Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 30 of 30
  1. #1

    Default 8ελω βοηθεια

    καλησπερα κ καλως σας βρηκα εγω για να χασω ετρωγα πατατες
    βραστες η τονο νερου η κοτοπουλο βραστο κ ξυνομηλα βεβαια πρεπει να χασω
    αρκετα κιλα ακομα ειμαι 1.57 κ 68 κλ ειμουν 89 το προβλημα ειναι οτι
    εχω χαλαρωση αρκετα κοιλια κ στηθος αυτα μπορω να τα επαναφερω? ξερεις
    καμια αλλη διατροφη ετσι με λιγα γευματα για γριγορι απολεια βαρους μου
    ειπαν για βραστο βακαλαο κ κατι τετοια αλλα δεν μαρεσουν τα ψαρια εκτος
    του τονου? μερικεσ φορες βγαινω για τρεξιμο η κανω ελληπτικο 8α με
    βοηθησουν αυτα α ναι ποσες φορες κ ωρες να κανω?ευχαριστω εκ των
    πρωτερων

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλώς την!

    Σου γράφω αυτά που σου λεγα και στο άλλο τόπικ:

    Η χαλάρωση στο στήθος και στην κοιλιά ήρθε δυστυχώς από τον λάθος τρόπο που έχασες τα κιλά. Εκτός από το τρέξιμο και γενικότερα την αερόβια, πρέπει να βάλεις και γυμναστική με βάρη. Αυτά θα σε βοηθήσουν να σφίξεις το σώμα σου και να καταπολεμήσεις την χαλαρότητα!
    Δεν μπορώ να σου προτείνω διατροφή για γρήγορη απώλεια βάρους, γιατί δεν έχει νόημα βρε κούκλα μου. Το σώμα σου θα σε ευγνωμονεί αν κάτσεις και ασχοληθείς με αυτό και ξεκινήσεις να γυμνάζεσαι. Χρειάζεται χρόνος για να έχεις καλά αποτελέσματα.


    Άρα για την ώρα θα σου έλεγα να μην κάνεις διατροφές πείνας με βραστές πατάτες και τόνο, γιατί θα σακατέψεις τον μεταβολισμό σου και μετά δεν θα χάνεις τίποτα.

    Ισορροπημένα γεύματα σε συνδιασμό με αερόβια και οπωσδήποτε βάρη!!!

  3. #3
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Θελω δυναμη , ορεξη , και συνεπεια να λες απο δω και μπρος , μιας και το Φορουμ σου παρεχεις ολες τις γνωσεις να τα καταφερεις !!!

    Καλως ηρθες & και καλη επιτυχια.
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  4. #4

    Default

    ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας !ναι την εχω σταματισει πια αυτην την διατροφη γτ με κουρασε αρκετα βεβαια δεν μπορω να πω οτι πεινουσα ημουν αρκετα καλα απλα δεν μου αρεσε να ακολουθω διατροφεσ με πολλα γευματα .κουρδαλα αν δεν σε εχς κουραση ειδη κ επειδη μου βγαζεις εμπιστοσυνη ισωσ καποια στιγμη θα μπορουσεσ να μου στειλεισ καποιεσ ασκησεις απο βαρακια ειμαι εξωπλησμενη ευχαριστω

  5. #5
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,665

    Default

    Καλησπερα,
    ασκησεις μπορεις να δεις εδω:http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=28513

  6. #6

    Default

    ευχαριστω παααααρα πολυ πολυ χρησιμο μηπωσ υπαρχει κ κατι παρομοιω για σωστους κοιλιακους κατω?

  7. #7

  8. #8

    Default

    σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας ειμαι ευγνωμων

  9. #9

    Default

    μια ωρα το πρωι στο ελληπτικο κ μια ωρα το βραδυ εχω τρεχιμο ειναι καλα η να το αυξησω?

  10. #10
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    2 ώρες αερόβια τη μέρα;! Όχι βρε κοπέλα μου!! Γράψε αναλυτικά τι προπόνηση κάνεις με βάρη και αερόβια γιατί κάτι μου λέει πως καταπονείς τσάμπα και βερεσέ το σώμα σου.

  11. #11

    Default

    τρεχω μια ωρα το πρωι στο ελληπτικο κ μια ωρα το βραδυ βγαινω εξω για τρεξιμο με βαρη δεν εχω ξεκινισει ακομα κατι γτ προσπαθω να συνδιασω ασκησεις κ περιπου 100 κοιλιακους κ πιο πριν ετρεχα 1 ωρα ανα 4 ωρες

  12. #12

    Default

    εσυ τι θα μου προτεινες?

  13. #13
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,665

    Default

    Καλησπερα,
    100 κοιλιακοι ?Κοιλιακους κανεις καθημερινα?Αν ναι κανε 2 φορες τη βδομαδα γιατι καθε μερα 100 κοιλιακοι ειναι τζαμπα κοπος(χρειαζονται αναρωση)
    2 φορες αεροβια (με αδειο στομαχι) τη βδομαδα αρκει νομιζω
    Ξεκινα κ βαρη καλυτερα ;)

  14. #14

    Default

    μερα παρα μερα γτ κουραζομαι κιολας ακομα εχω κιλα κ δεν ειναι πολυ ευκολο ειναι κ το γονατο στην μεση που δεν με αφηνει να κανω πολλα !! ξερω μπορει να σας εχω ζαλισει αλλα προσπαθω να φτιαχω μια πληρης εικονα διατροφη κ ασκησεων μεχρι το καλοκαιρι θελω να ειμαι ετοιμη η τουλαχιστον αρκετα καλη να μπορω να βγω στις παραλιες

  15. #15
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,665

    Default

    κανε καθε 2 μερες κοιλιακους οχι μερα παρα μερα χρειαζονται ξεκουραση οπως οι αλλες μυικες ομαδες 48 ωρες τουλαχιστον.Και επισης κοιλιακους κανεις να υποθεσω γιατι πιστευςιε οτι θα χαθει η κοιλια?Αν ναι λαθος,οι κοιλιακοι μονο θερμιδες καινε,για να χαθει η κοιλια πρεπει να δουλεψει κουζινα κ κατσαρολα :Ρ

  16. #16

    Default

    επειδη ειμαι κ λιγο ξανθια τι εννοεις κουζινα κ κατσαρολα ????

  17. #17
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Aναστασάκι, οργανώσου κοριτσάρα μου. Ούτε 2 ώρες αερόβια θες, ούτε με άδειο στομάχι, ούτε 100 κοιλιακούς τη μέρα.

    Ξεκίνα σωστά και βήμα βήμα.
    Έχουμε και λέμε:

    Bήμα 1: Προσπαθείς να βελτιώσεις τη διατροφή σου (όχι δίαιτα υποσιτισμού)
    Βήμα 2: Μειώνεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ αερόβια και την κρατάς 4-5 φορές την εβδομάδα από 45 λεπτά.
    Βήμα 3: 4-5 φορές την εβδομάδα κάνεις ασκήσεις με βάρη (όχι μόνο κοιλιακούς)

    Για το πρώτο, γράψε εδώ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ τι τρως μέσα στη μέρα (γράψε πάλι ηλικία, βάρος, ύψος)
    Για το δεύτερο, κάνεις ή ελλειπτικό ή τρέξιμο αλλά οχι νηστικιά.
    Για το τρίτο, ανάλογα με τον εξοπλισμό που έχεις σπίτι, χωρίζεις το σώμα σου σε μυικές ομάδες και τις γυμνάζεις από 1 φορά την εβδομάδα. Δες και τον γυναικείο οδηγό που έχω, θα σε βοηθήσει.

  18. #18

    Default

    βασικα το πρωι πινω καφε σκετο το μεσημερι τρωω λιγα βραστα η μακαρονια η ρυζι η καποια σουπα αλλα οχι παντα γιατι μερικες φορες δεν πειναω κα8ολου κ δεν τρωω βραδυ αν εχω ορεξη μπορει να φαω κανενα πορτοκαλι κ ενδιαμεσα σπανια βεβαια βρωμη σε λιγο νερο επειδη με βοηθαει κ στο εντερο μ κ μιιιιιιιιιιιια στο τοσο κανενα σουβλακι χαχαχα...ειμαι 28 ,68 κιλα ,1,57 υψος

  19. #19
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,665

    Default

    Quote Originally Posted by anastasaki7 View Post
    επειδη ειμαι κ λιγο ξανθια τι εννοεις κουζινα κ κατσαρολα ????
    :Ρ οσο για το αδειο στομαχι οκ η kardoula ξερει καλυτερα :Ρ ξεχνα οτι είπα....
    Αν δεν δουλεψει σπιτικο φαγητο δυσκολα θα δεις αποτελεσματα,αλλα go for it:Ρ

  20. #20
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,665

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Βήμα 2: Μειώνεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ αερόβια και την κρατάς 4-5 φορές την εβδομάδα από 45 λεπτά.
    Να ρωτησω κατι :Ρ 4-5 φορες δεν ειναι πολυ για αεροβια?Θελω να πω βλεπω σε θεματα οτι για γραμμωση που ειναι πιο αυστηρη θελει 3-4.Και εδω για απωλεια λιπους παλι τοσο πολυ?(δε θα πρεπε πιο λιγο αφου η γραμμωση προυποθετει και μυικο ιστο κ χανοντας λιπος δεν εννοειται η γραμμωση σωστα?)

  21. #21
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Δεν υπάρχει ταρίφα στην αερόβια, όλα εξαρτώνται από τη βάση που ξεκινάμε και το επίπεδο που θέλουμε να φτάσουμε. Για μια κοπέλα που έχει κιλά να χάσει και κάνει σπιτική προπόνηση 4-5 φορές αερόβια μέτριας έντασης αλλά όχι με άδειο στομάχι και κάνοντας την κατάλληλη διατροφή, δεν θα καταβολίσει τίποτα.

    Μην μπερδεύεις την γράμμωση που κάνει κάποιος που ασχολείται με bbing και με το χάσιμο λίπους που θέλει στην προκειμένη, η φίλη μας.
    Last edited by Kardoula; 23-01-13 at 19:10.

  22. #22

    Default

    ναι μεν 8ελω χασιμο λιπους αλλα κ συσφηξη μετα

  23. #23
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,665

    Default

    Συσφηξη θα ρθει με τον καιρο με τα βαρη

  24. #24

    Default

    δηλαδη μεχρι το καλοκαιρι δεν θα ειμαι ετοιμη σωστα??? :(

  25. #25
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,665

    Default

    Γιατί όχι? :Ρ.Μπορει ναι μπορει κ οχι(παντως ανοδο θα δεις)
    Ειναι αρκετος καιρος μεχρι τοτε...Δουλεψε το και ασε το χρονο να δειξει.
    Δεν ανταποκρινονται ολοι οι οργανισμοι το ιδιο. π.χ. εγω εκανα καπου στους 6 μηνες χωρις διατροφη και αλλους 2 με διατροφη για να φτασω σε ενα μετριο επιπεδο, φιλος μου σε 3 μηνες χωρις διατροφη ηταν μια χαρα(μιλαω για μυικοτητα),παιζει και καποιο ρολο η γεννετικη προδιαθεση αλλα δεν υπαρχει λογος να σκεφτεσαι το ποτε θα γινει,δουλεψε το κ θα δειξει ;)
    Το σιγουρο ειναι οτι θα ανταμιφθεις παντως(κ ας μην ειναι αυτο το καλοκαιρι )
    Last edited by iLikeBB; 23-01-13 at 19:58.

  26. #26

    Default

    k εγω εχασα 20 κιλα σε λιγοτερο απο χρονο κ σταδιακα που ετυχε να σαβουριασω δεν τα πηρα αλλα εχεις δικιο το πολυ πολυ να χασω αλλο 1 καλοκαιρι :( αλλα 8α δω αποτελεσματα

  27. #27
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,665

    Default

    Πάντως οτι και να κανεις,μακρια απο συμπληρωματα λιποδιαλυτες γιατι ειναι παροδικα τα αποτελεσματα(αν προκειται να χρησιμοποιησεις συμπληρωμα,αν και δεν χρειαζεται ακομα εισαι στην αρχη)
    Λες οτι θα χασεις αλλο 1 καλοκαιρι λες κ θα ναι το τελευταιο,ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ και θα τα καταφερεις,μην πειθεις τον εαυτο σου οτι δεν γινεται...
    Last edited by iLikeBB; 23-01-13 at 20:04.

  28. #28

    Default

    οχι δεν χρισιμοποιω τετια τα φοβαμαι . σιγουρα δεν θα ειναι το τελευταιο αλλα ειναι καλοκαιρι κ το περιμενεις πως κ πως ευχαριστω παντως

  29. #29
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,665

    Default

    Ε ναι εγω να δεις πως το περιμενω,να δωσω πανελληνιες να δω αν θα περασω αλλα ολα στην ωρα τους :Ρ
    Τιποτα οτι αλλο θες post ;)

  30. #30

    Default

    θα περασεις στο λεω εγω ;) οτι εχεις καλο ειναι στειλε το ουτως η αλλως θα σας ζαλισω για πολυ ακομα ;p


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Νεος στο forum και 8ελω την πολυτιμη βοηθεια σας
    By fear in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 14
    Last Post: 06-05-08, 00:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •