Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    Default Χαλάρωση Κοιλιάς

    Καλησπέρα σε όλους.
    Σήμερα εψαχνα στο internet σχετικα με αυτό το θέμα και έπεσα πάνω στο ιστότοπο σας.

    Αν και νομίζω πως παρόμοιο θέμα ξανασυζητήθηκε είπα να το ξαναεπαναφέρω και να μιραστώ την ιστορία μου.

    Είμαι 24 χρονών και Πρίν 1 χρόνο ήμουν 120 και σε ένα χρόνο κατάφερα να χάσω 45 κιλά (το ξέρω είναι πολλά για ένα χρόνο) με αποτέλεσμα το γνωστο σε πολλούς, να χαλαρώση η κοιλιά . Φυσικά εδώ και έναν χρόνο πηγαίνω στο γυμναστήριο σχεδόν καθημερινά κάνοντας πρόγραμμα για όγκο συνδυάζοντάς το με λιγη αερόβια γυμναστική. Θα μαζευτεί ποτέ αυτό το δέρμα η η μόνη λύση είναι να γίνει κοιλιοπλαστική.
    Ποιο κάτω σας παραθέτω και κάποιες φwτογραφίες της κατάστασης.

    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

    Φωτογραφία0199.jpg Φωτογραφία0203.jpg Φωτογραφία0204.jpg
    Last edited by Omnimus; 30-10-12 at 04:51.

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλημέρα και καλώς όρισες στο φόρουμ.

    Ναι, το θέμα αυτό έχει συζητηθεί αρκετές φορές, αν κάνεις ένα search στο κουτάκι πάνω δεξιά θα σου βγάλει τα τόπικ.

    Επειδή τα κιλά που έχασες ήταν αρκετά, φυσιολογικό είναι το δέρμα να μην προλάβει να "μαζέψει". Δεν θα σου πω πως με τη γυμναστική θα λυθεί το θέμα, όμως σίγουρα βοηθάει. Δραστική λύση είναι το νυστέρι αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει να μπεις σε αυτή τη διαδικασία.
    Χρειάζεται χρόνος και να συνεχίσεις να γυμνάζεσαι και εννοείται να μην γίνονται άλλες απότομες αυξομοιώσεις στο βάρος σου.

    Καλές προπονήσεις!

  3. #3
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Oπως πολυ σωστα ειπε το kardoulini αλλα & συ γνωριζεις το νυστερι διορθωνει τα παντα !!!
    Απο κει & περα παραγοντες που βοηθουν στην γρηγοροτερη χρονικα αποκατασταση ειναι το νεαρο της ηλικιας σου , και αν ησουν ανεκαθεν υπερβαρος η ηταν μια κατασταση στην οποια βρεθηκες τα τελευταια 2-3 χρονια ,
    στη δευτερη περιπτωση το γονιδιακο σου αποτυπωμα (μνημη) θα σε επαναφερει στην προτερα κατασταση γρηγοροτερα αποτο αν ησουν μια ζωη υπερβ. !!!
    Και βεβαια σε ολα τα παραπανω ΜΕΓΑΛΗ σημασια εχει η διατροφη - νερο
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  4. #4
    Advanced Bodybuilder apathya's Avatar
    Join Date
    05-02-09
    Location
    Peireaus
    Posts
    719

    Default

    Επειδή βρίσκομαι και γω σε παρόμοια φάση, επειδή είχα χάσει πολλά κιλά, η λύση είναι η εξής. Διατροφή, βάρη αλλά φυσικά και αερόβιο. Όταν πρώτο έχασα τα κιλά ήμουν σαν εσένα, αδύνατος. Προσπάθησε να συναντηθείς σε αυτά τα κιλά για 1 χρόνο. Μετά, όταν αποκτήσεις σιγά σιγά αυτοέλεγχο, προσπάθησε με σωστή διατροφή (ελαφρός υπέρ θερμιδικη ) να γεμίσεις λίγο. Πίστεψε με, με λίγους μύες παραπάνω, θα δείχνεις πολύ καλύτερα!!

    Υ.Γ. Δυστυχώς και την καλύτερη διατροφή να κανείς, δεν μπορείς να το διώξεις, αλλά να περιορίσεις το χαλάρωμα. Όποτε, κάνε 2,3 χρόνια υπομονή και τότε αν δεις ότι δεν στρώνεις, νυστέρι!!
    Train, past the pain!

  5. #5
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default λιγη βοηθεια και σε εμενα παρακαλω

    εγω που η εγκυμοσυνη (γεννησα πριν απο 8 μηνες), μου εχει αφησει μια καποια μικρη χαλαρωση στη κοιλια, μπορω να κανω κατι ιδιαιτερο για να φροντισω λιγο αυτη τη περιοχη, δηλαδη εκτος απο τα κλασικα που ξερουμε, αεροβια, βαρη,διατροφη, μηπως χρειαζομαι καποια πιο ειδικη εκγυμναση στους κοιλιακους?
    πχ τωρα κανω 3 ασκησεις απο 3- 4 σετ των 20 επαναληψεων εως τρεις φορες την εβδομαδα. (ροκανισματα, αρσεις λεκανης ξαμπλωμενη και πλαγιους). μηπως θα με βοηθουσε κατι αλλο, οπως πχ κοιλιακοι με βαρη στο μηχανημα, αρσεις στη ρωμαικη καρεκλα, ποιο συχνη εκγυμναση τους, εμπλουτισμος τους με βαρη?

  6. #6
    Advanced Bodybuilder apathya's Avatar
    Join Date
    05-02-09
    Location
    Peireaus
    Posts
    719

    Default

    Quote Originally Posted by nastasia View Post
    εγω που η εγκυμοσυνη (γεννησα πριν απο 8 μηνες), μου εχει αφησει μια καποια μικρη χαλαρωση στη κοιλια, μπορω να κανω κατι ιδιαιτερο για να φροντισω λιγο αυτη τη περιοχη, δηλαδη εκτος απο τα κλασικα που ξερουμε, αεροβια, βαρη,διατροφη, μηπως χρειαζομαι καποια πιο ειδικη εκγυμναση στους κοιλιακους?
    πχ τωρα κανω 3 ασκησεις απο 3- 4 σετ των 20 επαναληψεων εως τρεις φορες την εβδομαδα. (ροκανισματα, αρσεις λεκανης ξαμπλωμενη και πλαγιους). μηπως θα με βοηθουσε κατι αλλο, οπως πχ κοιλιακοι με βαρη στο μηχανημα, αρσεις στη ρωμαικη καρεκλα, ποιο συχνη εκγυμναση τους, εμπλουτισμος τους με βαρη?
    Την απάντηση την δίνεις μόνη σου!!
    Train, past the pain!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Μείωση Κοιλιάς
    By CostasMayLaf in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 11-07-11, 22:39
  2. Χαλάρωση Κοιλιάς/Στήθους
    By kfoititis in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 15
    Last Post: 27-08-10, 14:10
  3. Χαλάρωση κοιλίας
    By Torek in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 11
    Last Post: 13-07-09, 05:24
  4. Ελλάτωση κοιλιάς...
    By dreaming123 in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 25
    Last Post: 05-11-07, 08:49

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •