Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    New Member
    Join Date
    12-06-12
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    49

    Default Γίνεται Να Χάσω Το Σωσίβιο & Παράλληλα Να Βάλω Μυικά Κιλά?

    καλησπερα σε ολη την παρεα!!να πω αρχηκα ενα αυχαριστο σε ολους για την βοηθεια που μου εχετε δοσει μεσα απο το σιτε!!γυμναζομε με βαρη απο τον σεπτεβρη στο σπιτι ειμουνα 72 κιλα τρ ειμαι 80 1.93 υψος κ 16 χρονων διλαδη περιπου 6 μινες στην αρχη δν ειχερα πολλα με την διατροφη και δν εβαζα πολλα κιλλα!!τεσπα να μπω στο προβλημα μου την περιοχη γιρω απο τη κιλια ειναι μαλον κληρονομικο το εχει ο αδερφος μου και ο πατερας μου!!λιπον δν χερω τι πρεπει να κανω να συνεχισω να κανο ογκο?? γιατι θελω να βαλλω αλλα 5-7 κιλλα μεχρι τον ιουνιο απο την αλλη γραμοση για να φυγει η κιλια δν μπορω να κανω γιατι ηδη ειμαι λεπτοσ!!και δν εχω να γραμοσω τπτα...αεροβια δν κανω θα αρχησω απο αυριο με την προηποθεση ομος να δω αποτελσμα μν τρεχω τσαμπα!!αυτο ειναι το ερωτημα μου γινετε να βαζω κιλα και να χανω παραλιλα ως ενα βαθμο το σωσιβιο??υπαρχει καπιο ειδικο προγραμα για τετιου ειδουσ προβληματα???ευχαριστο πολλι

  2. #2
    Advanced Bodybuilder Paulos123's Avatar
    Join Date
    21-01-13
    Location
    Αττικη,Νεα Μακρη
    Posts
    1,126

    Default

    Καλησπερα Θανο,ξεκινα την αεροβικη σου οπως λες,θα σε βοηθησει και δεν θα ειναι αρνητικο στην αυξηση μαζας,ισως και το αντιθετο!
    Φροντισε να τρως φαγητο αρκετο αλλα οχι το λεγομενο "σαβουριασμα".

  3. #3
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Εμ, αν δεν κάνεις αεροβια ρε Θάνο, πως θα ελέγχεις την αποθήκευση λίπους ? Απλά πρόσθεσε 1-2 αερόβιες και δες τη διατροφή σου για τυχόν παρασπονδίες (σαβούρες, θερμίδες,κλπ).

    Μαγικοί τρόποι δεν υπάρχουν φίλε μου...
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  4. #4
    New Member
    Join Date
    12-06-12
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    49

    Default

    προσεχω πολλι την διατροφη μου οσο μου το επιτρεπει και η ηλικια μου!!τον γυρο χοιρινο τον εηω κοπσει τελειος..αντε να φαω μια φορα τον μηνα κανα γιρο κοτοπουλο πατακια κοκαλος ποτε δν ετρογα δν μου αρεσαν γενικα απο μικρος κανει καλη διατροφη με φρουτα λαχανικα.....κ.α!!!λυνετε αυτο το προβλημα ομως αυτο θελω να μαθω???3 φορες την εβδομαδα 30 λεπτα ειναι καλα??

  5. #5
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Αν είσαι ΟΚ σε θερμίδες, τότε 2 αερόβιες από 30 λεπτά τη βδομάδα είναι υπέρ-αρκετές.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  6. #6
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,648

    Default

    Φιλε θανο(θανος κ εγω:P) το εχω κ εγω αυτο το προβλημα λογω του οτι δεν ειχα αεροβια στην αρχη,μονο περιστασιακα αμα πηγαινα για κανα μπασκετακι η τπτ τετοιο.Οποτε τωρα εχω αρχισει κ εγω 1 φορα τη βδομαδα 40 λεπτα τρεξιμο.Αν κ φαινονται ακομα κοιλιακοι,αλλα με ενοχλει που εχω λιγο πρησμενη κοιλια,οποτε αεροβια διατροφη κ βαρη κ θα φτιαξει φιλε,ακομα μικρος εισαι,εχεις καιρο ;)
    (αλλα με 1.93 κ 80 κιλα μου φαινεται περιεργο αν χεις λιπος)

  7. #7
    New Member
    Join Date
    12-06-12
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    49

    Default

    αυτο με προβληματιζει που εχω τοσα λιγα κιλα!!το σωμα μου απο το στηθος μεχρι την μεση ειναι ομοιομορφο κανονικο δηλαδη...αλλα μετα κανει ενα ανοιγμα..δν ειναι τοσο η κιλια πιο πολλοι με ενοχλει στα πλαγια!!εχει μια ονομασια αυτο...αλλα δν θυμαμαι πος λεγεται!!!
    Last edited by thanos4; 25-02-13 at 16:51.

  8. #8
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,648

    Default

    Κανε αεροβια κ βαρη κ θα φτιαξει,ξερω μερικα ατομα που ειχαν το ιδιο προβλημα κ με τα παραπανω διορθωθηκε...Ελπιζω να συμβει κ με μας το ιδιο :Ρ


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Στόχος 3-4 κιλά μυική μάζα παράλληλα με χάσιμο λίπους
    By Mikekan in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 10
    Last Post: 23-10-12, 17:54
  2. Δεν Μπορώ Να Βάλω Κιλά - SOS!!
    By Rien in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 12
    Last Post: 28-06-12, 20:18
  3. Διατροφή για να βάλω κιλά
    By Darkesthour in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 1
    Last Post: 30-04-12, 13:44
  4. Πως να βαλω μυικα κιλα??
    By thodwrhs in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 05-08-09, 23:27

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •