Παιδια καλημερα!!λοιπον ειμαι 20 χρονων ,γυμναζομαι 3 χρονια(καλη μυικοτητα σε σχεση μ την ηλικια μ παντα),στην φαση που βρισκομαι εχω αρχισει τον ογκο με συμπληρωματα κρεατινη κ μια whey .Oλα καλα μεχρι π την πεμπτη παρατηρησα δυσκολια στν αναπνοη μου κ αυτο συνεχιστηκε μεχρι το σαββατο οπου κ δν ενιωθα πολυ καλα γτ μ ειχε ανεβει η μεγαλη πιεση στο 14 κ κατι..Πηγα στο νοσοκομειο μ εκαναν καρδιογραφημα ,ακτινογραφια ολα καλα αλλα με αανεβασμενη την πιεση ...Μου εκαναν αιματολογικες εξετασεις και βρηκαν ανεβασμενες τις τιμες κρεατινινη με 1,5 το CK με 288 κ το SGPT να τεινει να ανεβει με 52 ενω τα ορια ειναι 10-65 κ το ζαχαρο ανεβασμενο κ αυτο στο 118 αλλα λογικα εξαιτιας της ημερας π ειχα φαει 1 τονο γλυκα..Οι γιατροι με εκραξαν πολυ ασχημα για τα συμπληρωματα κ εκαναν λες κ παιρνω φαρμακα,μ ειπαν να κοψω την δυνατη προπονηση π κανω γιατι θα εχω προβλημα με την πιεση κ γενικοτερα μ την καρδια στο μελλον ,την 'αρκετη' πρωτεινη που καταναλωνω κ βεβαια μαχαιρι σε ολα τα σθμπληρωματα κ ειδικα στις πρωτεινες..Γ αυτο θελω να ρωτησω κ ν μ απαντησει καποιος εμπειρος.Πρωτα δν ειναι λογικο εφοσων παιρνω κρεατινη εδω κ 3 εβδομαδες ν ειναι ανεβασμενη η κρεατινινη παραπανς απο τα ορια??κ δευτερον αν η κρεατινη κανει καποιου ειδους δυσποια?Οταν απαντησα στους γιατρους οτι τα ορια δν ειναι γ αυτους π δν γυμναζονται ?? μ απαντησαν οτι αυτα τα λενε οι ιδιοι για ν παραμυθιασουν τους εαυτους τους.Μεχρι ακομα ειπαν ν μ κρατησουν μεσα ενα 24 ωρο με ορους για να δουν αν πεσει η κρεατινη γτ ειναι πολυ υψηλη..Συγγνωμη αν σας κουρασα αλλα θα ηθελα καποιος γνωστης ν μ απανησει!!