Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 51
  1. #1
    New Member
    Join Date
    11-11-12
    Location
    Τρίκαλα-Θεσσαλίας
    Posts
    54

    Default Συντήρηση Μυικής Μάζας Στο Στρατό

    αν και θελω μερικα χρονια ακομα για στρατο...μου εχει δημιουργηθει η εξης απορια προσφατα απο εναν γνωστο μου που καναμε μαζι γυμναστικη και τωρα ειναι στρατο....υπαρχει τροπος να συντηρισεις τους μυς σου στο στρατο?

  2. #2
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Υπάρχει αλλά είναι πολύ δύσκολο να το πετύχεις.

    Τώρα υπηρετώ, είμαι στη Λήμνο 88 ΣΔΙ, στη Στρατονομία και είμαι Επιλοχίας Υπηρεσίας της ΟΣΝ στη Λήμνο.

    Στρατονόμος σημαίνει ότι εκτελώ δραστηριότητες μέχρι τη 1, βαριά 2 το μεσημέρι και μετά απλά κάθομαι, μήπως και συμβεί κάτι έκτακτο. Βγαίνω με έξοδο κάθε τρίτη μέρα (2 μέσα 1 έξω δηλαδή) ενώ πιο δύσκολα με υπηρεσιακό τις άλλες μέρες.

    Για να το κάνω που λες αυτό, πρέπει να μου φεύγουν λεφτά σε φαγητά, ενώ από προπόνηση αναγκάζομαι να κάνω bodyweight ασκήσεις 5 set των 5 επαναλήψεων (κάποιες φορές με πρόσθετο βάρος) για να διατηρηθώ όσο μπορώ.

    Όμως... και υπάρχει ένα μεγάλο όμως...

    Για κάποιον που δεν μπορεί να διαθέσει τα χρήματα να παραγγέλνει φαγητό απ' έξω, να αγοράζει τόνους και μια πρωτεΐνη να έχει μέσα, είναι αδύνατο να το κάνει. Δυστηχώς θα πρέπει κάποια πράγματα να τα θυσιάσει όταν υπηρετεί. Και τα λέω εγώ που είμαι Στρατονόμος... τι να πουν και οι φαντάροι σε άλλα στρατόπεδα που απέχουν 45 λεπτά από τη Μύρινα και τους πηγαίνει 15 και 20 μέσα...

    Μη σε απασχολεί όμως και τόσο. Εγώ έχω κάνει μεγάλα καφριλίκια με το φαγητό όσο υπηρετώ, αλλά πίστεψέ με το φχαριστιέμαι!!! Όταν γυρνάς από περίπολο και σου 'χουν ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ παστίτσιο και σε καβατζώνει ο μάγειρας και τρως σα το βόδι, δύσκολα κρατιέσαι!!!

    ΧΑΧΑΧΑΧΑ

    Αυτό που θα έσωζε πολλούς από εμάς είναι η λειτουργία των γυμναστήριων που υπάρχουν στα περισσότερα στρατόπεδα, πράγμα το οποίο δε γίνεται (ενώ υπάρχει σχετική Διαταγή, δε θυμάμαι σε ποιό Κανονισμό).
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  3. #3
    Pumping Iron outnumb's Avatar
    Join Date
    18-01-10
    Location
    North, very north
    Posts
    422

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Αυτό που θα έσωζε πολλούς από εμάς είναι η λειτουργία των γυμναστήριων που υπάρχουν στα περισσότερα στρατόπεδα, πράγμα το οποίο δε γίνεται (ενώ υπάρχει σχετική Διαταγή, δε θυμάμαι σε ποιό Κανονισμό).
    αυτο που λες για τα γυμναστηρια, ειναι στην ευχερεια του διοικητη της μοναδας, αν το επιτρεπει δηλαδη να το χρησιμοποιουν τα στελεχη και οι φανταροι.
    και εφοσον το επιτρεπει, να εχεις και τσακαλο αξιωματικο υπηρεσιας

  4. #4
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by outnumb View Post
    αυτο που λες για τα γυμναστηρια, ειναι στην ευχερεια του διοικητη της μοναδας, αν το επιτρεπει δηλαδη να το χρησιμοποιουν τα στελεχη και οι φανταροι.
    και εφοσον το επιτρεπει, να εχεις και τσακαλο αξιωματικο υπηρεσιας
    Αυτό είναι εκτός Διαταγής. Εκεί αναφέρει ως μόνη προϋπόθεση τη παρουσία στο χώρο του υπευθύνου που εκτελεί την υπηρεσία του στο γυμναστήριο και τη παρουσία στο στρατόπεδο του ιατρού της μονάδας τις ώρες που λειτουργεί το γυμναστήριο.

    Αααχ.... κατεστραμένα ελληνικά στρατά!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  5. #5
    Pumping Iron go-pap's Avatar
    Join Date
    17-11-12
    Location
    δραμα + σαλονικα
    Posts
    356

    Default

    συμφωνω με τον mazda στον στρατο περιπλεκονται πολυ τα πραγματα και το καλυτερο ειναι να το βγαλεις απο το μυαλο σου οταν πας φανταρος γιατι αν το σκεφτεσαι και σε "τρωει¨" θα σε στην τσιτα μεσα γιατι θα θες να γυμναζεσαι και να τρως σωστα ενω δεν θα μπορεις. εκτος αν εισαι σε καμια μοναδα με γυμναστηριο μεσα και σας αφηνουν να το χρησιμοποιητε η εχεις λεφτα για φαγητο.
    πχ εγω οταν πηγα μεταθεση στον εβρο τον πρωτο καιρο σε εξοδους πηγαινα γυμναστηριο αλλα μετα το κοψα σιγα σιγα μια τα λεφτα μια ολοι οι υπολοιποι φανταροι να παμε για καφε να παμε για φαγητο κτλπ, θελοντας και μη ειναι αναγκαιο κακο ο στρατος που παντα κατι θυσιαζεις οταν υπηρετεις...

  6. #6
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Οσο ποιο μαχιμη μοναδα , τοσο καλυτερη φυσικη κατασταση θα διατηρησεις στο στρατο ....
    Εχεις τα κοτσια να πας στα βατραχια ????
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  7. #7
    Pumping Iron outnumb's Avatar
    Join Date
    18-01-10
    Location
    North, very north
    Posts
    422

    Default

    απο προσωπικη εμπειρια σε μοναδα με γυμναστηριο το 2010 (και οχι σε κεντρο νεοσυλλεκτων ή ταγματα με πολλους φανταρους κλπ), ο διοικητης επειδη ηταν και της αθλησης γενικως, επετρεπαι την χρηση του γυμναστηριου, απλα περναμε το κλειδι απο τον αξιωματικο υπηρεσιας και πηγαιναμε. ουτε υπηρεσια στο γυμναστηριο ουτε παρουσια γιατρου.

  8. #8
    Pumping Iron go-pap's Avatar
    Join Date
    17-11-12
    Location
    δραμα + σαλονικα
    Posts
    356

    Default

    Quote Originally Posted by outnumb View Post
    απο προσωπικη εμπειρια σε μοναδα με γυμναστηριο το 2010 (και οχι σε κεντρο νεοσυλλεκτων ή ταγματα με πολλους φανταρους κλπ), ο διοικητης επειδη ηταν και της αθλησης γενικως, επετρεπαι την χρηση του γυμναστηριου, απλα περναμε το κλειδι απο τον αξιωματικο υπηρεσιας και πηγαιναμε. ουτε υπηρεσια στο γυμναστηριο ουτε παρουσια γιατρου.
    νταξη μαλλον αυτος ηταν απο τις εξαιρεσεις, γιατι οι περοσσοτεροι διοικητες και αξιοματικοι υπηρεσιας το αποφευγουν για να χουν το κεφαλι τους ησυχο μη τυχον και γινει κατι ...

  9. #9
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Οσο ποιο μαχιμη μοναδα , τοσο καλυτερη φυσικη κατασταση θα διατηρησεις στο στρατο ....
    Εχεις τα κοτσια να πας στα βατραχια ????
    Ποια βατραχια?..

    Δεν μπορει να γινει κανενας στρατιοτης 'βατραχι' ή αλλιως ουκας, Μονο στελεχη μπορουν να κανουν αιτηση να περασουν το σχολειο της M.Y.K ( μοναδα υποβριχιων καταστροφων ) το οποιο δεν περνιεται..

    πλεον οι μονες επιλογες που εχεις ειναι καταδρομεας, Λοκατζης, αλεξιπτωτα και πεζοναυτης.

    απο προσωπικη εμπειρια, οσο παει και χαλαρωνει, μερικα στρατοπαιδα, κυριως λοκατζιδες κρατανε καποια γυμναστικη, αλλα αμα υπαρχει εμπλοκη κανουν ολοι υπηρεσια και δν εχει ουτε γυμναστικες ουτε λαλακιες, + οτι χωρις καλο φαγητο δεν γινετε τιποτα.

    οποτε το να πας σε ενα τετοιο σωμα για να 'κανεις' σωμα ειναι ενα μυθος, οποιος δεν το πιστευει ας παει να δει μια σειρα πρασινοσκουφιδων που να απολυεται για να δει τι 'κορμια' εχουν φτιαξει.

  10. #10
    Pumping Iron go-pap's Avatar
    Join Date
    17-11-12
    Location
    δραμα + σαλονικα
    Posts
    356

    Default

    στα λοκ το αν παιζει γυμναστικη πολυ η λιγο ειναι θεμα διοικητη η πορωμενων αξιωματικων - υπαξιωματικων. αλλα και παλι και γυμναστικη να παιζει η γυμναστικη ειναι τρεξιμο- πους απς - εκτασεις -διατασεις-κοιλιακοι-μονοζυγο.. αντε βαρια βαρια και κανενα στιβο μαχης. οπως και στο φαγητο δεν υπαρχει μοναδα που τα προβλεπομενα γευματα της να σου προσφερουν 200γρ πρωτεινη ας πουμε μη λεμε ... εκτος αν κουβαλας μπαρες πρωτεινης,τονους, περνεις κοτοπουλα απο εξω κτλπ.

  11. #11
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Ε καλα ρε stathis εγω δεν ειπα να φτιαξει σωμα , απλα να διατηρηθεις , και τελος παντων τρως που τρως σαβουρες ας της καις τουλαχιστον μεσα απο εντονη δραστηριοτητα .
    Και τα παραπανω που ανεφερες ειναι προτιμοτερα απο γραφιας τυπου θητεια !!!
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  12. #12
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    απο την σειρα μου οσοι εκατσαν ελλαδα δεν εκενα τπτ κ ας ηταν πρασινοι οσοι πηγαν στην κυπρο περασαν καλα κ πολυ γυμναστικη...
    ο δικος μου διοικητης ελεγα οχι γυμναστηριο γτ θα τραυματηστουμε κ ποιος θα κανει τα περιπολα :Ρ απο φαι τωρα στον κυπριακο στρατο αλλο τπτ σεφ σου εχουν και σου μαγειρευει :)
    και οσο για το φαγητο απο εξω ειναι στο δικο σου χερι αν θα φας η οχι λογω οικονομικων

  13. #13

    Join Date
    29-10-10
    Posts
    89

    Default

    Κάμψεις μπορείς να κάνεις παντού. Έλξεις εγώ έκανα στη σκοπιά. Κρεμιόμουν από το μικρό τσιμεντένιο υπόστεγο της σκοπιάς. Βυθίσεις γίνονται με πολλούς τρόπους εμείς κάναμε ανάμεσα στα κρεβάτια. Κοιλιακοί-Ραχιαίοι παντού.
    Βαθιά καθίσματα και με το G3 ψηλά. Βγαίνει και ωραία φωτογραφία.

    Το πρόβλημα είναι η διατροφή βέβαια.

  14. #14
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Οσο ποιο μαχιμη μοναδα , τοσο καλυτερη φυσικη κατασταση θα διατηρησεις στο στρατο ....
    Εχεις τα κοτσια να πας στα βατραχια ????
    Πλέον μόνο οι αμφίβιοι υπάρχουν από κληρωτούς.

    Quote Originally Posted by outnumb View Post
    απο προσωπικη εμπειρια σε μοναδα με γυμναστηριο το 2010 (και οχι σε κεντρο νεοσυλλεκτων ή ταγματα με πολλους φανταρους κλπ), ο διοικητης επειδη ηταν και της αθλησης γενικως, επετρεπαι την χρηση του γυμναστηριου, απλα περναμε το κλειδι απο τον αξιωματικο υπηρεσιας και πηγαιναμε. ουτε υπηρεσια στο γυμναστηριο ουτε παρουσια γιατρου.
    Γιατί πότε τηρήθηκαν οι διαταγές για να τηρηθούν και τώρα;!

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Ε καλα ρε stathis εγω δεν ειπα να φτιαξει σωμα , απλα να διατηρηθεις , και τελος παντων τρως που τρως σαβουρες ας της καις τουλαχιστον μεσα απο εντονη δραστηριοτητα .
    Και τα παραπανω που ανεφερες ειναι προτιμοτερα απο γραφιας τυπου θητεια !!!
    Και στο ΚΕΣΝ τρέχαμε κάθε πρωί για ένα 40λεπτο με κάμψεις ενδιάμεσα αλλά χαΐρι οπτικά δεν είδα. Ίσα ίσα που μίκρυνα λιγάκι, μπούκωσαν τα πόδια μου και μαλάκωσα.

    Τώρα πολύ ζόρικη εκπαίδευση κάνουν Αλεξίπτωτα και ΛΟΚ.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  15. #15
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Ε καλα ρε stathis εγω δεν ειπα να φτιαξει σωμα , απλα να διατηρηθεις , και τελος παντων τρως που τρως σαβουρες ας της καις τουλαχιστον μεσα απο εντονη δραστηριοτητα .
    Και τα παραπανω που ανεφερες ειναι προτιμοτερα απο γραφιας τυπου θητεια !!!
    το θεμα ειναι το ποσο το θελει ο καθενας και ποσο αξιζει.

    αν εχει τι δυνατοτητα καποιος να φαει καλα, και γραφιας να ειναι, πολυ ευκολα μπορει να παει και για τρεξιμο και να κανει ασκησεις σωματος.. σιγουρα πιο ευκολα απο εναν σκοπετανθρωπο.

    οπως ειπε και ο αλεξανδρος, αναλογα με τον διοικητη στα λοκ.

    και στα αλεξιπτοτα, πολυ μικρο διαστημα μεχρι να περασουν το σχολειο και να παρουν την πουλαδα για να κανουν και το πρωτο αλμα.
    παρ ολα αυτα δεν κανουν τπτ σπουδαιο, ειχα 2-3 γιοταδες πανω στον ολυμπο, θυμαμαι ο ενας δηθενας που το επαιζε ιστοριας , τον εβαλε να κανει μονοζυγο ο αξιωματικος υπηρεσιας για καψωνι και δν μπορουσε να παρει ουτε μια..
    και μας ελεγε, εμεις κανουμε αυτο, το ενα , το αλλο.. ουσ τα διααλ@#@#
    Last edited by stathis23; 20-12-12 at 19:59.

  16. #16
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Θα σας ενημερώσω μετά την επιστροφή μου στη ΣΔΙ γιατί πήρα πρωτεΐνη και λάστιχα να κάνω μέσα σα τους φυλακισμένους στην Αμερική!!!

    ΧΑΧΑΧΑΧΑ
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  17. #17
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Θα σας ενημερώσω μετά την επιστροφή μου στη ΣΔΙ γιατί πήρα πρωτεΐνη και λάστιχα να κάνω μέσα σα τους φυλακισμένους στην Αμερική!!!

    ΧΑΧΑΧΑΧΑ
    Αμα δε βγεις με τατου δε σε πιστευω
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  18. #18
    Pumping Iron go-pap's Avatar
    Join Date
    17-11-12
    Location
    δραμα + σαλονικα
    Posts
    356

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Θα σας ενημερώσω μετά την επιστροφή μου στη ΣΔΙ γιατί πήρα πρωτεΐνη και λάστιχα να κάνω μέσα σα τους φυλακισμένους στην Αμερική!!!

    ΧΑΧΑΧΑΧΑ
    πω ρε man δηλαδη αυτο ειναι αποριας αξιο με τους καταδικους στην αμερικη.. χαχα ολοι ειναι θηρια και φετες... τι σκ@@@ τους ταιζουν εκει μεσα... μεχρι και αμερικανοι bbers σε ξενα forums απορουν με αυτο το πραμα
    1 ωρα λαστιχα και μεταπροπονητικο γκοτζιλα με ρυζι!!!!!

  19. #19
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Αμα δε βγεις με τατου δε σε πιστευω
    Άκυροοο!!! Θα με διώξουν από τη ΣΝ!!!

    Quote Originally Posted by go-pap View Post
    1 ωρα λαστιχα και μεταπροπονητικο γκοτζιλα με ρυζι!!!!!
    Όχι ρε, διπυρίτη με γκοτζίλα!!! Ναι, μας έκαναν και τέτοιο γεύμα όταν δεν είχαν να μας ταΐσουν...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  20. #20
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Άκυροοο!!! Θα με διώξουν από τη ΣΝ!!!



    Όχι ρε, διπυρίτη με γκοτζίλα!!! Ναι, μας έκαναν και τέτοιο γεύμα όταν δεν είχαν να μας ταΐσουν...
    Διπυριτη με βουτυρο και μαρμελαδα να δεις πρωινο, Πολυ πλουσιο γευμα που ειναι και το πιο σημαντικο της ημερας..

  21. #21
    Pumping Iron go-pap's Avatar
    Join Date
    17-11-12
    Location
    δραμα + σαλονικα
    Posts
    356

    Default

    ααααα ο στρατος εχει εξελιχθει πολυ!!! σε εμας τοτε δεν υπηρχε διπυριτης... ρυζακι πατατα φακες φασολια!!! gurmet ο στρατος

  22. #22
    Pumping Iron mairh's Avatar
    Join Date
    14-08-12
    Location
    thessaloniki
    Posts
    497

    Default

    είσαι στην πατρίδα μου Σταύρο ;
    the question isn't can you? IT'S WILL YOU?

  23. #23

    Default

    Γεια σου ρε Mazda !! Σας τα λεγα εγω για την στρατονομια... Ζωαρα!! ΚΕΣΝ :)

  24. #24
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Quote Originally Posted by go-pap View Post
    ααααα ο στρατος εχει εξελιχθει πολυ!!! σε εμας τοτε δεν υπηρχε διπυριτης... ρυζακι πατατα φακες φασολια!!! gurmet ο στρατος
    η θητεια στις ειδικες δυναμεις παντος τυπου σκοπο εχει την αντοχη, την εκρηκτικοτητα και την πρακτικη δυναμη..το τελευταιο που πραγμα που ενδιαφερει εναν καταδρομεα ειναι να ζυγιζει 100 κιλα, να ειναι δυσκινητος και ογκωδης. Ολα αυτα σε συνδυασμο με λιγες ωρες υπνου και μετριμενο φαϊ σκληραγογουν και δυναμωνουν αλλα ειναι αλλο ειδος προπονισης αυτο, τελειως διαφορετικο..δεν εχεις την ανεση του γυμναστηριου ουτε την ασφαλεια του χωροχρονικου περιθωριου-εκει υπακους σε αλλους κανονες...

  25. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Υπάρχει αλλά είναι πολύ δύσκολο να το πετύχεις.

    Τώρα υπηρετώ, είμαι στη Λήμνο 88 ΣΔΙ, στη Στρατονομία και είμαι Επιλοχίας Υπηρεσίας της ΟΣΝ στη Λήμνο.

    Στρατονόμος σημαίνει ότι εκτελώ δραστηριότητες μέχρι τη 1, βαριά 2 το μεσημέρι και μετά απλά κάθομαι, μήπως και συμβεί κάτι έκτακτο. Βγαίνω με έξοδο κάθε τρίτη μέρα (2 μέσα 1 έξω δηλαδή) ενώ πιο δύσκολα με υπηρεσιακό τις άλλες μέρες.

    Για να το κάνω που λες αυτό, πρέπει να μου φεύγουν λεφτά σε φαγητά, ενώ από προπόνηση αναγκάζομαι να κάνω bodyweight ασκήσεις 5 set των 5 επαναλήψεων (κάποιες φορές με πρόσθετο βάρος) για να διατηρηθώ όσο μπορώ.

    Όμως... και υπάρχει ένα μεγάλο όμως...

    Για κάποιον που δεν μπορεί να διαθέσει τα χρήματα να παραγγέλνει φαγητό απ' έξω, να αγοράζει τόνους και μια πρωτεΐνη να έχει μέσα, είναι αδύνατο να το κάνει. Δυστηχώς θα πρέπει κάποια πράγματα να τα θυσιάσει όταν υπηρετεί. Και τα λέω εγώ που είμαι Στρατονόμος... τι να πουν και οι φαντάροι σε άλλα στρατόπεδα που απέχουν 45 λεπτά από τη Μύρινα και τους πηγαίνει 15 και 20 μέσα...

    Μη σε απασχολεί όμως και τόσο. Εγώ έχω κάνει μεγάλα καφριλίκια με το φαγητό όσο υπηρετώ, αλλά πίστεψέ με το φχαριστιέμαι!!! Όταν γυρνάς από περίπολο και σου 'χουν ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ παστίτσιο και σε καβατζώνει ο μάγειρας και τρως σα το βόδι, δύσκολα κρατιέσαι!!!

    ΧΑΧΑΧΑΧΑ

    Αυτό που θα έσωζε πολλούς από εμάς είναι η λειτουργία των γυμναστήριων που υπάρχουν στα περισσότερα στρατόπεδα, πράγμα το οποίο δε γίνεται (ενώ υπάρχει σχετική Διαταγή, δε θυμάμαι σε ποιό Κανονισμό).
    κατι ακυρο απολλώνιο η ανασα gym ?

  26. #26
    Senior Bodybuilder Hanos's Avatar
    Join Date
    05-04-11
    Posts
    1,434

    Default

    Quote Originally Posted by stathis23 View Post
    Ποια βατραχια?..

    Δεν μπορει να γινει κανενας στρατιοτης 'βατραχι' ή αλλιως ουκας, Μονο στελεχη μπορουν να κανουν αιτηση να περασουν το σχολειο της M.Y.K ( μοναδα υποβριχιων καταστροφων ) το οποιο δεν περνιεται..

    πλεον οι μονες επιλογες που εχεις ειναι καταδρομεας, Λοκατζης, αλεξιπτωτα και πεζοναυτης.

    απο προσωπικη εμπειρια, οσο παει και χαλαρωνει, μερικα στρατοπαιδα, κυριως λοκατζιδες κρατανε καποια γυμναστικη, αλλα αμα υπαρχει εμπλοκη κανουν ολοι υπηρεσια και δν εχει ουτε γυμναστικες ουτε λαλακιες, + οτι χωρις καλο φαγητο δεν γινετε τιποτα.

    οποτε το να πας σε ενα τετοιο σωμα για να 'κανεις' σωμα ειναι ενα μυθος, οποιος δεν το πιστευει ας παει να δει μια σειρα πρασινοσκουφιδων που να απολυεται για να δει τι 'κορμια' εχουν φτιαξει.


    Εγω παντως πριν 12 χρονια στα αλεξιπτωτα,θυμαμαι οτι καναμε υποχρεωτικα βαρη στο γυμναστηριο 4 φορες τη βδομαδα. Εκει μου κολησε και το μικροβιο. Οταν απολυθηκα ειμουν διπλασιος απο πριν με πολυ μικρη αυξηση λιπους.
    Αρχικα βεβαια ερεψα γιατι τρεχαμε τουλαχιστον μια ωρα το πρωι συν τα σπριντ και ολα ταλλα πουκαναμε μεστη μερα.
    Και ναι ολοι σχεδον απολυθηκαμε με πολυ δυνατα σωματα. Δεν ειμασταν και πολλοι,καμια 70αρια ατομα.
    Get big or die trying!

  27. #27

    Default

    αυτη η απορια για τον στρατο την εχω κ εγω, ξερει κανεις αν μπορουμε να εχουμε στο δωματιο μας ενα παγκο με αλτηρες κ καμια μπαρα?

  28. #28
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Quote Originally Posted by alex-xx View Post
    ξερει κανεις αν μπορουμε να εχουμε στο δωματιο μας ενα παγκο με αλτηρες κ καμια μπαρα?
    μπαρδον?
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  29. #29

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    μπαρδον?
    χαχαχα κ εσυ στις λεξεις κολας :ρ εννοω τον χωρο που κοιμασε με 5-6 ατομα ακομα δεν εχω παει ακομα να ξερω πως λεγεται,

  30. #30
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    θάλαμος, με 20 άτομα ακόμα.
    Μπορείς να μου πεις πως θα κουβαλήσεις μπάρα και κιλά στην άλλη άκρη της ελλάδας? με το σάκο του sport billy?
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αύξηση Μυικής Μάζας
    By Fitness1983 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 11
    Last Post: 10-09-11, 23:45
  2. Διατροφή για συντήρηση-αύξηση μάζας
    By pupming iron in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 11-02-11, 20:11
  3. ΔΙΑΤΗΡΗΣΗ ΜΥΙΚΗΣ ΜΑΖΑΣ
    By antoneo in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 16
    Last Post: 20-06-07, 07:28

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •