Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 19 of 19
  1. #1
    New Member
    Join Date
    25-11-12
    Location
    Ρέθυμνο
    Posts
    6

    Default Γυμναστήριο Στο Ρέθυμνο

    2 χρόνια μετά την πρώτη μου γνωριμία μου με την πόλη, συνηδιτοποιώ ότι δεν έχω δει γυμναστήρια στον δρόμο μου! Χρειάζομαι λοιπόν την βοήθεια σας!
    Πόλυ βασικό κριτίριο για μένα είναι το οικονομικό. Όσο πιο φθηνό, τόσο το καλήτερο. Αν υπάρχει και κάποια προσφόρα για φοιτητές ακόμα καλήτερα. Επίσης, επειδή δεν έχω μέσο μεταφοράς, το να είναι κοντά στην παλιά πόλη η στην ευρίτερη περιοχή του κέντρου είναι θετικό. Φρου-φρου και αρώματα δεν με ενδιαφέρουν, θέλω απλος τα βάρη, ακόμα και διάδρομος να μην υπάρχει δεν με χαλάει, αν μπορούν να συνδιαστεί όμως με μαθήματα κάποιας πολεμικής τέχνης, σε χάμηλη πάντα τίμη, ίσως με ενδιαφέρει.
    Έχουμε κανέναν να με ενημερώσει;

  2. #2
    Pumping Iron fragias -7-'s Avatar
    Join Date
    20-09-11
    Location
    Athens,Dafni
    Posts
    437

    Default

    Νομιζω το Ρεθυμνο εχει 3-4 γυμναστηρια..Ο παλμος, το physιcal, ocean ..αυτα ξερω σιγουρα...ο παλμος ειναι κοντα στον γενικο νοσοκομειο ..το ocean νομιζω λιγο πριν το στρατοπεδο..ψαξε παντως και στο ιντερνετ θα βρεις τηλ. και διευθυνσεις.

  3. #3
    New Member
    Join Date
    25-11-12
    Location
    Ρέθυμνο
    Posts
    6

    Default

    Σκετες διευθύνσεις εύκολα θα βρω, αλλά μια βοήθεια για το που είναι καλητέρα, μόνο απο γνώστες θα βρω! ;)
    Καλήτερα να ξέρω, έστω και περίπου, τι πάω να βρω παρά να πάω σε όλα για να μάθω απλά τις τιμές.

  4. #4
    New Member LefterisA's Avatar
    Join Date
    22-11-12
    Location
    Ρέθυμνο, Κρήτη
    Posts
    35

    Default

    Πολύ καλό γυμναστήριο είναι το KINESIS. Καινούριο με μηχανήματα techogym, θέα την θάλασσα, ομαδικά προγράμματα και πολύ ωραίο περιβάλλον. Το θέμα είναι ότι δεν πληροί τις προϋποθέσεις σου καθώς αφενός βρίσκεται στην παραλιακή στα Περιβόλια και αφαιτέρου η μηνιαία συνδρομή για τους φοιτητές ανέρχεται στα 45 ευρώ!

  5. #5
    Advanced Bodybuilder Traianus's Avatar
    Join Date
    16-05-10
    Location
    Ρόδος
    Posts
    911

    Default

    Ocean του Βενιέρη στον Κουμπέ, δεξιά από τον κεντρικό προς την παραλία. Ωραίος κόσμος.
    Παλμός, στην Κριάρη κοντά στο νοσοκομείο και πάνω από το κλειστό. Φίτνες κατάσταση.
    Physical, στην Καλλιθέα πάνω από το Λίθινο. Πολλά όργανα.
    Kinesis, στα Περβόλια πάνω στην παραλία με ωραία θέα και πολύ καλούς ιδιοκτήτες.
    Αν είσαι φοιτητής μπορείς να παίρνεις το αστικό, σε βολεύει σε όποιο γυμναστήριο και να πας, γιατί είναι όλα προσβάσιμα από τη λεωφόρο. Για τιμές πήγαινε και ρώτα για πακέτο.
    Αστράφτει η υποκρισία και αποκαλύπτεται γυμνή, στραβή και ξεδοντιάρα.

  6. #6
    New Member
    Join Date
    25-11-12
    Location
    Ρέθυμνο
    Posts
    6

    Default

    Δεν αξιζει τον κοπο να περνω λεωφοριο... Με 1.40 το πηγενε-ελα, θα μου κοστιζει πιο πολυ η μεταφορα απο και προς παρα η συνδρομη... :P Αλλωστε οι αποστασεις δεν ειναι τεραστιες... Οκ, τα περιβολια ειναι λιγο μακρια, αλλα μεχρι την καλιθεα μπορω να παω και να ερθω με τα ποδια,αλλα σε περιπτωσεις που βρεχει ή ειμαι κουρασμενος θα δυσκολευει λιγο η κατασταση...

    Θα κοιταξω τι γινετε με τα δυο πιο κοντινα, θα παω και μια βολτα μεχρι την καλιθεα, και αναλογα τι με βολευει περισσοτερο σαν συνολο θα αποφασισω! Σας ευχαριστω πολυ!

  7. #7
    mika68's Avatar
    Join Date
    20-12-07
    Location
    Neverland
    Posts
    40

    Default

    Επαναφέρω ενα παλιό θεματάκι γιατι με ενδιαφέρει άμεσα. Ψάχνω γυμναστηριο στο ρεθυμνο με τα απαραίτητα για μια σωστή προπόνηση. Θελω να εχει και κανα αλτηρα πάνω απο 35-40 κιλά

  8. #8
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Δες το post #5 του Traianus.

    Το Ocean θα επέλεγα εγώ!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  9. #9
    mika68's Avatar
    Join Date
    20-12-07
    Location
    Neverland
    Posts
    40

    Default

    Ειχα παει πριν απο 2 χρόνια και θυμάμαι τον πιο βαρύ αλτηρα στα 26 νομίζω κιλά. Το μεγάλο του συν βέβαια ειναι η τοποθεσία και το εύκολο παρκάρισμα

  10. #10

    Join Date
    27-01-15
    Posts
    505

    Default

    Ξανανοιγω και εγώ το θεματακι περί γυμναστήριο...λόγω επαγγελματικων υποχρεώσεων θα μετακομίσω στο Ρέθυμνο...ψάχνω ένα καλο γυμναστήριο για να γίνει σωστή δουλεια(δεν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα)!! Να έχει αλτήρες με πολλά κιλά ακόμα καλύτερα

    Υγ. Ακούω και διαβάζω καλά σχόλια για το ocean, έχει πάει κανείς τον τελευταίο καιρό?? Αξίζει ή υπάρχει κάτι καλύτερο?? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  11. #11
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Ocean η καλύτερη επιλογή!!!

    Δεν έχω πάει πρόσφατα, αλλά θα σε καλύψει στο θέμα που θες!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  12. #12
    Advanced Bodybuilder Traianus's Avatar
    Join Date
    16-05-10
    Location
    Ρόδος
    Posts
    911

    Default

    Ισχύουν όσα έχουμε πει παραπάνω.

    Μεγάλο αλτήρα πρέπει να έχει μόνο το Physical.
    Αστράφτει η υποκρισία και αποκαλύπτεται γυμνή, στραβή και ξεδοντιάρα.

  13. #13

    Join Date
    27-01-15
    Posts
    505

    Default

    Ευχαριστώ πάρα πολύ...θα γραφτώ στο ocean και βλέπουμε...

  14. #14
    New Bodybuilder
    Join Date
    22-12-15
    Posts
    2

    Default

    Παιδιά γυμναστήριο με ένα βασικό squat rack υπάρχει; Από ψάξιμο στο net μόνο smith έχω δει και ξέμπαρκες μπάρες στον τοίχο. Από Γενάρη πάω Ρέθυμνο και ψάχνομαι

  15. #15

    Join Date
    27-01-15
    Posts
    505

    Default

    Ocean φιλε μου, κι εγώ εκεί πήγα το καλοκαίρι που ήμουν ρεθυμνο...

  16. #16
    New Bodybuilder
    Join Date
    22-12-15
    Posts
    2

    Default

    Πρώτο στη λίστα το ocean λοιπόν

  17. #17
    mika68's Avatar
    Join Date
    20-12-07
    Location
    Neverland
    Posts
    40

    Default

    Κι εγω σε 2-3 που εχω παει, το ocean με βόλεψε περισσότερο απο ολα

  18. #18

    Join Date
    27-01-15
    Posts
    505

    Default

    Κάτι άκουσα βέβαια (συγκεκριμένα χθες) ότι θα κάνει ανακαίνιση-μετακόμιση σε πολύ μεγαλύτερο χωρο το physical στην περιοχή καλλιθεα...με επιπλέον μηχανήματα από όσα έχει τώρα...Οπότε για μένα ή Ocean ή physical

  19. #19

    Default

    Ο ''Παλμός'' είναι στην οδό Κριάρη, έχει πολλά μηχανήματα, πολλά προγράμματα και πολεμικές τέχνες. Έχει ανακαινιστει το ''Olympic'' στην Καλλιθέα, που έχει υπογείως πισίνα, και πολλά προγράμματα όπως και πολεμικές τέχνες επίσης. Το ''Ocean'' είναι στον Κουμπέ, δεν ξέρω τι προγράμματα έχει, έχω ακούσει καλά λόγια. Το ''Physical'' πήγε παραλία, στο Εμπορικό Κέντρο Ευρώπη Κατω Καλλιθέα, είναι πλήρης σε προγράμματα και με πολλά όργανα. Επίσης ανακαινισμένο είναι το ''Κίνεσις'', έφτιαξαν υπόγεια αίθουσα, έχουν πάρει εξτρά μηχανήματα και έχουν πολλούς spinner. Εγώ πάω ''Κίνεσις'' από το 2012 λόγω του ότι μένω και κοντά. Έχει μία τρομερή θέα στην θάλασσα και το καλοκαίρι έχει ανοιχτό χωρό σε μεγάλο μπαλκόνι όπου κάνουν spinning και trx.
    Γενικά αυτά τα 5 γυμναστήρια είναι αρκετά καλά θα έλεγα, χωρίς κανένα να αγγίζει το ''τέλειο''... σε όποιο και να πάτε καλά θα περάσετε. :)
    Επίσης στο Ρέθυμνο έχουμε σχολές Hung Gar Kung Fu, Wing Chun Kung Fu και αρκετές σε Καράτε και Παγκράτιο. Νομίζω υπάρχει και σε Kendo.
    Τελευταία άνοιξαν και αρκετές σχολές Yoga και άλλων εναλλακτικών ''θεραπειών''(Reiki, Theta Healing κτλ)


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Muay Thai στο Ρέθυμνο;
    By metaxakis in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 11
    Last Post: 15-02-11, 23:49
  2. Γυμναστήριο στο Ρέθυμνο
    By ikamak in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 26-07-06, 19:02
  3. Replies: 0
    Last Post: 26-01-05, 06:55

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •