Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 14 of 14
  1. #1

    Default Διατροφη για ΣΤΡΑΤΟ !

    Το ξερω οτι ειναι ενα θεμα που απασχολει πολλους και ειπα να κανω ενα ποστ για να δουμε μερικες ιδεες για το πως μπορουμε και καποιο χρονικο διαστημα να κρατησουμε τη διατροφη μας οσο το δυνατον..


    Πρωινο :
    120γρ βρωμη
    30γρ whey
    20γρ αμυγδαλα

    δεκατιανο
    1 τονο
    πιττες ολικης χ2 ~400 θερμιδες νομιζω

    Μεσημεριανο
    Εδω μπλεκει το θεμα , μια στις 3 μερες μπορεις να φας το φαι που εχει η τουλαχιστον μερικως να φας (πχ να φας φασολακια οσο μπορεις χωρις τα λαδια & τις πατατες)

    εκει για πρωτεινη παλι τονο??

    Απογευματινο
    90γρ βρωμη
    30γρ whey
    20γρ αμυγδαλα

    Βραδυνο
    Τα ιδια με το μεσημερι

    Πριν τον υπνο
    καζεινη & 20γρ αμυγδαλα


    Ουσιαστικα το μονο που εχω βρει σαν καλη εναλακτικη ειναι σαντουιτς με τονο & πιτα ολικης αλλα ποσους τονους να φας..

    Καμμια αλλη ιδεα για αλλα πραγματα που μπορεις να συντηρησεις χωρις ψυγειο? Σκεφτικα για σπιτικες μπαρες πρωτεινης

  2. #2
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    αυτα ειναι πολυ δυσκολο να τα ακολουθησεις..τι βραδυνα και ιστοριες?.. και πριν απο ποιον υπνο?.. αμα εχεις 10 μερες σερι υπηρεσια και βαρας τριτο-τεταρτο νουμερο περιπολο ή σκοπετο ποτε ακριβως ειναι το πριν τον υπνο ? :P

    μακαρι να τα καταφερεις αλλα προσωπικα δεν θα ειχα ουτε την διαθεση ουτε την οικονομικη ανεση.. και δεν υπαρχει και λογος, κοιτα να το ευχαριστηθεις, αραξε, μην τρως υπερβολικα και οποτε μπορεις γυμνασου.

    εκτος αμα εχεις καλο βυσμα, τοτε αλλαζουν τα πραγματα...

  3. #3
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    βασικα επιτρεπεται να εχεις μαζι σου πρωτεινη?? ενος φιλου μου την ειχαν κατασχεσει...

  4. #4
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by jimbliz View Post
    βασικα επιτρεπεται να εχεις μαζι σου πρωτεινη?? ενος φιλου μου την ειχαν κατασχεσει...
    ολα επιτρεπονται, το καβατζωνεις καπου.. εγω στο κεντρο ειχα παρει μπαρες δημητριακων, τονους, δημητριακα, επαιρνα βρασμενα αυγα απο το εστιατοριο και τα φυλαγα στο ντουλαπι για να τα φαω την ιδια μερα.. απλα δεν γινετε να το κανεις για πολυ.

    μετα στον ολυμπο που ειχα παει επειδη ειχε γυμναστηριο ειχα παρει τον κουβα τον 2κιλο μαζι, αλλα ειχα πιασει 2 ντουλαπες ( δν θυμαμαι πως τις λεγαμε) και οταν εκαναν επιθεωρηση ανοιγα την αδεια, ενω η αλλη μεσα ειχε κουβα πρωτεινη, καβατζομενες καμια 10ρια μπανανες απο αυτα που κουβαλαγαμε + αλλα διαφορα φαγωσιμα πραγματακια .

    αμα πηγαινα τωρα δεν νομιζω οτι θα εκανα διατροφη, απλα θα αααραζααααα, ενω εβριζα οταν ημουν μεσα, τωρα με τα προβληματα της καθημερινοτητας λεω, και δεν βαραγα ενα σκοπετο τωρα να εχω την ησυχια μου..

  5. #5
    Pumping Iron Byron93's Avatar
    Join Date
    28-11-11
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    441

    Default

    Quote Originally Posted by jimbliz View Post
    βασικα επιτρεπεται να εχεις μαζι σου πρωτεινη?? ενος φιλου μου την ειχαν κατασχεσει...
    Γίνετε και ενας φίλος μου το κανει και ειναι Ειδικές Δυνάμεις ;)
    Feel save sleep with a Bodybuilder!

  6. #6
    Pumping Iron malmsteen's Avatar
    Join Date
    20-01-08
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    387

    Default

    θα τρως τη βασική διατροφή του στρατού...

    γκοτζίλα, φασολάδα, πίτσα με τηγανιτές πατάτες. εγώ αυτά έτρωγα και ήμουν στον όγκο!! 9 κιλά έβαλα!! χαχαχα
    yngwie or the highway
    http://www.youtube.com/watch?v=xfVlWNNumkc

  7. #7

    Default

    Παιδια στο στρατο ολα γινονται... οτι δεν ΒΛΕΠΕΤΕ προβλεπεται. Εγω σας λεω ειχα φοριαμο ψυγειο , 2 διαφορετικα κουτια πρωτεινη , πιτουλες ολικης , ~8-10 τονους , 5-6 μηλα , αμυγδαλα , βρωμη , μπαρες πρωτεινης κτλπ.Απλα για ιδεες του στυλ ρυζογκοφρετες με whey και τετοια πραγματα για να υποκαταστησουμε γευματα ρωταω! Εγω τα μονοα που ειχα βρει ηταν 1) βρωμη/whey shake 2) πιτα/τονο 3) μπαρα

  8. #8
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Ε ρε έχω να φάω δεινόσαυρο από αύριο...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  9. #9
    Junior Bodybuilder kamina's Avatar
    Join Date
    29-06-11
    Posts
    139

    Default

    ρε αν δεν περνας καλα στον στρατο.....τι διατροφή και βλακείες;.....το μονο που σε νοιάζει ειναι να τρως "καλα"!!!

  10. #10
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    2 μηνες κυπρο τωρα εχασα 7 κιλα , με διατροφη (τονους,κοτοπουλο βρωμη το πρωι κτλ) και με γυμναστηριο λιγο,αλλα πολλες καμψεις ελξεις μονος μου.
    χωρις junk χυμους κτλ...δυσκολο αλλα εγινε....διατροφη στον στρατο παντως πολυ δυσκολο πραγμα...

    το μονο προβλημα:δεν ειχα/εχω πολυ δυναμη λογο κομμενων υδατανθρακων... καθολου βολικα για στρατο...

    supps:πρωτεινη,anti-cortizol,multivitamins και λεω να βαλω κανα CLA σιγα σιγα...
    Obese To Fit

  11. #11
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    +ολα stathis

    kikler ολους αυτους τους τονους, τη βρωμη και τα αμυγδαλα απο που ακριβως τα παιρνεις? (δδεδομενου οτι καποιος βρισκεται σεμια χεσια-γωνια της Ελλαδας)
    Last edited by PowerBuilderi; 10-09-12 at 10:14.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  12. #12

    Default

    Καλή δύναμη στο στρατό και καλή υπομονή ! Αν είσαι σε άνετη μονάδα πιστεύω θα μπορείς να τα τηρήσεις...

  13. #13
    Pumping Iron Red.Out's Avatar
    Join Date
    29-05-06
    Location
    Sin City.
    Posts
    550

    Default

    Στο στρατο θα καταλαβεις για τα καλα ποσο ρολο παιζει η ψυχολογια στο bb, ειναι σχεδον σιγουρο οτι μετα απο 2-3 βδοαμδες το πολυ δεν θα εχεις την ψυχικη διαθεση να ακολουθησεις διατροφη.
    Eat clean, lift hard, fuck the rest.

  14. #14

    Default

    Ειμαι ηδη στρατο , 50 μερες εχω να απολυθω παιδια :) Εμεις εκει που ειμαι Συνταγμα , λευκωσια ειμαστε χαλαρα.. στην αποσπαση μου ημουν σε ταβερνα/λεσχη αξιωματικων και τρωγαμε κοτοπουλο με ρυζι & βραστα λαχανικα ! Το θεμα ειναι μεσα στη μοναδα που δν εχεις τετοιες ανεσεις παρα μονο οτι μπορεις να αγορασεις και δεν χαλαει εκτος ψυγειου , δηλαδη αμυγδαλα,βρωμη,τονο,ψωμι,ρυζογκοφρετες,μπαρες πρωτεινης κτλπ!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Διατροφή Στο Στρατό. Λίγο Βοήθεια!
    By Minotauros in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 9
    Last Post: 17-07-12, 01:32
  2. Φεύγω για στρατό
    By xaris110 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 01-02-09, 04:03
  3. Διατροφη για απωλεια λιπους στο στρατο
    By Nick_p in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 14
    Last Post: 14-09-08, 03:04

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •