκο....αλλα δν ξερω μηπως θελω καποιο βοηθημα....(π.χ πρωτεινη η κατι παρομοιο)..Εχω ξεκινησει το γυμναστηριο εδω και 2 μηνες(κανω κα8ε μερα ασκησεις με βαρη κτλπ....)θελω να μαθω τη διατροφη θα με βοηθησει...ωστε ννα κανω ογκο και παραληλα...να χανω κιλα καιι λιπος...παρακαλω θελω την βοηθεια σας...Ευχαριστω πολυ!

  2. #2
    Pumping Iron outnumb's Avatar
    Join Date
    18-01-10
    Location
    North, very north
    Posts
    422

    Default

    1) το λιπος το χανεις με σωστη διατροφη και αρκετο αεροβιο
    2) για να κανεις ογκο βεβαιωσου οτι εχεις χασει το περιτο λιπος και επειτα τρωγε αρκετα και καθαρα
    και τα 2 που θες δε γινονται...
    και επισης, στην ηλικια σου οι περισσοτεροι δεν ξερουν τι θελουν (ογκο, γραμμωση). οταν ξεκαθαρισεις το τι θες κατσε και διαβασε περι αυτων εδω στο φορουμ

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    07-09-12
    Posts
    3

    Default

    Να ρωτησω κατι αλλο....η πρωτεινη μπορει να σε βοηθησει στην αυξησση μυικης μαζας και καψιμο λιπους?

  4. #4
    New Bodybuilder
    Join Date
    07-09-12
    Posts
    3

    Default

    Να ρωτησω κατι αλλο....η πρωτεινη μπορει να σε βοηθησει στην αυξησση μυικης μαζας και καψιμο λιπους?

  5. #5
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    Η πρωτείνη δεν είναι μαγικό φίλτρο..η διατροφή στην παρούσα φάση της ηλικίας σου κάνει τη διαφορά..τώρα για αυτό που ρωτάς..ανάλογα τι πρωτείνη είναι..άλλες είναι για μάζα(πολύ υδατάνθρακα+ζάχαρη-γιαυτό δεν τις ακουμπάμε) και οι άλλες είναι οι καθαρές(whey)..πρωτείνη για κάψιμο λίπους δεν υπάρχει..το λίπος καίγεται με διατροφή+προπόνηση!

  6. #6
    kick_boxer's Avatar
    Join Date
    10-04-11
    Location
    Body club
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by Petralona13 View Post
    Καλησπερα παιδια...θα ηθελα να κανω μια ερωτηση....ειμαι 16 χρονων....εχω υψος περιπου στο 1.82 και βαρος στα 79 κιλα...Αλλα εχω αρκετο λιπος διοτι ειμαι πανω σε διαιτα στην οποια εχασα 13 κιλα...1ον)θα ηθελα να μαθω αν μεσα σε 2 μηνες μπορω να κανω λιγη διαφορα στο καψιμο του λιπους....2ον)Εγω θελω να αρχισω να κανω ογκο....αλλα δν ξερω μηπως θελω καποιο βοηθημα....(π.χ πρωτεινη η κατι παρομοιο)..Εχω ξεκινησει το γυμναστηριο εδω και 2 μηνες(κανω κα8ε μερα ασκησεις με βαρη κτλπ....)θελω να μαθω τη διατροφη θα με βοηθησει...ωστε ννα κανω ογκο και παραληλα...να χανω κιλα καιι λιπος...παρακαλω θελω την βοηθεια σας...Ευχαριστω πολυ!
    Γεια σου φίλε και καλώς ήρθες!!!:)
    Στην ηλικία που είσαι με διατροφή και προπόνηση μπορείς να φτιάξεις ένα πολύ ωραίο σώμα.
    Ξεκίνα καθαρίζοντας την διατροφή σου από σαβούρες όπως αναψυκτικά,γλυκά,κλπ.
    Τρώγε τόσο ώστε να νιώθεις χορτάτος.Ο μεταβολισμός σου λειτουργεί πολύ καλά σε αυτήν την ηλικία και μπορείς να τον εκμεταλλευτείς.
    Φτιάξε ένα πρόγραμμα για το γυμναστήριο και ένα για την διατροφή διαβάζοντας το φόρουμ και βάλτα εδώ να τα δούμε και να τα διορθώσουμε αν έχουν λάθη.
    Βάλε και 2-3 αερόβιες την βδομάδα και θα είσαι οκ.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμβουλές Για Χάσιμο Κιλών
    By stellman in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-12, 19:21
  2. Χάσιμο κιλών - Η πρόοδός μου
    By shadowmaker in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 24-09-11, 10:11
  3. Διατροφή Για Χάσιμο Κιλών
    By natsos in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 17-08-11, 22:29
  4. πρωτεινη και χασιμο κιλων
    By djforcegr in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 22-05-07, 20:13

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •