Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 59 of 59
  1. #31
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by nana View Post
    Ok καρδούλα μου, θα ακολουθήσω τις συμβουλές σου! Το άρθρο για την κυτταρίτιδα το έχω διαβάσει. Όλα όσα έχεις γράψει τα ακολουθώ εδώ και πολλά χρόνια,
    οπότε μάλλον είναι λόγω σύστασης δέρματος και κληρονομικότητας. Απλά η καημένη παλεύω μήπως νικήσω αυτούς τους παράγοντες...
    Καλη μου οπως εχει πει και γλυκια Manoula δεν θελουμε το τελειο σε ενα αντρα , το αψεγαδιαστο ειναι και καπως ψευτικο , το ιδιο ισχυει και για εσας ...
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  2. #32
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Eμείς οι γυναίκες είμαι σκληρές με τον εαυτό μας. Και πολλές φορές μεγαλοποιούμε τα όποια ψεγάδια έχουμε.
    Νανά μου, κάνε το καλύτερο που μπορείς. Χωρίς άγχος. Απόλαυσε αυτό τον τρόπο ζωής, γιατί εκτός από την κυτταρίτιδα ή τα ψωμάκια ή ότι άλλο μας τυρρανάει, η γυμναστική και η διατροφή μας χαρίζει ενέργεια και επηρρεάζει θετικά όλους τους τομείς της ζωής μας!

    (τσουρεκίνο, άμα δεν έχει και καμιά ατέλεια ο άντρας.. δε λέει μωρέ... είναι βαρετή η τελειότητα, χαχα)

  3. #33
    New Member
    Join Date
    03-02-13
    Posts
    38

    Default

    Καλημέρα!!!! Γύρισα με πολυ ευχάριστα νεά...Έχουν περάσει 20 ημέρες που λαμβάνω 1800 θερμίδες και ήδη πήρα 2 κιλά!
    Άλλα 2 και είμαι στα κιλά μου! Καρδούλα μου, σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την πολύτιμη βοήθειά σου!!!
    Και όσο και αν φάινεται περίεργο τώρα που παχαίνω και αυξάνω την μυϊκή μάζα, άρχισε να μειώνεται λίγο η κυτταρίτιδα...
    Από εδώ και πέρα να φανταστώ συνεχίζω με τις ίδιες θερμίδες και τις ίδιες προπονήσεις; Τις ημέρες που δεν γυμνάζομαι
    να μειώσω λίγο τους υδατάνθρακες, γιατί μου φαίνονται υπερβολικά πολλοί; Έλεγα να αφαιρέσω την πατάτα που τρώω μεταπροπονητικά...

  4. #34
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλησπέρα Νανά!

    Ωωωωωωωωωωω πολύ χαίρομαι για το αποτέλεσμα που είχες!!!! Μπράβο κοπελάρα μου! Τώρα κράτα ίδιες θερμίδες και ναι, αφαίρεσαι το μεταπροπονητικό τις οφφ μέρες από βάρη. Κράτα το για 10 μέρες έτσι, μετά ζυγίσου και πες τι αλλαγές είχες στη ζυγαριά. Καλό είναι να μαστε προσεκτικοί και στην αύξηση βάρους, να μην είναι απότομη, γι αυτό θα το ελέγχουμε ;)
    Προπονήσεις τις κρατάς τις ίδιες. Από τη στιγμή που δουλεύει αυτό που κάνεις, δεν το πειράζουμε!!

    Καλή συνέχεια!!

  5. #35
    New Member
    Join Date
    03-02-13
    Posts
    38

    Default

    Καλημερα!
    Υπολόγισα οτι μεταπροπονητικά τρώω 35γρ υδατάνθρακα απο πατάτα και 15γρ πρωτείνη απο ασπράδια. Οπότε αν τα κόψω αυτά τις οφφ μέρες, θα πέσω στις 1600 θερμίδες. Οπότε το ακολουθώ και ενημερώνω.
    Αυτή την εβδομάδα δεν θα προλάβω να πάω 4 φορές γυμναστήριο για βάρη, αλλά 3.
    Λέω να αλλάξω το πρόγραμμα ώστε να χωρέσω όλες τις μυικές ομάδες σε 3 ημέρες και να κάνω την αερόβια σε άσχετες μέρες απο τα βάρη (τρεξιματάκι σε γήπεδο ή στατικό ποδήλατο στο σπίτι). Μπορώ να το κάνω αυτό, όποτε δεν προλαβαίνω για 4 προπονήσεις;

  6. #36
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Υπολόγισα οτι μεταπροπονητικά τρώω 35γρ υδατάνθρακα απο πατάτα και 15γρ πρωτείνη απο ασπράδια. Οπότε αν τα κόψω αυτά τις οφφ μέρες, θα πέσω στις 1600 θερμίδες. Οπότε το ακολουθώ και ενημερώνω.
    Τότε ανέβασε τα λιπαρά σου εκείνες τις μέρες ώστε να ανέβεις σε θερμίδες. Ελαιόλαδο, ξηρούς καρπούς, ταχίνι, φυστικοβούτυρο, λιπαρά ψάρια όπως σολωμός, είναι καλές επιλογές. 15γρ πρωτείνης είναι λίγα. Υπολόγιζε 20γρ περίπου, είναι καλά.

    Αυτή την εβδομάδα δεν θα προλάβω να πάω 4 φορές γυμναστήριο για βάρη, αλλά 3.
    Λέω να αλλάξω το πρόγραμμα ώστε να χωρέσω όλες τις μυικές ομάδες σε 3 ημέρες και να κάνω την αερόβια σε άσχετες μέρες απο τα βάρη (τρεξιματάκι σε γήπεδο ή στατικό ποδήλατο στο σπίτι). Μπορώ να το κάνω αυτό, όποτε δεν προλαβαίνω για 4 προπονήσεις;
    Φυσικά και μπορείς. Όπως επίσης μπορείς να αλλάξεις τελείως (έτσι για να δώσεις και διαφορετικό ερέθισμα στο σώμα σου) και να κάνεις 3 full body προπονήσεις.
    Αν κάνεις 3 φορές, μπορείς να βάλεις στήθος/πλάτη, πόδια, ώμους/χέρια. Μην το παραφορτώσεις από ασκήσεις. Είναι καλή ευκαιρία να δουλέψεις βασικές ασκήσεις όπως στρατιωτικές πιέσεις, σκουώτ, άρσεις θανάτου. Εκμεταλλεύσου το ;) Η γυμναστική είναι και ευχαρίστηση, όχι αγγαρεία.

    Ενδιάμεσα κάνε και την αερόβια σου και είσαι οκ!!
    Last edited by Kardoula; 30-04-13 at 17:41.

  7. #37
    New Member
    Join Date
    03-02-13
    Posts
    38

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Τότε ανέβασε τα λιπαρά σου εκείνες τις μέρες ώστε να ανέβεις σε θερμίδες. Ελαιόλαδο, ξηρούς καρπούς, ταχίνι, φυστικοβούτυρο, λιπαρά ψάρια όπως σολωμός, είναι καλές επιλογές. 15γρ πρωτείνης είναι λίγα. Υπολόγιζε 20γρ περίπου, είναι καλά.
    Δηλαδή καρδούλα, με τα λιπαρά που θα αυξήσω, να φτάσω τις 1800 θερμίδες;

  8. #38
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    1700 κράτα τις οφφ μέρες, 1800 τις μέρες με βάρη. Δοκίμασέ το έτσι :)

  9. #39
    New Member
    Join Date
    03-02-13
    Posts
    38

    Default

    Ok, σ' ευχαριστώ πολύ!!! Καλό Πάσχα να έχουμε όλοι!!!! :)

  10. #40
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Να σαι καλά, επίσης Νανά!!

  11. #41
    New Member
    Join Date
    03-02-13
    Posts
    38

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    1700 κράτα τις οφφ μέρες, 1800 τις μέρες με βάρη. Δοκίμασέ το έτσι :)
    Ειρήνη μου, πάλεψα πολύ για να τηρήσω το πρόγραμμα που μου πρότεινες, μιας και έλειψα λόγω Πάσχα 5 μέρες και δεν είχα την δυνατότητα να ζυγίζω όλα μου τα γεύματα . Πιστεύω βέβαια οτι δεν ξέφυγα πολύ... Σήμερα πάντως που ζυγίστηκα η ζυγαριά με έδειξε στα ίδια κιλά σε σχέση με την τελευταία φορά (46Kg).
    Κάτι ακόμα...Μέχρι τώρα το μεταπροπονητικό μου είναι στερεό γεύμα απο κάποια πηγή υδατάνθρακα π.χ πατατούλα, ρυζογκοφρέτες, μπανάνα (και τώρα πήρα να δοκιμάσω ρυζάλευρο) και πηγή πρωτείνης (κοτόπουλο ή ασπράδια). Δεν έχω βάλει την whey στην διατροφή μου και γένικά θα ήθελα όσο γίνεται να παραμείνω σε φυσικές τροφές. Απλά ίσως κάποιες φορές να μην έχω προλάβει να μαγειρέψω οπότε σκέφτομαι να αγοράσω μια, μόνο για εκείνες τις ημέρες.
    Μπορείς να μου προτίνεις κάποια και να μου πείς τι ποσότητα να βάζω? Σε ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων!!!

  12. #42
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλημέρα Νανα καλή βδομάδα να χουμε.

    Πρωτα απ'όλα θα κάνεις κάτι που το δουλεύω κι εγώ και είναι πολύ σημαντικό. Δεν θα έχεις άγχος! Εγώ ειμαι η προσωποποίηση του άγχους και βάζω στόχο να βελτιωθώ γιατί από ένα σημείο και μετά είναι αντιπαραγωγικό.
    Δεν θα αγχώνεσαι για το ζύγισμα. Εσυ θα σκεφτεσαι πρωτίστως πως θα βελτιώνεις καθε φορα και καλυτερα το διατροφικό σου πλανο. Ασε τι εκανες το Πάσχα, δεν χαθηκε ο κοσμος που δεν μετρουσες γραμμαρια.
    Ξεκίνα από σήμερα. Αφού εισαι σταθερή συνέχισε όπως ειχαμε πει (διαβασε την προηγουμενη σελιδα να το θυμηθεις). Αφου δεν ανεβασες βαρος, ανεβασε υδατανθρακα. Αν βγουν και λιγο παραπανω οι θερμιδες δεν υπαρχει θεμα. Αλλα μην εισαι με το αγχος, αχ δεν πηρα κιλο, αχ εφαγα παραπανω, αχ εφαγα λιγοτερο, αχ ξεφυγα. Ειναι ψυχοφθορο και εχει αντικτυπο στο στοχο σου.

    Τωρα οσο για πρωτεινη, επειδή ο στοχος σου ειναι να βάλεις βάρος, θα σου προτείνω μια πρωτεινουλα πολλαπλών πηγών με υπεροχη γευση (τωρα το καλοκαιρακι μπορεις να το κανεις και μιλκ σεικ με φρουτα!). Καταλαβαινω, δεν θες να χρησιμοποιεις συμπληρωματα, καλα κανεις. Αν και η πρωτεινη, τροφη σε σκονη ειναι.. Κανε μια ερευνα για την myofusion απο την εταιρεια Gaspari. Εχει πολυ ωραιες γευσεις, διαλεξε μια που να σου αρεσει. Ενα σκουπ (εχει δοσομετρητη μεσα, ειναι καπακι) μετα την προπονηση ειναι οκ! Και αν για καποιον λογο δεν προλαβαινεις να κανεις ενα γευμα, στην αναγκη, μπορεις να το αντικαστησεις με αυτο το ροφημα. Θα σε κρατησει.

    Άρα, χωρις αγχος, συνεχιζεις, ανεβαζεις υδατανθρακα, κανεις και τις προπονησεις σου οσο πιο καλυτερα μπορεις, να δινεις το 100% και θα ερθουν και τα καλα κιλα. Υπομονη κοριτσαρα οκ?

  13. #43
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Καλησπέρα και από εμένα και καλό δρόμο προς το στόχο σου! Εγώ δεν έιμαι σε θέση να δώσω συμβουλές περί διατροφής και άσκησεις γιατί και εγώ ακόμα παλεύω να μάθω.
    Βρίσκομαι με αντίθετο στόχο από εσένα δηλ.να χάσω κιλά. (Άμα θέλεις σου στέλνω κανένα )
    Το μόνο που μπορώ να πώ με σιγουριά είναι πως δεν θέλει άγχος! Πέρσι είχα ξεκινήσει μια προσπάθεια και είχα καταλήξει να έχω εμμονές, να με κοιτάω και να με μισώ. Πάθαινα αμόκ άμα έτρωγα λιγότερο ή περισσόερο ένιωθα σα να με πρόδιδα και με μισούσα ακόμα παραπάνο. Στη δουλειά άμα δεν μου καθόντουσαν καλά τα γεύματα ήμουν μέσα στα νεύρα! Μετά από 3 μήνες ήθελα να ζυγίζομαι συνέχεια. Το απότέλεσμα ήταν να τα παρατήσω λόγω ψυχολογικής εξουθένωσης βάλε και κάτι προβλήματα υγείας με τσάκισα. Τώρα μετά από μήνες ξαναπροσπαθώ...αλλά η διαφορά δεν έχω άγχος, δεν τρελένομαι άμα δεν πάει κάτι καλά π.χ. την ημέρα του Πάσχα έφαγα αρνάκι και δεν μου πήγαν και καλά τα γέυματα, σαν πέρσι θα είχα πάθει μελανχγολία φέτος, είπα έγινε Άννα το είχες και κατά νού σου τώρα συνεχίζουμε! Οπότε θέτω μικρούς στόχους και άμα δεν πάνε ακριβώς όπως θέλω χαλαρώνω και λέω δεν πειράζει Άννα θα πάμε ακόμη ποιο καλά παρακάτω.Όλα είναι θέμα ηρεμίας και ισσοροπίας και πλέον απολαυμβάνω κάθε μέρα το πρόγραμμά μου και πορώνομαι ακόμη περισσότερο!Άμα κούρασα συγνώμη...
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  14. #44
    New Member
    Join Date
    03-02-13
    Posts
    38

    Default

    Αχ, βρε κορίτσια όντως είμαι πολύ αγχώδης άνθρωπος. Αγχώνομαι για κάθε τι που δεν γίνεται όπως το θέλω και φυσικά και για την διατροφή.
    Θα σας πω κάτι να γελάσετε που έγινε πριν λίγες ώρες. Ήμουν έτοιμη να φάω το πιτάκι βρώμης μου, όταν μου ζητά η αδερφή μου ένα κομμάτι γιατί πεινούσε. Της το έδωσα και μετά υπολόγιζα πόσο πρωτείνη και υδατάνθρακα έχασα για να τα αναπληρώσω στο επόμενο γεύμα...
    Εντάξει, το ξέρω είμαι τραγική και υπερβολική, θα το διορθώσω!

  15. #45
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Εμένα πλέον δεν τολμάνε να μου ζητήσουν από το φαγήτο μου γιατί Αννα δαγκώνει ξένο χεράκι γγκκκρρρ!!!!! Για μένα το άγχος είναι κακός παράγωντας με κάνει σε αυτόν τον τομέα και δυσλειτουργώ. Όταν δεν το έχω είμαι συνεπείς στο διατροφικό/γυμναστικό μου πρόγραμμα. Άσε που κ καρδούλα το θέμα συνέπεια στο περνάει στο πετσί σου
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  16. #46
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Πολύ ωραία ποστ Άννα. Συμφωνω, ετσι ακριβως ειναι.
    Κορίτσια, αν είναι να αγχωνόμαστε, τότε αφήστε το.. Όταν μπαίνει το άγχος και η εμμονή στη μέση, τότε αργά ή γρήγορα θα τα παρατήσουμε.
    Απολαύστε τη διαδικασία, πειραματιστείτε με το σώμα σας. Κάνετε κάτι όμορφο, ασχολείστε με το σώμα σας. Αυτό πρέπει να σας γεμίζει χαρά και ενέργεια, όχι στρες.

    Όλα θα πάνε καλά

  17. #47
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Αχ ..!!!! Βρε Ζουμπουρλο μου βλεπεις ακομα και μεσα απο αυτη τη διακοπη ποσο χρησιμα συμπερασματα !!!!!
    Νανακι σορρυ για το off ..αλλωστε με ξερεις εγω αυτα τα αντιποθω


    Οχι τυχαια ...Manoula μου !
    Last edited by tsourekas; 13-05-13 at 17:43.
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  18. #48
    New Member
    Join Date
    03-02-13
    Posts
    38

    Default

    Καλημέρα σε όλους! Τα πράγματα έχουν πάει καλά, έχω φτάσει τον στόχο μου, έχω πάρει τα κιλά που μου έλειπαν και πλέον προσπαθώ να βρώ μια ισσοροπία για να μπορέσω να τα διατηρήσω. Είμαι πλέον 48 κιλά που για μένα σύμφωνα με αυτό που βλέπω στον καθρέφτη είναι καλά. Μόνο που έχει προστεθεί λίγο λίπος στα πόδια,
    το οποίο θα ήθελα να το χάσω χωρίς να μειώσω όμως τα κιλά που είμαι.
    Με τις 1800 θερμίδες και το ποσοστό 45Υ/30Π/25Λ βλέπω οτι συνεχίζω να βάζω κιλά. Έχω τώρα λίγες ημέρες που τις έριξα σε 1600 με αναλογία 40Υ/40Π/20Λ. Δέν ξέρω όμως αν πράττω σωστά.
    Οι προπονήσεις είναι 3-4 φορές την εβδομάδα βάρη και 3 αερόβια(20 λεπτά). Να τις διατηρήσω όπως είναι?

  19. #49
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Καλησπέρα Νανά.

    Μην κολλάς με τις αναλογίες. Αφού σε ικανοποιεί ο καθρέφτης και η ζυγαριά, βγάλε μια διατροφή με βάση αυτά :

    Πρωτεΐνες : 120 γρ
    Υδατάνθρακες : 170 γρ
    Λιπαρά : 50 γρ

    Ανέβασε τη διάρκεια των 3 αερόβιων σε 30 λεπτά και πιστεύω ότι σύντομα θα δεις αποτελέσματα.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  20. #50
    New Member
    Join Date
    03-02-13
    Posts
    38

    Default

    Σ'ευχαριστώ πολύ Cuban!
    Έχω μια απορία. Την πρωτείνη απο τα όσπρια την λαμβάνω και αυτή υπόψη? Να περιλαμβάνεται στα συνολικά 120γρ πρωτείνης?

  21. #51
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Ναι βέβαια Νανά. Και τη φυτική πρωτεΐνη θα την προσμετράς στα 120 γρ.

    Να'σαι καλά ! :)
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  22. #52
    New Member
    Join Date
    03-02-13
    Posts
    38

    Default

    Καλημέρα σε όλους!
    Παιδιά έχω μπερδευτεί πολύ! Θέλω βοήθεια!
    Είμαι 48 κιλά και οι θερμίδες που λαμβάνω είναι 1700 τις ημέρες προπόνησης και 1600 τις off μέρες. Κάνω 4 προπονήσεις μέσα στην εβδομάδα και 3 αερόβιες των 30 λεπτών.
    Με αυτές τις θερμίδες κινούμαι ισοθερμιδικά. Έχω βάλει συνολικά όγκο, και λίγο λιπάκι στα πόδια. Θα ήθελα να προσθέσω κι άλλο όγκο στο πάνω μέρος του σώματος αλλά όχι στα πόδια.
    Μη σας πώ οτι θα ήθελα να φύγει και αυτό το λίπος που βλέπω στους απαγωγούς, στα δικέφαλα και λίγο πάνω απο το γόνατο...
    Για να πετύχω όγκο επάνω λογικά πρέπει να ανεβάσω θερμίδες, αλλά κάτι τέτοιο θα μου γέμιζε και άλλο τα πόδια...
    Τι πρέπει να κάνω?

  23. #53
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Καλησπέρα Νανά.

    Προς το παρόν, συνέχισε ισοθερμιδικά, και πρόσθεσε 2-3 αερόβιες τη βδομάδα, για να καθαρίζεις από λίπος και να βελτιώνεις τη μυικότητά σου. Αργότερα που θα φτάσεις στο επιθυμητό επίπεδο λίπους, με βάση τον καθρέφτη, μπορείς να μειώσεις τις αερόβιές σου και να επικεντρωθείς στην αύξηση του μυικού όγκου σου.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  24. #54
    New Member
    Join Date
    03-02-13
    Posts
    38

    Default

    Σε ευχαριστώ πολύ cuban! Να κάνω και μια ερώτηση που το έχω απορία? Όταν κινούμαστε ισοθερμιδικά μπορούμε να επιτύχουμε μυική ανάπτυξη?

  25. #55
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Ναι φυσικά μπορείς να επιτύχεις μυική ανάπτυξη ! Όταν μειώνεται το λίπος σου με τις αερόβιες, οι λίγες έξτρα θερμίδες που προκύπτουν πηγαίνουν για μυική ανάπτυξη. Αυτό είναι που λέμε recomposition (ανασύσταση σώματος) !
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  26. #56
    New Member
    Join Date
    03-02-13
    Posts
    38

    Default

    Είχα διαβάσει κάπου για το recomposition, αλλά δεν είχα καταλάβει πως δουλέυει! Τέλεια! Σιγά σιγά ξεκαθαρίζουν κάποια πράγματα μπερδεμένα στο μυαλό μου.

  27. #57
    New Bodybuilder
    Join Date
    26-04-17
    Posts
    1

    Default

    Kardoula vriskese se kapoio gymnasthrio?

  28. #58

    Default

    Καλησπέρα!!! Θέλω κ εγώ να αυξήσω το βάρος μου. Είμαι 1.57 και 41-42 κιλά. Το πρόβλημα είναι ότι δεν τα πάω καλά με το κρέας. Πως μπορώ να βάλω κιλά χωρίς κρέας;

    Στάλθηκε από το 6044D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  29. #59
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Με το να τρως υπερθερμιδικά. Οι έξτρα θερμίδες θα σου δώσουν βάρος, όχι το αν τρως κρέας.


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Η Διατροφή Μου Για Να Πάρω Κιλά
    By john 1988 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 30
    Last Post: 31-05-13, 22:09
  2. Καλύτερη διατροφή για να πάρω άμεσα κιλά
    By themos in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 21-05-12, 17:35
  3. Συμβουλές Για Τη Διατροφή Μου Για Να Πάρω Κιλά
    By jimakos0 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 7
    Last Post: 12-12-09, 01:49
  4. ΠΟΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΙΛΑ
    By anastasios in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 19-08-06, 03:57

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •