Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    02-01-13
    Posts
    2

    Default Βοήθεια σχετικά με την διατροφή

    Καλησπέρα σας...Ειμαι καινούριος στο forum και στον χώρο του bodybuillding.Πέρσι πήγαινα γυμναστήριο για λίγουσ μήνες αλλα δεν ακολουθούσα σωστή διατροφή.Τωρα σκέφτομαι να ξανα αρχίσω αλλα αυτη την φορα θελω να μπω σε ένα πρόγραμμα.Ειμαι 19 ετών 188cm 80kg ειμαι αδύνατος αλλα εχω λίπος μονο στην κοιλιά που δεν λεει να φυγει.Αν ειναι ευκολο να με βοηθήσετε με κάποιες απορίες μου ευχαριστω!

    1)Να βάλλω σαν στόχο να χάσω το λίπος της κοιλιας και μετα να κάνω διατροφή όγκου?
    2)Σκεφτομαι να πάρω ορό γάλακτος isolate σε συνδιασμο με δεξτρόζη ποια είναι η γνώμη σας?με προσεγμένη διατροφή θα δώ κάποια διαφορά?
    3)Εχω διαβάσει στο forum οτι όσο whey isolate και να παίρνεις αν δεν κανεις διατροφή διαφορά δεν θα δεις.Οταν λεμε να κάνεις διατροφή δηλαδη τι εννοούμε τα γευματα μου πρεπει να ειναι βασισμενα στους υδατανθρακεσ η στην προτείνη?
    4)Θα πρέπει να συνδιασω την διατροφη μου με καποιο συμπλήρωμα αμινοξέων?

  2. #2
    Pumping Iron go-pap's Avatar
    Join Date
    17-11-12
    Location
    δραμα + σαλονικα
    Posts
    356

    Default

    καλησπερα και καλως ηρθες, σαν 2ο στοχο να χεις να χασεις το λιπος της κοιλιας, γιατι για να εισαι τοσο αδυνατος και να εχεις κοιλιτσα συμαινει οτι εχεις ακαταστατη διατροφη και δεν γυμναζεσαι, οποτε αν ακολουθησεις πιστα ενα προγραμα διατροφης και γυμναστικης η κοιλια θα φυγει ουτος η αλλως, οι κινησεις που πρεπει να κανεις ειναι να κατσεις να υπολογισεις θερμιδες συντηρησης,(υπαρχει αντιστοιχη ενοτητα στο φορουμ) να διαβασεις και αλλες ενοτητες περι καλων και κακων τροφων να φτιαξεις ενα σκελετο διατροφης που πιστευεις οτι ειναι καλος και να ποσταρεις για τυχον παρατηρησεις και διορθωσεις. για μενα προσωπικα πρεπει να κανεις μια ισοθερμιδικη διατροφη με καθαρες τροφες και σιγα σιγα να ανεβασεις θερμιδες αν δεις οτι η διατροφη σου δεν καλυπτει τη πρωτεινη που χρειαζεσαι τοτε να βαλεις και μια whey μετα τη προπονηση. η διατροφη σου θα πρεπει να εχει μια ισοροπια σε πρωτεινη-υδατανθρακες και καλα λιπαρα.

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    02-01-13
    Posts
    2

    Default

    Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια θα ψάξω στο φόρουμ για κάποιο πρόγραμμα διατροφής οσο δύσκολο και αν ειναι να το τηρήσω (φοιτητής)...


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Βοηθεια σχετικα με λιποδιαλυτες !!!
    By geo199788 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 12
    Last Post: 02-11-12, 17:06
  2. Βοήθεια σχετικά με τραυματισμό
    By drcritical in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 05-01-11, 00:19
  3. Μια βοηθεια σχετικα με την διατροφη παρακαλω
    By Base in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 04-03-06, 08:03

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •