Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 20 of 20
  1. #1
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default Αερόβιες Σκέψεις - (Νέο Video!)

    Δείτε μερικές σκέψεις μου την ώρα που κάνω την αερόβιά μου και ελπίζω να σας δώσουν δύναμη να ανταπεξέλθετε και στη δική σας! Τίποτα δεν είναι εύκολο αλλά και τίποτα ακατόρθωτο!!!

    Enjoy!

    (σχολιάστε ελεύθερα, διαθέτω άφθονο χιούμορ )

    Last edited by Kardoula; 11-10-12 at 00:33.

  2. #2
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Τρεχα τρέχα μικρούλα γίνε γυναίκα μικρούλα!
    Συμάζεψε και λίγο το διάδρομο καλέ απα πά!
    Πάντως το βιντεο μου είπε πολλά να ξέρεις! Έχει αυτό το καιρό προσπαθώ να ξεπερνάω τον ευατό μου και ειδικά με τη δουλειά μου! Σε ευχαριστώ! Δώσε πόνο!
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Χαχα, το δωμάτιό μου είναι λες και έχεις ρίξει χειροβομβίδα!!! Ε οκ δεν μπορώ να είμαι σε όλα τέλεια!!!!!

    Να σαι καλά βρε ζουζούνα, καλή δύναμη!!!

  4. #4
    Senior Bodybuilder pao34's Avatar
    Join Date
    23-02-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,287

    Default

    το συμμαζεμα δωματίου το κάνεις σε μορφη ΗΙΙΤ? το χεις αλλη μερα να φανταστω?

    Λες και κάνεις τραμπολίνο φαινεται ετσι οπως πάει η κάμερα

  5. #5
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Manoula με αυτο το βιδεακι "τρυπωνεις" μεσα στη ψυχολογια μας σαν το καλο αγγελακι δινοντας κουραγιο ...
    H real time εμφανηση σου , το λαχανιασμα , και ολες αυτες οι αρνητικες σκεψεις που περναν απο το μυαλο ειδικα στην αεροβια ,
    βρηκαν το μαστορα τους ..!!!
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  6. #6
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    ...σκεφτειτε πως το ειδα χωρις ηχο...η πεταλουδα απεναντι μου μου ειπε πως χλωμιασα...διπλα τα βλεπω ολα....!!! ρε Ειρηνη πως με ζαλησες ετσι????ναυτια μου προκαλεσες!!!χαχαχα
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  7. #7
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Xαχαχαχαχα... ου να μου χαθείτε, μια φορά κι εγώ δεν συμμάζεψα (εδώ γελάνε) και αμέσως να με κακοχαρακτηρίσετε

    Μακάρι να κανα τραμπολίνο, θα ταν πιο ανώδυνο

    Σήμερα έχω διάδρομο στο gym, θα πάρω μαζί μου μια μέρα να γυρίσω βιντεάκι, θέλω να δω τις αντιδράσεις των διπλανών όταν θα μιλάω στην κάμερα


    Πρέπει να βάλω επισήμανση στον τίτλο, πριν δείτε το βίντεο πάρτε χάπι για τη ναυτία!!!!

  8. #8
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    14-01-12
    Posts
    128

    Default

    καλημέρα ειρηνακι είσαι καταπληκτική.. έτσι είναι όπως τα λες στο βιντεακι .
    ότι κάνουμε θέλει υπομονή και να μην τα παρατάμε όπως και να νιώθουμε...

  9. #9
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Α καλά έλα να δεις το δικό μου το δωμάτιο ειδικά όταν γυρνάω από το γυμναστηριο η τη δουλειά μόνο στο πολύφωτο που δεν εχει ρούχα! Συμφωνω με το νονό μου! Τσίμπισες καρδούλα την ωρα που κάω αερόβιο!!!!
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  10. #10
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    δεν εχω λογια εως εδω ηταν δεν περιγραφω αλλο....

    κουνα κουνα κουνα το σου λεω 0_ο

    χαχαχ ειρηνη το σπιτι μου παντα το καθαριζω καθε κυριακη :Ρ τις αλλες μερες εχει καποια βασικα πραγματα ο καναπες ειναι πιασμενος απο τα αξεσουαρ γυμναστιριου :Ρ οσο για τα ρουχα μενουν μεσα στην συσκευη που τα πλενει :Ρ

  11. #11
    Advanced Bodybuilder Traianus's Avatar
    Join Date
    16-05-10
    Location
    Ρόδος
    Posts
    911

    Default

    Shake, shake, shake, shake, shake it amor
    Αστράφτει η υποκρισία και αποκαλύπτεται γυμνή, στραβή και ξεδοντιάρα.

  12. #12
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    07-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Άντε τώρα μετά απο 10ωρο δουλειάς και το 2ωρο πήγαινε έλα με τα απίστευτα Μέσα Μαζικής Μεταφοράς να δείς αυτό το βίντεο και να μην χαστουκίσεις τον εαυτό σου που είσαι χώμα! Ειρήνη το χαμόγελο σου τα λέει όλα!!! Δεν με χαστούκισα ακόμα...πάω στον διάδρομο!

  13. #13
    Senior Bodybuilder George239's Avatar
    Join Date
    15-09-12
    Location
    Cyprus
    Posts
    1,451

    Default

    Τώρα τι να πω?
    Η Ειρήνη μάλλον πρέπει να ασχοληθεί σοβαρά με τις τηλεοπτικές παραγωγές!!!
    Και δύο παρατηρήσεις on topic.
    Δυσκολεύομαι να καταλάβω (είπα δυσκολεύομαι, ΟΧΙ δεν καταλαβαίνω) την απέχθεια των περισσοτέρων για την αερόβια.
    Ομολογώ πως αυτόν τον καιρό δεν κάνω. Αν προλάβω όμως την..."Τρόϊκα" (εσχάτως τριγυρνά και εδώ στο νησί... ) θα αγοράσω έναν διάδρομο για το σπίτι.
    Με την δική μου μουσική (ας είναι καλά ο H/Y και τα ηχεία που αγόρασα) όχι μόνο κάνω 1 ώρα αερόβια αλλά το ευχαριστιέμαι κιόλας.
    Όταν πήγαινα στο γυμναστήριο είχα 3 μέρες στο 10ήμερο (ημερολογιακό όχι προπονήσεων) σίγουρα αερόβια. Και μου έκανε πολύ καλό!!!
    Τώρα αν πάρω διάδρομο για το σπίτι θα κάνω και με τα άρβυλα και το μπέργκιν αερόβια .
    ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Σε ελλειπτικό δεν ανεβαίνω που να μου δίνετε επίδομα Βαρέων και Ανθυγιεινής εργασίας 500 ευρώ το μήνα...χμμμ καλά δηλαδή για 500 θα ανέβω
    "Όταν σκέφτεσαι ότι ίσως δεν μπορείς, έχεις δίκιο. Δεν μπορείς"
    Henry Ford

    "The mind always fails first, not the body.
    The secret is to make your mind work for you, not against you"

  14. #14
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by SadeAdu View Post
    Άντε τώρα μετά απο 10ωρο δουλειάς και το 2ωρο πήγαινε έλα με τα απίστευτα Μέσα Μαζικής Μεταφοράς να δείς αυτό το βίντεο και να μην χαστουκίσεις τον εαυτό σου που είσαι χώμα! Ειρήνη το χαμόγελο σου τα λέει όλα!!! Δεν με χαστούκισα ακόμα...πάω στον διάδρομο!
    Που και που χρειάζεται να "χαστουκίζουμε" τον εαυτό μας. Είναι πολύ εύκολο να παραπονιόμαστε γιατί οι άλλοι είναι καλύτεροι από εμάς ή ότι εμείς δεν έχουμε τα γονίδια ή τις κατάλληλες συνθήκες ή ότι άλλο στραβό μπορεί να βρούμε. Αλλά για να πάρεις το 100% πρέπει να δώσεις 110%! Βαρέθηκα να βλέπω ανθρώπους να γκρινιάζουν και να παραπονιούνται. Κι όταν τους λες το τίμημα που πρέπει να δώσουν για να το καταφέρουν ξυνίζουν και βρίσκουν ένα κάρο δικαιολογίες.
    Κι εγώ δεν είχα διάθεση για αερόβια, πεινούσα, ήθελα να κάτσω να χαλαρώσω, πονούσαν τα μάτια μου από τις πολλές ώρες διαβάσματος στον υπολογιστή, αλλά είπα από μέσα μου "Ρηνάκι πάρε τον κώλο σου και ανέβα πάνω θες δεν θες".
    Δεν είμαστε ούτε ρομπότ, ούτε καλοπερασάκιδες. Όλοι έχουμε τις δουλειές μας, τα προβλήματά μας, τις στενοχώριες μας..Αλλά όταν θέλουμε κάτι, μπορούμε έστω να προσπαθήσουμε. Τι στο καλό, 30 λεπτά από τη ζωή μας δεν μπορούμε να διαθέσουμε; Προγραμματισμός χρειάζεται.




    Quote Originally Posted by George239 View Post
    Τώρα τι να πω?
    Η Ειρήνη μάλλον πρέπει να ασχοληθεί σοβαρά με τις τηλεοπτικές παραγωγές!!!
    Και δύο παρατηρήσεις on topic.
    Δυσκολεύομαι να καταλάβω (είπα δυσκολεύομαι, ΟΧΙ δεν καταλαβαίνω) την απέχθεια των περισσοτέρων για την αερόβια.
    Ομολογώ πως αυτόν τον καιρό δεν κάνω. Αν προλάβω όμως την..."Τρόϊκα" (εσχάτως τριγυρνά και εδώ στο νησί... ) θα αγοράσω έναν διάδρομο για το σπίτι.
    Με την δική μου μουσική (ας είναι καλά ο H/Y και τα ηχεία που αγόρασα) όχι μόνο κάνω 1 ώρα αερόβια αλλά το ευχαριστιέμαι κιόλας.
    Όταν πήγαινα στο γυμναστήριο είχα 3 μέρες στο 10ήμερο (ημερολογιακό όχι προπονήσεων) σίγουρα αερόβια. Και μου έκανε πολύ καλό!!!
    Τώρα αν πάρω διάδρομο για το σπίτι θα κάνω και με τα άρβυλα και το μπέργκιν αερόβια .
    ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Σε ελλειπτικό δεν ανεβαίνω που να μου δίνετε επίδομα Βαρέων και Ανθυγιεινής εργασίας 500 ευρώ το μήνα...χμμμ καλά δηλαδή για 500 θα ανέβω

    Καλημέρα Γιώργο!
    Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!! :)

    Κοίτα, η αερόβια ως δραστηριότητα είναι πολύ ωραία. Το να περπατάς, να τρέχεις, σε χαλαρώνει, σου δίνει ενέργεια, σε γεμίζει. Το έχουμε στη φύση μας να κινούμαστε.
    Όμως με τους σημερινούς ρυθμούς, έχουμε καλομάθει κι έχουμε τεμπελιάσει. Όλοι πάνε από τις κυλιόμενες σκάλες, χρησιμοποιούμε ασανσέρ, παίρνουμε το αμάξι για να πάμε στο περίπτερο. Οτιδήποτε δηλαδή που δεν θα μας κάνει να κουνήσουμε τα πόδια μας.

    Από την άλλη, όταν είσαι ξεκούραστος μπορείς να ευχαριστιέσαι την αερόβια. Κι εμένα μ'αρέσει.
    Αλλά όταν είσαι σε αυστηρή διατροφή, όταν πεινάς, όταν είσαι κουρασμένος αλλά πρέπει να κάνεις για να φύγει το λίπος, τότε τα πράγματα δυσκολεύουν. Το βλέπεις ως αγγαρεία. Αυτή είναι η αλήθεια.
    3 μέρες αερόβια στο 10ήμερο δεν είναι τίποτα.. Το να κάνεις διπλές αερόβιες μέσα στη μέρα, τρέξιμο σε γήπεδο, σπριντ με την τσίμπλα στο μάτι, διάδρομο όταν είσαι με χαμηλούς υδατάνθρακες, εκεί ναι τα πράγματα ζορίζουν. Και άντε να το ευχαριστηθείς

    Όταν η αερόβια είναι για λόγους υγείας και φυσικής κατάστασης τότε είναι ευχαρίστηση, όταν όμως τη χρησιμοποιείς για να ρίξεις λίπος ή ακόμα χειρότερα όταν προετοιμάζεσαι για έναν αγώνα bbing όπου εκεί πρέπει στην κυριολεξία να στεγνώσεις, τότε αλλάζουν τα πράγματα Αλλά ακόμα και τότε, μπορώ να σου πω ότι και πάλι μ'αρέσει, γιατί μου αρέσει να ξεπερνάω τα όρια΄μου. Να βλέπω μέχρι που μπορώ να φτάσω.

    Εννοείται πως η αερόβια είναι δίκοπο μαχαίρι, γι αυτό χρειάζεται να τη χρησιμοποιούμε με σύνεση και ανάλογα το στόχο που έχουμε.

    Όσο για το ελλειπτικό κι εγώ στην αρχή αυτό έλεγα, χαχα! Δεν ανέβαινα με τίποτα. Αλλά τώρα μ'αρέσει. Άσε που είναι πιο οικονομικό από έναν διάδρομο. Έχω στο δωμάτιό μου και ελλειπτικό και στατικό ποδήλατο. Ε άμα πάρω και διάδρομο θα μου κρεμάσουν και κουδούνια, χαχαχαχαχα

    Να στε καλά, καλές προπονήσεις και καλά κουράγια σε όλους μας!!!!
    Last edited by Kardoula; 12-10-12 at 09:49.

  15. #15
    Senior Bodybuilder George239's Avatar
    Join Date
    15-09-12
    Location
    Cyprus
    Posts
    1,451

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post

    παίρνουμε το αμάξι για να πάμε στο περίπτερο. Οτιδήποτε δηλαδή που δεν θα μας κάνει να κουνήσουμε τα πόδια μας.
    Χαχαχαχαχα τα αδέρφια οι Κύπριοι είχαν (τώρα ομολογώ πάνε να το κόψουν) την τάση να "προσπαθούν" να παρκάρουν - αν είναι δυαντόν - δίπλα στο ταμείο

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Αλλά όταν είσαι σε αυστηρή διατροφή, όταν πεινάς, όταν είσαι κουρασμένος αλλά πρέπει να κάνεις για να φύγει το λίπος, τότε τα πράγματα δυσκολεύουν.
    Έσσεται ήμαρ και για μένα...Γι' αυτό προγραμματίζω τον διάδρομο. Από 1η Μαρτίου θα ξεκινήσω. Αλλά δεν φοβάμαι. Θα το χάσω το έξτρα λίπος. Σε αγαστή συνεργασία με το ΔΝΤ...

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Εννοείται πως η αερόβια είναι δίκοπο μαχαίρι, γι αυτό χρειάζεται να τη χρησιμοποιούμε με σύνεση και ανάλογα το στόχο που έχουμε.
    Αυτό θα ήθελα να το αναπτύξεις λίγο. Δηλαδή δις εβδομαδιαίως είναι πολύ ή λίγο? Και πως είναι καλύτερα για κάποιον σαν και μένα? Που δεν θα κατέβει σε αγώνες και είναι στην ηλικία μου. Είναι να καλύτερα να γίνεται σε μέρα off από τα βάρη ή εντός κάποιας μέρας προπόνησης στο τέλος και να υπάρχουν εντελώς off ημέρες?

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Όσο για το ελλειπτικό κι εγώ στην αρχή αυτό έλεγα, χαχα! Δεν ανέβαινα με τίποτα. Αλλά τώρα μ'αρέσει. Άσε που είναι πιο οικονομικό από έναν διάδρομο.
    Σε αυτό το ζήτημα είμαι προβληματισμένος. Το ελλειπτικό μου το πρότειναν και στο κατάστημα που αγόρασα τα υπόλοιπα πράγματα. Και εκεί μου έθεσαν το επιχείρημα της τιμής και του χώρου. Απ' την άλλη, στο γυμναστήριο κυριολεκτικώς το ΑΠΕΧΘΑΝΟΜΟΥΝ. Συνεπώς φοβάμαι μην δώσω μεν λιγότερα χρήματα πάνε χαμένα δε.

    Υ.Γ. Με εκείνη την πίτσα διαίτης τι έγινε? Παρακολουθώ το forum αλλά δεν αντελήφθην ταινία μικρού μήκους μετά των οδηγιών παρασκευής.
    ΕΡΡΩΣΘΕ
    Last edited by George239; 12-10-12 at 11:12.
    "Όταν σκέφτεσαι ότι ίσως δεν μπορείς, έχεις δίκιο. Δεν μπορείς"
    Henry Ford

    "The mind always fails first, not the body.
    The secret is to make your mind work for you, not against you"

  16. #16
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default


    Έσσεται ήμαρ και για μένα...Γι' αυτό προγραμματίζω τον διάδρομο. Από 1η Μαρτίου θα ξεκινήσω. Αλλά δεν φοβάμαι. Θα το χάσω το έξτρα λίπος. Σε αγαστή συνεργασία με το ΔΝΤ...
    Άτιμο ΔΝΤ, μας έχει βάλει όλους σε αναγκαστική γράμμωση!!!



    Αυτό θα ήθελα να το αναπτύξεις λίγο. Δηλαδή δις εβδομαδιαίως είναι πολύ ή λίγο? Και πως είναι καλύτερα για κάποιον σαν και μένα? Που δεν θα κατέβει σε αγώνες και είναι στην ηλικία μου. Είναι να καλύτερα να γίνεται σε μέρα off από τα βάρη ή εντός κάποιας μέρας προπόνησης στο τέλος και να υπάρχουν εντελώς off ημέρες?

    Το πόσο και τι είδους αερόβια χρειάζεται να κάνει κάποιος, αυτό είναι η ερώτηση του 1.000.000 ευρώ. Η απάντηση : Εξαρτάται. Ο χρυσός κανόνας είναι: Πάντα ξεκινάμε με το λιγότερο, αξιολογούμε τα αποτελέσματα και ανάλογα αυξάνουμε.

    Γι αυτό αγαπητέ φίλε Γιώργο, για το δικό σου στόχο, θα σου έλεγα να ξεκινήσεις με 3 φορές την εβδομάδα από 30 λεπτά. Αν 10ήμερο αξιολόγησε την πρόοδό σου. Χάνεις λίπος; Κράτα ως έχει (ότι δουλεύει δεν το αλλάζουμε!)
    Δεν έχασες τίποτα; Τότε αύξησε τη διάρκεια ή και τη συχνότητα.
    Επόμενο βήμα να βάλεις και αερόβια μορφής HIIT.
    Ακόμα ένα παραπάνω βήμα, να κάνεις αερόβια με άδειο στομάχι.

    Όλα όμως σταδιακά.

    Το ιδανικό είναι η αερόβια να γίνεται ξεχωριστά από τα βάρη. Είτε σε διαφορετική μέρα είτε σε άλλη χρονική στιγμή για παράδειγμα πρωί βάρη/απόγευμα αερόβια ή το αντίστροφο.

    Επειδή όμως ο χρόνος είναι χρήμα και ούτε χρήμα έχουμε αλλά ούτε και χρόνο, η δεύτερη καλύτερη επιλογή είναι να κάνεις την αερόβιά σου ακριβώς μετά τα βάρη(ποτέ όμως hiit μετά τα βάρη).

    Το κάθε ένα έχει τα υπέρ και τα κατά του.
    Δες το πρόγραμμά σου, αν μπορείς να κάνεις ξεχωριστά αερόβια καλώς. Αλλιώς μετά την προπόνηση. Σημασία έχει να την κάνεις με συνέπεια.

    Μπορώ να γράφω μέρες γι αυτό το θέμα, αλλά σταματάω εδώ



    Σε αυτό το ζήτημα είμαι προβληματισμένος. Το ελλειπτικό μου το πρότειναν και στο κατάστημα που αγόρασα τα υπόλοιπα πράγματα. Και εκεί μου έθεσαν το επιχείρημα της τιμής και του χώρου. Απ' την άλλη, στο γυμναστήριο κυριολεκτικώς το ΑΠΕΧΘΑΝΟΜΟΥΝ. Συνεπώς φοβάμαι μην δώσω μεν λιγότερα χρήματα πάνε χαμένα δε.

    Τα πράγματα είναι απλά: διάλεξε αυτό που σε ευχαριστεί περισσότερο. Διάδρομος; Διάδρομος! Κάνε την αερόβιά σου εκεί που σου αρέσει καλύτερα. Όποιο και να επιλέξεις η δουλειά σου θα γίνει.



    Υ.Γ. Με εκείνη την πίτσα διαίτης τι έγινε? Παρακολουθώ το forum αλλά δεν αντελήφθην ταινία μικρού μήκους μετά των οδηγιών παρασκευής.
    ΕΡΡΩΣΘΕ

    Είχα τόση πολυκοσμία τις τελευταίες μέρες στο σπίτι, που δεν μπορούσα να κάνω γύρισμα, θέλω να δημιουργήσω και δεν με αφήνουν! Υπόσχομαι όμως δημοσίως, ότι η συνταγή θα εκτελεστεί λίαν συντόμως (και θα φαγωθεί επίσης)

    Να σαι καλά!!

  17. #17
    Senior Bodybuilder George239's Avatar
    Join Date
    15-09-12
    Location
    Cyprus
    Posts
    1,451

    Default

    Ειρήνη ευχαριστώ ΠΟΛΥ.
    Επίτρεψε μου δύο πολύ σύντομες ερωτήσεις.
    - Κάπου εδώ μέσα (ή αλλού) θα υπάρχει κάποιο link για αυτό το "hiit". Εδώ ισχύει το ΚΔΟΑ (Κτηνώδης Δύναμη ΟΓΚΩΔΗΣ ΑΓΝΟΙΑ). Αν μπορείς βάλε το να διαβάσω.
    - Καλά η αερόβια με άδεια στομάχι πως γίνεται. Εντελώς άδειο το στομάχι είναι μόνο όταν ξυπνάμε. Δεν είναι λίγο επιβαρυντικό για την καρδιά. Αερόβια 05:00 το πρωί? Πάτησα τα 40...σέρνονται και επεισόδια...
    "Όταν σκέφτεσαι ότι ίσως δεν μπορείς, έχεις δίκιο. Δεν μπορείς"
    Henry Ford

    "The mind always fails first, not the body.
    The secret is to make your mind work for you, not against you"

  18. #18
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by George239 View Post
    Ειρήνη ευχαριστώ ΠΟΛΥ.
    Επίτρεψε μου δύο πολύ σύντομες ερωτήσεις.
    - Κάπου εδώ μέσα (ή αλλού) θα υπάρχει κάποιο link για αυτό το "hiit". Εδώ ισχύει το ΚΔΟΑ (Κτηνώδης Δύναμη ΟΓΚΩΔΗΣ ΑΓΝΟΙΑ). Αν μπορείς βάλε το να διαβάσω.
    - Καλά η αερόβια με άδεια στομάχι πως γίνεται. Εντελώς άδειο το στομάχι είναι μόνο όταν ξυπνάμε. Δεν είναι λίγο επιβαρυντικό για την καρδιά. Αερόβια 05:00 το πρωί? Πάτησα τα 40...σέρνονται και επεισόδια...

    Την καλησπέρα μου και πάλι αγαπητέ Γιώργο!

    Για λεπτομέρειες σχετικά με αερόβια μορφής HIIT, μπορείς να μάθεις στο αναλυτικό άρθρο που υπάρχει το site μας

    Υψηλής Έντασης Διαλειμματική Αερόβια Προπόνηση-Τι Είναι;

    Η αερόβια με άδειο στομάχι, γίνεται το πρωί νηστικοί. Συνήθως το χρησιμοποιούμε επειδή το σώμα στρέφεται στο αποθηκευμένο λίπος για ενέργεια, αφού δεν υπάρχουν διαθέσιμοι υδατάνθρακες στο σώμα μας (αφού έχει προηγηθεί νηστεία ύπνου). Αυτό βέβαια εφαρμόζεται σε πιο προχωρημένα στάδια, κάτι σαν "άσσος στο μανίκι" και από άτομα που έχουν "προϋπηρεσία" στις αερόβιες


    Ελπίζω να σε κάλυψα :)

  19. #19
    Junior Bodybuilder MaZzzZ's Avatar
    Join Date
    10-05-08
    Location
    Φλώρινα
    Posts
    158

    Default

    Λυπαμαι πραγματικα τους γειτονες σου και ειδικα τον απο κατω σου.
    Νυχτερινη ασκηση, το ντουκ ντουκ σιγουρα δεν ενοχλει?
    Εκτος αν δεν εχεις γειτονες, η μαλλον καποιον απο κατω.
    Α και ενα που με εκανε χαρουμενο.
    Επιτελους δεν ειμαι ο μονος που εχω τετοιο δωματιο.
    Αντε, μονο για εμας τους αντρες τα λενε, ακαταστασια και ακαταστασια.
    Εχουμε και αποδειξεις τωρα πως και οι γυναικες ειναι ακατασταστες.

  20. #20
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by MaZzzZ View Post
    Λυπαμαι πραγματικα τους γειτονες σου και ειδικα τον απο κατω σου.
    Νυχτερινη ασκηση, το ντουκ ντουκ σιγουρα δεν ενοχλει?
    Εκτος αν δεν εχεις γειτονες, η μαλλον καποιον απο κατω.
    Α και ενα που με εκανε χαρουμενο.
    Επιτελους δεν ειμαι ο μονος που εχω τετοιο δωματιο.
    Αντε, μονο για εμας τους αντρες τα λενε, ακαταστασια και ακαταστασια.
    Εχουμε και αποδειξεις τωρα πως και οι γυναικες ειναι ακατασταστες.
    Kαλημέρα Μιχάλη,

    όχι δεν ενοχλεί ο θόρυβος από το ελλειπτικό, δεν κάνει τόσο όσο νομίζεις :) Επίσης δεν κάνω τις ώρες κοινής ησυχίας εννοείται!

    Και δεν είμαι ακατάστατη, επειδή το δωμάτιο έτυχε να ήταν άνω κάτω δε σημαίνει πως είμαι έτσι συνέχεια :)


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πόσες αερόβιες σε περίοδο γράμμωσης ;
    By korte in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 16
    Last Post: 06-03-12, 15:24
  2. Ογκος-Αεροβιες?
    By gontos in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 28-03-07, 04:24

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •