Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    New Member
    Join Date
    09-11-11
    Posts
    15

    Default Επιλογές Πρωινού Όταν Ακολουθεί Προπόνηση;

    γεια.θελω την πολυτιμη βοηθεια σας...
    αλλαξα προσφατα δουλεια(πιανω δουλεια 1 το μεσημερι)και εχω προβληματιστει με το θεμα της προπονησης και της διατροφης γιατι παντα πηγαινα απογευμα gym ενω τωρα πρεπει να πηγαινω πρωι.
    εγερτηριο 9 το πρωι τρωω ενα πολυ μικρο πιτακι βρωμης και 9και30 ειμαι στο gym οπου στο τελος εχει πρωτεινη δεξτροζη και μετα επιστοφη στο σπιτι με κοτοπουλακι ρυζακι και σαλατα(διαιτα γραμμωσης)
    ειναι καλο αυτο το πρωινο???μηπως να μην τρωω τιποτα και να πηγαινω κατευεθιαν gym??μηπως με το που σηκωνομαι να πινω σεικ πρωτεινη αλλα μετα σε διαστημα 1,5 ωρας θα πρεπει να ξαναπιω αφου εχω τελειωσει το gym???

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Kαλησπέρα

    σε καμία περίπτωση δεν θα πηγαίνεις νηστικός για προπόνηση! Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να σηκώνεσαι νωρίτερα και περίπου 1μιση ώρα πριν να έχεις ένα καλό πρωινό(και όχι απλά ένα "πολύ μικρό πιτάκι") με αρκετό υδατάνθρακα ώστε να σου δώσει ενέργεια στην προπόνηση.
    Βρώμη και αβγά (πιτάκι ή σε μορφή κρέμας την βρώμη και τα αβγά βραστά) μαζί με 1 μήλο είναι καλά.

  3. #3
    New Member
    Join Date
    09-11-11
    Posts
    15

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Kαλησπέρα

    σε καμία περίπτωση δεν θα πηγαίνεις νηστικός για προπόνηση! Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να σηκώνεσαι νωρίτερα και περίπου 1μιση ώρα πριν να έχεις ένα καλό πρωινό(και όχι απλά ένα "πολύ μικρό πιτάκι") με αρκετό υδατάνθρακα ώστε να σου δώσει ενέργεια στην προπόνηση.
    Βρώμη και αβγά (πιτάκι ή σε μορφή κρέμας την βρώμη και τα αβγά βραστά) μαζί με 1 μήλο είναι καλά.
    βρε καρδουλα εσυ καλα τα λες αλλα οταν επιστρεφεις απο την δουλεια 12 και 1 το βραδυ αντε να σηκωθω εγω 1μισω ωρα νωριτερα για να φαω...θα λρεπει να βρω αλη λυση.σημερα δηλαδη το πρωινο μου ηταν ενα ποτηρι γαλα και μετα κατευθειαν gym

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Το καταλαβαίνω βρε αγόρι μου αλλά δεν μπορούμε να τα χουμε ολα.. Τι χάνεις, τι κερδίζεις είναι αυτά τα πράγματα..
    Από τη μία δεν μπορείς να σηκωθείς νωρίτερα, από την άλλη αν πας με ένα μικρό πρωινό ( ή και καθόλου) πάνε στράφι οι προπονήσεις σου(λέγοντας στράφι, εννοώ ότι θα έχεις σαφώς λιγότερα αποτελέσματα, λιγότερη ενέργεια στο τζιμ συν ότι διακινδυνεύεις μυική μάζα). Δες τι καλύτερο μπορείς να κάνεις, βάλτα κάτω και η απόφαση δική σου.
    Last edited by Kardoula; 07-02-13 at 13:23.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Η Σημασία Του Πρωινού Γεύματος - Μέρος 2ο!!
    By Musclemar in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 12
    Last Post: 06-05-14, 17:08
  2. Αντικατάσταση Πρωινού Γεύματος
    By KapaMi in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 9
    Last Post: 08-02-12, 22:54
  3. Επιλογές Snack Πριν Και Μετά Την Προπόνηση
    By kostantina in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 18
    Last Post: 30-11-11, 16:26
  4. γνώμες για επιλογή πρωινου
    By anatro in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 19-05-06, 16:52

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •