Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

View Poll Results: ... και από spotter τί γίνεται;

Voters
50. You may not vote on this poll
  • Πάω μάζί με φίλο/φίλη οπότε είμαι οκ :-)

    7 14.00%
  • Πάντα βρίσκω κάποιον...

    13 26.00%
  • Συνήθως ζητάω βοήθεια από τους γυμναστές

    10 20.00%
  • Δυστυχώς σπάνια έχω βοήθεια :-(

    21 42.00%
Multiple Choice Poll.
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 43
  1. #1
    Senior Bodybuilder shadowmaker's Avatar
    Join Date
    12-05-11
    Posts
    2,825

    Default ... και από spotter τί γίνεται;

    Έτσι από περιέργεια.
    Εγώ δυστυχώς δεν έχω. Κάποιες φορές με βοηθάει το συζυγάκι (όταν είναι μαζί) κάποιες τα παιδιά από το γυμναστήριο (όχι και πολύ πρόθυμα να ομολογήσω).
    Πιστεύω ότι αν είχα κάποιον εμπιστοσύνης θα ήμουν νλίγο καλύτερα.

    Mike: It is almost literally impossible for most people to work too "hard" -- but it is easily possible for anybody to work too "much."

    Yoda: Try not. Do... or do not. There is no try.

    Shadow: Frequency, volume, intensity... choose two.

  2. #2
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    αυτο ειναι το προβλημα ολων μας Γιαννη...δεν μπορουμε να εχουμε παντα καποιον απο πανω μας...εγω προσπαθω τουλαχιστο στα τελευταια σετ να φωναζω καποιου για να ειμαι τουλαχιστο εκει μεχρι κοπωσης...γιατι κακα τα ψεματα...χωρις να νιωθεις καποιον διπλα σου δεν τα δινεις ολα...
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  3. #3
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Ειναι και ο βασικος λογος που εχει φρεναρει εξελιξη μου....
    Χωρις πλακα κανοντας εδω με τα παιδια μαζι εκανα κιλα αγνωστα για μενα ......!!!!!!!
    Οταν ομως βρισκομαι με τον αδερφο μου (τον εξ αιματος bro) oι προπονησεις ειναι ονειροοοοο !!!!!!!
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  4. #4
    Senior Bodybuilder shadowmaker's Avatar
    Join Date
    12-05-11
    Posts
    2,825

    Default

    Το κακό είναι ότι πρέπει να είναι κάποιος εμπιστοσύνης αλλά και γνώστης.
    Το συζυγάκι είναι ΟΚ αλλά σε κάποιες ασκήσεις που το βάρος που χρησιμοποιώ είναι περίπου το διπλάσιο του βάρους της, εκεί νιώθω λίγο εκτεθειμένος.

    Επίσης μου έχουν τύχει περιπτώσεις που ο βοηθός να "παίρνει" πολύ από το βάρος, οπότε οι επαναλήψεις να βγαίνουν περισσότερες.
    Και την επόμενη φορά που βρίσκεις "καλύτερο" βοηθό τρως την ήττα αφού νόμιζες πώς δυνάμωσες.

    Για εμένα ο βοηθός ή και ακόμα καλύτερα ο συναθλητής (training partner) παίζει τεράστιο ρόλο στο τελικό αποτέλεσμα.

    Να πω την αλήθεια, αυτό είναι που μου λείπει περισσότερο.

    Mike: It is almost literally impossible for most people to work too "hard" -- but it is easily possible for anybody to work too "much."

    Yoda: Try not. Do... or do not. There is no try.

    Shadow: Frequency, volume, intensity... choose two.

  5. #5

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Δυστυχως ζηταω βοηθεια απο τους γυμναστες που παντα βεβαια ερχονται.με την διαφορα οτι σε καποια σετ αργω να μπω ξεπερνωντας το διαλλειμα μου μιας και δεν εχουν μονο εμενα να εξυπηρετησουν Οταν παω σε ωρα με ελαχιστο κοσμο ευχαριστιεμαι προπονηση μιας και με την παρακινηση και την βηθεια τους τελειωνω ολες τις επαναληψεις με παραπανω κιλα. Κυριως ομως οταν κολλαω μου παιρνουν την θετικη και τουλαχιστον ολοκληρωνω την αρνητικη στο χρονο που εχω προσδιορισει.Απο το ολοτελα....
    Last edited by Marvin; 31-10-12 at 21:46.

  6. #6
    Senior Bodybuilder shadowmaker's Avatar
    Join Date
    12-05-11
    Posts
    2,825

    Default

    ...πώς θα ψήσω το ice ή τον δύτη(αυτός είναι πιο μακρυά) να έρθει στο γυμναστήριό μου και να κάνουμε μαζί προπόνηση;


    Mike: It is almost literally impossible for most people to work too "hard" -- but it is easily possible for anybody to work too "much."

    Yoda: Try not. Do... or do not. There is no try.

    Shadow: Frequency, volume, intensity... choose two.

  7. #7
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    εγώ πάντα βρίσκω κάποιο άτομο εμπιστοσύνης στα τελευταία δυνατά σετ αλλά τυχαίνει και στιγμές να έχει μόνο γκόμενες τριγύρω οπότε παίζω πιο συντηρητικά..
    Last edited by jimbliz; 31-10-12 at 22:10.
    Both loser and winner fail..But only the winner comes back..

  8. #8
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Μεγαλη πρΟΒΛημα αυτο Γιαννη.Σχεδον ποτε δεν μπορω να φορτωσω τα κιλα για να παιξω ενα σετ failure.Δεν πολυ εμπιστευομαι και εναν ξενο για αυτο να πω την αληθεια.Καμια φορα αν παω με εναν φιλο μου τοτε ειμαστε ενταξει.Αλλα απο τις 100 τισ 90 χαλια μαυρα.Χωρισ σποτερ!
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  9. #9
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,863

    Default

    Μεγάλη υπόθεση ο σπόττερ. Αλλά ο σωστός σπόττερ. Να ξέρει πως να σε βοηθήσει, πως να σου δώσει το βάρος, να "βάλει χέρι" τόσο ώστε να μη μοιράζεστε τα κιλά. Να ξέρει που να σταθεί, να μπορεί να διαχειριστεί το βάρος που κάνεις και να νιώθεις ασφάλεια.
    Μιλάμε για είδος υπο εξαφάνιση με λίγα λόγια..
    Σπάνια ζητάω βοήθεια στο γυμναστήριο, οχι από εγωισμό, αλλά δεν μου αρέσει να χαλάω τις προπονήσεις των άλλων. Δεν ζητάω από το γυμναστή, το γιατί μη το ρωτάτε.. αυτό είναι άλλο κεφάλαιο..

  10. #10
    Pumping Iron CostasMayLaf's Avatar
    Join Date
    02-07-11
    Location
    New World
    Posts
    537

    Default

    Παντα εχω καποιον να με βοηθησει. Τα παιδια του γυμναστηριου ειναι σαν φιλοι, και παντα προθυμοι να βοηθησουν.
    “Your dreams are always going to be the most important to you than they will be to anybody else. So keep dreaming, keep believing, keep pressing forward. So all those warriors out there – be encouraged” - Kai Greene (IFBB Pro Bodybuilder)

  11. #11
    Senior Bodybuilder iceburner's Avatar
    Join Date
    07-03-12
    Location
    Athens
    Posts
    2,926

    Default

    Βασικά τα είπαν ΟΛΑ τα παιδιά απο πάνω..
    Δεν είναι απλά να έχεις κάποιον σπότερ...είναι να είναι γνώστης, να γουστάρει που το κάνει, να σε πορώνει, να μη βοηθάει ούτε πολύ ούτε λίγο και πάνω απόλα να σε "ξέρει" στο θέμα προπόνησης..Εγώ αν λείπει ένας γυμναστής που τα ψιλοσυνδυάζει όλα τα παραπάνω...βάζω για σπότερ το μυαλό μου...
    Αλλά είναι μεγάλος καημός και για μένα..

    Όπως σωστά είπε ο τσου...οι προπονήσεις που βγάλαμε μαζί ήταν άλλο πράμα..που να δουλέψουμε και καιρό μαζί..

    Σκιά μαν...λες? Ρε τι ώρες πας? να έρθω να δω και το γυμναστήριο...και που ξέρεις...αν ξεκινήσουμε προπονήσεις μαζί θα μας πετάξουν απόξω...totally worth it!!!!
    May the force be with you!

    https://www.youtube.com/channel/UC2048RHf8N0c1dSgdorMDlw

  12. #12
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Quote Originally Posted by laf View Post
    Παντα εχω καποιον να με βοηθησει. Τα παιδια του γυμναστηριου ειναι σαν φιλοι, και παντα προθυμοι να βοηθησουν.
    Κι εγώ είμαι τυχερός. Τους εκπαίδευσα για λίγο καιρό, ώστε να ξέρουν πως και πόσο να με βοηθήσουν, και τώρα όλες οι προπονήσεις βγαίνουν καλά.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  13. #13
    Senior Bodybuilder shadowmaker's Avatar
    Join Date
    12-05-11
    Posts
    2,825

    Default

    Quote Originally Posted by iceburner View Post
    Βασικά τα είπαν ΟΛΑ τα παιδιά απο πάνω..
    Δεν είναι απλά να έχεις κάποιον σπότερ...είναι να είναι γνώστης, να γουστάρει που το κάνει, να σε πορώνει, να μη βοηθάει ούτε πολύ ούτε λίγο και πάνω απόλα να σε "ξέρει" στο θέμα προπόνησης..Εγώ αν λείπει ένας γυμναστής που τα ψιλοσυνδυάζει όλα τα παραπάνω...βάζω για σπότερ το μυαλό μου...
    Αλλά είναι μεγάλος καημός και για μένα..

    Όπως σωστά είπε ο τσου...οι προπονήσεις που βγάλαμε μαζί ήταν άλλο πράμα..που να δουλέψουμε και καιρό μαζί..

    Σκιά μαν...λες? Ρε τι ώρες πας? να έρθω να δω και το γυμναστήριο...και που ξέρεις...αν ξεκινήσουμε προπονήσεις μαζί θα μας πετάξουν απόξω...totally worth it!!!!
    Αμάν... αμάν... μη μου λες τέτοια!!! μη μου λες τέτοια!!!!

    Έχει γούστο!!!!!

    Κατά τις 1930-2000 πάω... έλα εσύ και θα τα βρούμε!!!!!!!!!!!!


    Mike: It is almost literally impossible for most people to work too "hard" -- but it is easily possible for anybody to work too "much."

    Yoda: Try not. Do... or do not. There is no try.

    Shadow: Frequency, volume, intensity... choose two.

  14. #14
    Senior Bodybuilder iceburner's Avatar
    Join Date
    07-03-12
    Location
    Athens
    Posts
    2,926

    Default

    Quote Originally Posted by shadowmaker View Post
    Αμάν... αμάν... μη μου λες τέτοια!!! μη μου λες τέτοια!!!!

    Έχει γούστο!!!!!

    Κατά τις 1930-2000 πάω... έλα εσύ και θα τα βρούμε!!!!!!!!!!!!


    ...Ας κάνουμε μία ανάλυση από κοντά την Κυριακή...(μη ξεχνιέσαι).. ε ρε γλέντια εάν....
    May the force be with you!

    https://www.youtube.com/channel/UC2048RHf8N0c1dSgdorMDlw

  15. #15
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Οι γυμναστες γυρνανε στην αχανη εκταση του γυμναστηριου και κολλανε στις περιοχες με εντονη θηλυκη παρουσια. Για να σε δουν οτι θες βοηθεια πρεπει να κανεις αιτηση στο Υπουργειο και ταμα στην Παναγια τη γυμναστηριωτισσα...

    Οποτε κανεις σε rack
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  16. #16

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Παλι στα ιδια εισαι και σε Rack να κανεις αν δεν εχεις καποιον να σε ''τραβαει' απο πισω ειτε βοηθοντας ειτε εμψυχωνοντας δεν βγαινουν μεχρι κοπωσης και προπαντων σωστα εκτελεσμενες καποιες ασκησεις.

  17. #17
    Advanced Bodybuilder apathya's Avatar
    Join Date
    05-02-09
    Location
    Peireaus
    Posts
    719

    Default

    1,5 μήνα με σωστό spotter , ένιωθα ότι εκανα προπονηση τυπου δίδυμου Warren Jackson. Μεγάλη υπόθεση:eek:
    Train, past the pain!

  18. #18
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Quote Originally Posted by Marvin View Post
    Παλι στα ιδια εισαι και σε Rack να κανεις αν δεν εχεις καποιον να σε ''τραβαει' απο πισω ειτε βοηθοντας ειτε εμψυχωνοντας δεν βγαινουν μεχρι κοπωσης και προπαντων σωστα εκτελεσμενες καποιες ασκησεις.
    Στο rack εχεις ασφαλεια, δε θα πεσουν τα βαρη να σε πλακωσουν!
    Σκοπος ειναι να τα κανεις εσυ, οχι ο βοηθος σου.
    Αλλο το γενικοτερο κλιμα που ΠΡΕΠΕΙ να εχει ενα gym, αλλα δεν το'χει και αλλο η ασφαλεια, μην μπερδευεστε.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  19. #19

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Στο rack εχεις ασφαλεια, δε θα πεσουν τα βαρη να σε πλακωσουν!
    Σκοπος ειναι να τα κανεις εσυ, οχι ο βοηθος σου.
    Αλλο το γενικοτερο κλιμα που ΠΡΕΠΕΙ να εχει ενα gym, αλλα δεν το'χει και αλλο η ασφαλεια, μην μπερδευεστε.
    Μπορεις ευκολα εσυ να πιεσεις το σωμα σου να φτασει σε ολα τα σετ σε αποτυχια ειδικα οταν παιζεις με πολλα κιλα;Ουτε ασφαλεια θα εχεις αλλα ουτε κουραγιο να ανταπεξελθεις αν καποιος δεν σε ''σπρωξει λιγο''.Ασε που σε τετοιες περιπτωσεις και μονο απο το ζορι των κιλων εκτελεις σχεδον παντα λαθος στην προσπαθεια να κρατησεις δυναμεις για να τελειωσεις με ασφαλεια την ασκηση και παντα μιλαω για μεχρι αποτυχιας!Τι να το κανω το ρακ (αναλογα και τι διαθετει το γυμναστηριο) απο πισω αν ξαφνικα με προδωσει το σωμα και δεν μπορω να ακουμπησω την μπαρα πανω;
    Το ''το θεμα ειναι να κανεις εσυ και οχι ο βοηθος σου δεν το καταλαβα;Απο το να μην φτασεις στις επαναληψεις που οριζεις για να τελειωσεις ενα σετ ,ειναι πιο θετικο το να βγαλεις με βοηθεια την θετικη και μονος σου την αρνητικη,πιστευω και εδω μιλαω για τις τελευταιες 2-3 επαναληψεις τελευταιου σετ.

  20. #20
    Junior Bodybuilder costas73's Avatar
    Join Date
    06-10-12
    Location
    αθηνα
    Posts
    164

    Default

    με rack δυστηχως
    Η δυναμη της ψυχης ειναι τεραστια

  21. #21
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Quote Originally Posted by Marvin View Post
    Μπορεις ευκολα εσυ να πιεσεις το σωμα σου να φτασει σε ολα τα σετ σε αποτυχια ειδικα οταν παιζεις με πολλα κιλα;Ουτε ασφαλεια θα εχεις αλλα ουτε κουραγιο να ανταπεξελθεις αν καποιος δεν σε ''σπρωξει λιγο''.Ασε που σε τετοιες περιπτωσεις και μονο απο το ζορι των κιλων εκτελεις σχεδον παντα λαθος στην προσπαθεια να κρατησεις δυναμεις για να τελειωσεις με ασφαλεια την ασκηση και παντα μιλαω για μεχρι αποτυχιας!Τι να το κανω το ρακ (αναλογα και τι διαθετει το γυμναστηριο) απο πισω αν ξαφνικα με προδωσει το σωμα και δεν μπορω να ακουμπησω την μπαρα πανω;
    Το ''το θεμα ειναι να κανεις εσυ και οχι ο βοηθος σου δεν το καταλαβα;Απο το να μην φτασεις στις επαναληψεις που οριζεις για να τελειωσεις ενα σετ ,ειναι πιο θετικο το να βγαλεις με βοηθεια την θετικη και μονος σου την αρνητικη,πιστευω και εδω μιλαω για τις τελευταιες 2-3 επαναληψεις τελευταιου σετ.
    Μαλλον μιλαμε για διαφορετικο πραγμα. Δεν υπολογιζω τη bbριστικη προπονηση αποτυχιας. Ετσι κιαλλιως δε μπορεις να κανεις καθε σετ μεχρι αποτυχιας αν θες να μπορεις να γυμναστεις και την επομενη βδομαδα. Ουτε μπορεις να εκτελεις 3 επαναληψεις αφοτου ερθεις σε αποτυχια, με βοηθεια. Τοτε τα κιλα ειναι παρα πολλα και δεν τα εχεις υπολογισει σωστα.
    Το πολυ πολυ να αποτυχεις στην τελευταια επαναληψη, οποτε και τα αφηνεις ωραια ωραια στις ασφαλειες και βγαινεις. Δεν ξερω αν μιλαμε για το ιδιο rack (power cage).. αν αποτυχεις δεν ακουμπας τα κιλα πανω, αλλα κατω
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  22. #22
    Advanced Bodybuilder Slack `N Track's Avatar
    Join Date
    05-01-11
    Location
    Thess/Houston
    Posts
    1,143

    Default

    Γιατι ντε και καλα τα up to failure πρεπει να τα κανει κανεις με ελευθερα βαρη;

    Χαθηκαν οι τροχαλιες;
    Τα μηχανηματα;



    Edit: Ολα τα σετ μεχρι αποτυχιας;
    Last edited by Slack `N Track; 01-11-12 at 01:45.
    Pain is so close to pleasure...

    Supporting Anonymous

  23. #23
    Pumping Iron 8avos's Avatar
    Join Date
    27-07-11
    Posts
    651

    Default

    θα πιάσω δουλειά σαν σπότερ μου φαίνεται

    γενάρης του 2011,στη σοφίτα του κολλητού,φτιάξαμε ένα γυμ.
    του λέω σε 3 μήνες θα χτυπάς 100άρα με το στήθος που χεις(φαινότανε και φαίνεται οτι είναι για πολλά)
    ξεκίνησε βάζοντας 40 στις πιέσεις στήθους.σε 3 περίπου μήνες πήγε στα 110 και για 3 με βοήθεια.μετά από λίγες μέρες μου λέει
    έπαιξα 2 στα 115 μόνος.
    εγώ τότε με τη βοήθειά του(πραγματική για σπότερ)έπαιζα 112 για 2 ενώ τώρα μία στα 70!

    από τότε θυμάμαι μια κινέζικη παροιμία:"μόνος μπορείς να πάς μακριά,με παρέα όμως πηγαίνεις πιο γρήγορα"

  24. #24
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by 8avos View Post
    θυμάμαι μια κινέζικη παροιμία:"μόνος μπορείς να πάς μακριά,με παρέα όμως πηγαίνεις πιο γρήγορα"
    Ωραιος ο Θανος !!!!
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  25. #25
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    παιδια.....ο σποτερ δεν ειναι μονο για βοηθεια για να δωσουμε εκεινη την επαναληψη που δεν εχουμε και να φτασουμε το σημειο μας σε κοπωση...ειναι ολα και στο μυαλο...και στην ψυχολογια...ειναι ολα θεμα οτι νιωθουμε ασφαλεια...και βγαζουμε απιστευτα παραπανω δυναμη παρα οταν ειμαστε μονοι...

    οπως σε ολα...ετσι και στο bb...η ψυχολογια ειναι το α και το ω...χωρις αυτην...ας αρχισουμε το κεντιμα...


    +1000 θανο!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  26. #26
    Senior Bodybuilder George239's Avatar
    Join Date
    15-09-12
    Location
    Cyprus
    Posts
    1,451

    Default

    Όλες οι απόψεις παραπάνω είναι πολύ σωστές και ολοκληρωμένες. Καλύφθηκε το θέμα.
    Θυμάμαι την περίοδο 89 - 95. Τα 4,5 χρόνια απ' αυτή την περίοδο έκανα προπόνηση με το ίδιο άτομο. 4,5 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΘΕ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ!
    Ηταν οι καλύτερες προπονήσεις που έκανα ποτέ. Ψυχολογική στήριξη και σωστή βοήθεια όταν πράγματι την χρειαζόμουν.
    Το '97 στην Κύπρο πίστεψα ότι μπορώ να κάνω το ίδιο με ενα παλληκάρι, ώσπου χαζεύοντας τα "κίνητρα για τον αθλητισμό" και ενώ του φώναζα "ΠΑΡΤΑ" (110 kgr πάγκος) άφησε να με "πλακώσουν".
    Έκανα 2 χρόνια να επανέλθω και μου έμεινε και "κουσούρι" στο δεξιό στήθος.
    Από τότε είπα: Rack - ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ - και όσα πάω. Ούτε spoter ούτε Harry Potter θέλω.
    Φυσικά αυτό καταλαβαίνω ότι δεν είναι κανόνας για όλους.
    Αν έχεις σωστό συν-αθλητή είναι το καλύτερο.
    "Όταν σκέφτεσαι ότι ίσως δεν μπορείς, έχεις δίκιο. Δεν μπορείς"
    Henry Ford

    "The mind always fails first, not the body.
    The secret is to make your mind work for you, not against you"

  27. #27
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,863

    Default

    Συμφωνώ με τον Γιώργο, καλύτερα χωρίς σπόττερ παρά με λάθος σπόττερ.

  28. #28
    Advanced Bodybuilder Slack `N Track's Avatar
    Join Date
    05-01-11
    Location
    Thess/Houston
    Posts
    1,143

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Συμφωνώ με τον Γιώργο, καλύτερα χωρίς σπόττερ παρά με λάθος σπόττερ.
    Σοφο!

    Διοτι εσυ Ειρηνουλα, εαν βρεις καποιον αρσενικο spotter θα ειναι "αλλου" κοιτωντας σε οποτε οταν τον χρειαστεις δεν θα τον εχεις.
    Εαν βρεις μια θυλικη, θα συγκρινει συνεχεια αυτα που βλεπει σε σενα με αυτα που εχει πανω της....και αρα παμε παλι στην πρωτη περιπτωση...

    Αρα θα προτεινα μια ποιο "pink" spotter εκδοση, κατι σε Τρυφωνα Σαμαρα ισως...
    Pain is so close to pleasure...

    Supporting Anonymous

  29. #29
    Senior Bodybuilder George239's Avatar
    Join Date
    15-09-12
    Location
    Cyprus
    Posts
    1,451

    Default

    Quote Originally Posted by Slack `N Track View Post
    Σοφο!

    Διοτι εσυ Ειρηνουλα, εαν βρεις καποιον αρσενικο spotter θα ειναι "αλλου" κοιτωντας σε οποτε οταν τον χρειαστεις δεν θα τον εχεις.
    Εαν βρεις μια θυλικη, θα συγκρινει συνεχεια αυτα που βλεπει σε σενα με αυτα που εχει πανω της....και αρα παμε παλι στην πρωτη περιπτωση...

    Αρα θα προτεινα μια ποιο "pink" spotter εκδοση, κατι σε Τρυφωνα Σαμαρα ισως...
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
    "Όταν σκέφτεσαι ότι ίσως δεν μπορείς, έχεις δίκιο. Δεν μπορείς"
    Henry Ford

    "The mind always fails first, not the body.
    The secret is to make your mind work for you, not against you"

  30. #30
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,863

    Default

    Quote Originally Posted by Slack `N Track View Post
    Σοφο!

    Διοτι εσυ Ειρηνουλα, εαν βρεις καποιον αρσενικο spotter θα ειναι "αλλου" κοιτωντας σε οποτε οταν τον χρειαστεις δεν θα τον εχεις.
    Εαν βρεις μια θυλικη, θα συγκρινει συνεχεια αυτα που βλεπει σε σενα με αυτα που εχει πανω της....και αρα παμε παλι στην πρωτη περιπτωση...

    Αρα θα προτεινα μια ποιο "pink" spotter εκδοση, κατι σε Τρυφωνα Σαμαρα ισως...




    Κι όμως πίστεψέ το, όσα χρόνια πάω τζιμ δεν έχω προκαλέσει τέτοιου είδους βλέμματα. Πιο πολύ μου λένε για το πόσο αφοσιωμένη είμαι στην προπόνηση κλπ παρά καμάκι, βλέμματα κλπ. Δεν ξέρω γιατί, μάλλον το στυλ μου φταίει. Αλλά αυτό με τον Τρύφωνα θα το ψάξω...


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Με το αλκοολ τι γινεται?
    By slash in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 8
    Last Post: 04-11-08, 23:20

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •