Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1

    Default Βοήθεια Στη Διατροφή Μου

    Καλησπερα παιδια...Οπως εχω πει και σε αλλο ποστ ειμαι 1,75,87 κιλα κ 27 χρονων και θελω να χασω λιπος κυριως απο την περιοχη της κοιλιας αλλα παραλληλα να αναπτυσσεται το σωμα μου μυικα.Το μεγαλο μου προβλημα ειναι οτι τισ περισσοτερες μερες την εβδομαδα δεν εχω χρονο και ειμαι απο το πρωι μεχρι το βραδυ στους δρομους.Κατεληξα σε μια διατροφη που να μπορω να τηρησω με βαση το προγραμμα μου και θελω τη γνωμη σας: πρωινο:50γρ μουσλι+1 ποτηρι γαλα/200 γρ γιαουρτι/πιτακι βρωμης(6 ασπραδια+50 γρ βρωμη)
    2ο γευμα:1 τοστ γαλοπουλα+τυρι/15 αμυγδαλα+200γρ γιουρτι
    3ο γευμα 150γρ κοτοπουλο/χοιρινο/μοσχαρι/ομελετα+150 γρ ρυζι/2 πατατες /μακαρονια+σαλατα(2 φορες την εβδομαδα οσπρια+cottage)
    4o γευμα:200 γρ γιαουρτι +1 μηλο
    5 γευμα οτι και το μεσημερι
    6ο γευμα 200 γρ γιαουρτι/1 ποτηρι γαλα/cottage+15 αμυγδαλα

    ευχαριστω εκ των προτερων!

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Kαλησπέρα Γιάννη,

    το ότι είσαι όλη μέρα στους δρόμους σίγουρα είναι δύσκολο για να κρατήσεις μια διατροφή όπως πρέπει, αλλά ο σωστός προγραμματισμός, όπως κάνεις τώρα, θα σε βοηθήσει να το πετύχεις.

    Τώρα, σχετικά με το στόχο που έχεις για να χάσεις το έξτρα λίπος, η διατροφή αυτή δεν θα σε βοηθήσει ιδιαίτερα αν και οι επιλογές είναι καλές,αλλά εμείς κοιτάμε για το καλύτερο. Καταρχήν, ξέρω πως ίσως σου βάζω δύσκολα, αλλά φίλε μου, είναι το Α και το Ω να ξέρεις πόσες θερμίδες σου δίνει μια διατροφή.
    Γιατί μπορεί να τρως πολύ λιγότερο ή πολύ περισσότερο από αυτά που χρειάζεται.
    Επίσης, πολύ γιαούρτι.. σχεδόν τα μισά γεύματα είναι γαλακτοκομικά. Βάλε περισσότερο στεγνά γεύματα, δηλ. άπαχη ζωική πρωτείνη, υδατάνθρακα από πατάτα και ρύζι, λαχανικά, ελαιόλαδο, ψάρια. Βγάλε ψωμί και μακαρόνια.
    Δεν αναφέρεις πότε κάνεις προπόνηση. Επίσης καλό είναι να κάνεις και κάποιες αερόβιες μέσα στη βδομάδα.

  3. #3
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-02-12
    Posts
    127

    Default

    Συγνωμη που επεμβαινω απλα παντα ηθελα να το ρωτησω επειη το βλεπω συχνα. Πραγματικα καθε πρωι τρωτε μεχρι και 6 ασπραδια? Βραζετε καθε πρωι 6 αυγα???

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Nαι, βράζουμε αβγά, που ακριβώς είναι το περίεργο; Εγώ έχω φάει και 10 ασπράδια στο πρωινό μου όταν έκανα προετοιμασία. Μη ξεχνας πως κάνουμε bbing διατροφή, όχι μια απλή ισορροπημένη διατροφή με την ευρύτερη έννοια.

  5. #5
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-02-12
    Posts
    127

    Default

    Μην με παραξεγεις δεν ενουσα οτι ειναι περιεργο να βραζεις αυγα :S απλα δεν ειναι ειναι υπερβολικο? 6 αυγα καθε μερα δηλαδη θα χρειαστω 2 ψυγεια να τα χωρεσω και μαζι και μια περιουσια... πωπω... για αυτο δεν βαζω κιλα εγω.

  6. #6

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Αυτη τη στιγμη εχω στο ψυγειο μου καπου 80 αυγα,δεν πιανουν παραπανω απο μιση σχαρα και δεν εδωσα παραπανω 10 ευρω και κατι ψιλα ισως.Ειναι ποσοτητα για πανω απο 10 μερες.Λαθος το βρισκεις υπερβολη μιας και θεωρουνται απο τις φθηνοτερες τροφες με την ψηλοτερη βιολογικη αξια σε πρωτεινη.


    Καλησπερα Γιαννη !

  7. #7
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-02-12
    Posts
    127

    Default

    Οκ ευχαριστω! Κατι τελευταιο, ποσα θα ηταν τα ελαχιστα αυγα που θα συνιστουσατε να τρωει καποιος? Και τρωτε και το κιτρινακι του αυγου η το αποφευγετε?


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Βοήθεια Με Διατροφή
    By vithleem in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 19-08-12, 12:35
  2. Βοήθεια στη διατροφή μου
    By sergoun in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 37
    Last Post: 29-01-09, 03:18
  3. Βοήθεια με τη διατροφή μου
    By stavros007 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 18
    Last Post: 29-12-08, 07:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •