Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    16-01-13
    Posts
    1

    Question Aγορά διαδρόμου για προσωπική χρήση στο σπίτι

    Γεια σας παιδιά!

    Είναι το πρώτο μου μήνυμα στο φόρουμ... Θα ήθελα λίγο τα φώτα σας, μιας και είμαι αρχάριος στο θέμα..

    Θέλω να αγοράσω ένα διάδρομο, αλλά επειδή τα οικονομικά μου είναι πολύ περιορισμένα, έχω βρει στο ίντερνετ 4 διαδρόμους που μου φάνηκαν οκ για τα οικονομικά μου και ιδίως για τη χρήση που το θέλω (1 ώρα τζόκιν σε 6-7 χλμ 3-4 φορές την εβδομάδα- βάρος 60 κιλά).

    Αυτά που βρήκα είναι τα εξής:

    1. LG 97370

    megafitness.gr/el/?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=16

    2. Alpine MI-080 Strength Master

    kotsovolos.gr/site/lifestyle/fitness/treadmills/095732-alpine-mi-080-strength-master

    3. 1.5 ΗP DIADORA ORION ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΣ

    getitnow.gr/prod/org-gymnastikis/diadromoi/diadromos-15-ip-diadora-orion-ilektrikos/prod3030133pp/

    4. X-FIT 121

    xtr.gr/diadromoi_gimnastikis/13497/DIADROMOS_2_HP/_X-FIT_121.htm

    Κλίνω πιο πολύ προς το πρώτο. Θα ήθελα όμως τη γνώμη σας για το ποια είναι η καλύτερη επιλογή.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
    Last edited by phibos; 17-01-13 at 02:38.

  2. #2
    Pumping Iron lambros3000's Avatar
    Join Date
    02-08-12
    Location
    Στρουμφοχωριό
    Posts
    336

    Default

    Φίλε Φοίβο καλημέρα,

    καταρχήν καλώς όρισες. Είναι η προσωπική και ταπεινή μου άποψη, πως ετοιμάζεσαι να πετάξεις λεφτά. Στο λέω μετά γνώσεως, μιας και έχω υποπέσει στο ίδιο σφάλμα μερικά χρόνια πριν. Θα καταλήξει μια ακριβή κρεμάστρα στο σπίτι σου που απλά θα πιάνει χώρο (και μάλιστα πολύ!). Με 378 ευρώ που είσαι διατεθειμένος να δαπανίσεις εξασφαλίζεις 2 χρόνια γυμναστηρίου, με πρόσβαση σε ένα κάρο μηχανήματα, βάρη, ομαδικά...και η λίστα συνεχίζεται! Επί του πρακταίου τώρα....συνήθως οι φθηνοί διάδρομοι έχουν και την αντίστοιχη ποιότητα (ότι δίνεις παίρνεις). Εμένα ας πούμε πολύ συχνά ήθελε ρύθμιση ο ιμάντας γιατί "περπάταγε" δεξιά αριστερά (και πίστεψε με ήταν και σπαστικό και μπελαλίδικο). Ένας κορυφαίος ποιοτικά διάδρομος, σαν και αυτούς των μεγάλων γυμναστηρίων, ξεφεύγει πολύ οικονομικά. Ζύγισε λοιπόν τις ανάγκες σου, τις οικονομικές ικανότητες σου αλλά κυρίως τους στόχους σου και αποφάσισε. Ελπίζω να μη σε κούρασα!
    Δευτέρα κάτι έχω,
    την Τρίτη δεν αντέχω.
    Τετάρτη πώς βαριέμαι,
    την Πέμπτη δεν κρατιέμαι!
    Παρασκευή πρωί...

  3. #3

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Καλημερα,αν και ζητας γνωμη για συγκριση εταιριων ,δεν ξερω να σου πω πολλα,περαν απο το να κοιταξεις τους ιππους την ταχυτητα και την κλιση που διαθετει ενας διαδρομος.Δεν θα εισαι παντα αρχαριος και τα λεφτα τα δινεις μια φορα.

    Προσωπικη μου αποψη ο διαδρομος που εχω σπιτι μου ειναι η καλυτερη επενδυση που εχω κανει ποτε.Εχει βγαλει τα λεφτα του οπως επισης εχει κανει απειρα χιλιομετρα,σε μερες που ηθελα να μην κουνηθω απο το σπιτι λογο καιρου,που δεν ειχα χρονο να πεταχτω στο γυμναστηριο και που αλλες φορες το οτι τον εχω σπιτι με παρακινει να ανεβω και να τρεξω!
    Εχω δοκιμασει απειρα προγραμματα πανω του και τρεχω οση ωρα θελω εγω ,χωρις το περιοριστικο των γυμναστηριων ''σε ωρες αιχμης μονο 20 λεπτα''!Μιας και σαν οικογενεια ολοι τρεχουμε ,εχει βοηθησει σε προετοιμασιες αλλα και σε φαση αποθεραπειας πολλες φορες ,ολη την οικογενεια!
    Η αποφαση δικη σου.!!
    Last edited by Marvin; 17-01-13 at 08:55.

  4. #4
    Senior Bodybuilder George239's Avatar
    Join Date
    15-09-12
    Location
    Cyprus
    Posts
    1,451

    Default

    Quote Originally Posted by Marvin View Post
    Προσωπικη μου αποψη ο διαδρομος που εχω σπιτι μου ειναι η καλυτερη επενδυση που εχω κανει ποτε.Εχει βγαλει τα λεφτα του οπως επισης εχει κανει απειρα χιλιομετρα,σε μερες που ηθελα να μην κουνηθω απο το σπιτι λογο καιρου,που δεν ειχα χρονο να πεταχτω στο γυμναστηριο και που αλλες φορες το οτι τον εχω σπιτι με παρακινει να ανεβω και να τρεξω!
    Εχω δοκιμασει απειρα προγραμματα πανω του και τρεχω οση ωρα θελω εγω ,χωρις το περιοριστικο των γυμναστηριων ''σε ωρες αιχμης μονο 20 λεπτα''!Μιας και σαν οικογενεια ολοι τρεχουμε ,εχει βοηθησει σε προετοιμασιες αλλα και σε φαση αποθεραπειας πολλες φορες ,ολη την οικογενεια!
    Η αποφαση δικη σου.!!
    ΣΥΜΦΩΝΩ μέχρι κεραίας!!!
    "Όταν σκέφτεσαι ότι ίσως δεν μπορείς, έχεις δίκιο. Δεν μπορείς"
    Henry Ford

    "The mind always fails first, not the body.
    The secret is to make your mind work for you, not against you"

  5. #5
    New Member
    Join Date
    26-12-09
    Location
    .
    Posts
    51

    Default

    συμφωνω με αυτα που λεει ο χρηστης marvin,
    αλλα
    θα πρεπει να προσεξεις αυτα που γραφει ο lambros, οτι πληρωνεις παιρνεις σε αυτα τα πραγματα.
    ΜΗΝ παρεις καινουργιο και φτηνο μηχανημα, θα πεταξεις τα λεφτα σου.
    αυτη τη εποχη συμφερει η αγορα μεταχειρισμενου, πχ απο γυμναστηρια που κλεινουν, απο ανθρωπους που πανε σε μικροτερα σπιτια, απο καποιους που πουλανε λογω οικονομικων θεματων, κτλ.
    οταν αποφασισα την αγορα, ημουν πολλα κιλα, και αναγκαστικα επρεπε να παρω κατι που να αντεχει το βαρος, αν προσεξες εχουν ολοι τους ορια κιλων χρηστη.
    εδωσα λοιπον 3500 για καινουργιο, πολυ καλος δεν εχω παραπονο μεχρι τωρα, αλλα μετα απο ενα μηνα τον βρηκα μεταχειρισμενο 1000 απο ενα φυσικοθεραπευτηριο που εκλεισε, και ηταν τελειως καινουργιος, πηγα και τον ειδα, και ακριβως το ιδιο μοντελο.
    αυτες τις μερες εψαχνα και εγω για διαδρομο, για το σπιτι της αδερφη μου, μαζευτηκαν πολλοι εδω μεσα και πρεπει να αραιωνουμε σιγα σιγα. αν ριξεις μια ματια στις αγγελιες θα παθεις πλακα. σοβαρα μηχανηματα, και πολυ ακριβα, τα δινουν τζαμπα.
    δεν συμφερει το καινουργιο αυτες τις μερες που ζουμε.
    Last edited by zerdes; 20-02-13 at 21:08.

  6. #6
    Senior Bodybuilder Hanos's Avatar
    Join Date
    05-04-11
    Posts
    1,434

    Default

    αγγελιες που βρισκουμε για τετοια?
    Get big or die trying!

  7. #7
    New Member
    Join Date
    26-12-09
    Location
    .
    Posts
    51

    Default

    στην χρυση ευκαιρια, και διαφορες αλλες σελιδες με αγγελιες. δεν υπαρχει λογος να τις αγορασεις, υπαρχουν στο ιντερνετ. xe.gr


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αγορά διαδρόμου για το σπίτι
    By alip_kok in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 7
    Last Post: 05-01-12, 10:26
  2. Aγορά Αλτήρων
    By atrotoi89 in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 02-01-12, 22:28
  3. Aγορά εξοπλισμού
    By distillers in forum Off Topic
    Replies: 10
    Last Post: 10-02-09, 04:12

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •