Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 51 of 51
  1. #31
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Παλικάρια, σταματήστε να τρώγεστε σαν τα κοκόρια.
    Όλες οι ασκήσεις είναι χρήσιμες και έχουν χώρο στην προπόνηση. Όλοι ξέρουμε οτι οι κοιλιακοί δεν χτίζονται με ροκανίσματα. Γιατί τους κάνουμε; Γιατί βάζουν απλά το λιθαράκι τους. Απλά τα πράγματα και μην κάνετε τα απλά σύνθετα.

    Φίλε, οσο για την κήλη, ότι και να σου πούμε -προσωπικά δεν γνωρίζω- καλύτερα να σε ενημερώσει ο γιατρός σου γιατί με τέτοια θέματα δεν παίζουμε. Εύχομαι περαστικά!

  2. #32
    New Member nikos_f3n's Avatar
    Join Date
    28-11-11
    Location
    Δραμα
    Posts
    89

    Default

    Το ποδι μουδιαζει λιγο μεχρι το δικεφαλο οχι ποιο κατω και μονο οταν ειναι πολυ δυνατος ο πονος, οχι παντα δηλαδη, εχθες μουδιασε, την προηγουμενη φορα οχι, δεν μουδιασε...

  3. #33
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    06-02-12
    Posts
    1,109

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Με 10 κιλο πίσω από το κεφάλι, γινεται εξαιρετική άσκηση για να σου μεινει ο αυχένας στο χέρι..
    Φίλε μου, φιλικα, αν το κανεις, αλλαξε το. Το βάρος παντα μπροστα θα το εχεις.

    Tώρα για τους κοιλιακούς και για το αν γυμνάζονται με στρατιωτικές πιέσεις και άλλες πολυμυικές ασκήσεις, αυτό είναι αυτονόητο βρε παιδιά.
    Ειρηνη,εγω εβαζα τους δισκους μπροστα αλλα ηθελε πολλα κιλα για να με πιασει..τωρα το βαζω πισω απο το κεφαλι αλλα χωρις να ακουημπαει..υπαρχει παλι προβλημα?

    αν βαλω μια μπαρα με μπολικους δισκους στο στηθος ειναι καλυτερα?

    Ευχαριστω και σορρυ για το οφ αλλα παραξενευτηκα...

  4. #34
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Quote Originally Posted by nikos_f3n View Post
    Και η αντιμετωπιση της κοιλης ειναι???
    Εξαρτάται το μέγεθός της, πόση πίεση ασκεί στις ρίζες του νωτιαίου μυελού, τι συμπτωματολογία σου βγάζει κλπ...
    Σε ακραία κατάσταση η μόνη λύση είναι η χειρουργική. Στις περισσότερες όμως περιπτώσεις αρκεί μια συντηρητική θεραπεία που μπορεί να περιλαμβάνει αντιφλεγμονώδη και μυοχαλαρωτικά για να περάσει η οξεία φάση και ειδικές ασκήσεις, κολύμπι, ενδυνάμωση του κορμού και άλλα.
    Ολοκληρωμένες όμως συμβουλές θα σου δώσει είτε κάποιος ορθοπεδικός είτε νευροχειρουργός (ιδανικότερα) και αφού δει μια μαγνητική που είναι και η μόνη εξέταση που μπορεί να αποκαλύψει την πλήρη ''έκταση'' του προβλήματος.

  5. #35

    Join Date
    04-01-12
    Posts
    1,125

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Με 10 κιλο πίσω από το κεφάλι, γινεται εξαιρετική άσκηση για να σου μεινει ο αυχένας στο χέρι..

    Εντάξει, θεωρητικά αν κάποιος κρατά εντελως ίσιο τον κορμό και τον αυχένα δεν διατρέχει κίνδυνο. Αλλά όταν κουραστείς σιγά μην το κάνεις, θα αρχίσεις να πιέζεις ασυναίσθητα το κεφάλι μπροστά και από 'κει και πέρα απλως υφίστασαι καταπόνηση, όχι άσκηση. Εγώ όταν έκανα κοιλιακούς σε κατακλινή πάγκο (πιο σοβαρή άσκηση αυτή) κρατούσα εικοσάκιλη πλάκα πάνω από το κεφάλι, σαν αυτές τις ευτραφείς μαύρες της Ανατολής που κρατάνε ένα καλάθι με φρούτα πάνω από το κεφάλι, ήταν κουραστικό αλλά δεν υφιστάμην κάποια επικίνδυνη πίεση έτσι.

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Tώρα για τους κοιλιακούς και για το αν γυμνάζονται με στρατιωτικές πιέσεις και άλλες πολυμυικές ασκήσεις, αυτό είναι αυτονόητο βρε παιδιά.
    Αλληλούια! Ειδικά στις στρατιωτικές πιέσεις κοιλιακοί και ραχιαίοι δοκιμάζονται, μιλάμε για τρομερή άσκηση. Με προϋπόθεση πως κάποιος έχει "δέσει" τον κορμο και δεν είναι εντελώς αρχάριος, αν θεωρεί πως τα "ροκανίσματα" είναι καλύτερη άσκηση για τους κοιλιακούς από τις στρατιωτικές πιέσεις τότε η λογική σηκώνει ψηλά τα χέρια και κατεβάζει και τα παντελόνια.

  6. #36
    New Member nikos_f3n's Avatar
    Join Date
    28-11-11
    Location
    Δραμα
    Posts
    89

    Default

    Πριν τον τραυματισμο ειχα 4 σετ στρατιωτικες και μαλιστα τα 2 με αυξημενα κιλα, την σταση του σωματος την καταλαβατε αφου λεω αυξημενα κιλα.. Αλλα αλλες φορες ειναι τυχαιο οπως ειπα

  7. #37

    Join Date
    04-01-12
    Posts
    1,125

    Default

    Quote Originally Posted by nikos_f3n View Post
    Πριν τον τραυματισμο ειχα 4 σετ στρατιωτικες και μαλιστα τα 2 με αυξημενα κιλα, την σταση του σωματος την καταλαβατε αφου λεω αυξημενα κιλα.. Αλλα αλλες φορες ειναι τυχαιο οπως ειπα
    Εμ, πεσ'το έτσι... Λανθασμένη η λογική σου, η στάση του σώματος, ειδικά στα πολλά κιλά, πρέπει να είναι πάντα σωστή, με σοβαρές ασκήσεις δεν παίζουμε... Αν δεν μπορείς να κρατήσεις σωστή στάση τότε απλως μειώνεις τα κιλα. Ειδικά σε αυτήν την άσκηση δεν πας και μέχρι failure με τον κλασικό τρόπο, καλύτερα να κανεις όσες επαναλήψεις μπορείς με ολόσωστη τεχνική και ύστερα, αν θέλεις να φτάσεις στην πληρη κοπωση καλύτερα να κάνεις και κανένα drop set, παρα να αρχίσεις να κλέβεις και να σπας πολύ την μέση. Πολύ πιθανό εκεί να έπαθες την (όποια) ζημιά ή να αναζωπύρωσες μια προϋπάρχουσα.

    Όπως είπαν όλοι, γιατρός και μαγνητική, τέλος.

  8. #38
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Στρατιωτικές πιέσεις θέλει πολύ προσοχή και όχι τρελά κιλά γιατί την πατάμε εύκολα.


    Quote Originally Posted by UltraModus View Post


    Αλληλούια! Ειδικά στις στρατιωτικές πιέσεις κοιλιακοί και ραχιαίοι δοκιμάζονται, μιλάμε για τρομερή άσκηση. Με προϋπόθεση πως κάποιος έχει "δέσει" τον κορμο και δεν είναι εντελώς αρχάριος, αν θεωρεί πως τα "ροκανίσματα" είναι καλύτερη άσκηση για τους κοιλιακούς από τις στρατιωτικές πιέσεις τότε η λογική σηκώνει ψηλά τα χέρια και κατεβάζει και τα παντελόνια.
    Εσένα θα σου πω ενα μυστικό... Κοιλιακούς έχω να κάνω τουλάχιστον 1 εξάμηνο, χαχαχα τους βαριέμαι αφόρητα. Λες να μη τους δω το καλοκαιρι και να χτυπαω το κεφαλι μου;;

  9. #39

    Join Date
    04-01-12
    Posts
    1,125

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Εσένα θα σου πω ενα μυστικό... Κοιλιακούς έχω να κάνω τουλάχιστον 1 εξάμηνο, χαχαχα τους βαριέμαι αφόρητα. Λες να μη τους δω το καλοκαιρι και να χτυπαω το κεφαλι μου;;
    Ο Καβάφης, γνωστός υπέρμαχος των ροκανισμάτων, όταν κάποιος αδαής (καλή ώρα σαν και εσένα) τόλμησε να ξεστομίσει μια τέτοια ομολογία του είπε: "Αποχαιρέτα τους κοιλιακούς που χάνεις"... Πως αργότερα κόλλησε η Αλεξάνδρεια σε αυτήν την λαμπρή ρήση είναι άγνωστο, ενδεχομενως να ήταν δάκτυλος πολεμίων των κοιλιακών, ουδεις γνωρίζει.


    "Σαν έτοιμος από καιρό (fit), σα θαρραλέος (πολλά κιλα),
    σαν που ταιριάζει σε που αξιώθηκες μιά τέτοια πόλι (εμφάνιση),
    πλησίασε σταθερά προς το παράθυρο (καθρέφτη),
    κι άκουσε με συγκίνησιν ("πςς είμαι κομμένος ρε πούστη μου"), αλλ' όχι
    με των δειλών τα παρακάλια και παράπονα,
    ως τελευταία απόλαυσι τους ήχους (την όψη του six pack),
    τα εξαίσια όργανα του μυστικού θιάσου,
    κι αποχαιρέτα την(τους), την Αλεξάνδρεια (τους κοιλιακούς) που χάνεις."
    Last edited by UltraModus; 30-01-13 at 12:31.

  10. #40
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Παιδια δεν ειμαστε γιατροι, το μονο που πρεπει να κανει σε αυτη την περιπτωση το παιδι ειναι να παει στο γιατρο, τπτ αλλο.

    τωρα οσο για τους ραχιαιους, με λογικη αν το παρεις τι σε δυναμωνει περισσοτερο? να κανεις πανω-κατω στο μηχανημα για τους ραχιαιους ή να κανεις 150 κιλα αρσεις θανατου?
    προφανως και το δευτερο, και το ιδιο συμβαινει και με τις αλλες πολυαρθρικες

    Οσο για τη ζωνη, θεωρω οτι πρεπει να χρησιμοποιειται στα πολλα κιλα, δλδ οταν εκανα αρσεις θανατου, την εβαζα στα τελευταια πολυ βαρια Σετ, αμα δεν φορτωνα , δεν εβαζα ζωνη.

    θεωρω οτι συνηθιζουν

  11. #41
    New Member nikos_f3n's Avatar
    Join Date
    28-11-11
    Location
    Δραμα
    Posts
    89

    Default

    Παιδια μολις γυρισα απο τον γιατρο, κλασσικα εξετασεις αιματος, ακτινογραφιες μεσης, και εχω ενα ασχημο σπασμο στην μεση μου ειπε, εκανε κατι σαν υπερηχο, αυτο τωρα πιασιμο ειναι τραυματισμος δεν καταλαβα.. Αλλα ειπε θα τα πουμε μετα τις εξετασεις.. Πιθανον ιχσυαλγια-οσφυαλγια..

  12. #42

    Join Date
    04-01-12
    Posts
    1,125

    Default

    Quote Originally Posted by nikos_f3n View Post
    Παιδια μολις γυρισα απο τον γιατρο, κλασσικα εξετασεις αιματος, ακτινογραφιες μεσης, και εχω ενα ασχημο σπασμο στην μεση μου ειπε, εκανε κατι σαν υπερηχο, αυτο τωρα πιασιμο ειναι τραυματισμος δεν καταλαβα.. Αλλα ειπε θα τα πουμε μετα τις εξετασεις.. Πιθανον ιχσυαλγια-οσφυαλγια..
    Για μαγνητική δεν είπε τίποτα?

  13. #43
    Advanced Bodybuilder enas's Avatar
    Join Date
    28-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    727

    Default

    αμα γινεται να αποφυγεις οποιαδηποτε ειδους εγχειριση στη μεση! Επειδη κι εγω εχω θεμα χρονιους πονους οι ραχιαιοι οι αρσεις θανατου μ εχουν βοηθησει πολυ σωστο ζεσταμα και προσοχη στον τροπο εκτελεσης των ασκησεων!
    Last edited by enas; 30-01-13 at 17:48.

  14. #44
    New Member nikos_f3n's Avatar
    Join Date
    28-11-11
    Location
    Δραμα
    Posts
    89

    Default

    Οχι ακομα μαγνητικη ειπε. Βασικα ΘΑ αποφυγω εγχειριση στη μεση. Εχω δει φιλο να το κανει και δεν το κανω με τπτ. Δεν εχω δει χειροτερη μετεγχερητικη κατασταση.

  15. #45

    Join Date
    04-01-12
    Posts
    1,125

    Default

    Quote Originally Posted by nikos_f3n View Post
    Οχι ακομα μαγνητικη ειπε. Βασικα ΘΑ αποφυγω εγχειριση στη μεση. Εχω δει φιλο να το κανει και δεν το κανω με τπτ. Δεν εχω δει χειροτερη μετεγχερητικη κατασταση.
    Καλά, αυτονόητο είναι πως η εγχείρηση είναι η εσχάτη λύση.

    Για όσο διάστημα μείνεις εκτός κράτα την διατροφή και δεν θα έχεις ουσιαστικές απώλειες, μόνο το πρήξιμο θα χάσεις το οποίο θα επανέλθει αμέσως μόλις ξαναρχίσεις. Καλή ανάρρωση.

  16. #46

    Default

    NA ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ πριν απο 2 χρονια εκανα αρσεισ θανατου με αποτελεσμα την επομενη μερα να παω να πιασω το τηλεφωνο κα ινα μεινω εκει.απο τοτε αρχισανε ολα τα προβληματα μου.πηγα σε γιατρουσ ιστορεσ τα γνωστα εκανα μαγνητικεσ ¨
    2 κοιλεσ Ι1-05 ΚΑΙ ΧΑΛΑΣΜΝΟΣ ΔΙΣΚΟΣ
    λοιπον ακομα φυσικα υποφερω μετα απο 2 χρονια ΔΕΝ αναφερομαι οτι το προβλημα δημιουργηθηκε απο αρσεισ θανατου ..σιγουρα βοηθησαν και αυτεσ αλλα συνηθως ειναι λογο κακης κατασκαευησ σκελετου.λοιπον φιλοσ χωρισ μαγνητικη ολα ειναι υποθεσεισ γιατρουσ θα συναντησεισ πολλουσ.θα σου πουνε για φυσιοθεραπειεσ χειροπρακτεσ βελονισμουσ και ρευματα τα εχω κανει ΟΛΑ ΤΟ ΕΝΝΟΩ..ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 50-60 ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΙΣ -20 ΧΕΙΡΟΠΡΑΚΤΙΚΕΣ +20 ΒΕΛΟΝΙΣΜΟΥΣ
    ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.................................ΜΗΔΕΝ..ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ
    ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΑ ΑΣΠΑΣΤΕΙΣ ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ ΣΟΥ. ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΟΣΟΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΟΛΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΚΕΙ ΤΕΙΝΟΥΝ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΥΓΩ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΠΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΔΟΔΙΣΚΙΑΚΟ ΤΖΕΛ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΥΓΚΗΡΙΕΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑ.ΤΩΡΑ ΑΝ ΜΕ ΡΩΤΑΣ ΕΜΕΝΑ ΤΙ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ....ΧΜΜΜΜ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΓΥΜΝΑΖΟΜΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟ ΣΥΝΗΘΩς 100% ΑΛΛΑ
    ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΑΠΟΦΑΣΙΖΩ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ...ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ..ΟΤΙ ΣΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙΣ ΚΑΝΕ
    SQUOT ΕΧΩ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΙΝ 1 ΜΗΝΑ ΑΡΧΗΣΑ ΤΟ FRONT SQUOT ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΡΣΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΡΩΜΑΙΚΗ ΚΑΡΕΚΛΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ.ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΠΙΒΑΡΥΝΕΙ ΜΕΣΗ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ.ΟΠΩς ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΡΑΧΙΑΙΟΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΤΟΥΣ ΡΑΧΙΑΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΥΜΝΑΖΩ ΜΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΣΤΑΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΝΑΕΙ Ο ΔΙΣΚΟΣ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΕΝΩΣΗ.
    ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΟΙ ΘΑ ΧΛΕΒΑΣΕΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΝΗ ΜΕΣΗΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΕΡΜΑΤΙΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΦΥΧΤΗ ΤΕΡΜΑΤΑ ΟΣΟ ΠΑΕΙ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΠΟΝΑΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΣΚΕΦΤΕΙΤΑΙ ΟΙ ΡΑΧΙΑΙΟΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΝΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΕΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΠΟΝΔΥΛΙΚΗ
    ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΖΩΝΗ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΧΕΡΙΑ ΣΤΗΘΟς ΩΜΟΥΣ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ
    ΑΝ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΖΩΝΗ ΣΠΙΤΙ ΦΥΕΥΓΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ.ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΒΡΩ ΤΡΟΠΟΥΣ ΝΑ ΓΥΜΝΑΣΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΛΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΠΑΩ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΑΚΑΛΗΨΕΙ ΤΠΤ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΝΗ ΤΗΝ ΔΕΡΜΑΤΙΝΗ .ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ.ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΡΑΒΗΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΒΟΘΘΗΣΕΙ ΑΝΤΕ 2
    Ο ΒΕΛΟΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ Η ΔΙΑΤΑΣΗ ΤΗΣ ΜΕΣΗΣ2-3-4 ΛΕΠΤΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΡΕΜΑΣΜΑ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΕ ΜΙΑ ΡΩΜΑΙΚΗ ΚΑΡΕΚΛΑ Η ΣΕ ΕΝΑ ΜΟΝΟΖΥΓΟ ΒΟΗΘΑΝΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ .....ΖΩΝΞ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΖΩΝΗ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΗΝ ΠΑΩ ΣΠΙΤΙ

  17. #47
    New Member nikos_f3n's Avatar
    Join Date
    28-11-11
    Location
    Δραμα
    Posts
    89

    Default

    Ετσι και γω αυτο εχω μαθει, οτι μιας και το παθεις ζεις με αυτο, ακομα και το χειρουργειο προβλημα δεν λυνει.. Και ο πατερας μου ειχε, και ο αδερφος μου, σε αυτους περασε μονο του, οι γιατροι δεν εβρισκαν τι ακριβως εχουν. Ο αδερφος μου κατεληξε με δηλητιαριαση απο φαρμακα στον νοσοκομειο και τελικα το προβλημα λυθηκε απο την δηλητηριαση, απο τοτε δεν ξαναπονεσε. Ειδη βρηκα ζωνη ζερματινη, και βασικα ειδη περασε εντελως και η μεση.. Σημερα θα κανω και τις ακτινες και εξετασεις και οτι δειξουν.

  18. #48
    New Member nikos_f3n's Avatar
    Join Date
    28-11-11
    Location
    Δραμα
    Posts
    89

    Default

    Στενωση Ο5-Ι1 μεσοσπονδυλου διαστηματος λεει η ακτινογραφια, Φυσιολογικα ευρηματα λεκανης, ιερολαγονιες και αρθρωσεις.. Αυριο θα το παω και στο γιατρο..

  19. #49
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Quote Originally Posted by nikos_f3n View Post
    .....Αυριο θα το παω και στο γιατρο..
    Και να του πεις να σου γράψει μαγνητική.
    Ήμαρτον πια με την τεμπελιά του συστήματος...

  20. #50
    Senior Bodybuilder Mikekan's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,332

    Default

    Quote Originally Posted by nikos_f3n View Post
    Στενωση Ο5-Ι1 μεσοσπονδυλου διαστηματος λεει η ακτινογραφια, Φυσιολογικα ευρηματα λεκανης, ιερολαγονιες και αρθρωσεις.. Αυριο θα το παω και στο γιατρο..
    Μία από τις τρεις κοίλες που έχω είναι 05-Ι1. Για αυτό σου μούδιαζε το πόδι.

    Αντίθετα με το φίλο παραπάνω εγώ δεν έκανα καμία φυσιοθεραπεία και γενικότερα δεν έκανα τίποτα που μου είπε γιατρός. Κατέβηκα από τα 96 στα 80 κιλά και κάνω συνέχεια κοιλιακούς και ραχιαίους για 35 λεπτά μέρα παρά μέρα. Δεν έχω τη παραμικρή ενόχληση εδώ και δύο χρόνια.

    Μην ακούσεις κανένα γιατρό που θα σου πει για εγχείρηση, εγχείρηση κάνεις ΜΟΝΟ αν σου παραλήσει κάνα πόδι.
    Last edited by Mikekan; 31-01-13 at 16:33.

  21. #51
    New Member nikos_f3n's Avatar
    Join Date
    28-11-11
    Location
    Δραμα
    Posts
    89

    Default

    Οχι ρε παιδια τελικα δεν μουδιαζει τοσο οσο νομιζα, δεν ξερω πως να το πω αλλα αλλα αυτο που περιγραφω δεν ειναι μουδιασμα σοβαρο μου ειπαν, μαλλον ενοχληση. Το ιδιο πραγμα ειχε τελικα ο πατερας μου, ενας συναδελφος απο την δουλεια και γενικα 1 στους 5 που εχω ρωτησει εχει προβλημα στον Ο5-Ι1, ειναι παρα πολυ συνηθες ολοι μου λενε και δεν κανεις τπτ γι αυτο, απλα προσεχεις, κανεις συγκεκριμενες ασκησεις που βοηθανε, και αυτο με τα κιλα και γω εβαλα 13 κιλα απο το καλοκαιρι. Πραγματικα μεγαλη επιβαρυνση... ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΙΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΓΥΜΝΑΖΩ ΠΟΔΙΑ ΧΩΡΙΣ ΣΚΟΥΟΤ? Καλες οι προβολες αλλα ποσο ογκο δινουν? Πρεσσες και τετοια δεν παιζουν μιας και γυμναζομαι στο σπιτι.


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. SOS συσχετιση πονου στο καλαμι με ενοχληση στην μεση
    By razor023 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 7
    Last Post: 25-03-12, 00:36
  2. Dennis Wolf - Στο κρεβάτι του πόνου!
    By GnG in forum Νέα Bodybuilding Εξωτερικού
    Replies: 1
    Last Post: 09-02-12, 15:22
  3. Αποφυγή μυικού πόνου!
    By Pavlakos in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 25-10-10, 20:51
  4. Προβλημα μεσης και απορίες προπονησης
    By SeneN in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 16-05-07, 01:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •