Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 60 of 134
  1. #31
    Pumping Iron mairh's Avatar
    Join Date
    14-08-12
    Location
    thessaloniki
    Posts
    497

    Default

    θεωρούνται ως ξεχωριστές ασκήσεις ή τις κάνουμε μετά το ζέσταμα στη προπόνηση ποδιών;
    the question isn't can you? IT'S WILL YOU?

  2. #32
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Περιλαμβάνονται στο ζέσταμα ποδιών, συντελούν στο να έχουμε μεγαλύτερο εύρος κίνησης. :)

  3. #33
    Pumping Iron mairh's Avatar
    Join Date
    14-08-12
    Location
    thessaloniki
    Posts
    497

    Default

    Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ.
    Αύριο θα το συμπεριλάβω!!!!!
    the question isn't can you? IT'S WILL YOU?

  4. #34
    Pumping Iron lambros3000's Avatar
    Join Date
    02-08-12
    Location
    Στρουμφοχωριό
    Posts
    336

    Default

    Θα εντάξω μερικές από αυτές τις ασκήσεις στη μέρα των ποδιών. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δώσει τη δέουσα προσοχή στους γλουτούς.
    Ειρήνη: έχει νόημα να λειτουργήσω με τη φιλοσοφία του ζεστάματος, δλδ 2 από αυτές κάθε φορά και μετά κανονικά το πρόγραμμα ποδιών;
    Δευτέρα κάτι έχω,
    την Τρίτη δεν αντέχω.
    Τετάρτη πώς βαριέμαι,
    την Πέμπτη δεν κρατιέμαι!
    Παρασκευή πρωί...

  5. #35
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    O γλουτιαίος μυς είναι ο μεγαλύτερος-σε όγκο- από όλους τους υπόλοιπους. Γι αυτό αξίζει να του αφιερώνουμε κάποιες ασκήσεις ειδικά για εκείνη την περιοχή, αν και βέβαια έμμεσα δουλεύει με τις κλασικές (σκουώτ κλπ).

    Μπορείς να εντάξεις τις παραπάνω ασκήσεις στην αρχή της προπόνησης ως μέρος της προετοιμασίας, ώστε να ενεργοποιήσεις και τους μικρότερους μυς εκείνης της περιοχής και να έχεις μεγαλύτερο εύρος κίνησης στις επόμενες ασκήσεις, κάτι που θα σε βοηθήσει να δουλέψεις και τις πιο εσωτερικές μυικές ίνες, άρα καλύτερη μυική ανάπτυξη.

  6. #36
    Pumping Iron lambros3000's Avatar
    Join Date
    02-08-12
    Location
    Στρουμφοχωριό
    Posts
    336

    Default

    Άψογα! Ευχαριστώ για ακόμα μια φορά Ειρήνη.
    Δευτέρα κάτι έχω,
    την Τρίτη δεν αντέχω.
    Τετάρτη πώς βαριέμαι,
    την Πέμπτη δεν κρατιέμαι!
    Παρασκευή πρωί...

  7. #37
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Να σαι καλά Λάμπρο

  8. #38

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    O γλουτιαίος μυς είναι ο μεγαλύτερος-σε όγκο- από όλους τους υπόλοιπους. Γι αυτό αξίζει να του αφιερώνουμε κάποιες ασκήσεις ειδικά για εκείνη την περιοχή, αν και βέβαια έμμεσα δουλεύει με τις κλασικές (σκουώτ κλπ).

    Μπορείς να εντάξεις τις παραπάνω ασκήσεις στην αρχή της προπόνησης ως μέρος της προετοιμασίας, ώστε να ενεργοποιήσεις και τους μικρότερους μυς εκείνης της περιοχής και να έχεις μεγαλύτερο εύρος κίνησης στις επόμενες ασκήσεις, κάτι που θα σε βοηθήσει να δουλέψεις και τις πιο εσωτερικές μυικές ίνες, άρα καλύτερη μυική ανάπτυξη.
    Θα το δοκιμασω μερα ποδιων φανταζομαι θα βοηθησει πολυ καλυτερα μετα στα σκουωτ που την εχω πρωτη βασικη!

  9. #39
    Junior Bodybuilder costas73's Avatar
    Join Date
    06-10-12
    Location
    αθηνα
    Posts
    164

    Default

    Ειρηνη καμια ασκηση που να απομονονει τους προσαγωγους;καλα τα squats τοσα χρονια ,αλλα εγω βλεπω μεγαλο τετρακεφαλο ιδιως (ορθο και εξω πλατυς) και προσαγωγο τιποτα και το βλεπω σχεδον σε ολους τους αντρες
    Last edited by costas73; 13-11-12 at 12:11.
    Η δυναμη της ψυχης ειναι τεραστια

  10. #40
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Quote Originally Posted by costas73 View Post
    Ειρηνη καμια ασκηση που να απομονονει τους προσαγωγους;καλα τα squats τοσα χρονια ,αλλα εγω βλεπω μεγαλο τετρακεφαλο ιδιως (ορθο και εξω πλατυς) και προσαγωγο τιποτα και το βλεπω σχεδον σε ολους τους αντρες
    Καλησπέρα Κώστα,

    υπάρχουν αρκετές ασκήσεις που απομονώνουν τους προσαγωγούς, στην τροχαλία, με fit ball, στο μηχάνημα προσαγωγών, στον πάγκο. Αλλά επειδή αυτές έχουμε συνηθίσει να τις κάνουν γυναίκες, δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει να σου δείξω κάποιες από αυτές.

    Δοκίμασε sumo squat με αλτήρα ή squat με μεγάλο άνοιγμα ποδιών, με τις μύτες να κοιτάζουν ελαφρά προς τα έξω. Το άνοιγμα αυτό δίνει μεγαλύτερη επιβάρυνση σε προσαγωγούς/γλουτό.

  11. #41
    Junior Bodybuilder costas73's Avatar
    Join Date
    06-10-12
    Location
    αθηνα
    Posts
    164

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Καλησπέρα Κώστα,

    υπάρχουν αρκετές ασκήσεις που απομονώνουν τους προσαγωγούς, στην τροχαλία, με fit ball, στο μηχάνημα προσαγωγών, στον πάγκο. Αλλά επειδή αυτές έχουμε συνηθίσει να τις κάνουν γυναίκες, δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει να σου δείξω κάποιες από αυτές.

    Δοκίμασε sumo squat με αλτήρα ή squat με μεγάλο άνοιγμα ποδιών, με τις μύτες να κοιτάζουν ελαφρά προς τα έξω. Το άνοιγμα αυτό δίνει μεγαλύτερη επιβάρυνση σε προσαγωγούς/γλουτό.
    Καλησπερα Ειρηνη ,
    Πες μου αν μπορεις την τροχαλία και τον πάγκο. Fit ball δεν εχω και δεν παω γυμναστηριο για να χρησιμοποιησω το μηχάνημα.
    Sumo squat με αλτήρα εννοεις εναν αλτηρα αναμεσα στα ποδια;ποσα κιλα (μεχρι 40 εχω)
    Squat με μεγάλο άνοιγμα ποδιών ;παραπανω απο της λεκανης;ποσο;πληρη καθισμα;
    Εγω νομιζω οτι ενδοιαφερει τους αντρες γιατι οσους εχω δει με γυμνασμενους προσαγωγους ειναι η μερα με την νυχτα.Mονο squat αποκτας δυσμορφια, αποψη μου.Ετσι νομιζω και για τα δικα μου

    Ευχαριστώ πολύ
    Η δυναμη της ψυχης ειναι τεραστια

  12. #42
    Pumping Iron lambros3000's Avatar
    Join Date
    02-08-12
    Location
    Στρουμφοχωριό
    Posts
    336

    Default

    Καλημέρα. Χθες στην προπόνηση ποδιών εισήγαγα ως ζέσταμα κάποιες από τις ασκήσεις που παρουσίασε η Ειρήνη (Sumo squat με μπάρα, Side kicks, Step up με αλτήρες) και ένα έχω να δηλώσω! Σήμερα αισθάνομαι λες και κάποιος μου τις "έβρεξε" στον πισινό εχθές...χεχεχε! Φανταστικές ασκήσεις!
    Δευτέρα κάτι έχω,
    την Τρίτη δεν αντέχω.
    Τετάρτη πώς βαριέμαι,
    την Πέμπτη δεν κρατιέμαι!
    Παρασκευή πρωί...

  13. #43
    Junior Bodybuilder Alejandra's Avatar
    Join Date
    10-10-12
    Posts
    247

    Default

    ο καλύτερο θέμα όλων .... αν δεν προσέξουμε εμείς οι ίδιες τους γλουτούς μας, πώς περιμένουμε να μας "προσέξουν" οι άλλοι ;;; !!!!
    ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΛΗΣΗ....ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΡΟΠΟΣ

  14. #44
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Quote Originally Posted by costas73 View Post
    Καλησπερα Ειρηνη ,
    Πες μου αν μπορεις την τροχαλία και τον πάγκο. Fit ball δεν εχω και δεν παω γυμναστηριο για να χρησιμοποιησω το μηχάνημα.
    Sumo squat με αλτήρα εννοεις εναν αλτηρα αναμεσα στα ποδια;ποσα κιλα (μεχρι 40 εχω)
    Squat με μεγάλο άνοιγμα ποδιών ;παραπανω απο της λεκανης;ποσο;πληρη καθισμα;
    Εγω νομιζω οτι ενδοιαφερει τους αντρες γιατι οσους εχω δει με γυμνασμενους προσαγωγους ειναι η μερα με την νυχτα.Mονο squat αποκτας δυσμορφια, αποψη μου.Ετσι νομιζω και για τα δικα μου

    Ευχαριστώ πολύ

    Κώστα καλημέρα,

    squat με μεγάλο άνοιγμα ναι, παραπάνω από της λεκάνης, ακριβώς όπως στο βίντεο που θα σου βάλω τώρα και δείχνει να κάνουν σούμο σκουώτ. Εννοείται πως τα κιλά είναι πολύ λιγότερα απ ότι βάζεις στο κλασικό σκουώτ και προσπαθείς όσο γίνεται πιο βαθύ κάθισμα. Όσο πιο κάτω, τόσο περισσότερο ενεργοποιούνται. Είναι ζόρι, γι αυτό μη ξεγελαστείς, ούτε στο σούμο ούτε σ'αυτή την άσκηση να φορτώσεις κιλά!

    Σου βάζω και την άσκηση στην τροχαλία + στον πάγκο. Αυτή στον πάγκο, αν έχεις βαράκια ποδιών(αυτά με το σκρατς) ακόμα καλύτερα.


    σούμο σκουώτ




    Στην τροχαλία




    Σε πάγκο ή σε στρωματάκι




    και μετά στρετσινγκ






    Quote Originally Posted by lambros3000 View Post
    Καλημέρα. Χθες στην προπόνηση ποδιών εισήγαγα ως ζέσταμα κάποιες από τις ασκήσεις που παρουσίασε η Ειρήνη (Sumo squat με μπάρα, Side kicks, Step up με αλτήρες) και ένα έχω να δηλώσω! Σήμερα αισθάνομαι λες και κάποιος μου τις "έβρεξε" στον πισινό εχθές...χεχεχε! Φανταστικές ασκήσεις!


    Μπράβο Λάμπρο! Χαίρομαι που σου άρεσαν!!!





    ο καλύτερο θέμα όλων .... αν δεν προσέξουμε εμείς οι ίδιες τους γλουτούς μας, πώς περιμένουμε να μας "προσέξουν" οι άλλοι ;;; !!!!

    Έτσιιιι... έτσιιιιι!!!!!!!!!!!
    Last edited by Kardoula; 14-11-12 at 08:55.

  15. #45
    Junior Bodybuilder costas73's Avatar
    Join Date
    06-10-12
    Location
    αθηνα
    Posts
    164

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Κώστα καλημέρα,

    squat με μεγάλο άνοιγμα ναι, παραπάνω από της λεκάνης, ακριβώς όπως στο βίντεο που θα σου βάλω τώρα και δείχνει να κάνουν σούμο σκουώτ. Εννοείται πως τα κιλά είναι πολύ λιγότερα απ ότι βάζεις στο κλασικό σκουώτ και προσπαθείς όσο γίνεται πιο βαθύ κάθισμα. Όσο πιο κάτω, τόσο περισσότερο ενεργοποιούνται. Είναι ζόρι, γι αυτό μη ξεγελαστείς, ούτε στο σούμο ούτε σ'αυτή την άσκηση να φορτώσεις κιλά!
    Ειρηνη καλησπερα
    Δοκιμασα squat με μεγάλο άνοιγμα με τα κιλα που κανω ζεσταμα στο νορμαλ,καλη ειναι
    Αυτη ομως με την τροχαλια ειναι φοβερη,απομονώνει 100% και ειναι απλη, πρεπει μονο να βρω το ακρο γιατι εδενα τα ποδια μου με ιμαντα.

    Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου ,
    (ωραιο avatar )
    Η δυναμη της ψυχης ειναι τεραστια

  16. #46
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Quote Originally Posted by costas73 View Post
    Ειρηνη καλησπερα
    Δοκιμασα squat με μεγάλο άνοιγμα με τα κιλα που κανω ζεσταμα στο νορμαλ,καλη ειναι
    Αυτη ομως με την τροχαλια ειναι φοβερη,απομονώνει 100% και ειναι απλη, πρεπει μονο να βρω το ακρο γιατι εδενα τα ποδια μου με ιμαντα.

    Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου ,
    (ωραιο avatar )

    Kαλημέρα εγώ, καλησπέρα εσύ, να δούμε πότε θα συμβαδίσουμε χαχαχα

    Ωραία, αφού πειραματίστηκες, βρήκες ακριβώς τι σε πιάνει Αυτή είναι και η μαγεία του bbing, ψάχνουμε, πειραματιζόμαστε και ανακαλύπτουμε τι δουλεύει καλύτερα στο σώμα μας.

    Να σαι καλά Κώστα για τα καλά σου λόγια!!!

  17. #47
    Pumping Iron lambros3000's Avatar
    Join Date
    02-08-12
    Location
    Στρουμφοχωριό
    Posts
    336

    Default

    Quote Originally Posted by costas73 View Post
    Ειρηνη καλησπερα
    Δοκιμασα squat με μεγάλο άνοιγμα με τα κιλα που κανω ζεσταμα στο νορμαλ,καλη ειναι
    Αυτη ομως με την τροχαλια ειναι φοβερη,απομονώνει 100% και ειναι απλη, πρεπει μονο να βρω το ακρο γιατι εδενα τα ποδια μου με ιμαντα.

    Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου ,
    (ωραιο avatar )
    Κώστα τη δέστρα ποδιών στην οποία αναφέρεσαι εγώ την είχα πάρει μαζί με ένα σετ λάστιχα από τα Practiker. Την έχω δει όμως και στα Intersport!
    Δευτέρα κάτι έχω,
    την Τρίτη δεν αντέχω.
    Τετάρτη πώς βαριέμαι,
    την Πέμπτη δεν κρατιέμαι!
    Παρασκευή πρωί...

  18. #48
    Junior Bodybuilder costas73's Avatar
    Join Date
    06-10-12
    Location
    αθηνα
    Posts
    164

    Default

    Quote Originally Posted by lambros3000 View Post
    Κώστα τη δέστρα ποδιών στην οποία αναφέρεσαι εγώ την είχα πάρει μαζί με ένα σετ λάστιχα από τα Practiker. Την έχω δει όμως και στα Intersport!
    καλημερα

    e bay,ευχαριστω παντως
    Η δυναμη της ψυχης ειναι τεραστια

  19. #49
    Pumping Iron lambros3000's Avatar
    Join Date
    02-08-12
    Location
    Στρουμφοχωριό
    Posts
    336

    Default

    Quote Originally Posted by costas73 View Post
    καλημερα

    e bay,ευχαριστω παντως
    Δευτέρα κάτι έχω,
    την Τρίτη δεν αντέχω.
    Τετάρτη πώς βαριέμαι,
    την Πέμπτη δεν κρατιέμαι!
    Παρασκευή πρωί...

  20. #50
    Pumping Iron mairh's Avatar
    Join Date
    14-08-12
    Location
    thessaloniki
    Posts
    497

    Default

    Ειρήνη μου κάνω σούμο σκουότ με αλτήρα. προτείνεις αυτή με άνοιγμα ποδιών όσο οι ώμοι ή με μεγαλύτερο όπως στο τελευταίο βίντεο;
    the question isn't can you? IT'S WILL YOU?

  21. #51
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    Quote Originally Posted by mairh View Post
    Ειρήνη μου κάνω σούμο σκουότ με αλτήρα. προτείνεις αυτή με άνοιγμα ποδιών όσο οι ώμοι ή με μεγαλύτερο όπως στο τελευταίο βίντεο;
    αν κανεις με πιο ανοιχτα ποδια ερεθισεις πιο πολυ τους γλουτιαιους θα τους πιασεις απο κει που αρχιζουν και ενονονται με τους δικεφαλους.αν κανεις την κινηση τελειος καθετα τοσο καλυτερα δηλαδη οπως στο βιντεο να πηγαινει ολη η δυναμη στους μυς που θες... αν θα σου ελεγα-προτινα να αφησεις το αλτηρακι κ να πας η σε ελευθερη μπαρα η στο smith αν νιωθεις πιο μεγαλη ασφαλεια

  22. #52
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Γιατί, τι έχει ο αλτήρας που φοβάσαι οτι δεν της προσφέρει ασφάλεια; Ίσα ίσα που αποσυμφορεί τη σπονδυλική στήλη με το να είχε το βάρος στους ώμους. Προσωπικά τη συγκεκριμένη άσκηση την κάνω με 20 κιλο αλτήρα. Πολύ διαφορετικό το ερέθισμα, μπορώ να πω δουλεύει καλύτερα σε σχέση με το σμιθ.


    Quote Originally Posted by mairh View Post
    Ειρήνη μου κάνω σούμο σκουότ με αλτήρα. προτείνεις αυτή με άνοιγμα ποδιών όσο οι ώμοι ή με μεγαλύτερο όπως στο τελευταίο βίντεο;
    Μεγαλύτερο άνοιγμα, υπολόγισε όπως η κοπελιά στο πρώτο βιντεάκι που κάνει το σούμο σκουώτ με μπάρα.
    Last edited by Kardoula; 17-11-12 at 21:52.

  23. #53
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    06-02-12
    Posts
    1,109

    Default

    Ωραιο αρθρο Ειρηνη!(δεν τα ειχα ανακαλυψει τα παντα τελικα στο φορυμ)

    Αλλα στο σουμο σκουατ με αλτηρα,ποσα κιλα θα αντεξεις να κρατησεις!?

  24. #54
    Pumping Iron ti_na_kano's Avatar
    Join Date
    14-03-13
    Posts
    409

    Default

    Τέλειο το άρθρο Kardoula!!!!
    Και ότι έψαχνα να βρώ ποιές ασκήσεις ενεργοποιούν κυρίως αυτούς τους μύς.!!!!
    Αλήθεια μέχρι πόσες φορές την εβδομάδα θα μπορούσαμε να εντάξουμε τέτοιου είδους ασκήσεις στο πρόγραμμά μας?
    Επειδή δε γίνεται να τις "στριμώξουμε" όλες σε προπόνηση μιας μέρας θα μπορούσαμε να έχουμε π.χ. 3 μέρες/εβδομάδα με εντελώς διαφορετικές ασκήσεις κάθε φορά?

  25. #55
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Χαίρομαι που σου άρεσε, σ'ευχαριστώ κούκλα μου!

    Κοίτα, καλό είναι να μην φορτώνεις τα πόδια με όλες αυτές τις ασκήσεις. Μπορείς να κάνεις 2 φορές την εβδομάδα, κάνοντας όμως τις ίδιες, ώστε να δουλεψουν πάνω σου. Μη τις αλλάζεις συχνά. Δουλευε τεχνική και όσο δυναμώνουν τα πόδια, αύξησε κιλά

  26. #56
    Pumping Iron ti_na_kano's Avatar
    Join Date
    14-03-13
    Posts
    409

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Χαίρομαι που σου άρεσε, σ'ευχαριστώ κούκλα μου!

    Κοίτα, καλό είναι να μην φορτώνεις τα πόδια με όλες αυτές τις ασκήσεις. Μπορείς να κάνεις 2 φορές την εβδομάδα, κάνοντας όμως τις ίδιες, ώστε να δουλεψουν πάνω σου. Μη τις αλλάζεις συχνά. Δουλευε τεχνική και όσο δυναμώνουν τα πόδια, αύξησε κιλά
    Τέλεια!!! Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

  27. #57
    New Member
    Join Date
    20-03-13
    Posts
    5

    Default

    Kαλησπέρα και από μένα ..ξεκινώντας πριν μια βδομάδα γυμναστήριο ζήτησα να μου βγάλουν ένα πρόγραμα για αύξηση όγκου στους γλουτούς και στα πόδια το αρνηθικανε λέγοντας μου ότι δεν μου χρειάζετε όγκος και ότι είμαι μια χαρά..... δεν εχω κάποιο πρόβλημα το σώμα μου προς το παρών είναι μια χαρά χωρίς πάχος σε κάποιο σημιο απλά θέλω περισότερο όγκο στον ποπο και στα πόδια μου φενομαι αρκετα αδυνατη στο κατω μερος του σωματος μου .... ποιες ασκήσεις μπορώ να κάνω στο γυμναστήριο πόσες επαναληψης και με ποσά κιλά ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

  28. #58
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Quote Originally Posted by loupa View Post
    Kαλησπέρα και από μένα ..ξεκινώντας πριν μια βδομάδα γυμναστήριο ζήτησα να μου βγάλουν ένα πρόγραμα για αύξηση όγκου στους γλουτούς και στα πόδια το αρνηθικανε λέγοντας μου ότι δεν μου χρειάζετε όγκος και ότι είμαι μια χαρά..... δεν εχω κάποιο πρόβλημα το σώμα μου προς το παρών είναι μια χαρά χωρίς πάχος σε κάποιο σημιο απλά θέλω περισότερο όγκο στον ποπο και στα πόδια μου φενομαι αρκετα αδυνατη στο κατω μερος του σωματος μου .... ποιες ασκήσεις μπορώ να κάνω στο γυμναστήριο πόσες επαναληψης και με ποσά κιλά ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

    Καλώς όρισες στην παρέα μας!

    Δυστυχώς η αναισθησία των περισσότερων γυμναστών είναι γνωστή και πλέον δε μας κάνει εντύπωση..
    Αν θες, πήγαινε στη γυναικεία ενότητα και άνοιξε ένα νέο θέμα. Γράψε λίγα λόγια για σένα να έχουμε μια πρώτη εικόνα και θα σε βοηθήσουμε να επιλέξεις τις κατάλληλες ασκήσεις για γλουτούς.

  29. #59
    New Member
    Join Date
    20-03-13
    Posts
    5

    Default

    Δυστυχως επειδη είμαι καινούργια δεν μπορώ να βρω πως να ανοίξω καινουργιο θέμα...μπορώ όμως απ αυτήν την ενότητα να δώσω κάποιες πληροφορίες για το τη ακριβώς θέλω ......λοιπών είμαι 1.63 και 54 κιλά με σωματότυπο κανονικό εκτός από τάση για αποθήκευση λίπους στην κοιλια αλλά προσέχω όμως τα πόδια μου σε σχέση με του υπόλοιπο κορμί είναι αρκετά ψηλά με αποτέλεσμα να φαινονται πολύ αδύνατα έτσι θα ήθελα να πάρω λίγο όγκο από την μέση και κάτω γλουτούς και πόδια όπως σας είπα και στο προηγούμενο μήνυμα οι γυμναστές δεν μου έδωσαν καμία συμασία έτσι ξεκίνησα να κάνω ασκήσεις με όργανα μόνη μου βεβεα δεν ξέρω αν είναι οι σωστές.... οι ασκήσεις μου είναι εκτάσεις γονάτων , καμψεις γονάτων, απαγωγούς ,προσαγωγούς ,γλουτιεους 3 επι12 τα κιλά που βάζω είναι ως εξής βάζω να δω ποσά μπορώ να συκώσω με μια επανάληψη και με αυτά συνεχίζω η γυμναστική μου είναι τρεις φορές την εβδομάδα επίσης είδα γενικώς ότι παιζει ρόλο και η διατροφή ...!!!!

  30. #60
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Καλώς την!

    Κανε το εξης: Κανε κλικ εδω που ειναι η γυναικεια ενοτητα
    http://www.bodybuilders.gr/forum/forumdisplay.php?f=28


    Πανω αριστερα εχει ενα κουμπακι που γραφει "+post new thread". Το πατας και γραφεις νεο τόπικ. Γράψε τα στατιστικα σου και τι ακριβως κανεις, γραψε και τη διατροφη σου και θα σε βοηθήσουμε ολοι να βρεις ακρη. Και ασε τους γυμναστες να κουρευονται..


 
Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ασκήσεις Για Γλουτούς
    By neslia in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 8
    Last Post: 22-03-12, 19:37
  2. Η αλήθεια για τους γλουτούς
    By aneliv9 in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 7
    Last Post: 19-12-11, 23:15
  3. Eρώτηση για γλουτούς
    By zaraki in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 7
    Last Post: 29-07-11, 20:31
  4. Νέο Μέλος - Συμβουλές Για Γλουτούς
    By anna-ma in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 7
    Last Post: 24-07-10, 10:51

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •