Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    New Member emmanros's Avatar
    Join Date
    02-12-12
    Location
    athens
    Posts
    18

    Default Ερώτηση για Progain Extreme της Maximuscle

    παιδια θελω τη βοήθεια σας, σήμερα πείρα το παρακάτω συμπλήρωμα ακουγοντας καλες κρητικές και το βρηκα και σε καλη τιμη,το προβλημα ειναι οτι οταν ρώτησα των πωλητή την ημερησία δοσολογια μου πετάει ετσι απλα, θα περνεις 3 δόσεις την ημέρα, κανω εναν γρηγορο υπολογισμο και βλεπω 375 γρ σκονη την ημερα,των κοιτάω καλα καλα και του λεω σίγουρα και μου λεει τοσο ειναι η προτεινόμενη ημερησία δόση τισ ετεριας .οποιος το χει δοκιμασει ή εστω καποιο παρομοιο μπορει να με βοηθήσει σχετικα με τι δοσολογια? ευχαριστω
    2-976.jpg
    Διατροφικές πληροφορίες: Για μία δόση = 125g (2 μεζούρες)
    • Ενέργεια 506 kcal
    • Πρωτεΐνη 41.2 g
    • Σύνθετος Υδατάνθρακας 58.4 g
    • Φυτικες Ίνες 6.9 g
    • Λίπη 11.3 g
    • MCTs 3.1 g
    • EFAs 2.5 g
    • Φωσφολιπίδια 1.9 g
    • Κρεατίνη 3 g
    • Πεπτίδια Γλουταμίνης 3 g
    • HMB?(Enzymatic Metabolite of Leucine) 3 g



  2. #2
    Pumping Iron outnumb's Avatar
    Join Date
    18-01-10
    Location
    North, very north
    Posts
    422

    Default

    σχεδον ολα τα gianers εχουν τετοιες υπερβολικες δοσεις
    και εξυπηρετουν τον σκοπο, της αυξησης των κιλων αυτου που το παιρνει μεσα απο τον υπερβολικο υδατανθρακα που περιεχουν
    γι αυτο και η τεραστια δοσολογια
    εχει ειπωθει πολλες φορες οτι τετοιου ειδους συμπληρωματα ειναι χασιμο χρηματος

  3. #3

    Join Date
    04-01-12
    Posts
    1,125

    Default

    Quote Originally Posted by emmanros View Post
    παιδια θελω τη βοήθεια σας, σήμερα πείρα το παρακάτω συμπλήρωμα ακουγοντας καλες κρητικές και το βρηκα και σε καλη τιμη,το προβλημα ειναι οτι οταν ρώτησα των πωλητή την ημερησία δοσολογια μου πετάει ετσι απλα, θα περνεις 3 δόσεις την ημέρα, κανω εναν γρηγορο υπολογισμο και βλεπω 375 γρ σκονη την ημερα,των κοιτάω καλα καλα και του λεω σίγουρα και μου λεει τοσο ειναι η προτεινόμενη ημερησία δόση τισ ετεριας .οποιος το χει δοκιμασει ή εστω καποιο παρομοιο μπορει να με βοηθήσει σχετικα με τι δοσολογια? ευχαριστω
    2-976.jpg
    Διατροφικές πληροφορίες: Για μία δόση = 125g (2 μεζούρες)
    • Ενέργεια 506 kcal
    • Πρωτεΐνη 41.2 g
    • Σύνθετος Υδατάνθρακας 58.4 g
    • Φυτικες Ίνες 6.9 g
    • Λίπη 11.3 g
    • MCTs 3.1 g
    • EFAs 2.5 g
    • Φωσφολιπίδια 1.9 g
    • Κρεατίνη 3 g
    • Πεπτίδια Γλουταμίνης 3 g
    • HMB?(Enzymatic Metabolite of Leucine) 3 g


    3 δόσεις την ημέρα, ήτοι 9 γρ κρεατίνη την ημέρα. Ο πωλητής παίζει, εν γνωσει ή αγνοία του, με την υγεία σου (περα από το οτι αν παίρνεις 1500 θερμίδες κάθε μερα θα γίνεις λουκουμάς και μάλιστα φτωχός λουκουμάς). Μην αγοράσεις αυτό το σκουπίδι, μην ξαναπάς στο μαγαζί αυτό. Πάρε μια καθαρή πρωτεϊνη και πρόσθεσε εσύ όση κρεατίνη και υδατάνθρακα χρειάζεσαι.

    edit: Και εγώ πάντως αν άκουγα καλές κρητικές θα το σκεφτόμουν. Δηλαδή και Muscletech να μου έλεγαν να πάρω, αν ήταν "καλές" θα έπαιρνα.
    Last edited by UltraModus; 12-01-13 at 10:07.

  4. #4

    Join Date
    04-01-12
    Posts
    1,125

    Default

    Τώρα πρόσεξα πως το αγόρασες ήδη. Παίρνε μια δόση μετά την προπόνηση και καμία τις ημέρες που δεν κάνεις προπόνηση. Την επομένη φορά πρόσεχε περισσότερο τι και από που το αγοράζεις γιατί σε πιάσανε κότσο. Ρωτα και εδώ πριν αγοράσεις, δεν βλάπτει.

  5. #5
    New Member emmanros's Avatar
    Join Date
    02-12-12
    Location
    athens
    Posts
    18

    Default

    την αγόρασα εις γνώση μου σαν βοήθημα για να παρω κανα κιλο και λιγο δυναμη παραπάνω αφού εχει μεσα κρεατινη μονουδρικη,γλουταμινη και σε χαμηλη ποσότητα για φόρμουλα αυτο που με προβληματίζει ειναι η δοδολογια και γι αυτο ζητάω την γνώμη σας, ετσι κι αλλιος δεν εχω σκοπο να την πάρω πάνω απο μήνα και μετα γυρνάω πάλι στην whey,σε καμία περίπτωση δεν ακουσα αυτα που μου έλεγε ο πωλητής γιατι ξερω οτι να πουλήσει ήθελε και ειχε τεραστια κενα γνώσεων . σκέφτηκα μηπως περνω 1,5 skoup το πρωι και 1,5 μετα την προπονιση της ημερες που εχω αλιως ημερα χωρις προπονιση 1,5 σκουπ το πρωι μονο για να τελειωνει κιολας..τι λετε υπερβολη?
    Υ.Γ ευχαριστω για της συμβουλες σας..

  6. #6
    Pumping Iron outnumb's Avatar
    Join Date
    18-01-10
    Location
    North, very north
    Posts
    422

    Default

    Quote Originally Posted by emmanros View Post
    σκέφτηκα μηπως περνω 1,5 skoup το πρωι και 1,5 μετα την προπονιση της ημερες που εχω αλιως ημερα χωρις προπονιση 1,5 σκουπ το πρωι μονο για να τελειωνει κιολας..τι λετε υπερβολη?
    Υ.Γ ευχαριστω για της συμβουλες σας..
    ετσι οπως το λες καλο φαινεται,
    τις μερες προπονησης: 1.5 σκουπ με το πρωινο σου και 1.5 μετα την προπ
    και τις οφ μερες 1.5 σκουπ μονο με το πρωινο

  7. #7

    Join Date
    04-01-12
    Posts
    1,125

    Default

    Quote Originally Posted by emmanros View Post
    την αγόρασα εις γνώση μου σαν βοήθημα για να παρω κανα κιλο
    Δηλαδή ήθελες να πάρεις κανα κιλό λίπους και υγρών παραπανω? Γιατί μυικό κιλό σε έναν μήνα, και ειδικά από σκόνη, ξέχνα το.

    Η γλουταμίνη είναι άσχετη με την δύναμη, υποτίθεται πως βοηθά στην ανάρρωση αλλά σε μεγάλες δόσεις.

    Εγώ επιμένω, παιρνε μια δόση, ή, ακόμα καλύτερα λιγότερο από δόση, οπως γράφεις και εσύ, μετά την προπόνηση και καμία τις off μερες. Αφου την πήρες τουλάχιστον χρησιμοποίησε την ως ένα ενισχυμένο μεταπροπονητικό.
    Last edited by UltraModus; 12-01-13 at 19:54.

  8. #8
    New Member emmanros's Avatar
    Join Date
    02-12-12
    Location
    athens
    Posts
    18

    Default

    Ultramodus εχεις δικιο οταν λες πως θα βαλω λιπος και υγρα αλλα ευελπιστώ μαζι με ασκηση και τι σωστη διατροφη που ακολουθω θα παρω και κατι μυικο μεσα στον μηνα (μη με κανεις και απογοητεύομαι)..οταν λες δοση ενοεις τα 2 σκουπ (120) γρ που λεει το κουτι?
    Last edited by emmanros; 12-01-13 at 20:55.

  9. #9
    New Member emmanros's Avatar
    Join Date
    02-12-12
    Location
    athens
    Posts
    18

    Default

    Quote Originally Posted by outnumb View Post
    ετσι οπως το λες καλο φαινεται,
    τις μερες προπονησης: 1.5 σκουπ με το πρωινο σου και 1.5 μετα την προπ
    και τις οφ μερες 1.5 σκουπ μονο με το πρωινο
    outnumb αυτο θελω να ακολουθισω αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειναι τοσο κατα ο Ultramodus οσο αφορα τη δοδολογια,,προσπαθω να βρω την χρυση τομη αναμεσα στης συμβουλες σας..κατι ακομα ελπιζω να μην κουραζω, ξερεις ποσο ειναι η μαξ ημερισια προσληψη κρεατινης?

  10. #10

    Join Date
    04-01-12
    Posts
    1,125

    Default

    Quote Originally Posted by emmanros View Post
    Ultramodus εχεις δικιο οταν λες πως θα βαλω λιπος και υγρα αλλα ευελπιστώ μαζι με ασκηση και τι σωστη διατροφη που ακολουθω θα παρω και κατι μυικο μεσα στον μηνα (μη με κανεις και απογοητεύομαι)..οταν λες δοση ενοεις τα 2 σκουπ (120) γρ που λεει το κουτι?
    Ναι, αλλά ακόμα καλύτερα αν πάρεις 1,5. Εγώ είμαι αντίθετος στην δόση με το πρωινο καθως αυτό θα σημαίνει πως θα πάρεις πολλές άχρηστες θερμίδες αμφιβόλου ποιότητος (υποθέτω πως το πρωινο σου είναι πλήρες). Μετά την προπόνηση έχεις περισσότερες πιθανότητες να αξιοποιήσεις όλα αυτά που περιέχει, αποθηκεύοντας το λιγότερο δυνατό λίπος.

  11. #11
    New Member emmanros's Avatar
    Join Date
    02-12-12
    Location
    athens
    Posts
    18

    Default

    οκ θα το κάνω ετσι τελικά 1,5 σκουπ μετα την προπόνηση, ευχαριστώ πολύ για της συμβουλές σας..


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Maximuscle Progain
    By dortias in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 11-11-07, 05:23

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •