Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 34
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    18-12-12
    Posts
    4

    Default Υπαρχουν επιπτωσεις με τα συμπληρωματα διατροφης στον οργανισμο μας ;;

    Καλησπερα παιδια ονομαζομε δημητρης !!
    και θα ηθελα να κανω μια πολυ απλη ερωτηση η οποια ειναι "Εαν τα συμπληρωματα διατροφης ειναι αρνητικα για τον οργανισμο μας !!! "
    και οταν μιλαω για συμπληρωατα διατροφης μιλαω για μια "απλη" πρωτεινη !!!

  2. #2
    Pumping Iron ukbulldog3's Avatar
    Join Date
    24-05-11
    Posts
    401

    Default

    Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται!!!
    Συγγνώμη κιόλας φίλε αλλά μάλλον δε κάνει το forum μας για εσένα!
    Αν είναι να σου δημιουργηθεί φοβία και ψυχολογικό πρόβλημα τότε μη παίρνεις τίποτα.

  3. #3
    Senior Bodybuilder Mikekan's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,332

    Default

    Σίγουρα οχι οσο επικίνδυνα ειναι ας πούμε τα φρούτα που τρως απο τα χημικά που έχουν φάει, το κρέας τα κοτόπουλα και τόσα αλλα, φαντάζομαι με πιάνεις!

    Οχι φίλε μου η πρωτεινη δεν ειναι καθόλου επικίνδυνη!
    Μιχάλης

  4. #4
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    Quote Originally Posted by SoundDreamer View Post
    Καλησπερα παιδια ονομαζομε δημητρης !!
    και θα ηθελα να κανω μια πολυ απλη ερωτηση η οποια ειναι "Εαν τα συμπληρωματα διατροφης ειναι αρνητικα για τον οργανισμο μας !!! "
    και οταν μιλαω για συμπληρωατα διατροφης μιλαω για μια "απλη" πρωτεινη !!!
    καλησπερα και καλως ηρθες!!
    ΟΧΙ δεν επιβαρυνουν τον οργανισμο μας τα συμπληρωματα διατροφης! βεβαια με σωστη χρηση και οχι καταχρηση!!
    π.χ θα βαλεις στο shake γυρω στα 30 γρ σκονης whey και οχι 60και 70γρ...και φυσικα να μην το εχεις σαν πρωταρχικη βαση στην διατροφη, νατα βαζεις ενδιαμεσα στα στερεα γευματα οταν εχεις καποια κενα η ελλειψη!!
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  5. #5
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Δημήτρη καλώς όρισες στην παρέα μας.
    Όπως σου είπαν και τα παιδιά, η πρωτείνη είναι σαν τροφή σε σκόνη.. Δεν έχει καμία επίπτωση (με την προϋπόθεση ότι την καταναλώνεις στα σωστά πλαίσια) όπως δεν έχει αν έτρωγες ασπράδια αβγών ή στήθος κοτόπουλο ή τέλος πάντων μια οποιαδήποτε τροφή που περιέχει πρωτείνη.

  6. #6
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    Περισσότερο στην τσέπη κάνουν κακό

  7. #7
    Pumping Iron apostolos3's Avatar
    Join Date
    27-01-10
    Location
    London, UK
    Posts
    250

    Default

    φιλε μου μπηκες σε λαθος φορουμ να ρωτησεις αν η πρωτεινη σε σκονη κανει κακο,
    εγω δεν ξερω αν κανει κακο, θα προτιμουσα ομως, (γενικα) να ετρωγα οσο λιγοτερο γινετε, επεξεργασμενες τροφες

  8. #8
    Pumping Iron GreenBill's Avatar
    Join Date
    29-11-11
    Posts
    567

    Default

    Δηλαδή αν είναι αυτό το λάθος φόρουμ για να κάνει ο Δημήτρης μία τέτοια ερώτηση ποιο είναι το σωστό φόρουμ;
    GreenBill

  9. #9
    Pumping Iron go-pap's Avatar
    Join Date
    17-11-12
    Location
    δραμα + σαλονικα
    Posts
    356

    Default

    Quote Originally Posted by SoundDreamer View Post
    Καλησπερα παιδια ονομαζομε δημητρης !!
    και θα ηθελα να κανω μια πολυ απλη ερωτηση η οποια ειναι "Εαν τα συμπληρωματα διατροφης ειναι αρνητικα για τον οργανισμο μας !!! "
    και οταν μιλαω για συμπληρωατα διατροφης μιλαω για μια "απλη" πρωτεινη !!!
    Ο Χ Ι!!!!
    και καλυτερα αντι να αναρωτιομαστε συνεχεια αν κανει κατι κακο μια απλη πρωτεινη που στην ουσια ειναι τροφη σε σκονη , καλυτερα να αναρωτιομαστε ποσο κακο στον οργανισμο κανει το ποτο, τα τσιγαρα, τα fast food κτλπ..

  10. #10

    Join Date
    04-01-12
    Posts
    1,125

    Default

    Quote Originally Posted by ukbulldog3 View Post
    Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται!!!
    Αντι να του πεις πως προφανώς δεν υπάρχει κανένας λόγος να φοβάται από μια απλη πρωτεϊνη ή οποιο άλλο συμπλήρωμα αν τηρει την προβλεπομένη δόση, με αυτήν την "σοφία" του λες πως ναι, ενδεχομένως να υπάρχει λόγος να φοβάται αλλά αν είσαι τίγκα σκληρός και μάγκας αψηφάς τους κινδύνους (και χρατς, σκίστηκε το καλσόν).

    Quote Originally Posted by ukbulldog3 View Post
    Συγγνώμη κιόλας φίλε αλλά μάλλον δε κάνει το forum μας για εσένα!
    Αν είναι να σου δημιουργηθεί φοβία και ψυχολογικό πρόβλημα τότε μη παίρνεις τίποτα.
    Έβγαλες και την απόφαση, το φορουμ μας δεν κάνει για όποιον βλέπει με κακό μάτι ή με φόβο τα συμπληρώματα διατροφής. Ειναι γνωστό άλλωστε πως χωρις συμπληρώματα δεν κάνεις τίποτα στο bb, οπότε αν κάποιος δεν θέλει για τον οποιονδήποτε, χαζό ή μη λόγο να πάρει πρέπει να του λέμε να κόψει λάσπη. Και ύστερα μας πειράζει που έρχεται ο αδαής και ρωτά "ποιά πρωτεϊνη να πάρω για να φουσκώσω/κόψω/γίνω Greg Plitt μέχρι το καλοκαίρι".

    Εν τω μεταξύ ο SoundDreamer έκανε μια απλη όσο και συνηθισμένη ερώτηση, που είμαι σίγουρος πως πολλοί την είχαν κάνει όταν ξεκινησαν να ασχολούνται με αυτόν τον χώρο, και εμένα μου είχε περάσει από το μυαλό. Ούτε άρχισε να κλαίγεται, ούτε να λέει πως μετά το πρώτο scoop άρχισε να νιώθει ταχυκαρδία, κνησμούς σε όλο το σώμα, έβγαλε σπυριά ο κώλος του και έπαθε ποδάγρα, ούτε ανέφερε εφιάλτες με σάπια νεφρά ούτε ειπε πως από το πολύ "άγχος" δεν του σηκώνεται. Οπότε η "φοβία" και το "ψυχολογικό πρόβλημα" ήταν εντελώς άκυρα και άστοχα, ειδικά όταν ο άλλος έχει ένα post όλο κι όλο και δεν ξέρουμε τίποτα απολύτως για αυτόν.

    @SoundDreamer: Επι της ουσίας, Επειδή κατα πάσα πιθανότητα είσαι αρχάριος, φτιάξε πρώτα την διατροφή σου και εφόσον δεις πως δυσκολεύεσαι να παρεις καθημερινώς τα απαιτούμενα γραμμαρια πρωτεϊνης σε σχέση με τα κιλά σου πάρε και μια πρωτεΪνη (καθαρή, όχι όγκου). Αν καίγεσαι να πάρεις επειδή στο πίσω μέρος του μυαλού σου έχεις την ελπίδα πως θα σου δώσει κάτι "παραπάνω" (διότι ο "φόβος" προσδίδει ξεχωριστή αξία στο αντικείμενο του), παρ'την αλλά θα απογοητευθείς. Ένα γεύμα είναι, και μάλιστα όχι τόσο υψηλής αξίας όσο ένα κλασικό στέρεο γεύμα (πχ κοτόπουλο ρυζι ελαιόλαδο). Πάντως κίνδυνο δεν διατρέχεις κανεναν, εφοσον ψωνίζεις από γνωστά καταστήματα, είτε της Ελλάδος είτε του εξωτερικού.

  11. #11
    Pumping Iron ukbulldog3's Avatar
    Join Date
    24-05-11
    Posts
    401

    Default

    ULTRA MODUS ασε την ειρωνεία, έτσι?
    Απλά δε μπορώ να καταλάβω κάτι άκυρες ερωτήσεις που γίνονται εδώ μέσα από ορισμένους.
    ΚΑΙ όσον αφορά το τελευταίο,εννοείται πως υπάρχει bb και ΧΩΡΙΣ συμπληρώματα!!!
    Αυτά για να τελειώνουμε με το θέμα!!!!

  12. #12
    Pumping Iron apostolos3's Avatar
    Join Date
    27-01-10
    Location
    London, UK
    Posts
    250

    Default

    Quote Originally Posted by UltraModus View Post
    Αντι να του πεις πως προφανώς δεν υπάρχει κανένας λόγος να φοβάται από μια απλη πρωτεϊνη ή οποιο άλλο συμπλήρωμα αν τηρει την προβλεπομένη δόση, με αυτήν την "σοφία" του λες πως ναι, ενδεχομένως να υπάρχει λόγος να φοβάται αλλά αν είσαι τίγκα σκληρός και μάγκας αψηφάς τους κινδύνους (και χρατς, σκίστηκε το καλσόν).



    Έβγαλες και την απόφαση, το φορουμ μας δεν κάνει για όποιον βλέπει με κακό μάτι ή με φόβο τα συμπληρώματα διατροφής. Ειναι γνωστό άλλωστε πως χωρις συμπληρώματα δεν κάνεις τίποτα στο bb, οπότε αν κάποιος δεν θέλει για τον οποιονδήποτε, χαζό ή μη λόγο να πάρει πρέπει να του λέμε να κόψει λάσπη. Και ύστερα μας πειράζει που έρχεται ο αδαής και ρωτά "ποιά πρωτεϊνη να πάρω για να φουσκώσω/κόψω/γίνω Greg Plitt μέχρι το καλοκαίρι".

    Εν τω μεταξύ ο SoundDreamer έκανε μια απλη όσο και συνηθισμένη ερώτηση, που είμαι σίγουρος πως πολλοί την είχαν κάνει όταν ξεκινησαν να ασχολούνται με αυτόν τον χώρο, και εμένα μου είχε περάσει από το μυαλό. Ούτε άρχισε να κλαίγεται, ούτε να λέει πως μετά το πρώτο scoop άρχισε να νιώθει ταχυκαρδία, κνησμούς σε όλο το σώμα, έβγαλε σπυριά ο κώλος του και έπαθε ποδάγρα, ούτε ανέφερε εφιάλτες με σάπια νεφρά ούτε ειπε πως από το πολύ "άγχος" δεν του σηκώνεται. Οπότε η "φοβία" και το "ψυχολογικό πρόβλημα" ήταν εντελώς άκυρα και άστοχα, ειδικά όταν ο άλλος έχει ένα post όλο κι όλο και δεν ξέρουμε τίποτα απολύτως για αυτόν.
    συμφωνω με αυτα που λες, ολοι ειχαμε αποριες και ειχαμε κανει και αυτη την ερωτηση οταν ξεκινησαμε,
    οποιος θεωρει τετοιες ερωτησεις ακυρες και δεν τις καταλαβαινει να παει παρακατω και να μην ασχοληθει με το θεμα

  13. #13
    New Member nikos_f3n's Avatar
    Join Date
    28-11-11
    Location
    Δραμα
    Posts
    89

    Default

    Καλα κανει και ρωταει ο φιλος, εγω ας πουμε γυμναζομαι 2 χρονια και πηρα το πρωτο whey protein shake πριν 2 μερες... Μεχρι τωρα ηταν ολα απο τροφες. Αν ειδα αποτελεσματα 2 χρονια? Ενοειται.
    Μπορεις και χωρις συμπληρωματα, ειναι πολυ ψυχοφθορο ομως να γυρναω γυρω γυρω και να σκεφτομαι, τι θα φαω τωρα, τι το απογευμα, δεν εχει πρωτεινη αυτο που εχουμε σπιτι γμτ, κτλ, αλλα θελεις και να μη παει ο ιδρωτας χαμενος, καλα ειναι να υπαρχουν στις λογικες ποσοτητες...
    Last edited by nikos_f3n; 30-12-12 at 00:12.

  14. #14
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Quote Originally Posted by ukbulldog3 View Post
    Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται!!!
    Συγγνώμη κιόλας φίλε αλλά μάλλον δε κάνει το forum μας για εσένα!
    Αν είναι να σου δημιουργηθεί φοβία και ψυχολογικό πρόβλημα τότε μη παίρνεις τίποτα.
    Προσεξε λιγο το υφος σου, ετσι?
    Δεν εχεις καμμια δουλεια να ελεγχεις τι θα ρωταει κανεις εδω περα και ποια ειναι η λειτουργια του φορουμ..εξυπνακια

  15. #15
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    μαρεσει που ο SoundDreamer ενα post εκανε και απο κει και περα ερχεστε στη κοντρα μεταξυ σας!!
    ενταξει τοι παιδι καταλαβε αν πρεπει η δεν πρεπει και πως πρεπει!!!
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  16. #16
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-12-12
    Location
    ροδος
    Posts
    115

    Default

    επειδη εδω περα μερικοι ειναι πολυ μαγκες και θιχτηκαν που εκανες τετοια ερωτηση η απαντηση ειναι ναι μπορεις απλα να περνεις σε σωστες δοσολογιες

  17. #17
    New Member
    Join Date
    03-12-12
    Location
    Σαλαμινα
    Posts
    28

    Default

    Καλημερα και χρονια πολλα.Δημητρη ρωτας για τον αν ειναι ασφαλη η χρηση πωτεινης.Θα σου πω κατι που ισως δεν το ξερεις.Οταν στην βιομηχανια τυριου ζεσταινουν το γαλα και ριχνουν μεσα την μαγια(πυτιά) το γαλα διασπαται σε πρωτεινες,λιπιδια,αμινοξεα,ιχνοστοιχεια.Μετα την παρασκευη του τυριου περισευει το τυρογαλο που με ειδικα φιλτρα απομονωνεται η πρωτεινη.Η αποψη μου ειναι οτι ενα τετοιο προϊον ειναι ακινδυνο.

  18. #18
    Senior Bodybuilder George239's Avatar
    Join Date
    15-09-12
    Location
    Cyprus
    Posts
    1,451

    Default

    Quote Originally Posted by dimitris 84 View Post
    Οταν στην βιομηχανια τυριου ζεσταινουν το γαλα και ριχνουν μεσα την μαγια(πυτιά) το γαλα διασπαται σε πρωτεινες,λιπιδια,αμινοξεα,ιχνοστοιχεια.Μετα την παρασκευη του τυριου περισευει το τυρογαλο που με ειδικα φιλτρα απομονωνεται η πρωτεινη.Η αποψη μου ειναι οτι ενα τετοιο προϊον ειναι ακινδυνο.
    Θα βγω off topic το ξέρω, αλλά το ερώτημα με απασχολεί καιρό.
    Με τόση τυροκομία στην Ελλάδα, και τόσο τυρόγαλο, δεν βρέθηκε ένας επιχειρηματίας να το "μαζεύει" και να κάνει μια εταιρία παρασκευής πρωτεϊνών?
    Το αγοραστικό κοινό υπάρχει και η τιμές θα ήταν σαφώς χαμηλότερες των υπολοίπων της αγοράς.
    Χρειάζεται τόσο πολύ "τεχνολογία αιχμής" να γίνει κάτι τέτοιο?
    "Όταν σκέφτεσαι ότι ίσως δεν μπορείς, έχεις δίκιο. Δεν μπορείς"
    Henry Ford

    "The mind always fails first, not the body.
    The secret is to make your mind work for you, not against you"

  19. #19
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ...Ρε Ζορζ , εδω δεν μπορουμε να παραγουμε τυρι σταθερης ποιοτητας & γευσης , πρωτεινη ζητας !!!
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  20. #20
    Pumping Iron go-pap's Avatar
    Join Date
    17-11-12
    Location
    δραμα + σαλονικα
    Posts
    356

    Default

    Quote Originally Posted by George239 View Post
    Θα βγω off topic το ξέρω, αλλά το ερώτημα με απασχολεί καιρό.
    Με τόση τυροκομία στην Ελλάδα, και τόσο τυρόγαλο, δεν βρέθηκε ένας επιχειρηματίας να το "μαζεύει" και να κάνει μια εταιρία παρασκευής πρωτεϊνών?
    Το αγοραστικό κοινό υπάρχει και η τιμές θα ήταν σαφώς χαμηλότερες των υπολοίπων της αγοράς.
    Χρειάζεται τόσο πολύ "τεχνολογία αιχμής" να γίνει κάτι τέτοιο?
    υπηρξε μια ελληνικη εταιρια δεν ξερω αν υπαρχει ακομα η ΗΡΑΚΛΗΣ που ισως να εκμεταλευοταν την ντοπια παραγωγη

  21. #21

    Join Date
    04-01-12
    Posts
    1,125

    Default

    Δεν είναι μόνον η Ηρακλής, υπάρχουν και η Nutriment και μια άλλη, αλλά καμία δεν είναι ανταγωνιστική, τόσο από άποψη τιμής όσο και γεύσεως.

  22. #22

    Default

    για να σου πω και την δική μου γνώμη τα συμπιλήματα διατροφής είναι ακριβώς όπως το ακούς, συμπληρώματα. Όπως όταν ο γιατρός σου δίνει βιταμίνες (και αυτό συμπλήρωμα είναι) αν τηρήσεις την συνταγή δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, το ίδιο ισχύει και για την πρωτεΐνη. Και για να ξέρεις όλα τα επώνυμα συμπληρώματα έχουν την έγκριση του Ε.Ο.Φ. που απ ότι ξέρω ακολουθεί ευρωπαϊκά στάνταρ. Τώρα σου λέω να μην το παρατραβήξεις αλλά για μια απλή πρωτεΐνη όπως πχ whey ούτε λόγος
    Training Hard, Fight Easy

  23. #23
    Senior Bodybuilder George239's Avatar
    Join Date
    15-09-12
    Location
    Cyprus
    Posts
    1,451

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ...Ρε Ζορζ , εδω δεν μπορουμε να παραγουμε τυρι σταθερης ποιοτητας & γευσης , πρωτεινη ζητας !!!
    Ξέρω και εγώ ρε παιδί μου?
    Είπα μια ιδέα. Αλλά θα μου πεις : "επιχειρηματικότητα στο Ελλάντα" ?
    Θυμάμαι και τον πατέρα μου που μου έλεγε συνέχεια για την εποχή του ότι "ήταν καμένοι από το τυρόγαλο"
    Άντε τώρα να του εξηγήσεις ότι ολοι οι bbuilders τρώνε στην ουσία...τυρόγαλο

    Και πάλι απολογούμαι για το off topic.
    "Όταν σκέφτεσαι ότι ίσως δεν μπορείς, έχεις δίκιο. Δεν μπορείς"
    Henry Ford

    "The mind always fails first, not the body.
    The secret is to make your mind work for you, not against you"

  24. #24

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Η ερωτηση ειναι φυσιολογικη, το παιδι δεν εκανε τον εξυπνο, εκει θα ειχα κι εγω προβλημα, απλα ρωτησε γιατι δεν ξερει. Οποτε σε επομενο κραξιμο θα σβηνονται τα ποστ απροειδοποιητα. Ευχαριστω.

  25. #25
    New Member
    Join Date
    19-08-11
    Posts
    33

    Default

    Quote Originally Posted by ukbulldog3 View Post
    Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται!!!
    Συγγνώμη κιόλας φίλε αλλά μάλλον δε κάνει το forum μας για εσένα!
    Αν είναι να σου δημιουργηθεί φοβία και ψυχολογικό πρόβλημα τότε μη παίρνεις τίποτα.
    συμφωνω απολυτα! strong 1st post που λενε χαχαχα

  26. #26

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Καλως και τον αλλον τον εξυπνο.. κι εσυ μικρος εισαι σε ποστ...προσεξε γιατι δεν σε βλεπω να μακροημερευεις με τετοιο στυλακι

    Η κοκκινη τελιτσα κατω απο το ονομα σου, δωρο απο μενα...αν συνεχισεις θα εχεις κι αλλα δωρα για το καλο του χρονου
    Last edited by megageo; 31-12-12 at 20:30.

  27. #27
    Pumping Iron go-pap's Avatar
    Join Date
    17-11-12
    Location
    δραμα + σαλονικα
    Posts
    356

    Default

    Quote Originally Posted by xarhs21 View Post
    συμφωνω απολυτα! strong 1st post που λενε χαχαχα
    καλα πλακα μας κανεις ρε φιλε?? τι ειναι αυτα εισαστε σοβαροι και οι δυο??

  28. #28
    New Member
    Join Date
    19-08-11
    Posts
    33

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Καλως και τον αλλον τον εξυπνο.. κι εσυ μικρος εισαι σε ποστ...προσεξε γιατι δεν σε βλεπω να μακροημερευεις με τετοιο στυλακι

    Η κοκκινη τελιτσα κατω απο το ονομα σου, δωρο απο μενα...αν συνεχισεις θα εχεις κι αλλα δωρα για το καλο του χρονου
    Το οτι μπορει πολυ απλα να ενημερωθει με το να πατησει το search button δεν παιζει ? Οσο για τα ποστ λιγα και καλα.

    Υ.Γ. ευχομαι το νεο ετος να φερει περισσοτερη ελευθερια λογου στο φόρουμ σου.

  29. #29

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Ασε ρε φιλε εσυ με τα 20 ποστ εμαθες και το search... και δινεις και συμβουλες. Την τρελα μου ο καθε τυχαιος...μην με φορτωνεις ωρα και μερα που ειναι. Αντε καλη χρονια

  30. #30
    Pumping Iron go-pap's Avatar
    Join Date
    17-11-12
    Location
    δραμα + σαλονικα
    Posts
    356

    Default

    Quote Originally Posted by xarhs21 View Post
    Το οτι μπορει πολυ απλα να ενημερωθει με το να πατησει το search button δεν παιζει ? Οσο για τα ποστ λιγα και καλα.

    Υ.Γ. ευχομαι το νεο ετος να φερει περισσοτερη ελευθερια λογου στο φόρουμ σου.
    αδερφε σε αλλον απευθηνεσαι αλλα δεν μπορω να καταλαβω τη μαγκια σου.. ελευθερια υπαρχει αλλα στο να πεις τη γνωμη σου , να συμβουλεψεις να μαθεις να διωρθοθεις/να διορθωσεις, αν εσυ την ελευθερια την μπερδευεις με την μαγκια την εξυπναδα και την αγενεια.. τοτε αλλος πρεπει να πατησει το search για να δει τι ειναι ελευθερια λογου... και δεν καταλαβα δηλαδη εσεις το παιζεται σκληροπυρινηκοι bodybuilders επειδη ξερετε και περνεται μια wheyκαι-πουλατε-μαγκια-στα-παιδια
    Last edited by go-pap; 31-12-12 at 21:03.


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Υπάρχουν Επιπτώσεις Στο Ύψος..?
    By γιαννης σταματης in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 31-07-09, 23:35
  2. Η Σημασία Των Πρωτεϊνών Για Τον Οργανισμό Μας
    By Musclemar in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 15-05-08, 08:50

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •