Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

View Poll Results: Πως σας επηρέαζει στην κοινωνικη σας ζωη το χόμπυ μας?

Voters
265. You may not vote on this poll
  • Καθόλου

    44 16.60%
  • Καθόλου / Δεν κάνω σοβαρή προπόνηση διατροφή

    2 0.75%
  • Λίγο έως μέτρια

    66 24.91%
  • Αρκετά / Δεν με ενοχλεί

    71 26.79%
  • Αρκετά / Ψάχνω τρόπους να το αντιμετωπίσω

    47 17.74%
  • Αρκετά / Έχω βρει τρόπο να τα συνδυάζω "όλα"

    35 13.21%
Page 4 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast
Results 91 to 120 of 214
  1. #91
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by vaggan View Post
    και κυριως το γλυκο
    Ψιτ κυριος !!!!!..."γλυκο" μονο στο κρεβατι , που καιει και θερμιδες
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  2. #92
    New Member
    Join Date
    30-04-11
    Posts
    69

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Ψιτ κυριος !!!!!..."γλυκο" μονο στο κρεβατι , που καιει και θερμιδες
    οκκκκ..............χαχαχαχ παντως πραγματικα δεν τρωω ουτε γλυκο αυτη την περιοδο αντε να φαω ενα την βδομαδα

  3. #93
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by vaggan View Post
    οκκκκ..............χαχαχαχ παντως πραγματικα δεν τρωω ουτε γλυκο αυτη την περιοδο αντε να φαω ενα την βδομαδα
    Αστα αυτα ...
    Κομμενα ολα αυτη τη περιοδο , απο Σεπτεμβρη παλι !!!!
    Ολα στο μυαλο ειναι ...εγω τι να πω που με αγκαλιαζουν οι γυναικες μου με πατατακια και παγωτα και νοιωθω σαν τον Οδυσσεα δεμενο στο καταρτι για να γλυτωσει απο τις Σειρηνες
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  4. #94

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Αστα αυτα ...
    Κομμενα ολα αυτη τη περιοδο , απο Σεπτεμβρη παλι !!!!
    Ολα στο μυαλο ειναι ...εγω τι να πω που με αγκαλιαζουν οι γυναικες μου με πατατακια και παγωτα και νοιωθω σαν τον Οδυσσεα δεμενο στο καταρτι για να γλυτωσει απο τις Σειρηνες
    Να τα μαςςςςςςςςςς!!Ψιτ Οδυσσεα..εμεις συμπνεουμε πολυ τελικα!!

  5. #95
    Junior Bodybuilder gio ko's Avatar
    Join Date
    01-06-12
    Location
    ? - ΛΕΥΚΑΔΑ
    Posts
    152

    Default

    χαχα...και μενα η γιαγια μου με κυνηγαει με τα παστιτσια και τις χωριατικες πιτες...αχχχχχχχχχ
    BBing...

  6. #96

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Να την δω κατω απο την σκηνη να σε κυνηγαει να φας!!!Αντε να εξηγησεις στην γυναικα τι και γιατι το κανεις!!

  7. #97
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by Marvin View Post
    Να τα μαςςςςςςςςςς!!Ψιτ Οδυσσεα..εμεις συμπνεουμε πολυ τελικα!!
    Καλυψω...is that you ?
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  8. #98
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    Quote Originally Posted by Marvin View Post
    Να την δω κατω απο την σκηνη να σε κυνηγαει να φας!!!Αντε να εξηγησεις στην γυναικα τι και γιατι το κανεις!!
    εμενα η μανα μου παντως μου ζυγιζει κ τα φαγητα....εχει μπει στο κολπο

  9. #99

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Καλυψω...is that you ?
    Εγω εγω αλλα μη το φωναζεις..βρισκομαι ινγκογκνιτο στο φορουμ!!!

  10. #100
    Advanced Bodybuilder anna girlrider's Avatar
    Join Date
    21-03-13
    Location
    Πυργος Ηλειας
    Posts
    872

    Default

    Πολυ ομορφο τοπικ!εμενα προσφατα μια γιαγια στο γραφειο με ρωτησε γτ δεν τρωω λιγο τραχανα να παρω πανω μου?χαχαχα!δεν εχω κοψει τπτ απο οτι εκανα,απλα ακολουθω για την παρεα!δεν τρωω μαζι τους κ δεν πινω οταν οι αλλοι σουρωνουν,δεν επινα κ ποτε!τοσα χρονια αθλητρια,με εχουν μαθει!βεβαια παντα λενε ελα ρε Αννα!μια φορα δεν πειραζει!ενα βλεμμα μου αρκει κ σταματανε!με βοηθαει οτι ο συντροφος μου ειναι μπασκετμπολιστας αλλα απο διατροφη δεν κανει τπτ!εγω προσπαθω να τον μαθω να τρωει σωστα τωρα που συγκατοικουμε!κ δεν με νοιαζει κιολας τι λενε!δεν ακουω καν!οταν εχω στοχο εχω στοχο τελος!μου αρεσει να διαφερω απο το πληθος!

  11. #101
    Junior Bodybuilder gio ko's Avatar
    Join Date
    01-06-12
    Location
    ? - ΛΕΥΚΑΔΑ
    Posts
    152

    Default

    Quote Originally Posted by Marvin View Post
    Να την δω κατω απο την σκηνη να σε κυνηγαει να φας!!!Αντε να εξηγησεις στην γυναικα τι και γιατι το κανεις!!
    σσσσσσσσσ.....δεν τα χω πει αυτα στους δικους μου....θα με πρηζουν 24 ωρες το 24ωρο για φαι...οχι 23 οπως τωρα!χεχε....που να τους εξηγω που βλεπουν το bb ως αθλημα για φουσκωτους και οσον αφορα τις γυναικες λιμοκτονια???!!!!ουφφφφφ....
    BBing...

  12. #102
    Pumping Iron leuteris19's Avatar
    Join Date
    04-03-13
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    347

    Default

    Quote Originally Posted by lakers4life24 View Post
    εμενα η μανα μου παντως μου ζυγιζει κ τα φαγητα....εχει μπει στο κολπο
    μην μου πεις οτι σου μετραει και θερμιδες;;; γιατι απελπηστικα μετα!!!

  13. #103

    Default

    εμενα λιγο επιδει μετακομισα απο εκει που εμενα 15 χιλιομετρα μακρια και στους φιλους μου μονο με λεωφοριο μπορω να παω η αν με παρουν οι γονεις μου και τωρα που ειχαμε σχολειο δεν μπορουσα να πηγενω καθολου οσπου να ρχομουνα σπιτι να φαω να παω γυμναστηριο γινοτανε 5-6 και θελει και 40λεπτα να παει το λεωφοριο και εχω και το διαβασμα..

  14. #104
    Senior Bodybuilder Mikekan's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,332

    Default

    Εμένα πλέον αρκετά, έχω κόψει τις πολλές εξόδους γιατί δεν είμαι σε φάση ακόμα να βγαίνω χωρίς να πίνω αλκοόλ, οπότε τουλάχιστον όποτε παίρνω κρεατίνη αποφεύγω να πολυβγαίνω.

  15. #105
    Pumping Iron Diablo's Avatar
    Join Date
    04-04-11
    Posts
    404

    Default

    Φοβασαι μην αλληλεπιδρασει το αλκοολ με την κρεατινη?
    Οι καλύτερες στιγμές,δεν έγιναν ποτέ check-in.

  16. #106
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by Diablo View Post
    Φοβασαι μην αλληλεπιδρασει το αλκοολ με την κρεατινη?
    Τι κοροιδευεις ρε Diablove ???
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  17. #107
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by Diablo View Post
    Φοβασαι μην αλληλεπιδρασει το αλκοολ με την κρεατινη?
    ..γιορ μπατ...εντ γιορ πετ στιγκς...!

    @MikeKan...πως σου ηρθε αυτο με την κρεατινη και το αλκοολ???φυσικα αμα καποιος γυμναζετε σοβαρα..το αλκοολ πρεπει να ειναι εκτος της ρουτινας του...οχι γιατι παιρνει κρεατινη φυσικα...αλλα για πολλους αλλους λογους...
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  18. #108
    Senior Bodybuilder Mikekan's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,332

    Default

    Ναι δεν θέλω να πίνω αλκοολ όταν παίρνω κρεατίνη, ούτε την occasional μπύρα που συνήθως πίνω.

  19. #109
    Pumping Iron Diablo's Avatar
    Join Date
    04-04-11
    Posts
    404

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Τι κοροιδευεις ρε Diablove ???
    Πρωτη φορα ακουω για φοβο αλκοολ-κρεατινης και σαν μικρο παιδι και γω γελασα δε σου κανω τον αγιο..αααχ αμαρτησα
    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    ..γιορ μπατ...εντ γιορ πετ στιγκς...!

    @MikeKan...πως σου ηρθε αυτο με την κρεατινη και το αλκοολ???φυσικα αμα καποιος γυμναζετε σοβαρα..το αλκοολ πρεπει να ειναι εκτος της ρουτινας του...οχι γιατι παιρνει κρεατινη φυσικα...αλλα για πολλους αλλους λογους...
    σιτ ον γιορ εγκς εντ σατ δε φακ απ,ντικντεντ μαδαφακα
    Οι καλύτερες στιγμές,δεν έγιναν ποτέ check-in.

  20. #110
    Senior Bodybuilder Mikekan's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,332

    Default

    Α είναι πολύ απλό Diablo, η κρεατίνη κρατάει υγρά το αλκοόλ αφυδατώνει. Επίσης το σκίζω που το σκίζω το νεφρό μου μην το αποτελειώσω. Μπορείτε να με πείτε υπερβολικό αλλά μου αρέσει που τα βλέπω έτσι τα πράγματα.

  21. #111
    Pumping Iron Kos316's Avatar
    Join Date
    02-05-11
    Location
    Χαλανδρι Αττικης
    Posts
    509

    Default

    Νομιζω πηρε αρκετα χρονια αλλα πλεον υπαρχει μια ισσοροπια στην ζωη μου κ στα θελω μου,εχει φυγει πλεον αυτο το driven συναισθημα,θα κανω την προπονηση μου,θα κανω την διαιτα μου αλλα στο μυαλο μου δεν υπαρχει πλεον αυτο το "πρεπει".

    Δεν τρεχει τπτ δηλαδη να μην φαω καθε 3 ωρες,δεν τρεχει τπτ εαν χασω κ μια προπονηση,δεν τρεχει τπτ εαν στο γυμν με σταματησουν για μια συμβουλη και να αφιερωσω 10 λεπτα για να πω 2,3 κουβεντες η να μιλησω με ενα φιλο,υποψην οτι ημουν Ο αντικοινωνικος..Δεν μιλουσα ποτε σε κανενα.

    Η ασχολια μου κ με αλλα χομπι,οπως πχ η ηλεκτρικη κιθαρα κ οι μηχανες ειναι κατι που επισης που βοηθησε,γνωριζεις ανθρωπους με αλλα ενδιαφεροντα,μεγαλωνεις τον κυκλο σου,εκπαιδευεις το μυαλο σου κ αλλα πολλα.

    Το γεγονος οτι πλεον μπαινω στα 35 επαιξε κ τον ρολο του,ισως ακουστει παραξενο αλλα η ωριμοτητα και το παν μετρον αριστον(αγνωστη λεξη προς τα εμενα) ηρθε κυριως μεσο της ενηλικιωσης.
    Μεχρι πχ τα 30 δεν μπορουσα με τπτ να μοιρασω σωστα το χρονο,ηταν ειτε στην οικογενεια,ειτε σε αλλες ασχολιες,χαμενοι βγαιναμε ολοι στην τελικη.
    ..addicted to that Rush

  22. #112
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Quote Originally Posted by Kos316 View Post
    Νομιζω πηρε αρκετα χρονια αλλα πλεον υπαρχει μια ισσοροπια στην ζωη μου κ στα θελω μου,εχει φυγει πλεον αυτο το driven συναισθημα,θα κανω την προπονηση μου,θα κανω την διαιτα μου αλλα στο μυαλο μου δεν υπαρχει πλεον αυτο το "πρεπει".

    Δεν τρεχει τπτ δηλαδη να μην φαω καθε 3 ωρες,δεν τρεχει τπτ εαν χασω κ μια προπονηση,δεν τρεχει τπτ εαν στο γυμν με σταματησουν για μια συμβουλη και να αφιερωσω 10 λεπτα για να πω 2,3 κουβεντες η να μιλησω με ενα φιλο,υποψην οτι ημουν Ο αντικοινωνικος..Δεν μιλουσα ποτε σε κανενα.

    Η ασχολια μου κ με αλλα χομπι,οπως πχ η ηλεκτρικη κιθαρα κ οι μηχανες ειναι κατι που επισης που βοηθησε,γνωριζεις ανθρωπους με αλλα ενδιαφεροντα,μεγαλωνεις τον κυκλο σου,εκπαιδευεις το μυαλο σου κ αλλα πολλα.

    Το γεγονος οτι πλεον μπαινω στα 35 επαιξε κ τον ρολο του,ισως ακουστει παραξενο αλλα η ωριμοτητα και το παν μετρον αριστον(αγνωστη λεξη προς τα εμενα) ηρθε κυριως μεσο της ενηλικιωσης.
    Μεχρι πχ τα 30 δεν μπορουσα με τπτ να μοιρασω σωστα το χρονο,ηταν ειτε στην οικογενεια,ειτε σε αλλες ασχολιες,χαμενοι βγαιναμε ολοι στην τελικη.
    Ωραιοτατη προσεγγιση :)

  23. #113
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    19-02-13
    Location
    Dementia
    Posts
    188

    Default

    Εμενα το μονο μου προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να τρωω πια τις παραδοσιακες ρωσικες λιχουδιες που ετοιμαζει η (μελλουσα) πεθερα μου και πεφτει γκρινια απο τη δικια μου

    Περα απο την πλακα,ειμαι ιδιαιτερα ευτυχης που οι ανθρωποι του κοντινου μου περιβαλλοντος σεβονται και στηριζουν την ολη προσπαθεια μου,οπως επισης χαιρομαι που εχω εμπνευσει και ορισμενους εξ αυτων να ακολουθησουν τα χναρια μου,κυριως στον τομεα της διατροφης.

    Παντα βεβαια υπαρχουν και οι κομπλεξικοι που απαξιωνουν την ολη προσπαθεια που κανω αλλα ειμαι σιγουρος οτι,με τα πρωτα ορατα αποτελεσματα, θα σιωπησουν και ισως παραδειγματιστουν και οι ιδιοι.
    But exceed! exceed! (Aleister Crowley)

  24. #114
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Ωχ φιλε, σου κανει μαντι και πιροσκι???
    χΔ

  25. #115
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    19-02-13
    Location
    Dementia
    Posts
    188

    Default

    Quote Originally Posted by Κωστας21 View Post
    Ωχ φιλε, σου κανει μαντι και πιροσκι???
    χΔ
    ...Και πιλμενι και βαρενικι και αλιβιε και μπορς και ειναι ολα διαβολικα νοστιμα!!!...

    Καταλαβαινεις τι περναω???
    But exceed! exceed! (Aleister Crowley)

  26. #116
    New Member Nikos.K's Avatar
    Join Date
    19-02-12
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    60

    Default

    Εγώ κλείνω 2 χρόνια σχεδόν από τότε που άρχισα...δεν ξεκίνησα με πάθος αλλά στην πορεία η ενασχόληση αυτή έγινε μία μεγάλη μου αγάπη και φυσικά αναπόσπαστο μέρος της καθημερινότητας μου..δεν μπορώ να πω ότι με έχει κάνει αντικοινωνικό. Απλά άλλαξε κάποιες παλιές συνήθειες , για μένα προς το καλύτερο..Φυσικά οι έξοδοι έμειναν έξοδοι (σημειώστε ότι είμαι και 18 χρονών) περιορίζοντας όμως το αλκοόλ ( αφήνω όμως τον εαυτό μου να πιει κ μία μπύρα έξω) τρώγοντας διαφορετικά κ αποφεύγοντας τη σαβούρα (επιλέγω κυρίως κοτόπουλο φιλέτο όταν η παρέα επιλέγει γυράδικα-ψητοπωλεία) χωρίς αυτό να με εμποδίζει να φάω σπιτικό φαγητό και ας είναι και χοιρινό που γενικά αποφεύγω...

    Το δούλεμα βέβαια από την παρέα πέφτει σύννεφο, ειδικά για την κατανάλωση κοτόπουλου (λένε ότι θα μου αγοράσουν pretty bra σύντομα, ότι σε λίγο θα κακαρίζω αντί να μιλάω κλπ) ωστόσο σέβονται την επιλογή μου κ ας τα ακούω καμιά φορά επειδή αργώ να βγω λόγω προπόνησης


    Τέλος πάντων, με το άθλημα ούτως ή άλλως ασχολούμαι ερασιτεχνικά, χωρίς συμπληρώματα και χωρίς αυστηρότατο διατροφικό πλάνο. Προς το παρόν όμως δεν μπορώ να με φανταστώ χωρίς αυτό γιατί βασικά μου έδωσε και εξακολουθεί να μου δίνει αυτό που συχνά μου έλειπε στο παρελθόν : αυτοπεποίθηση


    Δεν ήμουν πλέον εκείνο το παιδί που καμπούριαζε κάπως , που ήταν ψηλό με αδύνατα χέρια. Έκανα περισσότερες γνωριμίες, και αισθάνθηκα τέλεια. Και αυτό το οφείλω στη γυμναστική. Επίσης, πριν λίγο τελείωσα με μία δύσκολη χρονιά αυτή της τρίτης λυκείου, όπου πλάι στο διάβασμα έβαλα και τις προπονήσεις και μαζί την όσο το δυνατόν πιο υγιεινή διατροφή. Πέτυχα, και αυτό το οφείλω όχι μόνο στο διάβασμα αλλά και στη προπόνηση, η οποία με βοηθούσε να εκτονωθώ το βράδυ από όλη την δύσκολη μέρα που περνούσα και παράλληλα να διατηρούμαι ψύχραιμος και να αποφύγω τους εύκολους εκνευρισμούς.....


    Ίσα-ίσα, νομίζω πριν τη γυμναστική ήμουν αντικοινωνικός, ντρεπόμουν σε διάφορες περιστάσεις...Πλέον καθόλου. Και για αυτό μόνο δεν θα την άλλαζα... Ίσως το λέω τώρα που είμαι "μικρός" αλλά πραγματικά το πιστεύω και συνεχίζω με τον ίδιο τρόπο. Άλλωστε καθένας μας κάνει τις επιλογές του και αν τον ικανοποιούν ζει με αυτές
    "Inner strength is the key to success"

  27. #117
    Pumping Iron Billysoner's Avatar
    Join Date
    22-05-11
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    303

    Default

    Εγω δεν θα σταθω στο οτι το χομπυ αυτο μας κανει σε καποιο βαθμο αντικοινωνικους γιατι αυτο ειναι δεδομενο για μενα. Απλα τωρα τελευταια και εχοντας "χασει" αρκετες ευκαιριες και κοινωνικες συναναστροφες λογω του ββινγ, κατι που για το οποιο δεν εχω μετανιωσει, αρχισα να σκεφτομαι πως θα μπορεσω να συνδυασω μερικα πραγματα. (Δεν το εχω καταφερει ακομα αλλα ειμαι στην αναζητηση).
    Θυμηθητε για ποιον λογο ολοι αρχισαμε αυτη την ενασχοληση. Ο αλλος γιατι ηταν χοντρος, ο αλλος γιατι ηταν λεπτος, ο αλλος για να αρεσει σε μια γκομενα, ο αλλος γιατι ηθελε να βγει στην παραλια, ασχετα αν μετα μας απορροφησε και το πηγαμε ενα-δυο βηματα παραπερα και εγινε τροπος ζωης.
    Αυτο που θελω να πω, ειναι οτι πρεπει με καποιο τροπο να βρουμε λυσεις για να μπορουμε να συνδυαζουμε μερικα πραγματα παραλληλα με το χομπυ μας για να μπορεσουμε να χαρουμε τους κοπους που εχουμε κανει και ολα αυτα που εχουμε καταφερει. Γιατι ακομα και σε ενα κλαμπ που θα πας και θα σου πει καποιος αγνωστος μια καλη κουβεντα μπορει να σου φτιαξει την διαθεση απ οτι σε σκοτιζει.
    Συμπεραμα, αν ιδρωνεις στο γυμναστηριο και σκιζεσαι στην διατροφη κτλ κτλ βγες και λιγο εξω να δουν και οι αλλοι τι εχεις καταφερει. Προς θεου δεν θελω να παρεξηγηθω και να νομιζει καποιος οτι κανω το οτιδηποτε για τα ματια του κοσμου. Ουτως η αλλως τον τροπο ζωης αυτον μονο για τον κοσμο δεν τον κανεις. Μονο για τον κοσμο, παλευεις 2 μηνες πριν το καλοκαιρι για να μαζεψεις τα ασυμαζευτα. Η αγαπη για το αθλημα ειναι το πρωταρχικο κινητρο. Αλλα μεταξυ μας... σε ολους μας αρεσει να ακουμε καλες κουβεντες για το σωμα μας.
    The easy day was yesterday

  28. #118
    Advanced Bodybuilder noucca's Avatar
    Join Date
    03-11-12
    Location
    Silver City
    Posts
    717

    Default

    Αντικοινωνική με έκαναν τα οικονομικά μου, που απέφευγα να βγω με τις φίλες μου γιατί ξόδευαν 20 ευρώ σε κάθε έξοδο και δε μου περίσσευαν.
    Αντικοινωνική με έκαναν τα μουσικά μου γούστα, που με έχουν αναγκάσει να πω δεκάδες δικαιολογίες για να αποφύγω το κλαμπάκι ή τα μπουζούκια.
    Αντικοινωνική με έκαναν οι δίαιτές μου που έμενα νηστική στην πεθερά μου γιατί μας μπουκώνει στον υδατάνθρακα και τη ζάχαρη κι εγώ έτρωγα πρωτεΐνη.
    Αντικοινωνική με έκαναν οι θείες που χώνονται στην προσωπική μας ζωή και αρχίσαμε τα ψέματα για το πού δουλεύουμε, πόσα βγάζουμε, ποιον είδαμε, με ποιον βγήκαμε.
    Αντικοινωνική με είπαν προχθές που δεν πήγα μεσημεριανό καφέ γιατί θα έχανα 3 ώρες στους δρόμους για να κάτσω μια ώρα στην καφετέρια και προτίμησα να πάω γυμναστήριο, να κάνω το μπανάκι μου και να βάλω τις κρέμες μου.

    Υπάρχουν δεκάδες πράγματα στη ζωή, άνθρωποι και χόμπι που σε κάνουν να πεις "όχι" σε εξόδους, σε συγκεκριμένες ενασχολήσεις, σε συγκεκριμένες παρέες. Όταν κάνεις κάτι που σου αρέσει, οι γύρω σου θα πρέπει να δεχτούν και να σεβαστούν τα όρια που βάζεις. Αν εκείνοι δεν προσαρμοστούν λίγο στο πρόγραμμά σου, δεν είσαι αντικοινωνικός, έχεις απλά λάθος φίλους.

  29. #119
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Με είπε αντικοινωνικό, του έκανα τα δόντια κολιέ ως ένδειξη κοινωνικής ευθύνης. Έχασα το solid meal, τι θλιβερή μέρα...

  30. #120
    New Member
    Join Date
    01-08-13
    Location
    αθηνα
    Posts
    59

    Default

    οσο επαιρνα την γυμναστικη και την διατροφη στο χαλαρο δεν ειχα κανενα θεμα.ελεγα ελα βρε αδελφε θα πας αυριο γυμναστηριο κα εβγαινα εντελως εκτος προγραμματος.ελεγα ελα μωρε θα φας σημερα στην εξοδο κ τελικα ετρωγα και στην αυριανη...ελεγα οκ θα κοιμηθεις αυριο καλυτερα κια την επομενη ημουν κομματια με αποτελεσμα να μην πηγαινω κ στο γυμναστηριο..
    πλεον επειδη εχω βαλει προγραμμα σε οολα αυτα και πραγματικα μου αρεσει απιστευτα αντιμετωπιζω γερο θεμα με το αγορι μου.
    οτι ολα ειναι σε δευτερη μοιρα κ πρωτα απ ολα ειναι η γυμναστικη και το να ειμαι ξεκουραστη.οτι κ καλα πιο πολυ γουσταρω το γυμναστηριο παρα αυτον κ φτιαχνω ολο μου το προγραμμα γυρω απο το σωμα μου(ε συγνωμη αλλα το γουσταρω κ ολας)
    το δευτερο ειναι το θεμα του φαγητου που εχω θεμα κυριως στην δουλεια οπου μου λενε παλι στεγνα θα φας κτλ κ πολυ απλα δεν παιζουν πια ευγενειες...μια προταση του τυπου ¨απο το πιατο σου το παιρνω ή απο την τσεπη σου¨? τους βαζει ολους στην θεση τους.μου αρεσει αυτο που εχω ξεκινησει,ειμαι πολυ χαρουμενη και ξεσπαω απιστευτα.ειμαι κομματια παω γυμναστηριο και παρ ολα αυτα νιωθω τελεια.δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να εχω τυψεις?τοσο κακο ειναι?
    το να ξερεις τους αλλους ειναι ευφυια,το να ξερεις τον εαυτο σου ειναι σοφια.
    το να κυριαρχεις στους αλλους ειναι ισχυς,το να κυριαρχεις στον εαυτο σου ειναι η πραγματικη δυναμη!!Λαο τσε


 
Page 4 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ξεκουραση...ποσο και ποσο συχνα;
    By tattoo in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 15
    Last Post: 02-11-07, 06:35

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •