Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    Default Νέο μέλος. Συμβουλές για να αύξηση μυικής μάζας.

    Γεια σας ειμαι 16 χρονων υψος 1.75 και βαρος 43 κιλα.. εδω και ενα μηνα προσπαθω να βαλο κιλα αλλα μονο 1 κιλο εβαλα.. σκευτικα να αρχισω γυμναστηριο με ενα σιμπληρομα φαγητου μ ειπανε πωσ ετσι θα βαλο και κιλα και ογκο..

    Ευχαρηστω

  2. #2
    Pumping Iron Giannis_G's Avatar
    Join Date
    30-06-12
    Location
    Iraklio, Crete
    Posts
    298

    Default

    Καλώς όρισες στην παρέα μας,

    καταρχήν είσαι πολύ λίγα κιλά, τι παίζει; Το γυμναστήριο είναι μια καλή επιλογή και κατά την γνώμη μου μονόδρομος. Εννοείται πως κάνεις βάρη στο γυμναστήριο, έτσι; Πρέπει λοιπόν το γυμναστήριο και την αύξηση κιλών να την υποστηρίζεις με την κατάλληλη διατροφή. Συμπληρώματα διατροφής δεν χρειάζεσαι για τον εξής απλό λόγο, είσαι τόσο λίγα κιλά που τα θρεπτικά συστατικά που σου αναλογούν μπορείς να τα καλύπτεις πάρα πολύ εύκολα από την καθημερινή σου διατροφή.
    Η γνώμη μου λοιπόν είναι να πας στην ενότητα της διατροφής και να διαβάσεις μερικά πράγματα για το πως λειτουργεί το σώμα μας και τι συμβαίνει όταν βάζουμε κιλά ενώ παράλληλα ανοίγεις ένα thread να ποστάρεις τι τρως κάθε μέρα για να προτείνουμε διορθώσεις. Έχε σαν μπούσουλα ότι σε κάθε γεύμα πρέπει να υπάρχει μία πηγή πρωτεΐνης, μία πηγή υδατάνθρακα και καλά λιπαρά.
    HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT FAILS TO WORK HARD

  3. #3

    Default

    Βασικα το προιγουμενο μηνά ( καλο μήνα δεν ειπα ) για μια βδομάδα που επεινα ειχα βαλει ενα κιλο αλλα μετα οταν εληψε δεν ξαναπηρα και ειδα πος παράμηνα στα κηλα μου.. να διευκρινησο επηνα πρωι και απογευμα

  4. #4
    New Member giannitsiotis's Avatar
    Join Date
    03-01-13
    Location
    Giannitsa
    Posts
    46

    Default

    γεια σου φιλε ειμουν 61.8 οταν αρχισα την γυμναστικη μεσα σε 3 μηνες πιγα 70 φαει πολυ π,χ πρωινο γαλα 2 φετες *μεγαλες*μελη και 1 φρουτο
    !
    Sorry i cant I HAVE TO GO TO THE GYM!

  5. #5

    Default

    Φιλε μπορεις να μου δωσεις το προγραμμα σου σε παρακαλω?

  6. #6
    Advanced Bodybuilder Paulos123's Avatar
    Join Date
    21-01-13
    Location
    Αττικη,Νεα Μακρη
    Posts
    1,126

    Default

    Μιχαλη...και εγω ετσι ξεκινησα,βασικα 39κιλα ;Ο
    τωρα ειμαι 70κιλα κοντα.
    τα συμπληρωματα δεν θα σου κανουν το σωμα που θες,φτιαξε διατροφη δες διαφορα αρθρα και ασχολησου ποιο πολυ,η γνωση ειναι δυναμη που λενε.
    Διαβασε την ενοτητα αυτη στο φορουμ:Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness και θα μαθεις ακριβος τι χρειαζεσαι να αλλαξεις στην διατροφη σου.
    Ζητα απο τον υπευθηνο του γυμναστηριου αν εχει τις ζητουμενες γνωσεις πανω σε αυτο το θεμα,να σε βοηθησει και αυτος.Μην ακους που λενε παρε αυτο παρε και το αλλο,φτιαξε διατροφη βρες ενα σωστο προγραμμα γυμναστικης που να ταιριαζει σε σενα και μετα τα λεμε για συμπληρωματα (μετα απο αρκετο καιρο :P)


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμβουλές Για Αύξηση Μυικής Μάζας
    By natearchibald in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 6
    Last Post: 09-11-11, 11:39
  2. Συμβουλές για αύξηση μυικής μάζας;
    By giorgooos in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 01-12-09, 22:32
  3. Νέο μέλος/Συμβουλές για αύξηση μυικής μάζας
    By kmanikas13 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 13
    Last Post: 23-10-09, 23:10

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •