Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    New Member marios_90's Avatar
    Join Date
    18-04-11
    Location
    lamia
    Posts
    66

    Default Jack3d Micro - Απορία!

    Καλησπερα παιδια, εχω μια απορια σχετικα με το συγκεκριμενο συμπληρωμα. Ειναι η πρωτη φορα που χρησιμοποιω pre-workout και ξεκινησα σημερα πρωτη μερα περνωντας μια δοση, δεν ειδα κατι ιδιαιτερο να πω την αληθεια. Και εδω ειναι το ερωτημα μου, μηπως παιζει ρολο το οτι ειμαι 95 κιλα και ενα scoop δεν μπορει να κανει και πολλα και αρα θα πρεπει να αυξησω τη δοση? Περιμενα πολλα περισσοτερα μιας και απο οτι ανεφερα ειναι η πρωτη φορα που χρησιμοποιω pre-workout και ειχα στο μυαλο μου καλα πρηξιματα,focus περισσοτερο αλλα δεν...
    Last edited by marios_90; 23-01-13 at 22:16.

  2. #2
    Pumping Iron CostasMayLaf's Avatar
    Join Date
    02-07-11
    Location
    New World
    Posts
    537

    Default

    Quote Originally Posted by marios_90 View Post
    Καλησπερα παιδια, εχω μια απορια σχετικα με το συγκεκριμενο συμπληρωμα. Ειναι η πρωτη φορα που χρησιμοποιω pre-workout και ξεκινησα σημερα πρωτη μερα περνωντας μια δοση, δεν ειδα κατι ιδιαιτερο να πω την αληθεια. Και εδω ειναι το ερωτημα μου, μηπως παιζει ρολο το οτι ειμαι 95 κιλα και ενα scoop δεν μπορει να κανει και πολλα και αρα θα πρεπει να αυξησω τη δοση? Περιμενα πολλα περισσοτερα μιας και απο οτι ανεφερα ειναι η πρωτη φορα που χρησιμοποιω pre-workout και ειχα στο μυαλο μου καλα πρηξιματα,focus περισσοτερο αλλα δεν...
    Παιζουν ρολο και τα κιλα, αλλα καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος. Σε καποιους ποιανουν τα pow σε αλλους οχι. Αν πινεις καφε, δοκιμασε να τον κοψεις για κανα δυο βδομαδες γιατι μπορει να εχεις συνηθισει στην καφεινη και να μην σε πιανει το συμπληρωμα. Αυριο δοκιμασε να παρεις 1,5 scoοp και δεν πως θα παει
    “Your dreams are always going to be the most important to you than they will be to anybody else. So keep dreaming, keep believing, keep pressing forward. So all those warriors out there – be encouraged” - Kai Greene (IFBB Pro Bodybuilder)

  3. #3
    New Member marios_90's Avatar
    Join Date
    18-04-11
    Location
    lamia
    Posts
    66

    Default

    πινω ενα με δυο καφεδες τη μερα..αλλα δεν νομιζω να παιζει ρολο αυτο..εγω πιστευω πως περισσοτερο ρολο παιζουν τα κιλα.. θα δοκιμασω αυριο στο 1.5 σκουπ για να δω αν θα υπαρξει διαφορα..

  4. #4
    New Member marios_90's Avatar
    Join Date
    18-04-11
    Location
    lamia
    Posts
    66

    Default

    Τελειωσε και η σημερινη προπονηση με 1.5 σκουπ jack3d και η αληθεια ειναι οτι ειδα καλα πρηξιματα σημερα καμια σχεση με την προηγουμενη φορα, αλλα σε σχεση με αυτα που ακουγα απο αλλα παιδια για τρελες προπονησεις και αυξηση κιλων σε αρκετες ασκησεις ουτε καν.. ισως θα πρεπει να φτασω σε δοση των 2scoop ιδωμεν...

  5. #5
    Senior Bodybuilder Hanos's Avatar
    Join Date
    05-04-11
    Posts
    1,434

    Default

    Μην ξεχνας οτο το jack3d micro ειναι ενα ζ0χαλςρο pre workout...
    Εχοντας παρει και αυτο και το craze ας πουμε θα λεγα οτι η διαφορα σε φοκους,δυναμη,πρηξιματα αναμεσα τους ειναι οση διαφορα εχει ενα fiat punto με μια ferrari.
    Get big or die trying!

  6. #6
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-08-12
    Posts
    143

    Default

    Quote Originally Posted by Hanos View Post
    Μην ξεχνας οτο το jack3d micro ειναι ενα ζ0χαλςρο pre workout...
    Εχοντας παρει και αυτο και το craze ας πουμε θα λεγα οτι η διαφορα σε φοκους,δυναμη,πρηξιματα αναμεσα τους ειναι οση διαφορα εχει ενα fiat punto με μια ferrari.
    ποιο ειναι η ferrari και ποιο το punto???

  7. #7
    Pumping Iron CostasMayLaf's Avatar
    Join Date
    02-07-11
    Location
    New World
    Posts
    537

    Default

    Quote Originally Posted by KonstantinosK View Post
    ποιο ειναι η ferrari και ποιο το punto???
    Αυτο θα ρωτουσα κι εγω. Μαλλον φερραρι θεωρει το craze.
    “Your dreams are always going to be the most important to you than they will be to anybody else. So keep dreaming, keep believing, keep pressing forward. So all those warriors out there – be encouraged” - Kai Greene (IFBB Pro Bodybuilder)

  8. #8
    Senior Bodybuilder Hanos's Avatar
    Join Date
    05-04-11
    Posts
    1,434

    Default

    ακριβως
    Get big or die trying!

  9. #9
    Advanced Bodybuilder Traianus's Avatar
    Join Date
    16-05-10
    Location
    Ρόδος
    Posts
    911

    Default

    Μη βιάζεσαι, δώσε του λίγο χρόνο. Και φάρμακο να έπαιρνες δε θα σε έπιανε από τη 2η προπόνηση.
    Αστράφτει η υποκρισία και αποκαλύπτεται γυμνή, στραβή και ξεδοντιάρα.

  10. #10
    New Member marios_90's Avatar
    Join Date
    18-04-11
    Location
    lamia
    Posts
    66

    Default

    μακαρι να με διαψευσει φιλε traianus και να δω στην πορεια κατι το διαφορετικο γιατι μεχρι στιγμης λιγα πραγματα..και προς θεου δεν περιμενω κατι το τρελο ενα προεξασκητικο ειναι απλα θελω αυτο το κατι παραπανω στην προπονηση μου..

  11. #11
    Banned
    Join Date
    21-07-10
    Posts
    257

    Default

    Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, και εγώ αυτό έχω να πω.

    Το Jack3D Micro δεν το έχω δοκιμάσει, ακόμα τουλάχιστον. Έπαιρνα το κλασσικό Jack3D, και από την αρχή μου έδινε πάνω κάτω όσα έλεγαν ότι δίνει, με έπιανε αρκετά καλά. Είχα αρχίσει με 1 scoop και κατέληξα στα σχεδόν 3. Να σημειώσω, σε περίπτωση που δεν το ξέρεις, ότι το pre workout το παίρνεις με αντίο στομάχι. Βασικά τουλάχιστον 1μιση με 2 ώρες μετά το τελευταίο σου γεύμα, για να λειτουργήσει όσο καλύτερα γίνετε. Για γράμμωση πας? Θες να χάσεις κιλά? Αν ναι τότε ίσος καλύτερα θα ήταν να έπαιρνες κάποιο άλλο.

    By the way, και εγώ CRAZE παρήγγειλα και το περιμένω.

  12. #12
    New Member marios_90's Avatar
    Join Date
    18-04-11
    Location
    lamia
    Posts
    66

    Default

    Η αληθεια φιλε μου ειναι οτι το περνω γυρω στη μια ωρα μετα το γευμα μου δεν ξερω αν παιζει αυτο ρολο. Ισως απλα να μην πιανει εμενα το συγκεκριμενο συμπληρωμα τοσο πολυ. Ειμαι σε περιοδο ογκου κανω υπερθερμιδικη διατροφη αυτο δεν νομιζω να παιζει καποιο ρολο με το pre-workout. Το σιγουρο ειναι πως το επομενο μου θα ειναι σιγουρα το craze και μενα.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    21-07-10
    Posts
    257

    Default

    Τότε δοκίμασε να το πάρεις 2 ώρες μετά το τελευταίο σου γεύμα αφού κανεις και διατροφή για όγκο και τρως καλά. Οπωσδήποτε επηρεάζει, πρέπει να είσαι σχεδόν με άδειο στομάχι για να μπορεί να λειτουργήσει όπως πρέπει. Συνήθως τα pre workouts λένε κάποιοι ότι καλύτερα είναι να αποφεύγονται όταν πας για όγκο, καθώς σε κάνουν να ιδρώνεις περισσότερο και να καίς περισσότερο, όμως το Jack3D είναι ok πιστεύω, απλά κανε καλο resting ανάμεσα στα sets.

  14. #14
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    Ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος! Μεγαλη αληθεια αυτο!
    ανοχη στην καφεινη , κιλα,προηγουμενη επαφη με σχετικες ουσιες κτλ...
    και μετα δοκιμαζεις...με αδεια στομαχι,με γεματο στομαχι χρονισμος κτλ
    παντως με 95 κιλα μαλλον ενα scoopακι ειναι λιγο...

    ειμαι καμμενος απο τετοια συμπληρωματα και θερμογ οποτε δεν το πολεμαω αλλο το θεμα απλα...αλλα παντα παιζει και το placebo ;)

    αυτο το craze το γλυκο κοιταω ακομα και εγω...αν και το στομαχι μου δεν ειναι για stims...
    Obese To Fit


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. UPS Labs Jack3d - Κίνδυνος?
    By Giorgos18 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 18
    Last Post: 15-06-12, 15:39
  2. Δοσολογία Jack3d
    By spatharaios in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 24
    Last Post: 03-02-12, 11:48
  3. Jack3d και ενέργεια..?
    By MMA in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 14-06-11, 01:37
  4. Micro Creatine Της Interactive
    By sck89 in forum Αξιολογήσεις Για Συμπληρώματα Διατροφής
    Replies: 1
    Last Post: 05-01-10, 23:25

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •