Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 30 of 105
  1. #1
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,649

    Default Στρατός - Bodybuilders.gr Is In The Army Now

    Καλησπερα παιδια,
    σημερα μας ενημερωσαν στο σχολειο οτι μεχρι μεσα Φλεβαρη πρεπει να περασουμε περιοδευον.Αλλα εγω δεν ειμαι ακομα 18.Εχω γεννηθει Δεκεμβρη του '95.
    1)Επισης περιοδευον παει αναλογα με το επιθεο ή με το μηνα γεννησης?Ξερει κανεις αν στελνουν χαρτι για περιοδευον?
    2)Και επισης οταν πας περιοδευον πρεπει να γδυθεις για εξετασεις?Η οταν παρουσιαζεσαι γινεται αυτο?
    Αν υπαρχει καποιος που εχει περασει προσφατα περιοδευον ας απαντησει

    Ευχαριστώ

    Edit: Από λάθος δικό μου ενώθηκε το topic του Θάνου "Περιοδεύων" με ένα δικό μου παλαιότερο. Το αφήνω έτσι, διορθώνοντας τον τίτλο. Εδώ μπορούμε να γράφουμε ότι θέλουμε περί Στρατού.

    Ευχαριστώ και ζητώ συγνώμη για το λάθος.

    Mazda 6

    Bodybuilders.gr Moderator's Team
    Last edited by Mazda 6; 14-01-14 at 11:49.

  2. #2
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Ξεκίνα διάβασμα : http://www.stratologia.gr/faqs.php

    Το δελτιο απογραφής είναι που θα πας να συμπληρώσεις τώρα. Ούτε εξέταση θα σε κάνουν, ούτε θα γδυθείς.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  3. #3
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,649

    Default

    Α ευτυχως:Ρ.Ευχαριστώ πολυ ;)

  4. #4

    Default Στρατός - Bodybuilders.gr Is In The Army Now

    Γεια σας παιδιά . Στις 10 Ιουλίου μπαίνω φαντάρος στο μεγάλο Πεύκο για ειδικές δυνάμεις. Σκέφτομαι μετά τη βασική εκπαίδευση να δηλώσω Κύπρο ΛΟΚ η Βόρεια Ελλάδα ΛΟΚ μιας και είναι και ο τόπος καταγωγής εκεί. Θα ήθελα να μου πείτε γνώμες σας αν κάποιος από εσάς έχει πάει σε ένα από τα παραπάνω, και γνωρίζει από θέματα φαγητού, γυμναστικής τι παίζει... Κυρίως με ενδιαφέρει να κάνω κάτι παραπάνω απ το να κάθομαι 9 μήνες και αν γίνεται να κάτσει και η γυμναστική καλώς. Σας ευχαριστώ!

  5. #5
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Σίγουρα δε θα κάθεσε... θα παίρνεις κάμψεις για ότι μ@λακία έρθει του ανώτερου στο κεφάλι.

    Εκεί δεν έχει παίξε γέλασε. Τρέξιμο για τα ΠΑΝΤΑ, πέφτεις για κάμψεις για τα πάντα. Η εκπαίδευση ξεχωρίζει, δηλαδή θα κάνεις πράγματα που δε θα τα ξανακάνεις άλλη φορά στη ζωή σου, είναι επίλεκτο σώμα, έχει καλό φαγητό και συνήθως πολύ, αλλά τα καλά σταματούν εκεί.

    Μετά θα κάνεις υπηρεσίες κανονικότατα. Φρουρά μεσημεριανή (δε θα προλαβαίνει να καταβαίνει το φαγητό και θα τρέχεις), υπηρεσία, απογευματινή εκπαίδευση ή βραδυνή, υπηρεσία ξανά (δηλαδή σκοπιά, περίπολο, πύλη, άααντε κανα θαλαμοφυλίκι, αραιά και πού) και το πρωί άυπνος σχεδόν, ξανά πρωινή φρουρά και φτου κι απ' την αρχή.

    Εγώ τα πέρασα αυτά μόνο για 6 εβδομάδες στο Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας. Μετά ούτε σκοπιά, ούτε φρουρά, ούτε ΤΙΠΟΤΑ. Δεν το καταλαβαίνεις τώρα που σου το λέω, αλλά δε πειράζει.

    Σου λέω όμως να πας. Να πας Καταδρομέας αφού το θες. Είσαι μάχιμος ρε παιδί μου, τέλος. Μπορεί να στάξεις, αλλά θα είσαι μάχιμος!!! Μόνο Κύπρο μην πας γιατί μπορεί να πληρώνεσαι αλλά τόση μαυρίλα δεν τη παλεύεις. Πολύ μαύρα στρατόπεδα... ακόμη και τους Στρατονόμους πάει χάλια...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  6. #6
    New Member
    Join Date
    29-07-09
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    13

    Default

    Έχουν περάσει πολλά χρόνια και πιθανότατα το εξιδανικεύω αλλά θα πρότεινα να πας αν μπορέσεις Πάνο. Βόρεια Ελλάδα ή κάποια Μονάδα Αλεξιπτωτιστών -αν επιλέξεις να κατευθυνθείς εκεί- μάλλον θα ήταν οι καλύτερες περιπτώσεις.

    Με το φαγητό δεν θα έχεις πρόβλημα (σίγουρα όχι στο Μεγάλο Πεύκο).
    Last edited by spyridon; 25-06-13 at 23:45.

  7. #7
    Senior Bodybuilder iceburner's Avatar
    Join Date
    07-03-12
    Location
    Athens
    Posts
    2,926

    Default

    +1001 στο Mazda
    Kαι εγώ θα πω να πας...να πας! Δεν υπάρχει κάτι που να έχει μόνο καλά και μόνο κακό..θα σιχτιρίσεις ..σίγουρο..θα έχεις ωραίες αναμνήσεις..και αυτό σίγουρο! Αφού είσαι και ΒορειοΕλλαδίτης δες και τους Αερομεταφερόμενους (δεν ξέρω αν παίρνουν ακόμη)..καλά ηταν
    May the force be with you!

    https://www.youtube.com/channel/UC2048RHf8N0c1dSgdorMDlw

  8. #8
    Pumping Iron kostas69's Avatar
    Join Date
    08-04-10
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    375

    Default

    Εγώ εκεί θα πήγαινα. Όταν πήγα φαντάρος με αποτρέψανε γιατί μου είπαν ότι λόγω backround θα με έκαναν δόκιμο και θα μου χρέωναν και μια αποθήκη, οπότε πάλι χαρτογιακάς. Τελικά δεν πήγα αν και ήθελα πολύ.

  9. #9
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Παιδιά εγώ θα πω σε όλα τα νέα παιδιά να δηλώνουν πεζοναύτες να κάνουν υπομονή (ειναι η πιο λάιτ έκδοση ειδικών δυνάμεων) να περνούν το χαρτι.Είναι πολύ καλό εφόδιο Εφόσον θέλουν να μπουν δημόσιο Π.χ στο λιμενικό μπορούν να κάνουν τα χαρτιά τους στη κατηγορία που βγάζει επιλογής απο ειδικές δυνάμεις.
    Υποψην ότι πολύ σύντομα θα βγει προκήρυξη για 250 άτομα οπότε έχετε το νου σας οποίος ενδιαφερετε.
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  10. #10
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Παιδια εχω καιρο ακομα, αλλα θελω κατι να ρωτησω.

    Η θητεια στα ΛΟΚ, ποσο ειναι?

  11. #11
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Το ίδιο όπως σε όλο τον Στρατό Ξηράς.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  12. #12
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Μαλιστα, 9μηνο δλδ ετσι?
    Αν δε κανω λαθος, παιρνας καποιες μερες στο στρατοπεδο σου και μετα ερχονται για τις αιτησεις?
    Εχω ψαξει αλλα ψιλομπερδευομαι, ξερει κανεις?

    Ευχαριστω! :)

  13. #13
    Advanced Bodybuilder DimitrisK's Avatar
    Join Date
    01-02-06
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by kostas69 View Post
    Εγώ εκεί θα πήγαινα. Όταν πήγα φαντάρος με αποτρέψανε γιατί μου είπαν ότι λόγω backround θα με έκαναν δόκιμο και θα μου χρέωναν και μια αποθήκη, οπότε πάλι χαρτογιακάς. Τελικά δεν πήγα αν και ήθελα πολύ.
    Καλά ήτανε σαν δόκιμος. Αν εξαιρέσεις την εκπαίδευση στους ΥΕΑ και ότι στη συνέχεια είχαμε καμιά 10αρια υπηρεσίες ΑΞΥΠ λόχου τον μήνα και 3-4 στο σύνταγμα (περίπολο, αξιωμ. πύλης) μας έμενε και καμιά μέρα ελεύθερη. Και με τα χρήματα που έπαιρνε κανείς στην παραμεθόριο έβγαινε άνετα χωρίς να παίρνει από τους γονείς. Ούτως ή άλλως η ζωή ήτανε πολύ φθηνή σε εκείνα τα μέρη (Διδυμότειχο, Κομοτηνή) εκτός κι αν ήθελες σπίτι χωρίς συγκάτοικο.
    Σε γενικές γραμμές όμως μάλλον δεν έχει σημασία σε τι σώμα ή όπλο θα πας αλλά σε τι μονάδα θα πέσεις.

  14. #14
    Senior Bodybuilder Mikekan's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,332

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Το ίδιο όπως σε όλο τον Στρατό Ξηράς.
    Ρε παίχτη τι κοψίματα έκανες εσύ?

    Εσύ δεν έλεγες κάπου αλλού ότι έχει νερά και ότι η γράμμωση είναι δύσκολη κτλ?

  15. #15
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by Κωστας21 View Post
    Μαλιστα, 9μηνο δλδ ετσι?
    Αν δε κανω λαθος, παιρνας καποιες μερες στο στρατοπεδο σου και μετα ερχονται για τις αιτησεις?
    Εχω ψαξει αλλα ψιλομπερδευομαι, ξερει κανεις?

    Ευχαριστω! :)
    Μεγάλο Πεύκο θα πας, μόνο αν κοπείς θα φύγεις από ειδικές δυνάμεις.

    Quote Originally Posted by DimitrisK View Post
    Καλά ήτανε σαν δόκιμος. Αν εξαιρέσεις την εκπαίδευση στους ΥΕΑ και ότι στη συνέχεια είχαμε καμιά 10αρια υπηρεσίες ΑΞΥΠ λόχου τον μήνα και 3-4 στο σύνταγμα (περίπολο, αξιωμ. πύλης) μας έμενε και καμιά μέρα ελεύθερη. Και με τα χρήματα που έπαιρνε κανείς στην παραμεθόριο έβγαινε άνετα χωρίς να παίρνει από τους γονείς. Ούτως ή άλλως η ζωή ήτανε πολύ φθηνή σε εκείνα τα μέρη (Διδυμότειχο, Κομοτηνή) εκτός κι αν ήθελες σπίτι χωρίς συγκάτοικο.
    Σε γενικές γραμμές όμως μάλλον δεν έχει σημασία σε τι σώμα ή όπλο θα πας αλλά σε τι μονάδα θα πέσεις.
    ΥΕΑ αν εξαιρέσεις την εκπαίδευση που δεν είναι σαν τις ειδικές δυνάμεις, ή τη Στρατονομία που έχεις καθημερινό τρέξιμο, πρωινή γυμναστική, εξετάσεις (στη Στρατονομία), αλλά έχει ατέλειωτο σπάσιμο @@ όσο δεν πάει, είναι πάρα πολύ καλά!!! Μόρια, χρήματα (πολύ μειωμένα αλλά απ' το τίποτα) και είσαι στέλεχος, όχι φαντάρος.

    Quote Originally Posted by Mikekan View Post
    Ρε παίχτη τι κοψίματα έκανες εσύ?

    Εσύ δεν έλεγες κάπου αλλού ότι έχει νερά και ότι η γράμμωση είναι δύσκολη κτλ?
    Ποιός έχει νερά;! Τι;! Ναι δύσκολη είναι γράμμωση... έχω να φάω από τις 2 Ιουνίου, τηρώ σαν ρομπότ τη διατροφή μου, κάνω 6 40λεπτες αεροβικές την εβδομάδα και θα φάω σαβούρα την Κυριακή 7 Ιουλίου για ένα γεύμα μόνο. Υποθέτω πώς αυτά που λέω έχουν έναν βαθμό δυσκολίας...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  16. #16
    Senior Bodybuilder Mikekan's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,332

    Default

    Βρε το ίδιο λέμε. Νομίζω ότι είχες πει σε άλλο θέμα ότι η γράμμωση είναι δύσκολη και "μην κοιτάτε εμένα που έχω νερά" και τέτοια. Μπορεί να κάνω και λάθος.

    Πάντως είσαι super!

  17. #17

    Default

    Μαυρίλα η Κύπρος δλδ ε ; Και ήθελα να τη δηλώσω έτσι για την εμπειρία. Και για τα αλεξίπτωτα το σκέφτομαι πολύ αλλά δε ξέρω αν ακόμη κάνουν πτώσεις λόγο της κρίσης. Κάποτε πληρωνόσουν κιόλας αν θυμάμαι καλά.

  18. #18
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by Mikekan View Post
    Βρε το ίδιο λέμε. Νομίζω ότι είχες πει σε άλλο θέμα ότι η γράμμωση είναι δύσκολη και "μην κοιτάτε εμένα που έχω νερά" και τέτοια. Μπορεί να κάνω και λάθος.

    Πάντως είσαι super!
    Α, κάπου το είχα πει αν θυμάμαι καλά. Συγκεκριμένα είναι διατροφή - αεροβική - προπόνηση και ήλιος... τώρα... το Oxylite Pro δε νομίζω να κάνει πράμα, αλλά ΟΚ...

    Quote Originally Posted by PanosMAth View Post
    Μαυρίλα η Κύπρος δλδ ε ; Και ήθελα να τη δηλώσω έτσι για την εμπειρία. Και για τα αλεξίπτωτα το σκέφτομαι πολύ αλλά δε ξέρω αν ακόμη κάνουν πτώσεις λόγο της κρίσης. Κάποτε πληρωνόσουν κιόλας αν θυμάμαι καλά.
    Μέχρι να απολυθώ δεν είχε βγει διαταγεί να κάνουν. Όμως θα έκαναν και καλά. Η σειρά μου δεν είχε πληρωθεί τα άλματά της. Κι αν τα πληρώθηκε τα πήρε λίγο πριν απολυθεί... Μακριά από Κύπρο σου λέω... άκουσέ με...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  19. #19
    Advanced Bodybuilder DimitrisK's Avatar
    Join Date
    01-02-06
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post


    ΥΕΑ αν εξαιρέσεις την εκπαίδευση που δεν είναι σαν τις ειδικές δυνάμεις, ή τη Στρατονομία που έχεις καθημερινό τρέξιμο, πρωινή γυμναστική, εξετάσεις (στη Στρατονομία), αλλά έχει ατέλειωτο σπάσιμο @@ όσο δεν πάει, είναι πάρα πολύ καλά!!!.
    Είναι ή μάλλον ήταν πολύ χειρότερη. Το καψόνι πήγαινε σύνεφο ομαδικό και ατομικό. Και γυμναστική είχε και τα βράδια συναγερμούς είχε και ασκήσεις είχε πολλές περισσότερες από ΛΟΚ και εξετάσεις είχε αφού είναι σχολείο στην ουσία. Ήταν μια μικρογραφία της ευελπίδων. Βέβαια η θητεία ήταν 2 χρόνια και κάναμε σχεδόν 5 μήνες εκπαίδευση ΥΕΑ. Σήμερα δεν ξέρω αν αξίζει όταν σε 9 μήνες τελειώνεις.

  20. #20
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by DimitrisK View Post
    Είναι ή μάλλον ήταν πολύ χειρότερη. Το καψόνι πήγαινε σύνεφο ομαδικό και ατομικό. Και γυμναστική είχε και τα βράδια συναγερμούς είχε και ασκήσεις είχε πολλές περισσότερες από ΛΟΚ και εξετάσεις είχε αφού είναι σχολείο στην ουσία. Ήταν μια μικρογραφία της ευελπίδων. Βέβαια η θητεία ήταν 2 χρόνια και κάναμε σχεδόν 5 μήνες εκπαίδευση ΥΕΑ. Σήμερα δεν ξέρω αν αξίζει όταν σε 9 μήνες τελειώνεις.
    Δημήτρη κάνουν 4 μήνες εκπαίδευση τώρα και θητεία 12 μήνες (νομίζω) και ο μισθός τώρα πρέπει να είναι 480 ευρώ.

    Πάντως από ΣΕΑΠ στο Ηράκλειο που ξέρω, δεν είχε τόση γυμναστική. Αυτά τα πράγματα είναι ρευστά όμως, αλλάζουν σχεδόν κάθε φορά που αλλάζει Διοικητής της μονάδας.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  21. #21
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Ευχαριστω Σταυρο.
    Οσον αφορα τα αθληματα, ειναι παιδαριωδη απο οτι ειδα δεν θα υπαρξει θεμα πιστευω :)

  22. #22

    Default

    Και κάτι τελευταίο! Μήπως κάποιος από σας γνωρίζει αν μπορούν να με κόψουν στις ιατρικές εξετάσεις επειδή παίρνω ένα χάπι κάθε μέρα μόλις ξυπνάω , επειδή έχω κάνει αφαίρεση του θυροηδή μου ;

  23. #23
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by Κωστας21 View Post
    Ευχαριστω Σταυρο.
    Οσον αφορα τα αθληματα, ειναι παιδαριωδη απο οτι ειδα δεν θα υπαρξει θεμα πιστευω :)
    Αν θα υπάρξει "βίσμα" δε ξέρω

    Επειδή σε Ειδικές Δυνάμεις και Δόκιμους παίζει και χρήμα (Αλεξίπτωτα και Δόκιμοι), αλλά και μόρια για προκηρύξεις, παίζει πολύ βίσμα. Να το προσέξεις...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  24. #24
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by PanosMAth View Post
    Και κάτι τελευταίο! Μήπως κάποιος από σας γνωρίζει αν μπορούν να με κόψουν στις ιατρικές εξετάσεις επειδή παίρνω ένα χάπι κάθε μέρα μόλις ξυπνάω , επειδή έχω κάνει αφαίρεση του θυροηδή μου ;
    Είναι πολύ πιθανόν να μην είσαι Ι1. Εαν όμως πιάσεις το γιατρό και του εξηγήσεις ότι με δική σου ευθύνη θες να βγεις Ι1, είναι πιθανόν να σε βάλει.

    Υ.Γ. Εαν αιτηθείτε (έτσι για να μπαίνουμε στο στρατιωτικό κλίμα) μπορώ να το κάνω sticky με έναν γενικότερο τίτλο περί στρατού, όπως κατάταξη νεοσυλλέκτων, σώματα, κανονισμοί, διαταγές, τι να πάρεις μαζί σου και τι όχι, ότι μπορεί να βοηθήσει κάποιον τέλος πάντων.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  25. #25

    Default

    Σας ευχαριστώ παιδιά! Άντε η 10 Ιουλίου πλησιάζει με το καλό, καλή μας θητεία σε όσους μπούμε τότε. Mazda απ ότι κατάλαβα είσαι ήδη μέσα, καλός πολίτης φίλε μου.

  26. #26
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Ο Σταυρος εχει ηδη απολυθει, αν δεν κανω λαθος προσφατα κιολας !!

  27. #27
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    παιδια να ρωτησω κατι ψιλοοφ αλλα για να μην ανοιγουμε θεμα.....τι ειναι καλυτερο για να διατηρησει καποιος το σωμα του η ακομα και να το βελτιωσει κατα τη διαρκεια της θητειας? αεροπορια η ναυτικο με ''βισμα'' και καθε τρεις και λιγο εξω ή ενδεχομενως και καποια τμηματα σε ειδικες δυναμεις? εκει βεβαια ναι μεν θα υπαρχει ασκηση (αν και δε ξερω κατα ποσο προσεγγιζει προπονηση με βαρη και καποιο προγραμμα) αλλα δε ξερω τι παιζει απο διατροφη.
    τωρα ειδικες δυναμεις γνωριζω οτι καποιος παει που γουσταρει πραγματικα αυτο το πραμα και πραγματικα οποιος θελει να παει αληθινα....να παει χωρις δευτερη σκεψη!!

  28. #28
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    10 Ιουνίου απολύθηκα Κύριοιιι!!!

    Lakers το καλύτερο είναι Ναυτικό. Όμως θες τεράστιο βίσμα. Εγώ πάντως αφού μπήκα τα άφησα όλα πίσω και επικεντρώθηκα στο θέμα της θητείας και με ποιό τρόπο θα περάσει πιο καλά αυτή.

    Αν δεις πώς ήμουν όταν ήρθα από Λήμνο τον Μάρτιο, τότε μόνο θα καταλάβεις... αλλά μετά εδώ, Στρατονομία, κάθε μέρα σπίτι, πίεση γιατί ήμουν οδηγός στον Ταξίαρχο αλλά και 4-5 προπονήσεις την εβδομάδα... νομίζω καλά τα κατάφερα :)
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  29. #29
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    ε ρε μαν εχει επανελθει στο 100% το σωμα σου ετσι πως σε βλεπω και λογικο ειναι με τοσα χρονια στην πλατη....δε ξεχναει το σωμα ουτε σε επιπεδο μυων ουτε και σε λιπους.
    τωρα δε μπορω σε δημοσιο φορουμ να μιλαω για το τι βυσματα εχω και ΑΝ εχω.....απλα ερωτηση εκανα για το αν ισχυει οτι στις ειδικες δυναμεις εχει σοβαρη προπονηση και τι παιζει απο φαι.
    τωρα αυτο που λεω εξαρταται κι απ το επιπεδο του καθενα μαλλον.....
    ενας μπουχεσας αν τρεχει και κανει καμψεις καθε μερα ακομα και με τρια γευματα κακης ποιοτητηας θα φτιαξει ως ενα σημειο.....ενας προχωρημενος ομως υπο αυτες τις συνθηκες μονο πισω μπορει να παει...λεω τωρα εγω....ομως επαναλμβανω αν καποιος γουσταρει την ολη φαση να παει διχως αμφιβολια!

  30. #30
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Φαΐ και τάισμα έχει στις Ειδικές Δυνάμεις... έχει όμως κι απ' τα υπόλοιπα... στις πρόβες της παρέλασης της 25ης εγώ καθόμουν και χάζευα τις Ναυτίνες και Αεροπορίνες και η σειρά μου (322) στη ΜΑΛ έπαιρνε κάμψεις μέχρι να αρχίσει η επόμενη "βόλτα"...

    Στο ΚΕΣΝ είχα έναν Χανιώτη που έχασε 18 κιλά σε 6 εβδομάδες... και τρώγαμε και σα φούστηδες...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!


 
Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Στρατός - Bodybuilders.gr Is In The Army Now
    By PanosMAth in forum Off Topic
    Replies: 43
    Last Post: 26-07-13, 16:18
  2. Army-b log
    By armyb in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 224
    Last Post: 19-07-13, 13:20
  3. Λίγες μέρες πριν παω Army...
    By TraNCeMix in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 0
    Last Post: 11-06-06, 03:36

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •