Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    24-02-13
    Posts
    1

    Default Ερωτηση σχετικα με την πρωτεινη.

    Καλησπερα παιδια.Μολις εγινε μελος του φορουμ.Πολυ καλη προσπαθεια,ας βοηθησουμε ολοι να συνεχιστει! Επι του θεματος τωρα.Ειμαι 22 χρονων 1.79 και 68 κιλα.Εχω ξεκινησει και παλι γυμναστηριο μετα απο 5 χρονια-τοτε επαιζα μπασκετ και ειχα συν 8-9 κιλα σε σχεση με τωρα.Πηρα την προτεινη της ον,γουει γκολντ.Η ερωτηση μου ειναι η εξης,με την πρωτεινη θα αυξηθει η μυικη μου μαζα,επομενως οι μυες θα μεγαλωσουν,επομενως θα αυξηθει σχετικα και ο ογκος μου ετσι? Επισης να αναφερω οτι τρωω σαν "βοδι" αν μου επιτρεπεται η λεξη χαχαχα γιατι θελω να φθασω και παλι το βαρος που τοτε ειχα,ημουν σχεδον διπλασιος λογω γυμναστηριου,αθλησης και καλυτερης διατροφης.Παιρνω γυρω στα 150 γραμμαρια πρωτεινης(2 σκουπ συμπληρωμα και η υπολοιπη μεσω φαγητου).Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας,ελπιζω να μην σας κουρασα.Οποια πληροφορια σχετικα με την αυξηση μαζας-ογκου θα βοηθησει εξαιρετικα

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλώς όρισες στην παρέα μας!




    Πηρα την προτεινη της ον,γουει γκολντ.Η ερωτηση μου ειναι η εξης,με την πρωτεινη θα αυξηθει η μυικη μου μαζα,επομενως οι μυες θα μεγαλωσουν,επομενως θα αυξηθει σχετικα και ο ογκος μου ετσι?
    Όχι Το συμπλήρωμα πρωτείνης δεν ειναι μαγικό φίλτρο. Ορός γάλακτος σε σκόνη είναι.. Απλά συμπληρώνει τα κενά της διατροφής σου και ειναι χρησιμη οταν θελουμε γρηγορη απορροφηση πχ μεταπροπονητικα.
    Η μυική μαζα θα αυξηθει με σωστη συνολικη διατροφή και άσκηση.
    Επισης να αναφερω οτι τρωω σαν "βοδι" αν μου επιτρεπεται η λεξη χαχαχα γιατι θελω να φθασω και παλι το βαρος που τοτε ειχα,ημουν σχεδον διπλασιος λογω γυμναστηριου,αθλησης και καλυτερης διατροφης.Παιρνω γυρω στα 150 γραμμαρια πρωτεινης(2 σκουπ συμπληρωμα και η υπολοιπη μεσω φαγητου).
    Μίλα ελεύθερα, οι περισσότεροι σαν βόδια τρώμε

    1.5 με 2 γραμμάρια ανα σωματικό κιλό είναι οκ για πρωτείνη συνολικά. Επίσης μην ξεχνάς τον υδατάνθρακα και τα καλά λιπαρά,τα οποία εξίσου συντελούν στο στόχο σου!




    Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας,ελπιζω να μην σας κουρασα.Οποια πληροφορια σχετικα με την αυξηση μαζας-ογκου θα βοηθησει εξαιρετικα
    Και στη γράμμωση βοηθάμε αμα λαχει

    Στο φόρουμ θα βρεις πολλά χρήσιμα άρθρα για το στόχο που έχεις.

    Να σαι καλα φιλε για τα καλα σου λογια.
    Last edited by Kardoula; 24-02-13 at 00:29.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ερωτηση σχετικα με τα συμπληρωματα
    By panos dawetas in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 12-12-11, 00:00
  2. Ερωτηση σχετικα με πρωτεινη!
    By mitsaras777 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 19-08-09, 03:12
  3. ερώτηση σχετικά με γράμμωση
    By anatro in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 16-08-06, 22:07

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •