Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    New Member
    Join Date
    12-06-11
    Posts
    16

    Default Μυικη αναπτυξη!!!!!!

    Γεια σε ολους και καλη χρονια να εχουμε!!!

    Λοιπον, εμαθα αυτες τις μερες στο γυμναστηριο οτι επειδη σηκωνω πιο πολυ βαρος απ'οτι πρεπει μου ειπαν οτι υπαρχει περιπτωση να καψω τους μυες στα χερια και να μην μπορω μετα να "φουσκωσω" πολυ. και οντως παρατηρω οτι τωρα τελευταια δεν βλεπω πολυ μεγαλη εξελιξη και ενω θελω να παρω ογκο μαλλον για γραμμωση με κοβω να κατευθυνομαι.

    Βεβαια πιο παλια μου λεγανε να σηκωνω περισσοτερο βαρος αν θελω ογκο. τελος παντων εχω ζαλιστει λιγο με ολα αυτα, εγω διαβασει και τοσα πολλα στο Ιντερνετ που εχω μπερδευτει παρα πολυ πραγματικα.

    Μπορει καποιος να μου πει ΜΕ ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ τι να κανω για να παρω ογκο στα χερια επιτελους... (δικεφα, τρικεφαλα, Ωμοι. Γενικα το πανω μερος τελος παντων). Και αν οντως σηκωνω παραπανω κιλα πως θα καταλαβω οτι πρεπει να μειωσω τα κιλα γιατι αλλιως θα καψω τον μυ. Η απο την αλλη πως θα ξερω οτι σηκωνω λιγα κιλα οποτε δεν θα δω κανενα αποτελεσμα?? Παιδια βοηθηστε γιατι εχω την αισθηση οτι τζαμπα παω στο γυμναστηριο και χαλαω την ωρα μου εκει χωρις κανενα αποτελεσμα.

    Σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

  2. #2

    Join Date
    04-01-12
    Posts
    1,125

    Default

    Quote Originally Posted by boy_MF28 View Post
    Παιδια βοηθηστε γιατι εχω την αισθηση οτι τζαμπα παω στο γυμναστηριο και χαλαω την ωρα μου εκει χωρις κανενα αποτελεσμα.
    Πράγματι, τσάμπα πηγαίνεις, και ιδού ο λόγος:
    Quote Originally Posted by boy_MF28 View Post

    Μπορει καποιος να μου πει ΜΕ ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ τι να κανω για να παρω ογκο στα χερια επιτελους... (δικεφα, τρικεφαλα, Ωμοι. Γενικα το πανω μερος τελος παντων).
    Τα πράγματα είναι απλά: διαβάζεις όλα τα stickys περι προπονήσεως και διατροφής, αντιλαμβάνεσαι κάποια βασικά πράγματα, κάνεις ολοκληρωμένη προπόνηση (όχι μόνον ο,τι φαίνεται απο μπροστά και από την μέση και πάνω) και σωστή διατροφή, και ξεκινάς από νέες βάσεις. Αλλιώς άσ'το, τσάμπα κόπος και λεφτά χαμένα. Την απορία σου δεν την σχολιάζω επίτηδες, διότι αν διαβάσεις αυτά που πρέπει από το φόρουμ θα απαντήσεις μόνος σου.

  3. #3
    Pumping Iron go-pap's Avatar
    Join Date
    17-11-12
    Location
    δραμα + σαλονικα
    Posts
    356

    Default

    γεια σου, φιλε μου γενικα πρεπει να κατσεις να διαβασεις αρκετα πραγματα για να καταλαβεις το τι κανεις οταν γυμναζεσαι, ολα αυτα περι κιλων και καψιματος δεν τα σχολιαζω, αν εχεις σαν στοχο να βελτιωσεις το σωμα σου και να προσφερεις κατι καλο στην υγεια σου και στο σωμα σου με τον καιρο, τοτε δεν γυμναζεσαι τζαμπα.. αν ο σκοπος που πας γυμναστηριο ειναι να κανεις "μπραστα" γρηγορα τοτε τζαμπα πας.. κανε μια καλη διατροφη, να πηγαινεις να κανεις τις προπονησεις σου με ορεξη και χωρις ανχος για το ΠΟΤΕ θα δεις τα αποτελεσματα και σιγα σιγα αυτα ολα θα σε ανταμειψουν...

    Υ.Γ ΜΕ ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ τη σωμτατοδομηση δεν γινεται να την περιγραψεις, με τρια ισως... καλη διατροφη-καλη προπονηση- αρκετη υπομονη!!!

  4. #4
    New Member
    Join Date
    12-06-11
    Posts
    16

    Default

    Σας ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια.

    Να ρωτησω, τα Stickys για διατροφη και προπονηση που μου εγραψες τι ακριβως ειναι και που τα βρισκω??

  5. #5
    Pumping Iron go-pap's Avatar
    Join Date
    17-11-12
    Location
    δραμα + σαλονικα
    Posts
    356

    Default

    http://www.bodybuilders.gr/forum/forumdisplay.php?f=36

    διαβασε αυτα που εχουν την καρφιτσουλα διπλα

  6. #6
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    06-02-12
    Posts
    1,109

    Default

    ειναι αρθρα για τη διατροφη και την προπονηση... βρες τα στην ενοτητα διατροφη και προγραμματα..θα τα δεις...


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. L-Glutamine & Μυική Ανάπτυξη
    By tsergos629 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 23
    Last Post: 05-02-11, 14:02
  2. Επαναλήψεις Και Μυική Ανάπτυξη
    By delphinopedo in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 20
    Last Post: 26-10-10, 21:20
  3. Θυροειδής και μυική αναπτυξη
    By kosmos7 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 8
    Last Post: 04-07-10, 18:00
  4. Συμβουλές για μυική ανάπτυξη
    By spontzas in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 14-06-09, 04:38

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •