Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 41 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 31 to 60 of 1226

Thread: Marvin's Log

  1. #31
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by Marvin View Post
    Δεν ξερω ,δεν το εχω διαβασει,απλα στο πρωινο μου επεφταν πολλα χαπια,επαιρνα και γλυκοζαμινη και υαλουρονικο και δεν την παλευα.Ετσι την εβαλα μετα την προπονηση.Θα την αλλαξω,καμια ιδεα για το ποτε;
    Μακρια απο την προπο πριν και μετα ,και οπου θελει ας παει !!!
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  2. #32
    Advanced Bodybuilder Traianus's Avatar
    Join Date
    16-05-10
    Location
    Ρόδος
    Posts
    911

    Default

    Εγώ παίρνω βιταμίνες και αντιοξειδωτικά αμέσως μετά την προπόνηση. Μερικές φορές που τα ξεχνάω, αργώ αισθητά να αναρρώσω. Το ίδιο μου λέει και το παιδί που προπονούμαστε μαζί. Επομένως, όταν με ρωτάνε, προτείνω μετά.

    Έχω υπ' όψιν τις έρευνες, αλλά οι έρευνες αποτελούν ενδείξεις που ενισχύουν μια υπόθεση. Δεν αποδεικνύουν τίποτα.
    Αστράφτει η υποκρισία και αποκαλύπτεται γυμνή, στραβή και ξεδοντιάρα.

  3. #33
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    [QUOTE=Traianus;1055806]Εγώ παίρνω βιταμίνες και αντιοξειδωτικά αμέσως μετά την προπόνηση. Μερικές φορές που τα ξεχνάω, αργώ αισθητά να αναρρώσω. Το ίδιο μου λέει και το παιδί που προπονούμαστε μαζί. Επομένως, όταν με ρωτάνε, προτείνω μετά.

    Έχω υπ' όψιν τις έρευνες, αλλά οι έρευνες αποτελούν ενδείξεις που ενισχύουν μια υπόθεση. Δεν αποδεικνύουν τίποτα. [QUOTE]Πιστευε και μη ερευνα τεκνον μου !!!
    Το θεμα εχει συζητηθει πολλες φορες και ο professor Cuban εχει αναφερθει στο θεμα... Πχ, αν προπο απογευμα - βραδυ , βιταμινη πρωι η μεσημερι στο φαγητο.
    Last edited by tsourekas; 11-11-12 at 10:21.
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  4. #34

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    11-11-12

    9:00 4 ασπραδια-2 κροκους-40 γρ βρωμη
    καφες-2 ζαχαρινες -γαλατακι
    1 πολυβιταμινη-D3/K2

    12:00 Αμινοξεα (πριν και μεσα στην προπονηση)

    12:20 γυμναστηριο Ποδια (σημερα η προπονηση ηταν ψιλοχαλια λογο καποιας μικροεπεμβαση που εχω κανει αυτο τον καιρο και δεν μου επιτρεπει ακομα να σηκωσω τα κανονικα κιλα μου αλλα και αποχη που ειχα για 3-4 εβδομαδες.Οχι οτι εχω τεραστιες διαφορες ,απλα δεν ηταν οπως θα επρεπε.Τουλαχιστον δεν τα αμελησα...(.παρηγορια στον αρρωστο....).Μιας και εκανα πιο ελαφρια κιλα ,προσθεσα επαναλληψεις στα σετ.Σε ολα ειχα 12 επαναληψεις και εκανα 15 και οσο πιο αργα μπορουσα,μιας και ετσι και αλλιως το παω 2''/4''.

    15' διαδρομο

    Σκουωτ (ελευθερο) 2*15*15 (μπαρα)
    4*15*35( κιλα +μπαρα παντα)

    Μηχανημα τετρακεφαλων 4*15*20 με 2''/4''

    Μηχανημα δικεφαλων 4*15*17,5 με 2''/4''

    προσαγωγους 4*15*20 με 2''/4''

    Δεν εκανα προβολες στη σμιθ που ειχα

    Γαμπες ορθια στο χακ 4*15*20+χακ

    Σουπερ σετ με

    Γαμπες καθιστη 4*15*20

    Κοιλιακους ροκανισματα 4*20

    αρσεις λεκανης 4*15

    Σκοινι 4*15*20

    Ραχιαιοι στην ρωμαικη καρεκλα 4*15

    Διατασεις

    15' χαλαρα διαδρομο

    14:20 80 γρ κοτοπουλο-150 γρ ρυζι-2 κ γ ελαιολαδο-σαλατα μπροκολο

    18::00 50 γρ κοτοπουλο-100 γρ ρυζι-σαλατα χορτα-1 κ γ ελαιολαδο
    πολυβιταμινη-ω3

    21:30 50 γρ κοτοπουλο-100 γρ ρυζι-σαλατα αγγουρι-1 κ γ ελαιολαδο
    πολυβιταμινη-Βιταμινη C

    00:30 200 γρ γιαουρτι 2%-20 γρ ξηροκαρπια-10 γρ πρωτεινη

    1583 θερμιδες (περιπου)
    143 γρ υδατανθρακα (ανεβηκε λιγο σημερα)
    53.7 γρ λιπος
    126 γρ πρωτεινη

  5. #35

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    12-11-12

    Σημερα ειναι μερα ρεπο και απο το γυμν και απο την δουλεια.

    9:00 4 ασπραδια-3 κροκους-25 γρ βρωμη
    πολυβιταμινη-d3/k2

    13:00 70 γρ μοσχαρι-σαλατα iceberg-2 κ γ ελαιολαδο-2 ασπραδια
    πολυβιταμινη-βιταμινη C

    17:00 70 γρ κοτοπουλο-σαλατα iceberg-2 κ γ ελαιολαδο
    πολυβιταμινη
    καφες-2 ζαχαρινες γαλατακι

    20:00 30 'διαδρομο

    21:00 70 γρ κοτοπουλο-σαλατα iceberg-1κ γ ελαιολαδο-2 καψουλες ω3

    00:30 200 γρ γιαουρτι 2%-20 γρ ξηροκαρπια-10 γρ πρωτεινη

    1327 θερμ
    40.5 υδατανθρακα
    72.4 λι
    127 πρωτ


    Με υπολογισμους που εκανα κλεινοντας αυριο τον 1ο εβδομαδιαιο κυκλο προπονησης μεσο ορο τα μακρος μου ειναι γυρω
    1470 θερμιδες
    109.8 γρ. υδατανθρακες ( δηλαδη στο 2,06 *το βαρος μου)
    56 γρ λιπ (δηλαδη στο 1,ο5*το βαρος μου)
    127.04 πρωτ (δηλαδη στο 2.4*το βαρος μου)

    Θα ζυγιστω στο τελος του δεκαημερου και θα ανεβασω θερμιδες ωστε να ανεβει ο μεσος ορος κοντα στις 1550 για αρχη και βλεπω πως θα παει μιας και θα ανεβω και σε προπονηση πιστευω.Αυτα!!

  6. #36
    Νίκος.'s Avatar
    Join Date
    04-09-12
    Location
    dis ma be da place
    Posts
    192

    Default

    οταν κανεις ωμους,βαλε μια clean and press να γουσταρεις



    Quote Originally Posted by Marvin View Post
    1 πολυβιταμινη-D3/K2
    http://www.youtube.com/watch?v=9_7-vVyECbE


    ποιες εχεις?
    περιεκτικοτητα?

  7. #37

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    13-11-12

    9:30 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη-40 γρ μπανανα
    καφες-2 ζαχαρινες -γαλατακι
    πολυβιταμινη-K2/d3

    12:45 150 γρ φακες σουρωμενες-2 κ γ ελαιολαδο-2 αυγα ολοκληρα
    πολυβιταμινη

    16:30 50 γρ κοτοπουλο-90 γρ ρυζι-σαλατα μαρουλι-1 κ γ ελαιολαδο-2 καψουλες ω3
    καφες -2 ζαχαρινες γαλατακι
    πολυβιταμινη

    19:30 αμινοξεα πριν και μεσα στην προπονηση

    γυμναστηριο

    Ωμους τρικεφαλους

    10' διαδρομο
    ασκησεις αποκατσαστασης ωμων

    στρατιωτικες πιεσεις με μπαρα 1*12*15
    4*12*24κ με 2''/3''-4'' (τις 2 τελευταιες με βοηθεια στα 2 τελευταια )

    πλαγιες εκτασεις με αλτηρες 4*12*7 ο καθε αλτηρας με 2''/3''

    Πλαγιες εκτασεις σκυφτη 4*12*6 (εδω απο χρονο..δε....)

    Προτασεις με αλτηρες 1-1 χερι 4*12*7 ο καθε αλτηρας (στις 2 τελευταιες στα τελευταια σετ χαλουσα τεχνικη στην προσπαθεια να κατεβασω αργα)

    Πλαγιες εκτασεις στην τροχαλια 4*12*4,5 (στην 10 η επαναληψη αφαιρουσα το δικιλο και εκανα συν 2 επιπλεον)

    Τραπεζιους με μπαρα 4*12*25

    Τρικεφαλα στην τροχαλια 3*12* 15 οσο πιο αργα μπορουσα

    Κικ μπακ 3*12*5 οσο πιο αργα μπορουσα

    Βυθισεςι στο διζυγο με το βαρος του σωματος 2*10
    1*9

    25' ελλειπτικο

    21:15 80 γρ κοτοπουλο 125 γρ ρυζι-2 κ γ ελαιολαδο -σαλατα μαρουλι

    24:00 γιαουρτι 2%-20 γρ ξηροκαρπια-10 γρ πρωτεινη

  8. #38
    Senior Bodybuilder iceburner's Avatar
    Join Date
    07-03-12
    Location
    Athens
    Posts
    2,926

    Default

    Μιας και ..περνούσα..ήθελα να πω τα συγχαρητήρια μου για τις φωτό σου!! Τρομερή με μία λέξη..το θέμα είναι εσύ τι στόχους έχεις..
    Το λογκ σου..αναλυτικό και συνεπέστατο!
    Πολλά σε μετρησα βέβαια σε ώμους..είναι κομμάτι της επανένταξης που κάνεις ή έχεις γενικά μεγάλο όγκο προπόνησης?
    May the force be with you!

    https://www.youtube.com/channel/UC2048RHf8N0c1dSgdorMDlw

  9. #39

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Παγε μου σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια.Εχθρος του καλου παντα το καλυτερο,οποτε στοχος ειναι να καταφερω οτι καλυτερο μπορω πανω μου,οσο βεβαια με βοηθαει το κορμι μου.

    Απο τον Σεπτεμβριο που ξεκινησα κανω το ιδιο προγραμμα.Εκτος απο τρικ-δικ που κανω 3 σετ,σε ολα τα υπολοιπα κανω 4 σετ σε καθε ασκηση και συνολικα 20 με 24 σετ στην καθε μυικη δηλαδη 5 με 6 ασκησεις. Οταν περασω στη δυναμη,αν δεν ειχα αποχη αυτο το διαστημα ηδη θα ειχα μπει,φαναζομαι να λιγοστεψουν τα σετ.
    Ακολουθω προγραμμα που μου προτινε γυμναστης και φιλος.Δεν ξερω αν τα αποτελεσματα θα ειναι τα επιθυμητα,αλλα ειπαμε το θεμα ειναι να περναμε καλα και να ξεπερναμε τα ορια μας!!

  10. #40
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Ποιες φωτο ρε παιδια ???
    Που βρισκονται να της δω και να δωσω την ευλογια μου ...


    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  11. #41
    Senior Bodybuilder iceburner's Avatar
    Join Date
    07-03-12
    Location
    Athens
    Posts
    2,926

    Default

    Quote Originally Posted by Marvin View Post
    Παγε μου σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια.Εχθρος του καλου παντα το καλυτερο,οποτε στοχος ειναι να καταφερω οτι καλυτερο μπορω πανω μου,οσο βεβαια με βοηθαει το κορμι μου.

    Απο τον Σεπτεμβριο που ξεκινησα κανω το ιδιο προγραμμα.Εκτος απο τρικ-δικ που κανω 3 σετ,σε ολα τα υπολοιπα κανω 4 σετ σε καθε ασκηση και συνολικα 20 με 24 σετ στην καθε μυικη δηλαδη 5 με 6 ασκησεις. Οταν περασω στη δυναμη,αν δεν ειχα αποχη αυτο το διαστημα ηδη θα ειχα μπει,φαναζομαι να λιγοστεψουν τα σετ.
    Ακολουθω προγραμμα που μου προτινε γυμναστης και φιλος.Δεν ξερω αν τα αποτελεσματα θα ειναι τα επιθυμητα,αλλα ειπαμε το θεμα ειναι να περναμε καλα και να ξεπερναμε τα ορια μας!!
    Παρακαλώ!! Και με βρίσκεις σύμφωνο στο θέμα..ότι καλύτερο!!

    Καλά σε κατάλαβα και από το λογκ μου ότι κάνεις "λίγα σετ" και εσύ..
    Απλά τα 20-25 σετ μου φαίνονται πολλά βρε συ για ώμους...βέβαια εσύ ξέρεις καλύτερα το τι δουλεύει πάνω σου και το τι όχι..
    Εύχομαι με το καλό να επανέλθεις πλήρως!! Τα προγράμματα δύναμης - υβρίδια, είναι και εμένα τα αγαπημένα μου μέχρι στιγμής. Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε και τη δική σου προσέγγιση. Η διαδρομή είναι πάντα πιό σημαντική όπως σωστά λες..

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Ποιες φωτο ρε παιδια ???
    Που βρισκονται να της δω και να δωσω την ευλογια μου ...

    Σσσσσσστττ..δεν σου λέμε..δεν σου λέμε!
    May the force be with you!

    https://www.youtube.com/channel/UC2048RHf8N0c1dSgdorMDlw

  12. #42
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Quote Originally Posted by iceburner View Post
    Σσσσσσστττ..δεν σου λέμε..δεν σου λέμε!
    Τσουρέκα, θα σου πω εγώ αγόρι μου που είμαι φίλος σου, όχι σαν μερικούς μερικούς. (αρκει βεβαια να συμφωνω με το ποσο που θα μου δωσεις)


  13. #43
    Junior Bodybuilder Alejandra's Avatar
    Join Date
    10-10-12
    Posts
    247

    Default



    Μπράβο σου Μάρβιν !!!! Να δω κ γω πότε θα αξιωθώ να ανοιξω ένα ....
    ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΛΗΣΗ....ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΡΟΠΟΣ

  14. #44

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Quote Originally Posted by iceburner View Post
    Παρακαλώ!! Και με βρίσκεις σύμφωνο στο θέμα..ότι καλύτερο!!

    Καλά σε κατάλαβα και από το λογκ μου ότι κάνεις "λίγα σετ" και εσύ..
    Απλά τα 20-25 σετ μου φαίνονται πολλά βρε συ για ώμους...βέβαια εσύ ξέρεις καλύτερα το τι δουλεύει πάνω σου και το τι όχι..
    Εύχομαι με το καλό να επανέλθεις πλήρως!! Τα προγράμματα δύναμης - υβρίδια, είναι και εμένα τα αγαπημένα μου μέχρι στιγμής. Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε και τη δική σου προσέγγιση. Η διαδρομή είναι πάντα πιό σημαντική όπως σωστά λες..
    Σσσσσσστττ..δεν σου λέμε..δεν σου λέμε!
    Σ ε ευχαριστω και παλι.
    Να αναφερω οτι οι ασκησεις αποκαταστασης που αναφερω ειναι ασκησεις που κανω στην τροχαλια για εσω και εξω στροφεις και μια ακομα με αλτηρα 2 κιλο.Ηταν ασκησεις που εκανα οταν τραυματιστηκα και τις κρατησα για ζεσταμα οποτε κανω ωμους η στηθος.
    Σημερα θα το συζητησω το θεμα για τα σετ που αναφερεις...ναι ναι με προβληματισες, σαν συνολο οντως ακουγεται πολυ,αλλα μου βγαινουν καλα και πιστευω καλυπτω ολο τον ωμο, μπρος,πισω πλαι.
    Ειμαι και εγω περιεργη να δω απο δυναμη που βρισκομαι ,αν και την τελευταια φορα δεν μου βγηκε σε καλο!!Ειναι αυτο που λενε η περιεργεια σκοτωσε τη γατα!!

  15. #45

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Quote Originally Posted by DIVER1564 View Post
    Τσουρέκα, θα σου πω εγώ αγόρι μου που είμαι φίλος σου, όχι σαν μερικούς μερικούς. (αρκει βεβαια να συμφωνω με το ποσο που θα μου δωσεις)


    Μαρτυριααααρηηηηη!!

  16. #46

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Quote Originally Posted by Alejandra View Post


    Μπράβο σου Μάρβιν !!!! Να δω κ γω πότε θα αξιωθώ να ανοιξω ένα ....
    Σε ευχαριστω πολυ Αλεξανδρα μου,να ανοιξεις,Προσωπικα το λογκ με βοηθαει να κραταω το στοχο μου.Ειναι ωραιο να ξερεις οτι ατομα με τον ιδιο στοχο με εσενα σε διαβαζουν ,σε διορθωνουν σε βοηθουν !

  17. #47
    Senior Bodybuilder iceburner's Avatar
    Join Date
    07-03-12
    Location
    Athens
    Posts
    2,926

    Default

    Quote Originally Posted by Marvin View Post
    Σ ε ευχαριστω και παλι.
    Να αναφερω οτι οι ασκησεις αποκαταστασης που αναφερω ειναι ασκησεις που κανω στην τροχαλια για εσω και εξω στροφεις και μια ακομα με αλτηρα 2 κιλο.Ηταν ασκησεις που εκανα οταν τραυματιστηκα και τις κρατησα για ζεσταμα οποτε κανω ωμους η στηθος.
    Σημερα θα το συζητησω το θεμα για τα σετ που αναφερεις...ναι ναι με προβληματισες, σαν συνολο οντως ακουγεται πολυ,αλλα μου βγαινουν καλα και πιστευω καλυπτω ολο τον ωμο, μπρος,πισω πλαι.
    Ειμαι και εγω περιεργη να δω απο δυναμη που βρισκομαι ,αν και την τελευταια φορα δεν μου βγηκε σε καλο!!Ειναι αυτο που λενε η περιεργεια σκοτωσε τη γατα!!
    Οι ασκήσεις αποκατάστασης που αναφέρεις για το στροφικό πέταλο, κατά τη γνώμη μου, είναι ότι καλύτερο κάνεις για ζέσταμα. Προσωπικά και εγώ τις έχω κρατήσει από παλιά συνήθεια..Πολύ σωστή!
    Κοίτα δεν το λέω με κακή έννοια..και εγώ έχω περάσει από περίοδο που έκανα 20+ σετ στους ώμους..αλλά όπως και να το κάνουμε είναι πολλά (και σχεδόν αδύνατο ΟΛΑ φουλ λειτουργικά) και παράλληλα δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι γυμνάζονται έμμεσα και σε ασκήσεις στήθους..και σε πλάτης..Οπότε μπορεί να μη φταίει μόνο το τεστ δύναμης για τον παλιό τραυματισμό σου..Μια ιδέα λέω, το βλέπεις στην πράξη.
    Για την ιστορία στο τελευταίο πρόγραμμα που έκανα πριν περάσω σε full body routine έκανα 12 σετ για ώμους, όλα λειτουργικά, και "είδα" καλά αποτελέσματα!
    Φιλικά
    May the force be with you!

    https://www.youtube.com/channel/UC2048RHf8N0c1dSgdorMDlw

  18. #48

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Quote Originally Posted by iceburner View Post
    Οι ασκήσεις αποκατάστασης που αναφέρεις για το στροφικό πέταλο, κατά τη γνώμη μου, είναι ότι καλύτερο κάνεις για ζέσταμα. Προσωπικά και εγώ τις έχω κρατήσει από παλιά συνήθεια..Πολύ σωστή!
    Κοίτα δεν το λέω με κακή έννοια..και εγώ έχω περάσει από περίοδο που έκανα 20+ σετ στους ώμους..αλλά όπως και να το κάνουμε είναι πολλά (και σχεδόν αδύνατο ΟΛΑ φουλ λειτουργικά) και παράλληλα δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι γυμνάζονται έμμεσα και σε ασκήσεις στήθους..και σε πλάτης..Οπότε μπορεί να μη φταίει μόνο το τεστ δύναμης για τον παλιό τραυματισμό σου..Μια ιδέα λέω, το βλέπεις στην πράξη.
    Για την ιστορία στο τελευταίο πρόγραμμα που έκανα πριν περάσω σε full body routine έκανα 12 σετ για ώμους, όλα λειτουργικά, και "είδα" καλά αποτελέσματα!
    Φιλικά
    Παγε μου οπως ειπα και πιο πανω το λογκ το γραφω για να το διαβαζουν ατομα που αγαπουν αυτο που κανουν οπως και εγω.Ειναι χαρα μου να ακουω συμβουλες και γνωμες απο ολους σας.Ποτε δεν ανεφερα οτι εχω γνωσεις,παω εμπειρικα και με το πως ανταποκρινεται το σωμα μου!Ειμαι λοιπον σιγουρη οτι φιλικα το λες και φιλικα εδω μεσα ο ενας γραφει στο λογκ του αλλου!Αρα οι συμβουλες που μπορει να γραψει ο καθενας ειναι χρησιμες!

    Λοιπον στο θεμα μας τωρα.μιλησα με τον φιλο και η αποψη του ειναι πως σε εναν αρχαριο βαζεις 3 ασκησεις ,μια για καθε μοιρα.Θεωρητικα λοιπον δεν ειμαι αρχαρια.
    Εγω εχω 2 εμπρος μοιρα,(εμπροσθολαιμιες με μπαρα και προτασεις με αλτηρες),2 πλαγια μοιρα (εκτασεις με αλτηρες και εκτασεις με τροχαλια) και 2 για πισω (πλαγιες σκυφτη και οτι παιρνω απο τραπεζιους)Σε καθε ασκηση δεν συμμετεχει καποια αλλη μοιρα εκτος απο αυτη που δουλευεις καθε στιγμη.
    Ετσι και αλλιως 2 βδομαδες θα κρατησω αυτο το προγραμμα και μετα περναω σε σουπερ σετ μια εβδομαδα φανταζομαι.Μετα παμε για δυναμη,πιστευω με πυραμιδα.Βεβαια οταν εμεις κανουμε σχεδια ,ο θεος λενε γελαει...
    Θα σε εχω υποψιν μου σε οτι ειπες τις επομενες μερες και αν νιωσω οτιδηποτε θα μειωσω με την μια!

  19. #49
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by Marvin View Post
    Παγε μου οπως ειπα και πιο πανω το λογκ το γραφω για να το διαβαζουν ατομα που αγαπουν αυτο που κανουν οπως και εγω.Ειναι χαρα μου να ακουω συμβουλες και γνωμες απο ολους σας.Ποτε δεν ανεφερα οτι εχω γνωσεις,παω εμπειρικα και με το πως ανταποκρινεται το σωμα μου!Ειμαι λοιπον σιγουρη οτι φιλικα το λες και φιλικα εδω μεσα ο ενας γραφει στο λογκ του αλλου!Αρα οι συμβουλες που μπορει να γραψει ο καθενας ειναι χρησιμες!

    Λοιπον στο θεμα μας τωρα.μιλησα με τον φιλο και η αποψη του ειναι πως σε εναν αρχαριο βαζεις 3 ασκησεις ,μια για καθε μοιρα.Θεωρητικα λοιπον δεν ειμαι αρχαρια.
    Εγω εχω 2 εμπρος μοιρα,(εμπροσθολαιμιες με μπαρα και προτασεις με αλτηρες),2 πλαγια μοιρα (εκτασεις με αλτηρες και εκτασεις με τροχαλια) και 2 για πισω (πλαγιες σκυφτη και οτι παιρνω απο τραπεζιους)Σε καθε ασκηση δεν συμμετεχει καποια αλλη μοιρα εκτος απο αυτη που δουλευεις καθε στιγμη.
    Ετσι και αλλιως 2 βδομαδες θα κρατησω αυτο το προγραμμα και μετα περναω σε σουπερ σετ μια εβδομαδα φανταζομαι.Μετα παμε για δυναμη,πιστευω με πυραμιδα.Βεβαια οταν εμεις κανουμε σχεδια ,ο θεος λενε γελαει...
    Θα σε εχω υποψιν μου σε οτι ειπες τις επομενες μερες και αν νιωσω οτιδηποτε θα μειωσω με την μια!
    ...Νικη μου θα σε πληγωσω αλλα ακου τον ice παρα τον φιλο σου...χεχεχε
    24 σετ για καθε μυικη ομαδα ειναι υπερβολικα ακομα και για μας που ειμαστε απο 80-100 κιλα με 4000 θερμιδες την μερα...ασχετο αυτο αλλα για να σε κανω να καταλαβεις πως ειναι παρα πολλα ολα αυτα τα σετ...και δεν εχει σχεση αν εισαι αρχαριος η κατι...καμμια φορα το πολυ χτυπημα μιας μυικης ομαδας φερνει εντελως διαφορετικα αποτελεσματα...

    πχ...αν κανεις στηθος 24 σετ...μετα πας και κανεις 15 σετ 3κεφαλα...αρα τα τρικεφαλα σου παιζουν μεσα σε 39 σετ...που θα σταθουν τα ερμα??φωτια θα τους βαλεις...το ιδιο και σε ωμους...!

    αν παιζεις 5 ασκησεις σε μεγαλες μυικες ομαδες λιγοστεψε τα σετ σου σε 3 το πολυ!!! και δωσε πονο στα κιλα...οχι στον αριθμο των σετ σου
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  20. #50
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Ειστε αντιπαραγωγικοι τετοια ωρα με τοσα γραφομενα !!!
    Marvinaki...κανε τα μισα ΤΕΛΟΣ !!!!


    Πφφφφφ....τοσο δυσκολο ηταν ρε παιδια ???
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  21. #51
    Junior Bodybuilder seriouslykeen's Avatar
    Join Date
    14-11-12
    Location
    ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
    Posts
    105

    Default

    χαχαχαχα αντιπαραγωγικοι...πεσ 'τα ρε tsoureka ...με το ζορι τους παρακολουθω

  22. #52

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Λυκε μου δεν με πληγωνεις ισα ισα μου αρεσει να ακουω και να μαθαινω!Μονο ωμους εχω 6 ασκησεις. Κατι τετοιο σκεφτομουν για την συνεχεια ,να μειωσω σετ!

  23. #53
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    εχουμε ρεντα αποψε...τον καψαμε τον server!!!σορρυ ειναι απο την αυπνια μου!!!!!!!χεχε
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  24. #54

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Ειστε αντιπαραγωγικοι τετοια ωρα με τοσα γραφομενα !!!
    Marvinaki...κανε τα μισα ΤΕΛΟΣ !!!!


    Πφφφφφ....τοσο δυσκολο ηταν ρε παιδια ???
    Εντολη εδωθει......μενει να εκτελεστει στην επομενη προπονηση ωμων!!

  25. #55
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by Marvin View Post
    Λυκε μου δεν με πληγωνεις ισα ισα μου αρεσει να ακουω και να μαθαινω!Μονο ωμους εχω 6 ασκησεις. Κατι τετοιο σκεφτομουν για την συνεχεια ,να μειωσω σετ!
    ..για να ειμαι παραγωγικος θα σου πω αυτο:

    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  26. #56
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by seriouslykeen View Post
    χαχαχαχα αντιπαραγωγικοι...πεσ 'τα ρε tsoureka ...με το ζορι τους παρακολουθω
    Εμα ναι !!! Νταξει καταλαβαινω ειναι καινουργιο το Μarvinaki καιτο πανε απο δω το πανε απο κει να μην τη πληγωσουν
    Σταρατες κουβεντες αντρικες !!! γυναικα ειναι θα καταλαβει
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  27. #57

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Quote Originally Posted by seriouslykeen View Post
    χαχαχαχα αντιπαραγωγικοι...πεσ 'τα ρε tsoureka ...με το ζορι τους παρακολουθω
    Μην ξεχνατε μιλανε σε ξανθια....και αυτες αργουν να τα παρουν!!!

  28. #58
    Junior Bodybuilder seriouslykeen's Avatar
    Join Date
    14-11-12
    Location
    ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
    Posts
    105

    Default

    Ωχ να κανω log out δεν θελω να δω την απαντηση της marvin

  29. #59
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Εμα ναι !!! Νταξει καταλαβαινω ειναι καινουργιο το Μarvinaki καιτο πανε απο δω το πανε απο κει να μην τη πληγωσουν
    Σταρατες κουβεντες αντρικες !!! γυναικα ειναι θα καταλαβει
    ...τσσσσσσσσσσσσσσσ!!!

    καις αποψε!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  30. #60

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    ..για να ειμαι παραγωγικος θα σου πω αυτο:

    Οχι οχι Λυκε μου μην το χτυπας..εχουμε κυνηγι σε λιγες μερες!!

    Αστη μωρε αυτη ..θα μαθει......που θα παει ακομα ειναι μικρη!!


 
Page 2 of 41 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •