Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 20 of 20

Threaded View

  1. #1
    New Member
    Join Date
    14-12-12
    Posts
    10

    Default Νέος και απορίες!!! :)

    Καλησπερα σε ολους!

    Λοιπόν, είμαι 22 ετών. Περυσι έχασα πολλά κιλά, από 85 εφτασα στα 67 περιπου (181 ύψος). Ξεκινησα γυμναστηριο και μολις τελειωσε το προγραμμα αρχαρίων, με πιεσης ποδών, θώρακος κλπ (πραγματικά είδα αλλαγή), ξεκίνησα βάρη. Τέλειωασα την πρώτη βδομάδα (4 φορές την εβδομάδα το πρόγραμμα, την μία στήθος, τρικέφαλους, ώμους, την άλλη δικέφαλους, πόδια, πλάτη εναλλάξ με 2 μέρες διάλειμμα την τέταρτη μερα συν κοιλιακούς σε αμφότερες μέρες). Εχω ακόμα αλλες πέντε βδομάδες για να τελειώσει και είτε συνεχίζω με αυτό είτε με άλλο.

    Παίρνω συμπληρώματα, την πρωτεινη whey της οπτιμουμ και της muscle tech το nitro tech που έχει και κρεατίνη. Παίρνω και λιποδιαλύτες. Εχω σχεδόν αποκλείσει υδατάνθρακες, δηάδή ψωμιά και ζάχαρες αδώ και 3 μήνες κοντά, λίπη ελάχιστα.Τρωω κρέας και ψάρι, λαχανικά και κοττατζ τυρί που μου αρεσει κιολας. Εχω δει οπως είπα διαφορά πάνω μου, εντάξει βεβαια ειναι νωρις ακόμα για πολλά πράγματα γιατί το καλό το πρόγραμμα τώρα το ξεκίνησα. Γνεικά έχω υπομονή και χαίρομαι να γυμνάζομαι... ΟΜΩΣ δεν εχω ωρονο για πολλά μαγειρέματα. Αυτό είναι το κακό. Τρώω κρεατάκι στο τεφάλ, χωρίς λάδια και ολα αυτά που σας είπα, αλλα δυστυχώς λόγω χρόνου (φοιτητς στο εξωτερικό) προλαβαίνω ένα γευμα την ημέρα. Δε νιώθω πείνα γενικά και θερμιδες συμπληρώνω από τις πρωτεινες. Μπορείτε να μου προτεινεται κάτι πάνω σε αυτό;; Είναι οκ σαν προγραμμα διατρφης; Φαντάζομαι όχι. Παίρνω περιπου 150 γραμμ προτεινης την ημέρα (δηλαδή 2 scoops και το φαγητο μου) αλλα δνε ξερω καν αν ειναι αρκετό. Προσπαθώ να το υπολογίζω έτσι, δηλαδή τα κιλά μου επί δύο. Το θέμα ειναι ότι δεν εχω δει αλλαγη στο βάρος, αλλά οι μύες έχουν αρχισιε και φαίνονται μεγαλύτεροι. Eπίσης παρατηρώ ότι το δεξί μου, το καλό μου χέρι ειναι αρκετά δυαντότερο και λίγο πιο φουσκωμένο από το αριστερό. Ειναι φυσιολογικό φαντάζομαι, σωστά; Προσπαθώ το αριστερό να το γυμνάζω λίγο παραπάνω... Τεσπά. Επειδή είμαι πρωτάρης στο θέμα, δεν ξερω πόσο χρόνο παίρνει για να δεις καποια θεαματικότερα αποτελεσματα και ολα αυτά.

    Γενικα παίρνω γρήγορα μπρος. Μοιραζομαι το θεμα μαζί σας, οποια συμβουλή, προτροπή και λοιπά κάνετε είναι καλοδεχούμενες. Τα ξαναλέμε παίδες!!!

    Φιλικά
    Last edited by germanos; 14-12-12 at 16:12.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Νέος Στο Χώρο Νέος Και Στην Παρέα!!
    By kafetzo in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 7
    Last Post: 01-02-12, 19:59
  2. Γεια Σας Παιδιά! Νέος Με Απορίες Για Συμπληρώματα
    By virbas in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 15
    Last Post: 24-12-11, 19:35
  3. Νέος 16χρ. & Απορίες
    By Football in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 03-05-11, 22:50
  4. Νεος με αποριες!!
    By kocharo in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 8
    Last Post: 01-04-09, 05:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •