Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    New Member
    Join Date
    11-02-13
    Posts
    37

    Default Τι Πρόγραμμα Να Ακολουθήσω Στο Γυμναστήριο;

    Πηγα σημερα στο γυμναστηριο για να μου δωσει εστω ενα προγραμμα γυμναστικης (αφου προσωπικο γυμναστη δεν υπαρχει) απο τον ιδιοκτητη μιας και αυτος εχει τελειωσει γυμναστικη ακαδημια (αν λεω σωστα) και η μονη του απαντηση ηταν "Τι προγραμμα?Τηλεορασης?" και γελαγε....

    Κανονικα δεν επρεπε να μου εχει βγαλει προγραμμα εδω και ενα μηνα..?(παλι καλα που η καρδουλα με βοηθησε και μπορω να κανω κατι...)

    Τεσπα,απο διατροφη....και αυτο μονη μου! Τον ρωτησα μηηηπως μου πει τπτ και το μονο που μου ειπε ηταν..απο ολα με μετρο...τι να πω....και δυστηχως δεν μπορω να αλλαξω γυμναστηριο γιατι ειναι το μοναδικο στην περιοχη μου!

    Δεν ξερω τι αλλο να κανω..διατροφη οτι εχω διαβασει απο σας,οτι γνωριζω απο περιοδικα για fitness και οτι πιστευω οτι θα μου κανει καλο..

    Δεν ξερω τι αλλο να κανω και αν κανω σωστα..

    Περιμενω τα σχολια σας

  2. #2
    Pumping Iron Giannis_G's Avatar
    Join Date
    30-06-12
    Location
    Iraklio, Crete
    Posts
    298

    Default

    Καταρχήν κάνε δυσφήμιση στο γυμναστήριο όπου μπορείς και όσο πιο πολύ μπορείς μπας και κλείσει, αφού και τώρα είναι σαν να μην λειτουργεί. Απαράδεκτοι πραγματικά...

    Κάτσε να οργανωθείς μέσω του φόρουμ και στην πρώτη ευκαιρία άλλαξε γυμναστήριο. Θα σε πείραζε να μου πεις πιο γυμναστήριο είναι και τι συνδρομή έχεις, πόσο πληρώνεις κ.τ.λ.

    Ρωτάω καθαρά από περιέργεια (αν θες να μάθει) έτσι για να ξέρω τι προτίμηση του δείχνει ο κόσμος και αν συμπεριφέρονται σε όλους έτσι, αν δικαιολογούνται οι τιμές σε σχέση με παροχή υπηρεσιών...
    HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT FAILS TO WORK HARD

  3. #3
    New Member
    Join Date
    11-02-13
    Posts
    37

    Default

    χαχαχαχαχαχ!! τι να πω...αμα κανω δυσφημιση και κλεισει δεν θα εχω γυμναστηριο να παω μιας και ειναι το μοναδικο στο χωριο.
    Σαν χωρος ειναι μεγαλος κ εχει οργανα αλλα απο δοιηκηση ειναι....αστα να πανε!!!
    διο ατομα 150ευρο το 3μινο (επειδη μας γνωριζει) και ειναι ενα χωριο κοντα στην κορινθο.

    Δεν ξερω αν συμπεριφερονται ετσι σε ολους γιατι οταν παω βλεπω μονο επαγγελματιες (ετσι πιστευω) η τελωσπαντων μπρατσαραδες να κανουν συνεχεια βαρη..

    Και δεν εχω δει αλλες γυναικες παρα μονο αυτες που πανε και κανουν αερομπικ και απο οτι βλεπω ειμαι απο τις λιγες που κανουν διαδρομο και ειδικα βαρη.

    Παλι καλα που εχω εσας και με βοηθατε οσο μπορειτε και εσεις!

  4. #4
    Advanced Bodybuilder Paulos123's Avatar
    Join Date
    21-01-13
    Location
    Αττικη,Νεα Μακρη
    Posts
    1,126

    Default

    αν θες να χασεις απλα κιλα τρεξιμο σε κανενα ανοιχτο γυπεδο και διατροφη θα σε βοηθησουν,κατα την γνωμη αν θες να συνεχισεις αλλαξε γυμναστηριο γιατι βλεπω οτι ειναι 0 αστερων αυτο που πας :P

  5. #5
    New Member
    Join Date
    11-02-13
    Posts
    37

    Default

    αχαχαχαχαχαχαχ...εκανα μια φορα και εναν καιρο τρεξιμο σε γηπεδο αλλα τα παρατησα γιατι απλα βαρεθηκα.

    αντε και αλλαζω και που να παω γυμναστηριο?το κοντινοτερο ειναι 20 χλμ. κ δεν εχω λεφτα για πηγαινε-ελα.μακαρι να υπηρχε κ αλλο!!

    Το μονο που μπορω να κανω ειναι να το χρησιμοποιω το συγκεκριμενο κ να φτιαχνω προγραμμα αναλογα με τις συμβουλες σας.

  6. #6
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Τωρα τι να πω για τη συμπεριφορά του ιδιοκτήτη.. Κακό χιούμορ, ειρωνεία σε ποιον; Σε πελάτη που έδωσε λεφτά για να πάει στο γυμναστήριό του!
    Δεν ξέρω τι του απάντησες, αλλά είναι υποχρέωσή του τουλάχιστον να μιλάει με ευγένεια στους πελάτες. Μόνο και μόνο γι αυτό που είπε εγώ θα έφευγα και θα προτιμούσα να πάω πιο μακριά. Αλλά υποθέτω πως ποντάρει πως είναι το μοναδικό γυμναστήριο της περιοχής, διαφορετικα θα έκανε τεμενάδες.

    Τώρα στο θέμα σου, πραγματικά δεν τον έχεις ανάγκη.
    Τα πράγματα έχουν ως εξής:

    Αφού είσαι αρχάρια, καλό είναι τις πρώτες 4 εβδομάδες να τις αφιερώσεις ως διάστημα προσαρμογής και εξοικείωσης με τα μηχανήματα, βάρη. Αυτό τι σημαίνει;
    3-4 φορές την εβδομαδα προπόνηση κυκλικής μορφής (όπως στο πρόγραμμα που σου έδωσα να κοιτάξεις). Σε αυτό το διάστημα στόχος σου είναι να μαθεις τις ασκήσεις, να προσπαθήσεις να τις εκτελείς σωστά. Είναι πολύ βασικό αν θες να έχεις σωστές βάσεις και να συνεχίσεις στο επόμενο επίπεδο.

    Στη διατροφή όλα εξαρτώνται από το τι έτρωγες μέχρι τώρα και τι στόχο έχεις.
    Δεν είναι πυρηνική φυσική, με λίγη προσπάθεια και μελέτη θα καταφέρεις να οργανωσεις ενα πλανο που να ταιριαζει στο πρόγραμμά σου.
    Μπορείς να το γράφεις εδώ στο τόπικ σου και θα παρεις τις διορθώσεις από όλους μας.
    Σωστές επιλογές τροφών, μέτρημα ποσότητας και θερμίδων είναι τα βασικά που πρέπει να προσέξεις.
    Ξεκίνα πρώτα με το να εχεις σωστές τροφές και περίπου 5-6 γεύματα μέσα στη μέρα και επόμενο βήμα είναι οι θερμίδες. Όλα σταδιακά.

  7. #7
    New Member
    Join Date
    11-02-13
    Posts
    37

    Default

    Καλησπερα Καρδουλα!!

    Μαλλον σε αυτο πονταρει μιας και απο εμας αυτος εχει χρυσωσει...τεσπα..στο θεμα μας!

    Αυτο αρχησα απο εχτες που διαβασα το προγραμμα που μου εστειλες και κανω..Εχτες αρχησα στηθος και σημερα εκανα ποδια..
    Ηταν κατι διαφορετικο απο το να τρεχω στον διαδρομο για μια ωρα και να κανω κοιλιακους.

    Τις επομενες ημερες θα φτιαξω ενα ημερολογιο διατροφης και σιγα σιγα θα τοιχοκολλησω να με διορθωνετε.

  8. #8
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Έτσι μπράβο. Σιγά σιγά θα βρεις τη σειρά σου. Καλή αρχή!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμβουλές για πρόγραμμα που μπορώ να ακολουθήσω
    By GiannisF7 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 13
    Last Post: 10-02-12, 16:53
  2. το 2μηνο προγραμμα που θα ακολουθησω
    By XristosBone in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 3
    Last Post: 17-01-12, 17:44
  3. Τι πρόγραμμα θα πρέπει να ακολουθήσω?
    By chris23_32 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 4
    Last Post: 04-08-11, 15:45
  4. Τι πρόγραμμα κοιλιακών να ακολουθήσω;
    By greene in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 12
    Last Post: 19-12-09, 20:20

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •