Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    Default Nature's Best Perfect Mass Protein - Γνώμες;

    Αυτη την πρωτεινη πηρα και θελω γνωμες απ τους πιο εμπειρους, καθε γνωμη δεκτη !!!

  2. #2

    Default

    Αυτη ειναι...εινα βαλει το λινκ και στο πανω σχολιο αλλα κατα εναν περιεργο τροπο δεν υπαρχει !!
    simpliromatadiatrofis.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=161&Itemid=177

  3. #3
    Senior Bodybuilder George239's Avatar
    Join Date
    15-09-12
    Location
    Cyprus
    Posts
    1,451

    Default

    Χωρίς να είμαι ειδικός στα συμπληρώματα θα ήθελα να καταθέσω μια σκέψη ή απορία αν προτιμάτε.
    Για ποιόν λόγο να αγοράσω μια πρωτεϊνη η οποία ως πρώτο και κύριο χαρακτηριστικό της αναφέρει ότι έχει "σύνθετους και απλούς" υδατάνθρακες?
    Αντιλαμβάνομαι ότι κάθε εταιρία έχει κάποιες φόρμουλες και προφανώς (βλέποντας το θέμα ΠΟΛΥ καλόπιστα) τις έχουν δοκιμάσει και έχουν βρει ότι "δουλεύουν". Και σίγουρα κάποιοι που θέλουν να βάλουν βάρος ψάχνουν τις σχετικές φόρμουλες και προσπαθούν να βρουν την καταλληλότερη.
    Όμως...
    Γιατί να μην αγοράσω μια isolate πρωτεϊνη την οποία μπορώ να λαμβάνω ακριβώς ως isolate ενώ αν επιθυμώ να προσθέσω εγώ τον υδατάνθρακα που θέλω, στην ποσότητα που θέλω?
    Μπορεί να φαίνεται "απλοϊκό" το σκεπτικό μου. Άλλωστε όπως είπα δεν είμαι ειδικός.
    Το καταθέτω ως έναυσμα για συζήτηση.
    "Όταν σκέφτεσαι ότι ίσως δεν μπορείς, έχεις δίκιο. Δεν μπορείς"
    Henry Ford

    "The mind always fails first, not the body.
    The secret is to make your mind work for you, not against you"

  4. #4

    Default

    Συμφωνω με σενα Γιωργο αλλα κατα την ταπεινη μου γνωμη η ποσοτητα υδατανθρακων που εχει το 1 σκουπ ( 75 γραμμαρια ) αρκει μονο για να σε διατηρει σε ενεργεια κατα την υπολοιπη μερα και να εχεις μια μικρη αυξηση σωματικου βαρους !!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nature's Plus, Cal/Mag/Vit D3 with Vitamin K2
    By Νίκος. in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 1
    Last Post: 04-10-12, 22:25
  2. Perfect Mass-Nature's Best
    By Neos123 in forum Συμπληρώματα Πρωτεΐνης
    Replies: 0
    Last Post: 29-08-11, 10:51

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •