Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    New Member
    Join Date
    30-09-12
    Posts
    10

    Default Στεγνωμα Help me SOS!!

    Χαιρεται παιδια, :D

    Θελω να ακουσω γνωμες για το αν πρεπει να αγορασω ή οχι ενα συμπληρωμα διατροφης..

    Γυμναζομαι 6 φορες την εβδομαδα, 4 πολεμικες τεχνες εκ των οποιων 2 διπλες προπονησεις,και 2 φορες την εβδομαδα crossfit.
    Ειμαι 1,70 και αυτη την στιγμη ζυγιζω 71 κιλα αλλα δεν ειμαι στεγνος

    Προφανως θελω να στεγνωσω αλλα το κακο ειναι οτι δεν μπορω να αποκλεισω αρκετο υδατανθρακα στο γευμα πριν την προπονηση γιατι δεν θα χω ενεργεια για να ανταπεξελθω

    Σχεδον με την ιδια διατροφη(θα ριξω τον υδατανθρακα οσο μπορω) ειναι καποιο συμπληρωμα διατροφης που θα με βοηθουσε να στεγνωσω?
    Χωρις να χω ιδιαιτερες γνωσεις στα συμπληρωματα αλλα με λιγο ψαξιμο βρηκα ενα που λεγεται ΑΝΙΜΑL CUTS,λεει ειναι πολυ αποτελεσματικο αλλα δεν ξερω εαν θα βοηθησει στην κατασταση μου...

    Αν μπορειτε και ξερετε πες τε μου γνωμες οχι μονο για το ΑΝΙΜΑL CUTS αλλα και για αλλα συμπληρωματα που θα βοηθουσαν.!

    Ευχαριστω

  2. #2
    Pumping Iron outnumb's Avatar
    Join Date
    18-01-10
    Location
    North, very north
    Posts
    422

    Default

    για ποιο λογο θες να στεγνωσεις;

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Δεν μας λες το σημαντικότερο από όλα αυτά: την διατροφή σου. Για να πέσεις σε λίπος δεν είναι μόνο θέμα υδατάνθρακα (δεν είναι απαραίτητο να τον χαμηλώσεις τόσο πολύ) αλλά επιλογών των τροφών, θερμίδες και αερόβια. Το συμπλήρωμα έρχεται σε δεύτερη θέση.

  4. #4
    Senior Bodybuilder Hanos's Avatar
    Join Date
    05-04-11
    Posts
    1,434

    Default

    Εντελως γενικα παντως χωρις καν να ξερω τη διατροφη σου να σου πω οτι απτο να ριξεις υπερβολικα τον υδατανθρακα προτιμοτερο ειναι να αυξησεις τις θερμιδες που καις τη μερα.
    Get big or die trying!

  5. #5
    New Member
    Join Date
    30-09-12
    Posts
    10

    Default

    Η αληθεια ειναι οτι δε μπορω να κανω και την καλυτερη διατροφη μιας και ειμαι φοιτητης και δεν ξερω να μαγειρευω και πολλα...Τηρω κυριως τα βασικα,προσεχω, δεν τρωω απο εξω. υδατανθρακα πριν την προπονηση , πρωτεινη μετα,,αυτη τη στιγμη δεν χρησιμοποιω κανενα συμπληρωμα.
    Επισης ποσο να ριξω τον υδατανθρακα φιλε Hano ? θα ειναι δυσκολο να συνεχισω το προγραμμα μου χωρις αρκετη ενεργεια..λιγο ομως μπορω.
    Θελω να στεγνωσω κυριως για να παιξω σε πιο ελαφρια κατηγορια,67-68 κιλα θα ηταν το καλυτερα,

  6. #6
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Λίγο δύσκολο το βλέπω να πέσεις 4 κιλά μόνο από απώλειες υγρών (στέγνωμα). Καλύτερα να χάσεις γύρω στα 2 κιλά λίπους ρυθμίζοντας τη διατροφή σου, όπως σου είπε η Ειρήνη πιο πάνω, και μετά, μπορείς να παίξεις με την ημερήσια πρόσληψη αλατιού ώστε την ημέρα που θα πας για ζύγισμα, να σε δείξει στα κιλά που θέλεις.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  7. #7
    New Member
    Join Date
    30-09-12
    Posts
    10

    Default

    Βασικα με ενδιαφερει να πεσω οσο μπορω,, καταλαβες? για να μην τρεχω τελευταια στιγμη...δλδ τουλαχιστον αν μπορω να γινω 69 κιλα σταθερος και καμια εβδομαδα καθε φορα πριν τους αγωνες να ριχνω πολυ τη διατροφη να παω 67-68 :D... αρα στην ουσια μιλαμε για 2κιλα λιπος/υγρα


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Στέγνωμα σε μια εβδομάδα
    By Hanos in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 23
    Last Post: 15-09-11, 21:27
  2. στεγνωμα σε μια βδομαδα
    By Hanos in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 14-09-11, 17:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •