Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    New Member
    Join Date
    29-11-10
    Posts
    52

    Default Ποιά Η Έννοια Της Whey Isolate Ακριβώς;

    Θα ήθελα να μάθω ποια είναι η έννοια της isolate?Πρέπει να πάρω μία πρωτείνη isolate και μία καθαρή ας πούμε?Πότε πρέπει να την παίρνω,είναι σαν τις υπόλοιπες καθαρές πρωτείνες?

  2. #2
    Pumping Iron wolfpi's Avatar
    Join Date
    27-06-08
    Location
    Greece.
    Posts
    669

    Default

    To Ιsolate εχει να κάνει με τον τρόπο παραγωγης/εξαγωγης της πρωτεινης.Γενικα ειναι "καθαρότερη"(90++% πρωτεινη και μηδενικοι υδατανθρακες/λιπαρα) σε σχέση με μια concentrated ή κάποια μίξη.
    Ειναι σαφεστατα μια εξαιρετικη επιλογη αλλα ακριβότερη ,και αν δεν εισαι ήδη σε πολύ υψηλο επιπεδο και ψάχνεσαι στις απολυτες λεπτομερειες πλεον,δεν πιστευω πως αξιζει το extra κοστος.Μια Whey blend ειναι μια πολυ καλη/οικονομικη/ποιοτικη/καθαρη επιλογή.

    Αν θες λεπτομέρειες ρiξε μια ματια εδω
    http://www.livestrong.com/article/74...s.-whey-blend/

  3. #3
    New Member
    Join Date
    29-11-10
    Posts
    52

    Default

    Πολύ δυνατό το site γενικά έχει πολλές πληροφορίες που είναι χρήσιμες ευχαριστώ!Όσον αφορά τώρα το τύπο πρωτείνης δεν είμαι σίγουρα σε φάση που πρέπει να κοιτάξω λεπτομέρειες κ τέτοια αλλά θα μπορούσα να πω ότι είμαι κάποιου επιπέδου!Σίγουρα θέλει πολύ δουλειά για να πέσει το λίπος στο 16 χεχε(αυτά που λέγαμε)!Θα προτιμήσω μία brand κ πιο μετά βλέπουμε!Επειδή έχω δοκιμάσει την απίστευτη της ON gold standard και μία πολλών πηγών της nutrisport θέλω να δοκιμάσω και κάποιες άλλες.Έλεγα για την dymatize iso 100 και για κανά αμινοξύ!Από όσο έχω δει και εδώ τα παιδιά τη προτιμάνε αρκετά αλλά θα ήθελα μία άποψη για υγρά αμινοξέα που επίσης έχω διαβάσει ότι είναι καλύτερα από τα χάπια...??Αυτό λόγω ταχύτερης απορρόφησης?


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nitro Pure Whey Gold (Biotech USA) ή 100% Whey Isolate (Scitec)
    By ΦΩΤΗΣ83 in forum Συμπληρώματα Πρωτεΐνης
    Replies: 3
    Last Post: 06-12-12, 01:26
  2. All The Whey - Whey Protein Isolate 2.27kg
    By chris13 in forum Συμπληρώματα Πρωτεΐνης
    Replies: 3
    Last Post: 03-10-08, 08:59
  3. atlas all whey-Nutrisport whey protein isolate
    By toubanos21 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 14
    Last Post: 05-04-08, 19:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •