Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 52 of 52
  1. #31
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by metatron View Post
    Ειρήνη ωραίο video σου! έχω να κάνω όμως μια άσχετη παρατήρηση, μήπως οι λαβές του ελλειπτικού σου είναι ανάποδα? στο λέω γιατί έχω το ίδιο και η καμπύλη που κάνει η λαβή στο σημείο που ενώνεται με το pedal κοιτάει προς τα μέσα κ όχι προς τα έξω...! ελπίζω να ήμουν κατανοητός... :)) !

    Ωχ αμάννν!!!!! Δηλαδή 2μιση χρόνια κάνω με λάθος τρόπο ελλειπτικό;;;!!!!!!!! Έχεις απόλυτο δίκιο, είδα και ένα βίντεο στο youtube και όντως οι λαβές είναι αλλιώς. Μου το είχε συναρμολογήσει ο άντρας μου, εγώ δεν έχω ιδέα από αυτά.
    Τώρα δηλαδή αποσυναρμολόγηση και φτου κι απ την αρχή;;
    Ρε μπελά που βρήκαααααα

    Σ'ευχαριστώ πολύ για την παρατήρηση!

  2. #32
    Pumping Iron mairh's Avatar
    Join Date
    14-08-12
    Location
    thessaloniki
    Posts
    497

    Default

    Θα σε κάνω mp3 και θα σε ακούω στο γυμναστήριο!!!!!

  3. #33
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Άμα θες έρχομαι να στα λέω και live!

  4. #34
    Pumping Iron mairh's Avatar
    Join Date
    14-08-12
    Location
    thessaloniki
    Posts
    497

    Default

    Η φωνή της λογικής!τι ζώδιο είσαι βρε Ειρηνάκι κι έχεις τόση αυτοπειθαρχία? Σε ζηλεύω....:

  5. #35
    New Member
    Join Date
    12-01-09
    Location
    .
    Posts
    13

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Ωχ αμάννν!!!!! Δηλαδή 2μιση χρόνια κάνω με λάθος τρόπο ελλειπτικό;;;!!!!!!!! Έχεις απόλυτο δίκιο, είδα και ένα βίντεο στο youtube και όντως οι λαβές είναι αλλιώς. Μου το είχε συναρμολογήσει ο άντρας μου, εγώ δεν έχω ιδέα από αυτά.
    Τώρα δηλαδή αποσυναρμολόγηση και φτου κι απ την αρχή;;
    Ρε μπελά που βρήκαααααα

    Σ'ευχαριστώ πολύ για την παρατήρηση!
    με λάθος τρόπο δεν κάνεις αλλά δεν ξέρω αν η γωνία κ το εύρος της κίνησης, έτσι όπως έχει δεθεί, είναι το ίδιο!
    δεν είναι δύσκολη η αλλαγή, αλλά να το κάνεις με προσοχή ώστε να μην χαλάσεις το σπείρωμα από τις βίδες (από το βίδωσε ξε-βίδωσε) ειδικά αυτές που ενώνουν τις λαβές με τα pedal γιατί έχουν παξιμάδια ασφαλείας! ελπίζω να βοήθησα!

  6. #36
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by mairh View Post
    Η φωνή της λογικής!τι ζώδιο είσαι βρε Ειρηνάκι κι έχεις τόση αυτοπειθαρχία? Σε ζηλεύω....:
    Παρθένος είμαι, αν και η αυτοπειθαρχεία δεν έχει να κάνει τόσο με το ζώδιο όσο με το πόσο πάθος θες κάτι και πόσο μάλλον όταν προσπαθείς μόνο με "φυσικά" μέσα. Εκεί πιστεύω είναι μεγαλύτερη η πρόκληση και το ενδιαφέρον.


    Quote Originally Posted by metatron View Post
    με λάθος τρόπο δεν κάνεις αλλά δεν ξέρω αν η γωνία κ το εύρος της κίνησης, έτσι όπως έχει δεθεί, είναι το ίδιο!
    δεν είναι δύσκολη η αλλαγή, αλλά να το κάνεις με προσοχή ώστε να μην χαλάσεις το σπείρωμα από τις βίδες (από το βίδωσε ξε-βίδωσε) ειδικά αυτές που ενώνουν τις λαβές με τα pedal γιατί έχουν παξιμάδια ασφαλείας! ελπίζω να βοήθησα!
    Σ'ευχαριστώ για τις οδηγίες! Θα προσπαθήσω να το φτιάξω, ελπίζω να τα καταφέρω!!!(ή θα το διαλύσω, χαχα)

  7. #37
    Pumping Iron mairh's Avatar
    Join Date
    14-08-12
    Location
    thessaloniki
    Posts
    497

    Default

    Ξέρετε τι κατάλαβα μετά απο πολλές ώρες περισυλλογής?Οτι μονάχα αν το κάνεις αποκλειστικά για σένα θα έχεις αποτέλεσμα κι όχι για να μπεις ας μπούμε στο μάτι του πρωην για να δει τι έχασε ούτε για "σκάσουν" οι πανταχού παρούσες αχώνευτες κι αχώνευτοι.Αν στοχεύεις σε κάτι τέτοιο η προσπάθεια δεν θα διαρκέσει πάνω απο 2 βδομάδες(και πολύ λεω)

  8. #38
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Έτσι ακριβώς!
    Στην αρχή ξεκινάμε για κάποιον λόγο όπως αυτούς που περιγράφεις: να την "πούμε" σε κάποιον επειδή μας είπε κάτι και μας μείωσε ή να μας δει ο/η πρώην και να σκάσει, ή άλλος το κάνει για να χει επιτυχία στις γυναίκες κλπ.. Δηλαδή πάντα για κάποιον άλλον εκτός από μας.
    Αυτό όμως είναι η αφορμή, στη συνέχεια γλυκαίνεσαι, μπαίνει το μικρόβιο και μετά το κάνεις για τον εαυτό σου.
    Αν συνεχίσει όμως να το κάνει για τους άλλους, τότε είναι σίγουρο ότι κάποια στιγμή θα το βαρεθεί και θα το παρατήσει.

    Ό,τι κάνουμε πρέπει να το κάνουμε για τον εαυτό μας και μόνο. Οι άλλοι έρχονται και παρέρχονται.
    Άσε που η ζωή είναι πολύ μικρή για να ζούμε για το πως μας θέλουν οι άλλοι..

  9. #39
    Pumping Iron mairh's Avatar
    Join Date
    14-08-12
    Location
    thessaloniki
    Posts
    497

    Default

    Συμφωνώ κι επαυξάνω!!!!Μόλις δεις το πρώτο έστω και μικρό αποτέλεσμα του κόπου σου τότε πεισμώνεις παραπάνω!!!Και για να επανέλθουμε και στο αρχικό μας θέμα τότε ναι είσαι πράγματι συνεπής!!!!

  10. #40
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by mairh View Post
    Συμφωνώ κι επαυξάνω!!!!Μόλις δεις το πρώτο έστω και μικρό αποτέλεσμα του κόπου σου τότε πεισμώνεις παραπάνω!!!Και για να επανέλθουμε και στο αρχικό μας θέμα τότε ναι είσαι πράγματι συνεπής!!!!

    Έτσι! Η συνέπεια δεν επιβάλλεται σε κανέναν. Γίνεσαι συνεπής σε κάτι ΜΟΝΟ όταν σου αρέσει (ή να το πω πιο απλά... όταν το γουστάρεις αυτό που κάνεις).

    Ευχαριστώ όλους για την ανταλλαγή σκέψεων, αυτός ακριβώς ήταν και ο σκοπός του βίντεο.
    Να στε καλά.

  11. #41
    Pumping Iron mairh's Avatar
    Join Date
    14-08-12
    Location
    thessaloniki
    Posts
    497

    Default

    Περιμένουμε και την πιτσούλα!!!

  12. #42
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Θα έρθει, θα εφοδιαστώ με τα υλικά και θα σας την κάνω, σας το έταξα

  13. #43
    New Member
    Join Date
    30-04-11
    Posts
    69

    Default

    και πολυ ομορφη γυναικα και γυμνασμενη και τα λες και πολυ σωστα!!!!!!!

  14. #44
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Ααααααα με κατασκλάβωσες τώρα.. πω πω κοπλιμένταααα!!! Να σαι καλά σ'ευχαριστώωωωω

  15. #45
    Pumping Iron Kerberos's Avatar
    Join Date
    08-12-10
    Location
    Santa Barbara
    Posts
    415

    Default

    μετα απο αυτη την αναλυση και με τον ηρεμο αλλα εμφατικο τροπο που τα εξεφρασες, ενα εχω να πω.....οχι δεν ειμαι συνεπης....

    αλλα θα αλλαξει αυτο
    Donnot fear...Kerberos is here

  16. #46
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by Kerberos View Post
    μετα απο αυτη την αναλυση και με τον ηρεμο αλλα εμφατικο τροπο που τα εξεφρασες, ενα εχω να πω.....οχι δεν ειμαι συνεπης....

    αλλα θα αλλαξει αυτο

    Αυτό έχει σημασία! Το να μαθαίνουμε από τα λάθη, όχι να απογοητευόμαστε από αυτά και να μας καθυστερούν.
    Εύχομαι να τα καταφέρεις!!!

  17. #47
    Pumping Iron Kerberos's Avatar
    Join Date
    08-12-10
    Location
    Santa Barbara
    Posts
    415

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Αυτό έχει σημασία! Το να μαθαίνουμε από τα λάθη, όχι να απογοητευόμαστε από αυτά και να μας καθυστερούν.
    Εύχομαι να τα καταφέρεις!!!
    thanks
    Donnot fear...Kerberos is here

  18. #48
    New Member GeorgeToumpa's Avatar
    Join Date
    30-05-10
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    64

    Default

    ένα σφηνάκι ουίσκι την μέρα είναι αρκετό για να σε ρίξει ορατά απ' τον στόχο σου;
    Φιλικά, Γιώργος

  19. #49
    New Bodybuilder
    Join Date
    10-11-12
    Posts
    4

    Default

    Για ενα σφινακι δεν ξερω. Ενα μπουκαλι παντως ειναι οτι πρεπει για να κανει το στοχο σου αορατο.

  20. #50
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    θα γίνει το "μυγάκι" στα αυτιά μου κατά την διάρκεια του αερόβιου μετά τα βάρη
    Ο εκφραστικός σου τρόπος μετατρέπεται σε "ενέργεια" για όλους εμάς που ανατέμνουμε τον δρόμο της εκπλήρωσης των στόχων μας

  21. #51
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Δημητρούλα μου γλυκια σ ευχαριστω κοπελα μου που το βρηκες χρήσιμο για το δικο σου στοχο
    Ψάχνε πραγματα που σε βοηθούν να κρατας το κινητρο σου ζωντανό. Δες το ως φωτιά , που για να παραμείνει ζωντανή χρειαζεται να ριχνεις ξύλα.

  22. #52
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Attachment 21261<--- Αυτό είναι το πνεύμα!


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Λιπος στους προσαγωγους και στους γλουτους
    By Byron93 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 19-06-12, 14:09
  2. Προσεγγίζοντας τους στόχους μου!
    By mitsak0s in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 246
    Last Post: 16-06-12, 22:45
  3. Replies: 77
    Last Post: 27-12-09, 02:05

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •