Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

View Poll Results: Πως σας επηρέαζει στην κοινωνικη σας ζωη το χόμπυ μας?

Voters
265. You may not vote on this poll
  • Καθόλου

    44 16.60%
  • Καθόλου / Δεν κάνω σοβαρή προπόνηση διατροφή

    2 0.75%
  • Λίγο έως μέτρια

    66 24.91%
  • Αρκετά / Δεν με ενοχλεί

    71 26.79%
  • Αρκετά / Ψάχνω τρόπους να το αντιμετωπίσω

    47 17.74%
  • Αρκετά / Έχω βρει τρόπο να τα συνδυάζω "όλα"

    35 13.21%
Page 3 of 8 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 61 to 90 of 214
  1. #61
    Pumping Iron 8avos's Avatar
    Join Date
    27-07-11
    Posts
    651

    Default

    leo!φίλε είσαι ψυχάρα
    τέλος

    τέτοιοι άνθρωποι όταν φέρνουν στην κοινωνία άλλους ανθρώπους
    μόνο χρήσιμοι μπορεί να ναι

  2. #62
    Junior Bodybuilder Nicks's Avatar
    Join Date
    24-05-11
    Location
    Μήλος
    Posts
    136

    Default

    Να γράψω και γω για μένα, απλά και μόνο να αποτυπώσω την σκέψη μου.

    Χθες μόλις μετά από 1 ώρα μεσημεριανό ύπνο ξεκίνησα να ντύνομαι για το gym. Την ώρα που άνοιγα την πόρτα να βγω, ξεκινάει μια μπόρα άλλο πράγμα. Στο στενό που μένω αλλά και όλος ο δρόμος μέχρι το gym δεν έχει φώτα γιατί η καλή μας η ΔΕΗ φρόντισε και για αυτό (κάθε φορά που βρέχει κόβει τον δημοτικό φωτισμό).
    Ξαναμπαίνω μέσα, οπλίζομαι με ομπρέλα και ξεκινώ. Και επειδή μένω και σε ύψωμα, δίπλα μου να κατεβάζει ποτάμια και γω να κατεβαίνω προσέχοντας νερά και σκοτάδι, γιατί σαν την προπόνηση του στήθους δεν έχει.
    Είναι από τις στιγμές που ανακαλύπτω πόσο με έχει απορροφήσει το hobby αυτό. Η λαιμαργία-επιθυμία να πάω γυμναστήριο για να "νιώσω ότι είμαι εδώ και ζω". Και όταν φτάνω και μπαίνω μέσα φοράω τη μάσκα της ζωντάνιας και της θέλησης δίχως να σκέφτομαι άλλα πράγματα.

    Όσο από το θέμα της μοναχικότητας-μοναξιάς δεν έχω θέμα, ούτε κόμπλεξ. Αυτός είμαι και σε όποιον αρέσω.
    Όταν λες σε κάποιον κάνω διατροφή και γυμναστική σου λέει "Μπράβο σου, συγχαρητήρια". Όταν όμως σου λέει πάμε για καμιά μπυρίτσα, κανά ταβερνάκι και όταν κάθεστε εσύ δεν παραγγέλνεις σε λέει "Ξενέρωτε και ότι δεν ζεις". Τι να του πεις τώρα;

    Μέχρι και στην παραλία φέτος επειδή δεν με έπαιρνε η ώρα είχα πάρει μαζί μου ταπεράκια για το γεύμα μου. Πόδια στην θάλασσα, εγώ πάνω σε ένα βραχάκι, μαμ μαμ και κουβεντούλα με φίλους. Τι καλύτερο;

    Α και κάτι τελευταίο. Από φίλους έχω 2. Με την πραγματική έννοια του φίλου έτσι; Τον έναν τον έχω μιήσει ήδη στο άθλημα. Ο άλλος μου μένει τώρα. Που θα μου πάει;

    Να 'στε καλά όλοι. Πολύ ωραίο θέμα

  3. #63
    Banned
    Join Date
    14-10-12
    Posts
    335

    Default

    Μάλλον θα αντέστρεφα την ερώτηση
    Πόσο σας επιρεάζει στο χόμπυ σας η κοινωνική σας ζωή?

  4. #64
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by Nicks View Post
    Να γράψω και γω για μένα, απλά και μόνο να αποτυπώσω την σκέψη μου.

    Χθες μόλις μετά από 1 ώρα μεσημεριανό ύπνο ξεκίνησα να ντύνομαι για το gym. Την ώρα που άνοιγα την πόρτα να βγω, ξεκινάει μια μπόρα άλλο πράγμα. Στο στενό που μένω αλλά και όλος ο δρόμος μέχρι το gym δεν έχει φώτα γιατί η καλή μας η ΔΕΗ φρόντισε και για αυτό (κάθε φορά που βρέχει κόβει τον δημοτικό φωτισμό).
    Ξαναμπαίνω μέσα, οπλίζομαι με ομπρέλα και ξεκινώ. Και επειδή μένω και σε ύψωμα, δίπλα μου να κατεβάζει ποτάμια και γω να κατεβαίνω προσέχοντας νερά και σκοτάδι, γιατί σαν την προπόνηση του στήθους δεν έχει.
    Είναι από τις στιγμές που ανακαλύπτω πόσο με έχει απορροφήσει το hobby αυτό. Η λαιμαργία-επιθυμία να πάω γυμναστήριο για να "νιώσω ότι είμαι εδώ και ζω". Και όταν φτάνω και μπαίνω μέσα φοράω τη μάσκα της ζωντάνιας και της θέλησης δίχως να σκέφτομαι άλλα πράγματα.

    Όσο από το θέμα της μοναχικότητας-μοναξιάς δεν έχω θέμα, ούτε κόμπλεξ. Αυτός είμαι και σε όποιον αρέσω.
    Όταν λες σε κάποιον κάνω διατροφή και γυμναστική σου λέει "Μπράβο σου, συγχαρητήρια". Όταν όμως σου λέει πάμε για καμιά μπυρίτσα, κανά ταβερνάκι και όταν κάθεστε εσύ δεν παραγγέλνεις σε λέει "Ξενέρωτε και ότι δεν ζεις". Τι να του πεις τώρα;

    Μέχρι και στην παραλία φέτος επειδή δεν με έπαιρνε η ώρα είχα πάρει μαζί μου ταπεράκια για το γεύμα μου. Πόδια στην θάλασσα, εγώ πάνω σε ένα βραχάκι, μαμ μαμ και κουβεντούλα με φίλους. Τι καλύτερο;

    Α και κάτι τελευταίο. Από φίλους έχω 2. Με την πραγματική έννοια του φίλου έτσι; Τον έναν τον έχω μιήσει ήδη στο άθλημα. Ο άλλος μου μένει τώρα. Που θα μου πάει;

    Να 'στε καλά όλοι. Πολύ ωραίο θέμα
    Πολύ ωραίο ποστ!
    Για μένα, αρκεί που αισθάνομαι καλά με αυτά που "θυσιάζουμε" (τα εισαγωγικά μπαίνουν γιατί έτσι το βλέπουν οι άλλοι).
    Δεν έχω νιώσει πιο ελεύθερη και χαρούμενη.

  5. #65
    Pumping Iron go-pap's Avatar
    Join Date
    17-11-12
    Location
    δραμα + σαλονικα
    Posts
    356

    Default

    αυτο το χομπυ και κοινωνικη ζωη... ειναι πολυ δυσκολο το πραγμα... θελει λεπτες και αρμονικες ισοροπιες ωστε να ειναι ολα οπως πρεπει, προσωπικα εγω τα 2 πρωτα χρονια οταν αρχισα να ασχολουμε σοβαρα ειχα μεινει εξω απο πολλα , απο εξοδους , συγκεντρωσεις, βολτες κτλπ. γιατι οπου ηξερα οτι θα επακολουθησει κρεπαλη δεν πηγενα οχι επειδη δεν θα μπορουσα να αντισταθω, δεν εχω θεμα σε αυτο απλα ειχα ξεγραψει απο το μυαλο μου οτιδηποτε ειχε να κανει με ταβερνες-μπαρ-βολτες, δουλεια προπονηση και στον ελευθερο χρονο υπνο,διαβασμα και προετημασια γευματων..μετα απο τα 2 χρονια σιγα σιγα αρχισα να χαλαρωνω γενικα και εβαλα ξανα καποια πραγματα στη ζωη μου που τα ειχα αφησει εξω... καλως η κακος, ολα ειναι μεσα στη ζωη, και οι σχεσεις και η βολτες και οι κρεπαλες και ολα γιατι αν πιστευω δεν αφηνεις τον εαυτο σου να απολαμβανει τετοιες στιγμες δεν μπορεις να απολαυσεις και τις στιγμες της καλης προπονησης και διατροφης... ολα σε ενα μετρο.. και πλεον ειμαι στον 7 χρονο που ασχολουμε και πιστευω οτι εχω βρει τα μετρα μου και τα σταθμα μου... τα απολαυμανω ολα πλεον αλλα σε μια συχνοτητα που εγω θα επιλεξω αναλογα σε τι φαση ειμαι... και αν ξεφυγει καποιες φορες το θεμα προσπαθω να το ισοσταθμισω πχ κανοντας εξτρα αεροβιες η προσπαθοντας να το εκμεταλευτω κανοντας καλυτερες προπονησεις και κοβοντας καποια πραγματα στη διατροφη τις επομενες 2-3 μερες.. χερομαι πολυ οταν οι συνθηκες ειναι τετοιες που ειμαι 7 στα 7 μερες σε καθαρη διατροφη αλλα και αν εχουν προκειψει καποιοες ατασθαλιες δεν θα τρελαθω κιολας... αρκει να υπαρχει καλος λογος που εγιναν να τις απολαυσα και αρκει να μπορω να τις εκμεταλευτω τις επομενες μερες.... εχω μυησει πολυ κοσμο πανω σε διατροφη και γυμναστικη και εχουν γινει και πιο πορωμενοι απο μενα αλλα.... το μετρο ειναι τα παντα.... ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ΘΑ Σ ΑΓΑΠΑΝΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΤΕ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΑΠΕΡΑΚΙ , ΕΙΤΕ ΣΑΒΟΥΡΙΑΖΕΙΣ ΠΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ... οπως και αυτη την ιδιετεροτητα στους bodybuilders στο χερι μας και μαγκια μας ειναι να κανουμε τους γυρω μας να τη γουσταρουν και να μας χερονται για αυτο που κανουμε....

  6. #66
    New Member bio's Avatar
    Join Date
    06-09-12
    Posts
    84

    Default

    Χρόνια Πολλά με υγεία!! Επειδή διάβασα όλα τα πόστ και δεν γνωρίζω σε τι σημείο βρίσκεστε εσεις να σας πω για μένα όμως.. Εγω πάντα είχα πρόβλημα με το υπερβολικό μου βάρος +120 κιλά!Πάντα ημουν σαν μύγα στο γάλα, χλευασμοί ειρωνικές ματιές και τετοια.. Απο την στιγμή που θέλησα να αδυνατισω απο μόνος μου και το έκανα και εφτασα στα 85 κιλά, αυτο που με βοήθησε ηταν η γυμναστική. Στην αρχή ηταν μια απλή γυμναστική για να αδυνατισω, μετα εγινε πιο εντονη ωσπου εφτασα στα βαρη.. να μην σας στα πολυλογώ εχω φτασει σε σημείο που κάνω όγκο και το σώμα μου εχει μεταμορφωθεί με μυς κάτι που δεν ειχα δει ποτέ. Εφτιαξα σωστη διατροφή με γευματα ανα 3ωρες και τα γνωστα που κάνετε και σεις.. Πλεον εχω μπεί σε ενα ρυθμό που δεν μπορω να ζησω χωρίς αυτην, πρωτα η γυμναστική και μετα όλα τα άλλα γιατί την αγάπησα και αγαπησε και αυτη εμενα και μου προσφερε πραγματα κάτι που δεν ειναι τοσο ευκολο στις μερες μας απο τους ανθρωπους.. Οι γνωριμίες που εχω με κοπελες τις κανει να με θεωρουν ξενερωτο, γιατι δεν ξενυχταω και δεν πινω. Πολλες φορες με κανουν και αισθανομαι υπερβολικος, μα δεν μπορουν να με καταλαβουν πως αυτο το πραγμα με εσωσε απο βεβαιο θανατο. Παντα εχω μπολακια και φαγητα μαζι μου, και παντα λεω οτι παω να παρω κατι απο το αυτοκινητο, ενο παω να φαω. Μετα την δουλειά (οικοδομη) παω στο καπακι γυμναστηριο, γιατι το λαχταραω και παω με χαρα και αφοσοιωση! Εναν φίλο που εχω καλό και μόνο, με καταλαβαίνει απόλυτα και δεν σχολιάζει ποτε το οτιδήποτε, ακόμα και όταν πηγαμε διακοπές ξυπναγα το πρωι πήγαινα για τρεξιμο και είχα μετα αλτηρακια και έκανα τα βασικά.. Μα δεν ελεγε τίποτα. Οι γυναίκες σχολιάζουν τσαντίζονται προσπαθείς να τους εξηγήσεις αλλα στον κόσμο τους.. Θελω να καταλήξω, ότι τελικά πάλι με βλέπουν σαν την μύγα μες το γάλα, πάλι η μοναξιά υπάρχει αν και τωρα είναι για τον αντίθετο λόγο.. Τελικά οι άνθρωποι δεν ξέρουν τι θέλουν και τα λεω εδω γιατι μονο εσεις την ζείτε αυτην την κατάσταση , και καταλαβαίνετε!!

  7. #67
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Προσωπικα δεν εχω δει τιποτα τετοιο. Λιγα ελαφρα πειραγματα απο τον κολλητο μου στο πλαισιο της πλακας, αλλα κυριως ασκησα θετικη επιρροη στους φιλους μου, βελτιωσα τις προπονισεις τους και για αρκετο διαστημα προπονουσα τον καλυτερο μου φιλο μεχρι να φυγει εξωτερικο.
    Πιστευω οτι το αρχαιο ρητο 'παν μετρον αριστον' αποτελει βαση που πρεπει να ακολουθειτε απο ολους. Αν ξεφυγεις και γινεις εκνευριστικος και 'σπαστικος' καπου φταις και εσυ που τραβηξες προς τα ακρα.
    Συμφωνω οτι οι περισσοτεροι δεν καταλαβαινουν τον χωρο του αθλητισμου και συνεπως γελανε με τις διατροφικες συνηθειες σου και lifestyle αλλα δεν μπορεις να εξηγεις στον καθε χαλβα τι κανεις. Βγαινεις εξω και δεν θες να πιεις, δεν πινεις-ουτε λες κανω bbing, ουτε λες εσυ εισαι λαπας και δεν προσεχεις το σωμα σου και αλλα χιλια δυο..αν δεν σε προκαλεσει δεν μπαινεις στην διαδικασια να ασχοληθεις.
    Και αν η σταση ειναι οντως προκολητικη του αλλου να θυμασται οτι η ημιμαθεια σκοτωνει, η αμαθεια οχι..οποτε αγνοεις και συνεχιζεις..

  8. #68

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Παιδες, γενικα δεν ειναι υποχρεωμενος ο καθενας να σεβεται τις "παραξενιες" του αλλου και οσο πιο παραξενος ειναι καποιος τοσο μειωνει και το πληθος του κοσμου που θα μπορουσαν να τον ανεχτουν. Εγω τα λεω ξεκαθαρα οπως ειναι τα πραγματα, αν η κοπελα δεν ειναι κι αυτη του συναφιου ξεχαστε το να καταλαβαινει αυτα τα πραγματα. Δηλαδη να μην μπορεις να φας οπου ναναι και οτι ωρα ναναι. Να μην μπορει να παραγγειλει μια ποικιλια για 2 ατομα, να μην μπορει να βγει μαζι σας και να γινεται λιωμα, πολλα πραγματα που για σας ειναι ασημαντα αλλα για τους αλλους μπορει να ειναι σημαντικα. Προσωπικα εχω χαλαρωσει τις "παραξενιες" μου γιατι αλλιως ειδικα αν δεν μιλαμε για εφημερες σχεσεις, ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα. Η αλλη επιλογη μου θα ηταν να βρω μια κοπελα "δικη μας" αλλα έλα που εκει ξενερωνω εγω! Δηλαδη εγω θελω καποιον να με τραβηξει απο ολα αυτα και οχι να με χωσει πιο μεσα. Επισης δεν θα μπορουσα ποτε να ειμαι με κοπελα που παει με ταπερ σε εστιατορια, που τρωει κρυφα στο αμαξι για να μην την δουνε και αλλα πολλα. Αυτη ειναι μονο η δικη μου αποψη βεβαια και μπορει να φταιει οτι ισως ειμαι και λιγο μεγαλυτερος και τα σκεφτομαι διαφορετικα πλεον τα πραγματα. Στην 10ετια 20-30 ημουν bbing ή θανατος....τωρα ειμαι διαφορετικα αλλα βεβαιως το αγαπω πολυ το αθλημα απλα δεν ειμαι πλεον αρρωστος με αυτο. Παντως για οσους το bbing καθοριζει την ζωη τους και δεν την συμπληρωνει, φιλικη συμβουλη δειτε το αλλιως γιατι δεν υπαρχει χειροτερο συναισθημα απο το να μετανιωσεις στην ζωη για κατι.

  9. #69
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-11
    Posts
    2,219

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Παιδες, γενικα δεν ειναι υποχρεωμενος ο καθενας να σεβεται τις "παραξενιες" του αλλου και οσο πιο παραξενος ειναι καποιος τοσο μειωνει και το πληθος του κοσμου που θα μπορουσαν να τον ανεχτουν. Εγω τα λεω ξεκαθαρα οπως ειναι τα πραγματα, αν η κοπελα δεν ειναι κι αυτη του συναφιου ξεχαστε το να καταλαβαινει αυτα τα πραγματα.
    Επειδή γενικότερα στο post σου αναφέρθηκες σε σοβαρές σχέσεις και όχι σε εφήμερες όπως λες, ήθελα να πω ότι μέρος αυτής της σχέσης πρέπει να είναι και η κατανόηση. Κάποιος που ασχολείται σοβαρά με το άθλημα (και όταν λέω σοβαρά δεν εννοώ απαραίτητα με αγωνιστικές βλέψεις αλλά με πλήρη συνέπεια και αφοσίωση), καλώς ή κακώς μεγάλο μέρος της ζωής του περιστρέφεται γύρω από αυτό. Εντάξει, έχεις δίκιο ότι κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να δέχεται τις παραξενιές του άλλου, άλλα όταν το συναίσθημα είναι πραγματικό, η χαρά του άλλου είναι και δική σου χαρά άρα δεν μπορεί η κοπέλα να σνομπάρει αυτό που κάνει τον άλλο χαρούμενο και αφορά τέτοιο κομμάτι της ζωής του. Ή αν το κάνει, ουσιαστικά δεν αποδέχεται πλήρως τον πραγματικό σου εαυτό.

    Και όσο για την τελευταία φράση, σίγουρα κρύβει μεγάλες αλήθειες. Το άθλημα αυτό έχει πολύ έντονα τον εθιστικό χαρακτήρα μέσα του και χρειάζεται προσοχή για να μην χάσουμε τη μπάλα με τις προτεραιότητες στη ζωή μας.

  10. #70

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Μια σημειωση μονο, δεν εννοω για ατομα που ειναι ηδη στην ζωη σας. Αυτοι ναι το πιθανοτερο ειναι να κατανοησουν την αγαπη σας για το αθλημα εστω κι αν ειναι ξαφνικη γιατι απλα σας εχουν συνηθισει και σας εχουν αναγκη. Για ατομα ομως που μπαινουν τωρα στην ζωη σας ειναι πολυ πιο δυσκολα τα πραγματα γιατι αυτοι απλα προσπαθουν να σας μαθουν και τα ζυγιζουν ολα. Αρα εδω το συναισθημα δεν υπαρχει, παει να δημιουργηθει και εκει σκαλωνει πολλες φορες σε τετοιες ιδιαιτεροτητες και τελικα χανονται ευκαιριες. Εδω υπαρχει βεβαιως και η αποψη, σε οποιους αρεσουμε, αλλα εκτος απο την εγωιστικη τοποθετηση, υπαρχει για μενα και ευκαιρια για επαναπροσδιορισμο προσωπικων προτεραιοτητων. Αν βγαζετε λεφτα απο το αθλημα ειναι αλλο θεμα, αν οχι ομως... προβλημα. Δεν μιλαω να χασουμε τον εαυτο μας για να αρεσουμε στην πλειοψηφια αλλα για προσωπικη αναζητηση του τι μας οδηγησε να γινουμε κατι το οποιο τελικα χτιζει ενα τοιχο γυρω μας. Τροφη για σκεψη ολα αυτα βεβαια, δεν ειναι τιποτα ορισμενο.

  11. #71
    Senior Bodybuilder giannis_84's Avatar
    Join Date
    05-10-09
    Location
    Greek bb Mecca
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    ... Η αλλη επιλογη μου θα ηταν να βρω μια κοπελα "δικη μας" αλλα έλα που εκει ξενερωνω εγω!... Παντως για οσους το bbing καθοριζει την ζωη τους και δεν την συμπληρωνει, φιλικη συμβουλη δειτε το αλλιως γιατι δεν υπαρχει χειροτερο συναισθημα απο το να μετανιωσεις στην ζωη για κατι.
    Δε θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο μαζι σου! Καταλαβαινω καθε λεξη που γραφεις και απλα να συμπληρωσω πως οταν βρεθει η "καταλληλη", θα θες και συ ο ιδιος να ξεφευγεις-που και που- απο ολο αυτο το-ωραιο και περιεργο-τρυπακι που εχουμε μπει οι περισσοτεροι απο δω μεσα..Οχι για εκεινη, αλλα και για τους δυο σας..
    Δεν ειναι κακο να κανουμε καποιες παραχωρησεις σε ολο αυτο που ζουμε τοσα χρονια..Αλλωστε πρεπει να κραταμε και καποιες ισορροπιες με τον ανθρωπο που εχουμε διπλα μας, οταν το αξιζει φυσικα..
    Ας χαλαρωσουμε λιγο λοιπον, και επιμενω, οταν βρεθει ο σωστος ανθρωπος..
    "Don't bitch at me when your results aren't there, don't tell me your program sucks... Your program's just fine, YOU suck!"
    Μερα χωρις γυμναστηριο, ποσο χαμενη πηγε..!
    ...Albums are on!

  12. #72
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Μιας και μιλήσατε για συντρόφους..
    Μάλλον εγώ πρέπει τελικά να έχω σταθεί τυχερή. Όχι γιατί δεν χρειάστηκε να συμβιβαστώ με τον σύντροφό μου, αλλά ο ίδιος έκανε ότι μπορουσε για να μη με φέρνει σε δύσκολη θέση. Ακόμα και σε επέτειο, μου ζητούσε να κανονίσω το πρόγραμμά μου ώστε να έχω ελεύθερο γεύμα εκείνη τη μέρα. Σε παρέες, έβρισκε εκείνος δικαιολογία και τους έλεγε, όταν εγώ ήθελα να πάω να φάω το γεύμα μου στο αμάξι. Επιανε από πριν τους δικούς του και τους δασκάλευε να μη με φέρουν σε δύσκολη θέση αν δεν θέλω να φάω από το φαγητό που είχαν..
    Όταν έχεις τέτοιον άνθρωπο με τέτοια κατανόηση, σε κάνει να υποχωρείς κι εσύ σε άλλα πράγματα, αλλά πραγματικά δεν είχε χρειαστεί ποτέ.
    Σήμερα δεν ξέρω αν θα συμβιβαζόμουν αν είχα σύντροφο που γκρίνιαζε κλπ γιατί πλέον ζω από αυτό.
    Αν ήταν κάποιος του σιναφιού, ακόμα καλύτερα, αν και αυτό σχετικό είναι.. Άμα σε αγαπάει ο άλλος πραγματικά θα σε δεχτεί όπως είσαι. Κι όταν βλέπεις ότι κάνει αυτός υποχωρήσεις με την καρδιά του, τότε "αναγκάζεσαι"(με την καλή έννοια) να κάνεις κι εσύ.

  13. #73
    Pumping Iron go-pap's Avatar
    Join Date
    17-11-12
    Location
    δραμα + σαλονικα
    Posts
    356

    Default

    παντως ολο το θεμα με τη διατροφη και τη κοινωνικη ζωη ειναι τοσο περιπλοκο αλλα συναμα και τοσο απλο.. πιστευω οτι μπορει να συνδιαστει εν μερη, οταν ενα ατομο εχει κατα πεντακαθαρη διατροφη ολο το χρονο και ειναι πολυ τυπικος στις προπονησεις του, ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ αγωνιστικος και σε περιοδο διαιτας δεν χαλασε και ο κοσμος να κανει τη καρδια αραια και που και στην κοπελα του και στην παρεα του, και να φαει μαζι τους και να ξενυχτησει και να πιει.. και αυτα μεσα στις ομορφιες της ζωης ειναι. εκτος αν τυχανει ολη του η παρεα να ναι bbers και ο δεσμος του το ιδιο. οπως και παλι λεω οτι στο χερι μας ειναι να μας θαυμαζουν και για την τυπικοτητα μας και για την προσηλωση μας στο αθλημα, αρκει να τους περασεις τους γυρω σου οτι αυτη ειναι η καθημερινοτητα σου και με αυτο εισαι ευτηχισμενος. και πιστευω πολυ σημαντικο κομματι ειναι και το πλανο της εβδομαδιαιας διατροφης, αν εχεις ενα ευελικτο πλανο μπορεις ανα πασα στιγμη και να κανεις καποια παρασπονδια με τους φιλους και να περασεις καλα αλλα και να χεις τη διατροφη σου σε ελενχο.. και υπομονηηηη με τα χρονια θα συνηθησουν οι γυρω την ιδιαιτεροτητα της διατροφης... και μετα απο καιρο ουτε θα σχολιαζουν...

  14. #74
    Junior Bodybuilder efthimis's Avatar
    Join Date
    26-02-11
    Location
    Constantinople
    Posts
    146

    Default

    Αντικοινωνικούς μας κάνει το υπερβολικό internet όχι το bb εφόσον δεν μας αιχμαλωτίσει
    Να μάθετε να απολαμβάνεται τα πάντα με κάποιο μετρό . μην μπερδεύεστε με τον Coleman ? cutler ?. Αυτοί το έχουν σαν επάγγελμα δεν παν πρώτα δουλειά και μετά γυμνάζονται και το κάνουν με αυστηροί πειθαρχία γιατί δεν τους παίρνει και αλλιώς , όπως και εσείς θα πρέπει να είστε σωστοί στο επάγγελμα σας .
    Είναι αρκετή μια προσεγμένη διατροφή κάλος ύπνος και μια όρεξη και θέληση να σπάσεις τα σίδερα και να σκίσεις το δέρμα σου την ώρα της προπόνησης . Θα έχεις σίγουρα αποτελέσματα .
    JUST BELIEVE YOUR CAPABILITY

  15. #75
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Εγω δεν καταλαβαινω γιατι αποτελει "ανοχη της παραξενιας μας" να μην πιουμε. Ειναι δηλαδη τοσο δυσκολο στον αλλο να δεχτει οτι δεν καπνιζω και δεν πινω? Πρεπει να το σχολιασει καθε γ@μημενη φορα? Απο τον απλο γνωστο μεχρι τον καλυτερο φιλο?
    Τον επηρεαζει σε κατι? Γιατι να εχω εγω το προβλημα και οχι εκεινος?
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  16. #76

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Για αυτους το να μην πινεις ειναι σαν να ερχεται μαζι σου στο γυμναστηριο για προπονηση και να καθεται πανω στα οργανα χωρις να κανει την κινηση να σηκωσει ουτε 5 κιλα. Αυτο νιωθουν οταν εσυ πας στο bar μαζι τους και λιβανιζεις ενα ποτηρι νερο ολο το βραδυ. Δεν ειναι κακο, απλα ειναι σημαντικο για αυτους. Αν βρειτε καποιον που να εχει κατανοηση σε ολα αυτα....he/she is a keeper.

  17. #77
    New Member bio's Avatar
    Join Date
    06-09-12
    Posts
    84

    Default

    Οι απόψεις σας είναι πολύ σωστές, αλλά νομίζω ότι δεν είναι υπερβολή να προσέχεις την διατροφή σου, και στην περίπτωση την δική μου κανείς δεν νοιαζόταν να με συμβουλέψει παρα μόνο να χλευάσει ή και καλά να λυπηθεί..πέρα απο την οικογενεια μου. Νομίζω πως όταν κάποιος θελει να είναι μαζί σου πρέπει να σεβαστεί και κάποια πράγματα που έχεις σαν χόμπυ..ή να το πω καλύτερα έναν τροπο ζωης. Το να ξενυχτάω και να γυρίζω πίττα σπίτι δεν είναι ότι καλύτερο, και ούτε θα νοιαστεί κανείς αν αυριο γινόμουν ξανα 205 κιλά. Γνωστοί μου όλοι λεγανε πως θα τα ξαναπάρω, κρατα τα παλιά παντελόνια κλπ.. Το θέμα είναι πως υπάρχει κίνητρο, και το κίνητρο είναι η βελτίωση για μένα., και βελτιωση σημαινει αθληση. Ετσι νομίζω πως πρεπει να σέβεται ο καθένας τον αλλον, και να μην τον κομπλεξαρει ή να τον υποτιμά. Βασικά λάθος δεν είναι αυτο που κάνω εγω, αλλά οι λάθος επιλογές μου..

  18. #78
    Advanced Bodybuilder Paulos123's Avatar
    Join Date
    21-01-13
    Location
    Αττικη,Νεα Μακρη
    Posts
    1,126

    Default

    Απο τα 15 ειχα ενα προγραμμα διατροφης,το τηρουσα οσο ποιο πολυ μπορουσα.Με αποτελεσμα? οχι μονο απο 39κιλα πηγα μονο 70,αλλα ειχα φτασει σε σημειο να λεω,οχι τωρα ρε συ δεν μπορω να βγω,σε 1ωρα εχω γευμα.Αντε να παρεις τωρα το ταπερ σε καφετερια..Αυτο μου την σπαει..ενας εκτομορφικος οπως και εγω θελει πολυ διατροφη και γυμναστικη,αν ηταν πολυ γυμναστικη και διατροφη σε κανονικα πλαισια,θα ηταν πολυ καλυτερα.

  19. #79
    Advanced Bodybuilder enas's Avatar
    Join Date
    28-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    727

    Default

    Διαβαζα τα ποστ και ειλικρινα χαιρομαι που βλεπω κ αλλους τοσο αφοσιωμενους στο στοχο τους και που δεν επηρρεαζονται απ τους υπολοιπους! :) Προσωπικα ποτε δεν ειχα θεμα με φιλους η κοπελα δηλαδη ο σαρκασμος παντα παιζει (ειδικα οταν παραγγελνω την αηδιαστικη σοδα στην καφετερια γιατι δεν υπαρχει τιποτα αλλο ) αλλα σιγα κ εγω θα τους πειραξω κ αυτοι εμενα. Στα club παλι με λατρευουν γιατι καποιος θα πιει ενα ακομα δωρεαν ποτο της εισοδου μου!! Να με κατακρινουν ομως η να προσπαθησουν να μ αλλαξουν δε μ συμβαινει ευτυχως! Οσο για τα γευματα οταν ειμαι σε βολτα δηλαδη, γιατι στη σχολη ποιος νοιαζεται κουβαλαω οτι να ναι, απλα φροντιζω να τρωω ακριβως προτου βγω και 3-4 ωρες τις βγαζω χωρις φαγητο! Βεβαια οταν το καλοκαιρι κλεινουμε 7ωρες βολτα σερι μεχρι το πρωι και αναγκαστικα μενω νυστικος ή την βγαζω με κανα γιαουρτι γαλα απ το περιπτερο ειναι προβλημα αλλα η ιδεα που γραφετε για τα ταπερ στ αμαξι ακουγεται πολυ καλη και απο φετος θα το εφαρμοσω κ εγω!
    200 pounds is always 200 pounds

  20. #80
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default

    Χαιρομαι που υπαρχει τετοιο ποστ γιατι σπανια θα βρεις αλλο ατομο που να ασχολειται τοσο πολυ οσο εσυ με το bodybuilding ωστε να σε καταλαβει!
    Εγω σαν Βασιλης αντιμετωπιζα και εξακολουθω να αντιμετοπιζω προβληματα οποτε θα τα χωρισω και εγω σε ενοτητες.

    Σαν φοιτητης: Σπουδαζοντας στην θηβα και ζωντας στο Περιστερι ειναι αναγκαιο για καποιον που το βλεπει σοβαρα να παιρνει τα γευματα μαζι του. Πολλες φορες κανω να γυρισω σπιτι μου 10 ωρες. Περαν του οτι απο την προηγουμενη μερα πρεπει να εχω μαγειρεψει και να εχω σκεφτει στο μυαλο μου ποιες ωρες θα ειμαι μεσα στο μαθημα και τι ωρες πρεπει να φαω κουβαλαω μαζι μου ολοκληρο σακο. Συνηθως τρωω μεσα στο κτελ η μολις φτασω πριν μπω για μαθημα. Τα ατομα που πηγαινω μαζι εχουν αποδεχτει αυτο που κανω και με ενθαρυνουν παντα ρωτωντας ποσα κιλα πηγα, πως παει η προπονηση και τετοια. Στην περιοδο της εξεταστικης ομως τα πραγματα εγιναν κομματακι δυσκολα καθως κοντα στα 25 ατομα γυρισαν να με κοιταξουν την ωρα που εβγαλα εξω το ταπερ με μεγαλη απορια. 2-3 που με ρωτησαν του εξηγησα. Εδω φτασαμε σαν χωρα να πρεπει να δινουμε εξηγησεις στους αλλους για το τι κανουμε. Να πω ομως την αμαρτια μου και εγω στις αρχες ντρεπομουν και προσπαθουσα να την παλεψω με καποια σεικ και φρουτα η καμια μπαρα πρωτεινης αλλα μετα το πηρα αποφαση.

    Στο σπιτι: Οι γονεις χαιρονται που με βλεπουν να ασχολουμε με τον εαυτο μου, που γυμναζομαι συστηματικα και τετοια. Πολλες φορες με πειραζουν κιολας λεγοντας μου: "παλι τρως εσυ?" και τετοια. Στην αρχη ειχε την δυσκολια του και αυτο γιατι επρεπε ανα πασα στιγμη να υπαρχουν τα απαραιτητα τροφιμα μεσα στο σπιτι και η γνωστη στους Ελληνες λυση καθε Σαββατο βραδυ: "Ε δεν εχει φαι, ας παραγγειλουμε επαψε" δεν ηταν πλεον αρεστη.

    Με την παρεα: Ποτε δεν το χωνεψαν οτι παρατησα τα ξενυχτια και το βρωμικο φαγητο και "καταντησα" οπως λενε ετσι. Για μενα ειναι οτι πιο δυσκολο κληθηκα ποτε να αντιμετωπισω. Αρχικα δεν μπορουσα να βγενω για καφε και βολτες λογω γευματων. Επειτα κοπηκαν και τα λιγωστα ξενυχτια που εκανα. Αλλα ισως το χειροτερο ειναι οταν κανονιζαμε να παμε καπου, π.χ. στις 8 και στις 8.30 επρεπε να φαω εγω. Το αποτελεσμα? Πλεον κανονιζω τις εξοδους μου αναμεσα στα γευματα μου και αν δεν κατσει μετα το επομενο γευμα δεν εγινε και κατι. Μπορω να λεω ιστοριες απειρες ωρες ως μαθητης 3ης λυκειου με ταπερακι στο σχολειο για το καζο που ετρωγα και την κριτικη για οσα συμπληρωματα χρησιμοποιω (πρωτεινη - bcaa), γιατι βλεπετε το μυαλο του μεσου εφηβου δεν μπορει να χωρεσει οτι καποιος βαζει ογκο γιατι γυμναζεται συστηματικα-δυνατα και επειδη τρωει σωστα.

    Αυτα απο εμενα, ελπιζω να μην εγινα κουραστικος.
    Την ικανοποιηση ομως που νιωθεις οταν βλεπεις οτι γινεσαι καλυτερος απο αυτο που ησουν δεν στην δινει κανενα ποτο, κανενα cheat meal και κανενα ξενυχτι!! That's my opinion!!

  21. #81
    New Member Iwan's Avatar
    Join Date
    25-08-11
    Location
    Athens
    Posts
    44

    Default

    ειμαι 19 και μπορω να πω οτι κανω αυτο που μου αρεσει. το bodybuilding εχω σαν τροπο ζωης.. κοιμαμαι 10:00-10:30 εως 6:00.. βγαινω νωρις δεν αγοραζω τιποτα παρα μονο καφε διπλο εσπρεσο χωρις ζαχαρη όταν και μόνο οταν δεν χρησιμοποιω νιτρικο..πηγαινω συπερ μαρκετ.. δεν με ενοχλει καθολου που δεν ειμαι κοινωνικος ουτε την κοπελα μου.. αλκοολ εχω να πιω 3 χρονια.. σε σουβλατζιδικο μπορω να πω παταω αρκετα συχνα και εχω συνηθησει να βλεπω τους φιλους μου να τρωνε σουβλακια..
    With Great Power Comes Great Responsibility!

  22. #82
    New Member bill19051990's Avatar
    Join Date
    18-03-13
    Location
    Γερμανία
    Posts
    96

    Default

    Εμένα προσωπικά παρα πολύ...παραταω πολύ κόσμο ή και ακόμα δεν τους βλέπω καν για να κάνω σωστές διαδικασίες...Δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα...οποίος δεν καταλαβαίνει το πάθος και τη δουλειά μου τοτε δεν χρειαζεται και πολλά πολλά!!
    Είσαι οτι τρως και οτι ωρα το τρως!

  23. #83
    Senior Bodybuilder George239's Avatar
    Join Date
    15-09-12
    Location
    Cyprus
    Posts
    1,451

    Default

    Quote Originally Posted by Iwan View Post
    σε σουβλατζιδικο μπορω να πω παταω αρκετα συχνα και εχω συνηθησει να βλεπω τους φιλους μου να τρωνε σουβλακια..
    Ποιός είσαι ρε φίλε?
    Ο "Συμεών ο Στηλίτης"?

    Υ.Γ. Φυσικά πλάκα κάνω. Μην με παρεξηγήσεις. Καλά ξηγιέσαι. Αν έχεις στόχους καλά κάνεις και τους κυνηγάς. Εντάξει, που και που κανένα σουβλάκι ή κανένα ποτάκι (σπανίως εννοώ) δεν κάνει κακό. Έτσι για να ξεσκάς. Νέο παιδί είσαι.
    "Όταν σκέφτεσαι ότι ίσως δεν μπορείς, έχεις δίκιο. Δεν μπορείς"
    Henry Ford

    "The mind always fails first, not the body.
    The secret is to make your mind work for you, not against you"

  24. #84
    Junior Bodybuilder gio ko's Avatar
    Join Date
    01-06-12
    Location
    ? - ΛΕΥΚΑΔΑ
    Posts
    152

    Default

    γυμναστικη=τροπος ζωης!
    BBing...

  25. #85
    Pumping Iron sofi12345's Avatar
    Join Date
    10-04-13
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    356

    Default

    εγώ με τη διατροφή δεν έχω κανενα κόλλημα.. Με την προπόνηση ομως έχω και γι αυτο το λόγο θα κανω Πάσχα στη Θεσσαλονίκη επειδη έχω home gym.
    "Strength does not come from winning. your struggles develop your strengths.
    When you go through hardships and decide not to surrender, that is strength

  26. #86
    Pumping Iron Diablo's Avatar
    Join Date
    04-04-11
    Posts
    404

    Default

    Προσωπικα δε με εχει κανει αντικοινωνικο...δε το εχω αφησει εγω δλδ.

    Δεν κουβαλαω ταπερ μαζι μου αν βγω βολτα...αν ειναι να πιω θα πιω, αν ειναι να φαω εξω θα φαω και αν ειναι να ξενυχτησω θα το κανω...δεν με εχει επηρεασει αρνητικα,ουτε καταβολιζω

    Εχω σταθερες τις προπονησεις,δεν χανω μερες...απο διατροφη τρωω και τα "καλα" και σαβουρα αμα κατσει...τα συνδυαζω ολα και ειμαι κομπλε.

    EDIT: τωρα το ειδα αυτο...+1000

    Quote Originally Posted by DimitrisK View Post
    Γι αυτό και το μεγαλύτερο ποσοστό αυτών που ασχολούνται με το BBing αυτό καθ' αυτό, δεν εννοώ την γυμναστική με βάρη, είναι για κλάμματα. Συνήθως τους λείπουν και τα τρία χαρακτηριστικά. Είναι φανερό συνήθως και από τις λοιπές ασχολίες τους - επαγγέλματα αν έχουν φυσικά.
    Οι περισσότεροι από εσάς δεν έχετε γνωρίσει προφανώς αρκετούς από από αυτό το συνάφι. Αν τύχει όμως και γνωρίσετε δοκιμάστε να συζητήσετε κάποιο πολιτικό ή κοινωνικό θέμα μαζί τους. Θα εκπλαγείτε. Δεν είναι περίεργο που δεν μπορούν να κάνουν με άλλους ανθρώπους.
    Ακριβως Δημητρη...ειναι ακατοικητος ο 3ος οροφος εντελως λεμε.
    Last edited by Diablo; 28-04-13 at 16:10.

  27. #87

    Join Date
    04-01-12
    Posts
    1,125

    Default

    Λίγο ψήφισα εγω.

    Η γυμναστική με βάρη, όταν βεβαίως δεν είναι επάγγελμα, μια χαρά χόμπυ είναι, υπάρχουν πολύ χειρότερα. Απορώ πραγματικά γιατί το κάνετε τόσο θέμα. Εγώ πολλές φορές έχω βγάλει τάπερ με βραστά αυγά σε τραπέζι καφετέριας, τα οποία καθάρισα και έφαγα μπροστά στους φίλους μου και τις φίλες μου (κυρίως φίλες βασικά). Πρόκειται περι αντικειμενικής καφρίλας αλλά το έκανα και περαν βλεμμάτων αποστροφής και δυσπιστίας δεν είχα κανένα πρόβλημα, αντιθέτως μου φαινόταν και πολύ αστείο το όλο σκηνικό.

    Για να καταλάβετε τα "πολυ χειρότερα" που ανεφερα παραπάνω, να πω πως από πέρυσι κάνω κλασικό τραγούδι. Χωρις πολλά-πολλά, αυτο σημαίνει τα παρακάτω, και προκαλώ τον οποιονδήποτε αισθάνεται πως η γυμναστική με βάρη τον κάνει αντικοινωνικό να κάνει συγκρίσεις. Χρησιμοποιώ επίτηδες την λέξη "απαγόρευση" διότι περι αυτού πρόκειται ακριβώς, αν θες βεβαίως να έχεις το οποιοδήποτε αποτέλεσμα.

    1) Απαγόρευση εξόδων σε οποιοδήποτε μέρος με δυνατή μουσική (η οποία θα σε κάνει να φωνάζεις για να σε ακούσει ο άλλος). Όλα τα clubs, τα περισσότερα μπαράκια, πολλές καφετέριες και πολλά καφέ απλως απαγορεύονται. Με έχει καλέσει σε γένεθλιο πάρτυ στο Circus κολλητός και επειδή είχε φασαρία πήγα για ένα μισάωρο και έφυγα. Σε γενέθλιο πάρτυ.

    2) Απαγόρευση εξόδων σε οποιοδήποτε μέρος με κάπνα. Εκτός από τα παραπάνω βάλτε και εστιατόρια/ταβέρνες κτλ. "Ελα μωρε, τι θα πάθεις μια φορά?" Απάντηση δική μου: "Όχι."

    3) Απαγόρευση βραδυνης εξόδου την παραμονή μαθήματος φωνητικής/ συναυλίας. Άπειρες φορές έχω πει όχι σε φίλους επειδή απλως την επομένη είχα μάθημα. "Ελα ρε παπάρα (συχνώς προσφωνούμαι έτσι), θα είναι και η τάδε στην παρέα". Απάντηση "Είμαι γκέι".

    4) Απαγόρευση ποτών (ξεραίνουν τον λαιμό, εξαιρείται αν θυμάμαι καλά το λευκό κρασί), καπνίσματος (εδώ υπάρχουν εξαιρέσεις, πχ μπάσσοι αλλά γενικώς απαγορεύεται). Όταν βγαίνω παίρνω σχεδόν πάντα χαμομήλι ή τσάι. "Παππούλη, οι ρευματισμοί σου πως είναι?" Απάντηση: "Με πεθαίνουν κόρη μου, αλλά ξερεις τι λένε... μαλλί βαμβάκι ψ..η φαρμάκι..."

    5) Απαγόρευση ομιλίας όταν έχεις κουραστεί (συμβαίνει συχνά, ειδικά όταν είσαι αρχάριος). Με παίρνει τηλ ο άλλος, του το κλείνω και του στέλνω ακολούθως μήνυμα στο οποίο του λέω οτι κάνω αφωνία. Συνήθης απάντηση: "Κουρασμένη η φωνή ε? Απ'τα τσι...κια θά 'ναι!"

    Από 'κει και πέρα πρέπει να αποφευγονται ξενυχτια, κακός ή λίγος ύπνος, σεξ πριν το τραγούδι (ναι ναι, αν και ένας διάσημος τενόρος του παρελθόντος επεδίωκε να κάνει σεξ πριν την παράσταση, στα πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις), τα πολλά λόγια και γενικώς ένα κάρο πράγματα τα οποία για τους περισσότερους ανθρώπους είναι στην ημερησία διάταξη και ούτε καν τα σκέπτονται.

    Αισθάνεστε ακόμα "αντικοινωνικοί"?

    Αν εσείς έχετε κοινωνικό πρόβλημα επειδή παίρνετε μαζί σας ταπερ, δεν πίνετε στο μπαρ/κλαμπ, δεν συμμετέχετε σε σαβουροκρασοκατανύξεις κτλ, τότε εγώ θα έπρεπε να είμαι κάτι σαν ερημίτης. Κι όμως, συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο. Οπότε, αν δεν υπερβάλετε και όντως εχετε πρόβλημα με τον κοινωνικό σας περίγυρο κάτι πολύ λάθος κάνετε εσείς οι ίδιοι. Παρ'τε τις επικρίσεις στην πλάκα, σαρκάστε και αυτοσαρκαστείτε, στηρίξτε τις επιλογές σας, καν'τε μια στο τόσο και μια εξαίρεση όταν αξίζει και από 'κει και πέρα αν σας παρατήσουν δεν θα φταίτε εσείς αλλα αυτοί που σας παράτησαν. Άνθρωπος με περιεχόμενο και αξία, ειτε στενός φίλος είτε και απλός γνωστός ακόμα, δεν πρόκειται να απομακρυνθεί επειδή κάτι του την σπάει στην καθημερινότητα σας.

    Εν ολίγοις: Αυτός είμαι/αυτό κάνω και σ'όποιον/α αρέσω.
    Last edited by UltraModus; 28-04-13 at 19:21.

  28. #88
    New Member
    Join Date
    30-04-11
    Posts
    69

    Default

    καθολου ισα ισα που με εχει κανει και πιο κοινωνικο αφου στο γυμναστηριο εχω γνωρισει ενα σωρο ατομα ατομα που δεν θα γνωριζα αν δεν ειχα αυτη την ενασχοληση με τα βαρη..στο φαγητο τρωω παντα οτι τρωει η παρεα εξαλλου δεν βγαινεις και καθε μερα για φαγητο στο ποτο βεβαια που δεν πινω καθολου οχι για λογους προπονησης απλα γιατι δεν μου αρεσει το αλκοολ, εχω χαρακτηριστει απο μια μεριδα φιλων ως ο ξενερωτος με τη σουρωτη αλλα δεν το στερουμαι απο την στιγμη που δεν το θεωρω απολαυση στο τσακιρ κεφι με τις πολλες ζεστες να πιω καμια μπυρα

  29. #89

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Quote Originally Posted by vaggan View Post
    καθολου ισα ισα που με εχει κανει και πιο κοινωνικο αφου στο γυμναστηριο εχω γνωρισει ενα σωρο ατομα ατομα που δεν θα γνωριζα αν δεν ειχα αυτη την ενασχοληση με τα βαρη..στο φαγητο τρωω παντα οτι τρωει η παρεα εξαλλου δεν βγαινεις και καθε μερα για φαγητο στο ποτο βεβαια που δεν πινω καθολου οχι για λογους προπονησης απλα γιατι δεν μου αρεσει το αλκοολ, εχω χαρακτηριστει απο μια μεριδα φιλων ως ο ξενερωτος με τη σουρωτη αλλα δεν το στερουμαι απο την στιγμη που δεν το θεωρω απολαυση στο τσακιρ κεφι με τις πολλες ζεστες να πιω καμια μπυρα
    Εδω που τα λεμε βρε ΒΑΓΓΕΛΗ θΑ μπορουσα να στερηθω το φαγητο ..αλλα το κρασακι με φιλους ..μπαααα..με τα 1000!!Ακου σουρωτη!!!

  30. #90
    New Member
    Join Date
    30-04-11
    Posts
    69

    Default

    Quote Originally Posted by Marvin View Post
    Εδω που τα λεμε βρε ΒΑΓΓΕΛΗ θΑ μπορουσα να στερηθω το φαγητο ..αλλα το κρασακι με φιλους ..μπαααα..με τα 1000!!Ακου σουρωτη!!!
    ετσι εγω σουρωνωεγω το φαγητο παλι δεν μπορω εχουμε δραματα εκει και κυριως το γλυκο νικη


 
Page 3 of 8 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ξεκουραση...ποσο και ποσο συχνα;
    By tattoo in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 15
    Last Post: 02-11-07, 07:35

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •