Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

View Poll Results: Πως σας επηρέαζει στην κοινωνικη σας ζωη το χόμπυ μας?

Voters
265. You may not vote on this poll
  • Καθόλου

    44 16.60%
  • Καθόλου / Δεν κάνω σοβαρή προπόνηση διατροφή

    2 0.75%
  • Λίγο έως μέτρια

    66 24.91%
  • Αρκετά / Δεν με ενοχλεί

    71 26.79%
  • Αρκετά / Ψάχνω τρόπους να το αντιμετωπίσω

    47 17.74%
  • Αρκετά / Έχω βρει τρόπο να τα συνδυάζω "όλα"

    35 13.21%
Page 2 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 31 to 60 of 214
  1. #31
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Δημήτρη, επειδή το παιδί αναφέρθηκε στο δικό μου ποστ, δεν έγραψα κατι τέτοιο. Δεν επιλέγω φίλους ανάλογα με το γυμναστήριο. Αλλα ναι, επιλέγω άτομα που σέβονται αυτό που κάνω. Δηλαδή πως γίνεται να ταιριάζω με κάποιον που με κοροιδεύει και με φαίρνει σε δύσκολη θέση; Δεν μιλάμε για πιτσιρίκια 22 25 χρονων, μιλάμε για 34-35αρηδες που είμαι κι εγώ.
    Ρε παιδιά μην παρερμηνεύεται τα γραφόμενα, διαβάζετε καλύτερα και πιάστε το νόημα...
    Μα αυτά που έγραψα είναι τελείως γενικά..δεν απάντησα σε κανέναν και δεν έκανα κανένα quote..και προφανώς "φίλοι" που σε κοροιδεύουν με άσχημο τρόπο και σε κάνουν να νιώθεις άσχημα δεν είναι φίλοι και δεν αξίζει να τους κρατάς..εγώ μιλούσα για κριτική και όχι για επικριτική..εκεί αλλάζουν πολλά πράγματα..
    Both loser and winner fail..But only the winner comes back..

  2. #32
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    lol! Τρελό αγόρι, εσύ είσαι η εξαίρεση

    Ε ναι ρε συ Άλεξ, δεν εννοώ παρέα πιτσιρικάδων που πάνε στα goodys και σου λένε "πάλι θα φας κοτόπουλο ρε μαλάκα;"
    Μιλάμε για ηλικίες άνω των 34.
    προσωπικα ποτε μου δεν ειχα παρεες ηλικιακα σαν και εμενα για αυτο ακριβως τον λογο,οσο μεγαλωνεις οριμαζεις λενε αυτο ισχυει στο 50% το αλλο υπολοιπο 50% το φτιαχνεις και εσυ,παντα με μεγαλυτερους δεν ειχα τετοιο προβλημα ισα ισα που αμα εισαι ο μικρος στην παρεα σε πειραζουν ολοι :Ρ

    και οτι ειμαι η εξαιρεση καρδια μου το ξερω
    cu leg time now i'm beast i'm beast YESSSSSSS

  3. #33
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-11
    Posts
    2,219

    Default

    Quote Originally Posted by Xrhstos89 View Post
    Επιλογη παρεας; Μα φαγητα ειναι ή καινουργια τηλεοραση; Οι ανθρωποι που εχουμε χημεια ειναι λιγοι, δε χρειαζεται ουτε να τους κρινουμε, ουτε να τους φιλτραρουμε, ουτε να μοιαζουμε, ουτε να εχουμε απαιτησεις του τυπου "σεβασου το οτι τρωω κοτοπουλο με πατατες καθε μερα και μη με κοροιδευεις". Ας ειναι εκει αυτοι που εχουμε χημεια και ας μη καταλαβαινουν γιατι τρωμε ολη μερα κρεας και γιατι κουτσαινουμε μερικες μερες.
    Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω. Τους φίλους σου τους διαλέγεις. Γιατί αν στα εύκολα ταιριάζετε και στα δύσκολα σου την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια, τι να τον κάνεις τον τέτοιο φίλο. Αν δεν δοκιμαστούν οι φιλίες πιστεύω δεν στεριώνουν. Νομίζω καθένας έχει το δικαίωμα να επιλέγει με ποια άτομα θα συναναστρέφεται και με ποια όχι. Έχεις δίκιο λέγοντας ότι οι άνθρωποι που έχουμε χημεία είναι λίγοι. Και πολλές φορές όπως λέει η Ειρήνη, ακόμα και μετρημένοι στα δάχτυλα να 'ναι, είναι αρκετοί. Όμως δεν πρόκειται από τη μια μέρα στην άλλη να γνωρίσεις 5-10 άτομα στη σειρά που να σου ταιριάζουν. Θα γνωρίζεις συνεχώς ανθρώπους διαφορετικούς και γι' αυτό μέσα σου τους περνάς από ένα κόσκινο και ξεδιαλέγεις αυτούς που σου ταιριάζουν, χωρίς μάλιστα αυτό να μου ακούγεται προσβλητικό για τον άλλο, απλώς έτσι πιστεύω πως έχουν τα πράγματα.

  4. #34
    Advanced Bodybuilder razor023's Avatar
    Join Date
    17-04-09
    Location
    .
    Posts
    1,080

    Default

    να πω κ εγω την αποψη μου.καθημερινες δεν βγαινω μετα τις 12(μεταξυ μας ουτε σαββατοκυριακα βγαινω).ενταξει θα κανω μια εξαιρεση μια στο τοσο.ναι κανω πολλες θυσιες,γυμναστηριο παω 6 φορες την εβδομαδα και χωρις χημικη υποστηριξη θελω αρκετη ξεκουραση.το εχω χασει το μετρο σιγουρα,αλλα οπως λεει και ενας φιλος το μετρο ειναι για τους μετριους.ειναι καθαρα θεμα προταιρεοτητων και οπως εχει πει και η Ειρηνη ο βασικοτερος παραγοντας ειναι η συνεπεια.οσο για τους φιλους μου τους ακουω συνεχεια να μου λενε ποσο μιζερη ζωη κανω,το τελευταιο που ακουσα ειναι οτι το bb δεν ειναι ολυμπιακο αθλημα αρα δεν αθλουμαι.whatever.δεν εχω προβλημα να βγω βραδυ και να πιω ανθρακουχο ουτε σπαω την διατροφη οταν βλεπω τους αλλους να τρωνε παγωτα και πιτσες μπροστα μου.ειδικα σε περιοδο διαιτας.
    Last edited by razor023; 17-10-12 at 19:56.

  5. #35
    Junior Bodybuilder kostaspro's Avatar
    Join Date
    09-12-05
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    170

    Default

    Αν και εγω πιστευω πως γενικα δεν πρεπει να φτανουμε σε υπερβολες και ακροτητες,αλλα εδω δυστηχως ή ευτυχως εχουμε να κανουμε με κατι που εχει να κανει με την υπερβολη απο μονο του σαν αθλημα,οποτε οποιος παιρνει συνειδητά αποφαση να ασχοληθει καπως πιο σοβαρα,ξερει οτι πρεπει να ειναι πιστος σε παρα πολλα πραγματα που θα επηρεασουν κατα πολυ την καθημερινοτητα του.Ειναι ενα σπορ που σε ακολουθει ολες τις ωρες της ημερας,οποτε πρεπει να προσαρμοσεις εσυ τις υπολοιπες δραστηριοτητες σου γυρω απο αυτο και πολλες φορες βλεπεις οτι καποιες δεν χωρανε με κανενα τροπο,οποτε καπου εκει ξεκιναει το θεμα της όποιας "αντικοινωνικοτητας" .Φυσικα το τί ειναι για τον καθενα υπερβολη και θυσια ειναι κατι πολυ σχετικο,γιατι αλλος θεωρει υπερβολη και θυσια το οτι δεν τρωει πιτσες οποτε θελει,ενω καποιος αλλος θεωρει οτι ξεφευγει εαν φαει παραπανω ρυζι σε ενα γευμα,ή ακομα περισσοτερο εαν το χασει (το γευμα).
    Προσωπικα μονο αντικοινωνικο δεν θεωρω το άθλημα,μιας και εχω δει ολα αυτα τα χρονια, πως γνωριμιες που γινονται αναμεσα σε οργανα,παγκους και αλτηρες καταληγουν πολλες φορες σε σχεσεις μακροχρονιες,σε γαμους και σε ευτυχισμενες οικογενειες,οπως επισης και να δημιουργουνται δυνατες φιλιες.

    Καμια φορα σκεπτομενος ποσο δυσκολο γινεται καποιες φορες να τηρεις το προγραμμα σου,καταληγω στο οτι ισως επειδη ειναι και τοσο δυσκολο,ειναι και τοσο ομορφο.
    Kωδικος εκπτωσης i-herb : JOQ770

  6. #36
    Senior Bodybuilder Mikekan's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,332

    Default

    Σίγουρα σε κάνει αντικοινωνικό, αλλά όπως είπατε είναι θέμα επιλογής! Προσωπικά κοψιδια-γλυκά-βλακείες δεν τρώω έτσι και αλλιώς, ποτε δεν μου άρεσαν.

    Εκεί που συμβιβάζομαι είναι στην έξοδο για αλκοόλ! Μια η δυο φορές την εβδομάδα, Πρασκευη-Σάββατο θα βγω θα πιω και ίσως να φάω και μια κρεπούλα μετά! αλλά όλη την εβδομάδα κάθε μέρα προπόνηση και full διατροφή! Τα πάντα είναι θέμα προταιρεοτητων!
    Μιχάλης

  7. #37
    Junior Bodybuilder Xrhstos89's Avatar
    Join Date
    01-02-10
    Location
    .
    Posts
    228

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Εγώ προσωπικά (επειδή αναφέρθηκες στο δικό μου ποστ) επιλέγω τα άτομα που θα κάνω παρέα. Γιατί σου φαίνεται τοσο παράξενο; Δεν επιλέγουμε αυτούς που θέλουμε να είναι κοντά μας;!
    Φυσικά και τους φιλτράρουμε! Και δεν κοροιδεύουν αν τρώω κοτόπουλο, δεν έχω παρέες 15χρονα
    Τι πάει να πει να έχουμε χημεία αλλά να μη μας καταλαβαίνουν σε αυτό που κάνουμε;
    Δεν μπορεί να θεωρείται φίλος κάποιος που δεν δείχνει κατανόηση. Και ναι οι φιλοι που έχω μετριούνται στα δάχτυλα του ενός χεριού, δεν χρειάζομαι περισσότερους. Σέβονται αυτό που κάνω και σέβομαι αυτά που κάνουν κι εκείνοι.
    Και εσενα θα σου φαινοταν παραξενο, αν σου ελεγα οτι εγω επιλεγω φιλους συμφωνα με την οικονομικη τους κατασταση. Απλα το ενα ειναι αποδεκτο κοινωνικα κριτηριο και το αλλο οχι. Παραμενει κριτηριο οπως αυτο που θα επιλεγαμε ενα αντικειμενο.
    Δηλαδη οποιος με κοροιδευει επειδη τρωω καθε μερα κοτοπουλο, ειναι 15χρονο; Μαλλον αντιμετωπιζεις ρατσιστικα τον εαυτο σου και δεν επιτρεπεις να σε κοροιδευουν γιατι νιωθεις ηδη ασχημα με κατι που κανεις.
    Η κατανοηση δεν ειναι θεμα χημειας μονο, θελει μια αναλογη αντιληψη, νοημοσυνη και μορφωση.
    Quote Originally Posted by stepan4 View Post
    Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω. Τους φίλους σου τους διαλέγεις. Γιατί αν στα εύκολα ταιριάζετε και στα δύσκολα σου την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια, τι να τον κάνεις τον τέτοιο φίλο. Αν δεν δοκιμαστούν οι φιλίες πιστεύω δεν στεριώνουν. Νομίζω καθένας έχει το δικαίωμα να επιλέγει με ποια άτομα θα συναναστρέφεται και με ποια όχι. Έχεις δίκιο λέγοντας ότι οι άνθρωποι που έχουμε χημεία είναι λίγοι. Και πολλές φορές όπως λέει η Ειρήνη, ακόμα και μετρημένοι στα δάχτυλα να 'ναι, είναι αρκετοί. Όμως δεν πρόκειται από τη μια μέρα στην άλλη να γνωρίσεις 5-10 άτομα στη σειρά που να σου ταιριάζουν. Θα γνωρίζεις συνεχώς ανθρώπους διαφορετικούς και γι' αυτό μέσα σου τους περνάς από ένα κόσκινο και ξεδιαλέγεις αυτούς που σου ταιριάζουν, χωρίς μάλιστα αυτό να μου ακούγεται προσβλητικό για τον άλλο, απλώς έτσι πιστεύω πως έχουν τα πράγματα.
    Δηλαδη ρε συ stepan4 τα δυσκολα που θα μας σταθουν οι φιλοι ειναι τα γευματα και οι προπονησεις; Απο αυτα θα δοκιμαστει ο φιλος; Δεν ειναι προσβλητικο, ειναι ωμο να κρινεις ανθρωπους (και δη τους φιλους) απο τα χαρακτηριστικα τους σαν να ειναι laptop, αφαιρει το συναισθημα.
    Ξέρεις πως δώσανε κυρ Παντελή
    άλλοι τα νιάτα τους και την ζωή
    Να γίνει τ' όνειρο φέτα ψωμί
    Να φας και εσύ κυρ Παντελή
    Κι εσύ τι έδωσες κυρ Παντελή
    Πες μας τι έκανες σ' αυτή την γη
    Πες μας τι άφησες κληρονομιά
    Που να εμπνέει τη νέα γενιά

  8. #38
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    Εγώ προσωπικά ρε παιδιά βρίσκω χρόνο για όλα..δλδ δεν αφήνω κανέναν απογοητευμένο..ούτε τον εαυτό μου ούτε εμένα..δλδ και θα γυμναστώ αλλά άμα με πάρει ο φίλος θα πάω να πιω ένα κρασάκι..βέβαια ΟΛΑ αυτά εξαρτώνται και από το στόχο που έχει κάποιος..πχ εμένα με νοιάζει απλώς να γυμνάζομαι και η διατροφή μου είναι μέτρια πλέον!..αν ο άλλος στοχεύει σε αγώνες τότε θα πρέπει να θυσιάσει και το κρασάκι και το διπλοσούβλακο........................ :P

  9. #39
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    Εννοώ ούτε τον εαυτό μου ούτε κανένα φίλο!

  10. #40
    Advanced Bodybuilder DimitrisK's Avatar
    Join Date
    01-02-06
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by Xrhstos89 View Post
    Η κατανοηση δεν ειναι θεμα χημειας μονο, θελει μια αναλογη αντιληψη, νοημοσυνη και μορφωση.
    Γι αυτό και το μεγαλύτερο ποσοστό αυτών που ασχολούνται με το BBing αυτό καθ' αυτό, δεν εννοώ την γυμναστική με βάρη, είναι για κλάμματα. Συνήθως τους λείπουν και τα τρία χαρακτηριστικά. Είναι φανερό συνήθως και από τις λοιπές ασχολίες τους - επαγγέλματα αν έχουν φυσικά.
    Οι περισσότεροι από εσάς δεν έχετε γνωρίσει προφανώς αρκετούς από από αυτό το συνάφι. Αν τύχει όμως και γνωρίσετε δοκιμάστε να συζητήσετε κάποιο πολιτικό ή κοινωνικό θέμα μαζί τους. Θα εκπλαγείτε. Δεν είναι περίεργο που δεν μπορούν να κάνουν με άλλους ανθρώπους.

  11. #41
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by Xrhstos89 View Post
    Και εσενα θα σου φαινοταν παραξενο, αν σου ελεγα οτι εγω επιλεγω φιλους συμφωνα με την οικονομικη τους κατασταση. Απλα το ενα ειναι αποδεκτο κοινωνικα κριτηριο και το αλλο οχι. Παραμενει κριτηριο οπως αυτο που θα επιλεγαμε ενα αντικειμενο.
    Δηλαδη οποιος με κοροιδευει επειδη τρωω καθε μερα κοτοπουλο, ειναι 15χρονο; Μαλλον αντιμετωπιζεις ρατσιστικα τον εαυτο σου και δεν επιτρεπεις να σε κοροιδευουν γιατι νιωθεις ηδη ασχημα με κατι που κανεις.
    Η κατανοηση δεν ειναι θεμα χημειας μονο, θελει μια αναλογη αντιληψη, νοημοσυνη και μορφωση.
    Ελεος... με κανες και γέλασα.
    Συγνώμη φίλε μου αλλά λες ανοησίες. Και σε παρακαλώ μην ασχοληθείς άλλο με τα δικά μου σχόλια, εδώ δεν κάνουμε ψυχανάλυση. Αυτή είναι η δική μου τοποθέτηση, αν σου αρέσει καλώς.

    Και ναι αν κάποιος σε κοροιδεύει γιατί τρως κοτόπουλο/πατάτα και δεν κατανοεί ότι είναι στη φύση του επαγγέλματός σου και του χόμπυ σου κατ επέκταση, είναι 15χρονο, πως να το κάνουμε
    Last edited by Kardoula; 18-10-12 at 07:32.

  12. #42
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Nαι ειναι παρατηρημενο οτι τα οποια θρετ η poll γινονται εχουν ενδιαφερων - αξια μεχρι του σημειου που ο καθενας εκφερει την αποψη του ,
    οταν αρχισουν τα ποστ "καπελωμα" και γω ξερω καλυτερα ...κατινιαζει το πραμα
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  13. #43
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Nαι ειναι παρατηρημενο οτι τα οποια θρετ η poll γινονται εχουν ενδιαφερων - αξια μεχρι του σημειου που ο καθενας εκφερει την αποψη του ,
    οταν αρχισουν τα ποστ "καπελωμα" και γω ξερω καλυτερα ...κατινιαζει το πραμα
    Α γεια σου..
    αλλά δεν θα συνεχιστεί γιατί είναι ένα τόπικ με πολύ ενδιαφέρουσες απόψεις.
    Οτιδήποτε άλλο που είναι εκτός θέματος θα σβήνεται χωρίς προειδοποίηση. Και σε όποιον αρέσει.

  14. #44
    Senior Bodybuilder iceburner's Avatar
    Join Date
    07-03-12
    Location
    Athens
    Posts
    2,926

    Default

    Εγώ έχω να πω πως όλες οι απόψεις είναι αρκετά ενδιαφέρουσες...
    βέβαια δεν θα αναφερθώ στα ποστ που έχουν να κάνουν με τον τρόπο που ο καθένας επιλέγει φίλους και χόμπυ όχι μόνο επειδή είναι εκτός θέματος αλλά επειδή είναι και κάτι εντελώς προσωπικό..
    Δεν το λέω με κακή έννοια αλλά το θέμα είναι να εκφέρουμε την άποψη μας περί πόσο επηρεάζει και έρχεται σε σύγκρουση με άλλα πράγματα το ότι "απαιτεί" το χόμπυ μας..και όχι προφανώς να κρίνουμε τη στάση άλλων μελών..
    Παραδειγματικά και εγώ σε πολλά διαφώνω (σαν αντιλήψεις) αλλά μπορεί να συμφωνώ με την όλη φιλοσοφία αντιμετώπισή τους..το ένα δεν αναιρεί το άλλο.
    Εξάλλου ανάλογα τη περίοδο της ζωής που βρίσκεται ο καθένας έτσι και τα "εμπόδια" είναι αντίστοιχα συναρτήση των στόχων του καθενός..οπότε κάτι που στα αυτιά μου μπορεί να ακούγεται χαζό (πχ. το ξενύχτι σε κλαμπ) για έναν 20χρονο κατά κανόνα είναι σημαντικό..

    Τέλος, μιας και θίχτηκε το θέμα παρέας-φίλων.. Η κατηγορία φίλος είναι εντελώς διαφορετική, φίλος σημαίνει σε ΟΛΑ (κατ εμε)..και τον θέλεις δίπλα σου για όλα όπως αντίστοιχα σε θέλει και αυτός..

    Το ζήτημα εν γένει νομίζω πως είναι να μπορέσουμε να συνδυάσουμε αυτό που αγαπάμε με οτιδήποτε άλλο θεωρούμε σημαντικό.. Για κάποιον αυτό μπορεί να είναι 1 ποτηράκι τσίπουρο για κάποιον άλλο ένα ξενύχτι για άλλον ο σύντροφος-η οικογένεια και ούτω καθ εξής..

    Ας κρατήσουμε το θέμα ζωντανό λοιπόν με το "σωστό" τρόπο...
    Φιλικά!
    May the force be with you!

    https://www.youtube.com/channel/UC2048RHf8N0c1dSgdorMDlw

  15. #45
    New Member Sigtless Eye's Avatar
    Join Date
    23-09-12
    Location
    Κρήτη
    Posts
    37

    Default

    Ειμαι νεος στο συγκεκριμενο χομπυ και δεν ακουλουθω καποιο αυστιρο προγραμμα ακομα, οποτε δεν μπορω να πω πως με εχει αποτραβιξει απο κατι. Συνολικα ομως τα χομπυ μου και ο τροπος ζωης μου με εχουν κανει αρκετα αντικοινωνικο. Δεν υπαρχει περιπτωση να βγω για εναν καφε η για οποιαδηποτε κοινωνικη δραστιριοτιτα αν δεν νιωθω οτι εχω κανει ολα τα υπολοιπα που θελω, ειτε αυτο ειναι διαβασμα για την σχολη μου, ειτε απλα να κατσω να βγαλω ενα κομματι στην κιθαρα η να διαβασω μια εφημεριδα. Ειμαι μαλλον λιγο "αντικοινωνικος" απο την φυση μου, με αποτελεσμα να του επιτρεπω να εικρατισει, ενω ξερω αλλους που πρωτα θα κανουν τα κοινωνικα και μετα, αν εχουν χρονο, θα κατσουν να κανουν οσα εγω βαζω πρωτα!
    Αν αρχισω να κυκλοφορω με ταπερ για την διατροφη μου κλπ, με κοβω να ειμαι χωρις καθολου κοινωνικες επαφες!

  16. #46
    Junior Bodybuilder Αδωνις's Avatar
    Join Date
    21-02-08
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    143

    Default

    Προσωπικά δέν με κάνει αντικοινωνικό το γυμναστήριο.
    Απεναντίας το αντίθετο νομίζω ότι συμβαίνει.
    Το να καθόμουν στο σπίτι μου αυτές τις ώρες που βρήσκομαι
    στο γυμναστήριο δεν με κάνει περισσότερο κοινωνικο.
    Απλά μπορεί να με σώζει από περιττά έξοδα στα καφέ,τα μπάρ,τα πρακτορεία του οπαπ
    και οτιδήποτε μας τρώει την τσέπη.
    Δέν με ενοχλεί να με θεωρούν αντικοινωνικό η φίλοι μου για το χόμπι μου
    γιατί και εγώ θα μπορούσα να κάνω το ίδιο για το δικό τους χόμπι ή για το χόμπι που δέν έχουν.

  17. #47
    Advanced Bodybuilder Traianus's Avatar
    Join Date
    16-05-10
    Location
    Ρόδος
    Posts
    911

    Default

    Πρέπει να το πάρουμε απόφαση, ότι το bbing μας κάνει τελείως αντικοινωνικούς, μίζερους, μονόχνωτους και μισάνθρωπους. Νιώθω τόσο άτυχος, που η μοίρα έταξε αυτή την ασχολία σε μένα.
    Πραγματικά ζηλεύω όλους αυτούς τους φυσιολογικούς ανθρώπους που μαζεύονται σε παρέες για να μπεκροπίνουν σαν βδέλες οινόπνευμα μέχρι το πρωί. Τί ευτυχία και τί κοινωνικότητα να πας στην ταβέρνα με άλλα 5 ζευγάρια (κοινωνικών ανθρώπων πάντα) και να κατεβάσετε τη μισή ετήσια παραγωγή οίνου των Μεσογείων μαζί με 50 μερίδες κατεψυγμένες πατάτες τηγανητές σε σπορέλαιο που τηγανίζεται από το πρωί ως το βράδυ όντας πλεόν μαζούτ.
    Πολύ θα ήθελα να είχα ένα πιο κοινωνικό χόμπυ, όπως τη χαρτοπαιξία ας πούμε, που όλοι αυτοί οι κοινωνικοί άνθρωποι μαζεύονται σαν οικογένεια γύρω από το τραπέζι και μοιράζονται τη δημιουργική τους ασχολία σπαταλώντας τον οικογενειακό τους προϋπολογισμό.
    Αλλά και να μη γινόμουν χαρτοπαίκτης δεν πειράζει. Υπάρχει και η πρέζα. Η πολυαγαπημένη μας λαθρομετανάστευση έχει φροντίσει, ώστε με μια βόλτα μέχρι την Ομόνοια να μπορώ να αποκτήσω κοινωνικές επαφές με κοινωνικούς ανθρώπους από όλο τον (τρίτο) κόσμο στην προσπάθειά μου να βρω φτηνό ντήλερ.
    Τα σκέφτομαι και νιώθω ήδη έτοιμος να αρχίσω το φαγοπότι, το ποτό και το κάπνισμα μέχρι πρωίας. Αν δε σκάσω από το φα'ί' και δε με βρει το ξημέρωμα με ένα Σίβας κι ένα τσιγάρο στο χέρι να κορο'ι'δε'υω όσους κοιμούνται, δεν θα νιώσω ικανοποί... εεε, κοινωνικοποίηση ήθελα να πω. Θέλω να γίνω κοινωνικοποιημένος λέμε! Τέρμα κοινωνικοποίηση ρε παιδάκι μου.
    Αστράφτει η υποκρισία και αποκαλύπτεται γυμνή, στραβή και ξεδοντιάρα.

  18. #48
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Χαχαχαχαχα! Τραιανέ έγραψες!

  19. #49
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Οντως τρελο ταλεντακι ο Τραιανος !!!

    Και on topic θα ηθελα να τονισω την αντικοινωνικη καταντια στην οποια εχω περιελθει με τρανταχτο παραδειγμα τα παραπολλα ξεκαρδιστικα βιδεο στο you tube με ατομα που γνωρισα μεσα απο αυτο το αντικοινωνικοτατο αθλημα...
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  20. #50
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    ....^^bro...το να μου λεει μια πεταλουδα...γινεται να ρθω το Σaββατο στο γυμναστηριο σου να μου δειξεις το Linda....αυτο με κανει αντικοινωνικο ε???χεχε...
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  21. #51
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    ....^^bro...το να μου λεει μια πεταλουδα...γινεται να ρθω το Σaββατο στο γυμναστηριο σου να μου δειξεις το Linda....αυτο με κανει αντικοινωνικο ε???χεχε...
    Φουλ ....αντισυζυγικο σιγουρα !!!
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  22. #52
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    ....^^bro...το να μου λεει μια πεταλουδα...γινεται να ρθω το Σaββατο στο γυμναστηριο σου να μου δειξεις το Linda....αυτο με κανει αντικοινωνικο ε???χεχε...
    τα σαββατα δεν εχεις ρεπο εσυ?αρα δεν θα πας αρα εισαι αντικοινωνικος

  23. #53
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by Αλεξανδρος Μπ View Post
    τα σαββατα δεν εχεις ρεπο εσυ?αρα δεν θα πας αρα εισαι αντικοινωνικος
    ...ε γιαυτο μου ειπε σαββατο...αφου αλλη μερα που θα ειχα προπονηση μαλλον θα την εχεζα..γιαυτο σας λεω...ειμαι αντικοινωνικος!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  24. #54
    Senior Bodybuilder iceburner's Avatar
    Join Date
    07-03-12
    Location
    Athens
    Posts
    2,926

    Default

    Quote Originally Posted by Traianus View Post
    Πρέπει να το πάρουμε απόφαση, ότι το bbing μας κάνει τελείως αντικοινωνικούς, μίζερους, μονόχνωτους και μισάνθρωπους. Νιώθω τόσο άτυχος, που η μοίρα έταξε αυτή την ασχολία σε μένα.
    Πραγματικά ζηλεύω όλους αυτούς τους φυσιολογικούς ανθρώπους που μαζεύονται σε παρέες για να μπεκροπίνουν σαν βδέλες οινόπνευμα μέχρι το πρωί. Τί ευτυχία και τί κοινωνικότητα να πας στην ταβέρνα με άλλα 5 ζευγάρια (κοινωνικών ανθρώπων πάντα) και να κατεβάσετε τη μισή ετήσια παραγωγή οίνου των Μεσογείων μαζί με 50 μερίδες κατεψυγμένες πατάτες τηγανητές σε σπορέλαιο που τηγανίζεται από το πρωί ως το βράδυ όντας πλεόν μαζούτ.
    Πολύ θα ήθελα να είχα ένα πιο κοινωνικό χόμπυ, όπως τη χαρτοπαιξία ας πούμε, που όλοι αυτοί οι κοινωνικοί άνθρωποι μαζεύονται σαν οικογένεια γύρω από το τραπέζι και μοιράζονται τη δημιουργική τους ασχολία σπαταλώντας τον οικογενειακό τους προϋπολογισμό.
    Αλλά και να μη γινόμουν χαρτοπαίκτης δεν πειράζει. Υπάρχει και η πρέζα. Η πολυαγαπημένη μας λαθρομετανάστευση έχει φροντίσει, ώστε με μια βόλτα μέχρι την Ομόνοια να μπορώ να αποκτήσω κοινωνικές επαφές με κοινωνικούς ανθρώπους από όλο τον (τρίτο) κόσμο στην προσπάθειά μου να βρω φτηνό ντήλερ.
    Τα σκέφτομαι και νιώθω ήδη έτοιμος να αρχίσω το φαγοπότι, το ποτό και το κάπνισμα μέχρι πρωίας. Αν δε σκάσω από το φα'ί' και δε με βρει το ξημέρωμα με ένα Σίβας κι ένα τσιγάρο στο χέρι να κορο'ι'δε'υω όσους κοιμούνται, δεν θα νιώσω ικανοποί... εεε, κοινωνικοποίηση ήθελα να πω. Θέλω να γίνω κοινωνικοποιημένος λέμε! Τέρμα κοινωνικοποίηση ρε παιδάκι μου.
    +1000 και από εμένα..και για την προσέγγιση του θέματος αλλα και για την περιγραφή!! χαχα

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Οντως τρελο ταλεντακι ο Τραιανος !!!

    Και on topic θα ηθελα να τονισω την αντικοινωνικη καταντια στην οποια εχω περιελθει με τρανταχτο παραδειγμα τα παραπολλα ξεκαρδιστικα βιδεο στο you tube με ατομα που γνωρισα μεσα απο αυτο το αντικοινωνικοτατο αθλημα...
    Έτσι ακριβώς είναι τσουπιπίνε..το θέμα είναι ότι σε πολλά "βαπτισμένα κοινωνικά " χόμπυ κανείς μπορεί να είναι αντικοινωνικός και τούμπαλιν..Το χόμπυ μας θεωρείται από τα πλέον μοναχικά αλλά παρόλαυτα υπάρχουν τρόποι να μοιράζεσαι πράγματα χωρίς να παρεκκλίνεις από το πρόγραμμα σου (το όποιο έχει ο καθένας)..Απλά όσο πιο σοβαρά ασχολείται κανείς..τόσο πιο καλό προγραμματισμό θέλει..τίποτα δεν είναι ανέφικτο!

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    ....^^bro...το να μου λεει μια πεταλουδα...γινεται να ρθω το Σaββατο στο γυμναστηριο σου να μου δειξεις το Linda....αυτο με κανει αντικοινωνικο ε???χεχε...
    Αυτό σε κάνει danger zone...έλα και μία βόλτα κατά δω..έχω ένα Ρωσιντάκι που θέλει να τις δείξω λέει βαθιά καθίσματα...Τα καθίσματα είναι ειδικότις σου γιαυτό το λέω..μπεεεεεεε


    Και για να επανέλθω λίγο ον τοπικ...Εγώ προσωπικά το μόνο που με "κουράζει" είναι ότι δεν παίζει να φύγω από το σπίτι χωρίς το ψυγειάκι μου!..Και για καφέ να πας..δεν ξέρεις πόσο θα κρατήσει..οπότε καλύτερα οργανωμένος παρά να χάσεις το γεύμα ή να "χαλάσεις" την παρέα..

    Να συμπληρώσω σε όλους τους από πάνω..ότι είναι χαρά μου και τίμη μου να έχω γνωρίσει τόσο αξιόλογα άτομα από ένα "απλό" φόρουμ...Αν αυτό μας κάνει αντικοινωνικούς..χαλάλι του όπως λέτε και εσείς..
    όντας και δύσκολος άνθρωπος γενικά..η αγάπη που έχει ο καθένας μας για το χόμπυ μας φέρνει πιό "ανοιχτούς" στις συζητήσεις μας και πιο αγνούς, γιατί ξέρουμε ότι υπάρχει κατανόηση...σε βαθμό που θυμίζει τις παιδικές φιλίες.
    May the force be with you!

    https://www.youtube.com/channel/UC2048RHf8N0c1dSgdorMDlw

  25. #55
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    και για να μην ειναι πολυ βαρη το κλιμα πεταω ενα αστειο μηνυμα

  26. #56
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by iceburner View Post
    γιατί ξέρουμε ότι υπάρχει κατανόηση...σε βαθμό που θυμίζει τις παιδικές φιλίες.
    Αυτο ηταν πολυ ευστοχο και πρωτη φορα ειπωμενο
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  27. #57
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Αυτο ηταν πολυ ευστοχο και πρωτη φορα ειπωμενο
    Ο καθενας ειναι οτι αισθανεται λενε....εγω λεω οτι οι παρεες τον κανουν να αισθανεται αν καποιος δει τα βιντεο που εχεις ανεβασει σιγουρα θα πουν οτι εισαι ο πιο μικρος τις παρεας απο τα αλλα τα ρεμαλια :Ρ

    αλλα που να ξερουν τι εχεις κουβαλησει στην πλάτη σου

  28. #58
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by Αλεξανδρος Μπ View Post
    Ο καθενας ειναι οτι αισθανεται λενε....εγω λεω οτι οι παρεες τον κανουν να αισθανεται αν καποιος δει τα βιντεο που εχεις ανεβασει σιγουρα θα πουν οτι εισαι ο πιο μικρος τις παρεας απο τα αλλα τα ρεμαλια :Ρ

    αλλα που να ξερουν τι εχεις κουβαλησει στην πλάτη σου
    Μα ειμαι ο μικροτερος......
    Αν δεις τις τελευταιες φωτο που ειμαστε οι fantastic four , θα δεις οτι εχω τα περισσοτερα μαλλια !!!!!!!!!
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  29. #59
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    ice respect man!!

    ...ξερεις παντα πως με λιγη δοση χιουμορ λεμε καποια πραγματα που παντα μεσα τους κρυβουν αληθειες...
    και για να μεινω και μια φορα On topic...να πω και γω με την σειρα μου πως μετα απο ενα σκληρο για μενα γεγονος πριν 6 μηνες και επειδει και σαν χαρακτηρας (εκτος φορουμ) οτι εχω το κραταω μεσα μ...ειχα κλειστει πολυ σε μενα...ετσι για να αμυνθω στον πονο μου...δεν ειχα ορεξη για τιποτα...ουτε για φιλους ουτε για την γυναικα μου ουτε για την οικογενεια μου ουτε για να φαω...η μονη διεξοδος...που με κρατουσε εστω για λιγο μακρια απο τις σκεψεις ηταν οι προπονησεις μου...ειδα οτι ξεφευγα...σε ολα...εβαζα κιλα για να βγαλω τα νευρα μου...εριχνα τους αλτοιρες και οποιον παρει ο χαρος...ημουν πραγματικα αψυχος...μετα τις συζητησεις και με τα παιδια εδω και με φιλαρακια στο γυμναστηριο...σιγα σιγα επανηλθα σε λογικα πλαισια αφου ειχα τραυματιστει...ξεθολωσα και προσπαθησα σιγα σιγα να δω ξανα και την διατροφη μου...τις προπονησεις μου...μεσα απο αυτο αρχισα να βρισκω και παλι τον εαυτο μου...γινομουν πιο κοσμιος μπροστα στην γυναικα μου...και ανοιγομουν περισσοτερο στους φιλους μου...ολο αυτο με βοηθησε να σταθω στα ποδια μου...και αυτοι που ηταν διπλα μου καταλαβαν πως η αγαπη μου γιαυτο το χομπυ με βοηθησε να ξελασπωσω...οχι πως εφυγε ο πονος...απλα ειχα στο μυαλο μου ενα λογο που με εκανε να ξυπναω καθε πρωι και να λεω στον εαυτο μου...οτι εχω καποιο στοχο...και πως πρεπει να κανω αυτο και αυτο...λογικα...χωρις ξεσπασματα...και πειθαρχημενα...ειχε αρχισει το μυαλο να προσπαθει να κρατηθει εστω απο αυτο και ενιωθα με μενα καλυτερα...ετσι μπορω να πω τωρα πως χωρις αυτο ισως κατεστρεφα και την ζωη μου...θα εχανα γυναικα φιλους και δεν ξερω τι αλλο...οποτε για μενα αυτο το αθλημα σημαινει πολλα...διαμορφωνεις ενα χαρακτηρα που σε κανει πιο σκληρο και σε αλλους παραγοντες...σε βοηθαει να ξεπερνας καταστασεις γιατι εκτονονεσε...και το αν παιρνω ταπερ στην δουλεια η αν δεν βγαινω για φαγητο χεσμενο το εχω...εδω μου δινει ζωη....και μαζι με μενα χαμογελανε και αυτοι που ειναι κοντα μου και νοιαζονται...

    ...οποτε...το θεωρω ευλογια...να ασχολουμε με το bb...

    αυτα...
    Last edited by Leo 11; 30-10-12 at 14:03.
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  30. #60
    Senior Bodybuilder iceburner's Avatar
    Join Date
    07-03-12
    Location
    Athens
    Posts
    2,926

    Default

    Ρε φίλε Λεω...με συγκινείς. Με τον "ωραίο" τρόπο. Ο κάθε ένας μας σίγουρα κουβαλάει τα δικά του..
    Δεν θέλω να σταθώ κάπου συγκεκριμένα..μόνο στο πόσο μοναδικό είναι ότι όλοι μαντραχαλάδες ανοιγόμαστε-μιλάμε και ξέρουμε ότι οι άλλοι θα ακούσουν. Αυτό από μόνο του εμένα μου φτάνει και μου περισσεύει..
    May the force be with you!

    https://www.youtube.com/channel/UC2048RHf8N0c1dSgdorMDlw


 
Page 2 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ξεκουραση...ποσο και ποσο συχνα;
    By tattoo in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 15
    Last Post: 02-11-07, 06:35

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •