Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1

    Default Πακέτο συμπληρωμάτων

    Λοιπόν τα κατάφερα ΠΟΛΥ ωραία...
    Εσπασα το χέρι μου στην περιοχή του βραχίονα.
    Για καλή μου τύχη στο παρατσαααακ γλίτωσα την επέμβαση.

    Εγω την περίοδο που το κάρφωσα(1μήνα πρίν ακριβως) ήμουν σε όγκο(χειμώνας καταλαβαίνετε)...Ημουν 71 κιλά 11%λίπος 179 ύψος 22χρονών το καλοκάιρι αυτό που πέρασε...(οχι τον χειμώνα δεν ψήλωσα χαχαχα)εφτασα μέχρι 77,5 με λίπος υπολογίζω στο 17% και εκει ήρθε το σπάσιμο...(στόχο είχα για φέτος τα 75 κιλά με 8-9% λίπος.)
    Γυμναστική τέλος και διατροφή της κότας(τα τρως όλα και κάνεις την κότα)
    Τώρα είμαι στα ίδια κιλά αλλα το λίπος μου εκτινάαααχτηκε.Δεν ξέρω πόσο μιας και είμαι κρεβατωμένος με τον γύψο απο τον ώμο μέχρι και την μέση του πήχη

    Μόλις πάρω το οκ απο τους γιατρούς ξεκινάω το πρωί αερόβιο(σχοινάκι-τρέξιμο) και το μεσημέρι-απόγευμα την προπονηση μου.

    Μέχρι τώρα δεν εχω πάρει τίιποτα αλλο εκτος απο πρωτείνη και formules επωμένος δεν έχω ιδέα για σωστό και αποτελεσματικό συνδιασμό.

    Αυτές είναι μερικές πρωτείνες που έχω πάρει

    Ultimate sentation
    AST VP2
    iso mass extreme gainer
    scitech jumbo prpffesional
    instant mass

    και αρκετές ακόμα που δεν θυμάμαι.



    Αυτό που θέλω τώρα είναι να στεγνώσω και να πάρω μυικά κιλά που έχασα ογκογράμμωση (πράγμα "ανέφικτο" εκτός αν πω να μπω σε θεραπεία πράγμα που ΔΕΝ ΘΕΛΩ μιας και δεν το κάνω επαγγελματικά)

    Αυτό που λέω να κάνω είναι να πάρω και αλλα πράγματα (τι έχετε να μου προτείνετε σε συνδυασμό με τι κλπ..)
    Θέλω να επανέλθω στα επίπεδα που ήμουν και να τα ξεπεράσω όσο το δυνατό πιο σύντομα

    Πρωτείνη και τί άλλο?
    Δεν θέλω να μπλέξω με πράγματα που θέλουν συνεχή παρακολουθήσει απο γιατρούς και τρομερή προσοχή σε δοσολογίες (Α.Σ.Σ κλπ)
    Επομένως οτι άλλο συνδυασμό έχετε να μου προτείνετε είμαι ολος αυτιά.


    PS1:Φυσικά ο μεγαλύτερος παράγοντας επιτυχίας είναι η διατροφή και η προπόνηση αλλα μιας και αυτα θα γίνουν όπως και να έχει, θέλω σωστά συμπληρώματα και συνδυασμό αυτόν(το χρηματικό δεν με απασχολεί πάνω απο όλα οι ποιότητα)για να μου δώσουν ενα "boost"
    PS2:Να προσέξουμε να είμαστε στους κανόνες του forum και να μην αναφερθούμε σε ΑΣΣ εγώ απλά το έφερα σαν παράδειγμα για να καταλάβετε τι σκοπούς έχω,συν οτι και οι κανονισμοί το απαγορευουν(και πολύ σωστά).


    Σας ευχαριστώ που μπήκατε στον κόπο να διαβάσετε τον άρθρο μου και όποιος ε\έχει χρόνο και όρεξη ας μου απαντήσει.

    Καλή σας ημέρα

  2. #2

    Default

    τίποτα????

  3. #3
    Advanced Bodybuilder Paulos123's Avatar
    Join Date
    21-01-13
    Location
    Αττικη,Νεα Μακρη
    Posts
    1,126

    Default

    Αφου εχεις προγραμματισει το προγραμμα γυμναστικης και διατροφης σου και θες να παρεις συμπληρωματα σου προτεινω:
    Αν θες κιλα "οχι καθαρα" παρε συμπληρωμα με υδατ+πρωτεινη μεσα καθαρα για αυξηση κιλων αλλα θα ανεβει το ποσοστο λιπους.Αλλα ειδα οτι δεν θες να κατεβασεις το body fat σου..
    Παρε για αρχη μια καθαρη πρωτεινη σε καθε scoop να εχει τουλαχιστον 35-40γρ.πρωτεινη(μεσα προσπαθησε να εχει κρεατινη και γλουταμινη,λευκινη).
    Για μαρκες τωρα δεν μπορω να σου πω εγω γιατι δεν ξερω ποσα λευτα μπορεις να δωσεις εσυ.
    Αεροβιο να κανεις 3 φορες την βδομαδα οταν δεν εχεις γυμναστικη και ξεχνα τα πολλα συμπληρωματα..
    υπαρχουν αρκετα οπως σου ειπα παραπανω που εχουν μεσα αμινοξεα και δεν χρειαζεται να περνεις ξεχωριστα.
    Αν εχεις καμια απορια ρωτα

  4. #4

    Default

    Σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλα αν διαβάσεις προσεκτικά θα δελις οτι αυτο που ρωτάω είναι τι συμπληρώματα να πάρω πχ
    πρωτεινη,κρεατίνη,αμινοξέα ισως και κάτι ακόμα..
    Επίσης γράφω οτι το λιπος μου εχει ανέβει κατα πολύ αρα και προφανώς θέλω να το ρίξω οπως και επίσης είπα οτι τα χρήματα δεν με νοιάζουν

  5. #5
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    Ακομα στον γυψο εισαι; αν ναι τοτε εχεις ακομα (δυστυχως) μπροστα σου για αναρρωση.

    οταν μπορεσεις να επανελθεις πληρως στο γυμναστηριο τοτε βλεπεις αν χρειαζεται να παρεις κατι...
    Obese To Fit

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by zog89 View Post
    Ακομα στον γυψο εισαι; αν ναι τοτε εχεις ακομα (δυστυχως) μπροστα σου για αναρρωση.

    οταν μπορεσεις να επανελθεις πληρως στο γυμναστηριο τοτε βλεπεις αν χρειαζεται να παρεις κατι...
    Δηλαδή πρέπει να ξεκινήσω να ψάχνω 1 μερα πριν να ξεκινήσω?
    Απλά ψάχνω απο τώρα για να δώ τι και ποιά θα πάρω να κάνω και μια ερευνα αγοράς.
    Αυτό σημαίνει 1μήνα απο μόνο του.

  7. #7
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    Δεν απαντας;
    Εισαι στον γυψο ακομα;


    το να σε πουμε τι μπορεις να παρεις ειναι ευκολο...τι θες να χασεις;να βαλεις;δυναμη;
    Obese To Fit


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πακέτο Συμπληρωμάτων Για Αύξηση Όγκου
    By SARIZA in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 15-08-12, 19:14
  2. Replies: 7
    Last Post: 05-07-12, 13:19
  3. Πακέτο Μείωσης Βάρους
    By MMA in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 24-11-10, 18:32

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •