Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 30 of 43

Threaded View

  1. #1
    New Member
    Join Date
    15-10-12
    Posts
    56

    Default Κρεατίνη: Πόσο - Πότε Και Πώς;

    Καλησπερα σε ολους και καλως σας βρικα, Για να συστηθω ειμαι 26ετων 1,71 υψος 68 κιλα βαρος με 9,6% λιπος (συμφωνα με την λιπομετρηση προ 4 ημερων) ασχολουμαι απο τα 17 με την προπονηση με βαρη αλλα με πολλα ενδιαμεσα κενα δηλαδη 2 χρονια γυμναστικη 2 χρονια οχι κτλ παντα αναλογα με την διαθεση μου κ τις καταστασεις που μου το επιτρεπουν η οχι. Τους τελευταιους 5 μηνες ασχολουμαι πιο εντατικα απο ποτε και κανω διατροφη απο αυστηρη εως και απολυτη που αποτελειται απο 3 κυριως γευματα, 3 σνακ, 1 γευμα πρωτεινησ gain weight 100g και το μεταπροπονητικο γευμα 30g whey + 20g δεξτροζη τα γευματα μου φροντιζω να μην αποτελουνται απο κορεσμενα λιπη και συνθετικο υδατανθρακα. Ειμαι ικανοποιημενος απο το σωματοτυπο μου αυτη την στιγμη αλλα σκεφτομαι να βαλω λιγα ποιοτικα μυικα κιλα μεχρι τον απριλιο και μετα να ξεκινησω την γραμμωση γι αυτο τον λογο παιρνω και την gain weight (που πολυ θα διαφωνισετε) αλλα μαζι με την διατροφη μου εχω βαλει 4kg σε 2 μηνες με ελαχιστο λιπος στην κοιλια. Ο προβληματισμος μου τωρα ειναι οσον αφορα την κρεατινη που σκοπευω να παρω και εχω αρκετα ερωτηματα στα οποια οσο κ αν εψαξα δεν βρικω μια σφη απαντηση κ ετσι πηρα το θαρος και ανοιξα το thread, τα ερωτηματα μου εχουν ως εξης:
    1-Αν ξεκινησω με την κρεατινη σε σκονη (μονουδρικη) θα πρεπει να την παιρνω μαζι με δεξτροζη δλδ στην φορτωση 3-4 δοσεις κρεατινησ 5g και αλλο τοσο δεξτροζη μηπως ειναι υπερβολη τοση δεξτροζη σε οχι μεταπροπονητικο γευμα (οπου υπαρχει αυτο που αναφερεται σαν μεταβολικο παραθυρακι για υψηλου γλυκεμικου δεικτη υδατανθρακα)?
    2-Την δεξτροζη μεχρι σημερα την επαιρνα σε ενα σεικερ μετα την προπονηση μαζι με την whey τωρα πως θα το κανω σκετη whey και κρεατινη δεξτροζη μαζι?
    3-επισης στο προ-προπονητικο γευμα και στο μετα-προπονητικο γευμα χτυπαω whey-κρεατινη-δεξτροζη μαζι η μετα μπαμ το στομαχι συκωτι κτλ? ρωταω γιατι καποιοι λενε ολα μαζι σε ενα σεικερ και αλλα λενε πρωτα κρεατινη-δεξτροζη κ μετα απο 20-30λεπτα την whey.

    Συγνωμη αν σας κουρασα αλλα νομιζω οτι ειστε οι καταληλοι για τετοιου ειδους ερωτηματα.
    Last edited by xouras; 15-10-12 at 13:28.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αερόβια Άσκηση - Κάθε Πότε και Πόσο?
    By thodwrhs in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 7
    Last Post: 03-05-14, 09:36
  2. Κρεατίνη... πόσο καιρό μπορείς να κάνεις τον κύκλο..
    By harys in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 14
    Last Post: 19-03-11, 17:57
  3. Πότε πρέπει να παίρνω την κρεατίνη;
    By s.kaliman in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 06-05-09, 02:28
  4. Whey-dextroze-maltodextrin(πότε και πόσο)
    By riko in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 17-02-08, 02:40

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •