Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    New Member
    Join Date
    12-06-12
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    49

    Default Ασκήσεις Για Εμφάνιση Κοιλιακών;

    Γεια σας!!θελω να μου πειτε αν υπαρχουν καπιες ασκησεις που βοηθουν για να χασεις τα love handles!!και γενικα αν υπαρχει καπιο ετοιμο προγραμα  που ακολουθητε και ειναι καλο!!εγω κανω ενα που λεγετε 8 mins abs level 2 (δειτε το στο youtube) 3 φορες την εβδομαδα...ειναι καλο τι λετε??ευχαριστο!!

  2. #2
    Advanced Bodybuilder enas's Avatar
    Join Date
    28-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    727

    Default

    ναι αν ειναι αυτο που νομιζω και ειχα κανει παλιοτερα ειναι πολυ δυνατο προγραμμα!! αλλα να ξερεις πως οι κοιλιακοι ειναι κυριως θεμα διατροφης!!

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by enas View Post
    ναι αν ειναι αυτο που νομιζω και ειχα κανει παλιοτερα ειναι πολυ δυνατο προγραμμα!! αλλα να ξερεις πως οι κοιλιακοι ειναι κυριως θεμα διατροφης!!
    οπως και καθε αλλος μυς

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Tα love handles είναι θέμα λίπους. Ότι γυμναστική και να κάνεις, όση αερόβια, αν δεν κάνεις αυστηρή διατροφή δεν πρόκειτε να φύγουν. Το ίδιο φυσικά ισχύει και για τους κοιλιακούς. Ναι μεν τους γυμνάζεις, αλλά για να φανούν χρειάζεται απώλεια λίπους, άρα πάλι είναι θέμα διατροφής.

  5. #5
    New Member
    Join Date
    01-02-13
    Location
    Gym
    Posts
    63

    Default

    Δώσε έμφαση στη διατροφή σου για να φανούν οι κοιλιακοί, αλλιώς ότι προπόνηση και να κάνεις δεν βγαίνουν αν έχεις επικάλυψη λίπους
    Train hard or go home

  6. #6
    New Member
    Join Date
    12-06-12
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    49

    Default

    παιδια τα ξερω ολα αυτα που γραφετε...1ον να πω οτι ειμαι 1,93 κ 80 κιλλα οταν ξεκινισα ειμουν 72 αλλα και τοτε ειχα αυτο το προβλημα στουσ κιλιακους!!τι να κανω εγω θελω να βαλω αλλα 7 κιλλα μεχρι το καλοκαιρι.την διατροφη μου την προσεχω...αν βαζω κιλα δν θα φευγει το λιπος σε αυτην την περιοχη?και κατι ακομα αεροβια αρχισα την προηγουμενη εβδομαδα
    Last edited by thanos4; 03-03-13 at 19:45.

  7. #7
    Advanced Bodybuilder Paulos123's Avatar
    Join Date
    21-01-13
    Location
    Αττικη,Νεα Μακρη
    Posts
    1,126

    Default

    Αν παρεις κιλα,θα παρεις λιπος εστω και λιγο.Αν θες την συμβουλη μου κατσε στα κιλα που εισαι και κανε γραμμωση μεχρι το καλοκαιρι να φενονται και μολις τελειωσει το καλοκαιρι και φοραμε ολοι τα μπουφαν,εχεις πανω απο μισο χρονο να παρεις οσα κιλα θες,οσο ποιο ποιοτηκα γινεται παντα.

  8. #8
    Advanced Bodybuilder enas's Avatar
    Join Date
    28-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    727

    Default

    κανε ογκο λοιπον που θελεις και μετα θα χασεις το περιττο λιπος μην αγχωνεσαι!!
    200 pounds is always 200 pounds

  9. #9
    New Member
    Join Date
    12-06-12
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    49

    Default

    Quote Originally Posted by thanos4 View Post
    παιδια τα ξερω ολα αυτα που γραφετε...1ον να πω οτι ειμαι 1,93 κ 80 κιλλα οταν ξεκινισα ειμουν 72 αλλα και τοτε ειχα αυτο το προβλημα στουσ κιλιακους!!τι να κανω εγω θελω να βαλω αλλα 7 κιλλα μεχρι το καλοκαιρι.την διατροφη μου την προσεχω...αν βαζω κιλα δν θα φευγει το λιπος σε αυτην την περιοχη?και κατι ακομα αεροβια αρχισα την προηγουμενη εβδομαδα
    δν ειμαι για γραμοση ακομα.....

  10. #10
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Καλες ασκησεις ειναι οι αρσεις των ποδιων στο μονοζυγο.
    Ξεκινα με λυγισμενα τα γονατα και προχωρα μετα σε ισια.

    Τα ροκανισματα με βαρη ειναι επισης καλα για ενδυναμωση και ογκο.
    Τωρα η εμφανιση οπως προαναφερθηκε ειναι θεμα λιπους. ( και προπονισης βεβαια )

    Ενδεικτικα:

  11. #11
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,662

    Default

    Φιλε θανο,εγω οταν ξεκινησα ημουν 1.70 κ 51 κιλα,εκανα 3 μερες κοιλιακους κ εμφανιστηκαν οι 4...τωρα βεβαια που ειμαι σε ογκο δεν ειναι τοσο διακριτοι,θα σου προτεινα να πας ισοθερμιδικα και κανε αεροβια κ βαρη κ δες πως θα παει....Αλλα εγω στη θεση σου θα εκανα ογκο κ μετα συντηρηση για να δουλεψω τα κιλα οποτε θα φυγει κ μερικο λιπος

  12. #12
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default

    Quote Originally Posted by Κωστας21 View Post
    Καλες ασκησεις ειναι οι αρσεις των ποδιων στο μονοζυγο.
    Ξεκινα με λυγισμενα τα γονατα και προχωρα μετα σε ισια.

    Τα ροκανισματα με βαρη ειναι επισης καλα για ενδυναμωση και ογκο.
    Τωρα η εμφανιση οπως προαναφερθηκε ειναι θεμα λιπους. ( και προπονισης βεβαια )

    Ενδεικτικα:
    Oντως πολυ καλη ασκηση..Εγω παλι οταν την κανω αυτη κα με λυγυσμενα ποδυα πρεπε να κλεψω καπως κουνωντας τον κορμο...δυαφορετκα τα ποδα φτανουν μεχρ την παραλληλο..πειραζει?

  13. #13
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Οχι βεβαια..σφιγγε τις ωμοπλατες για να μενεις σταθερος!
    Αμα ειχες μαξιλαρακι πισω θα ηταν πιο ευκολο

  14. #14
    New Member
    Join Date
    12-06-12
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    49

    Default

    Quote Originally Posted by iLikeBB View Post
    Φιλε θανο,εγω οταν ξεκινησα ημουν 1.70 κ 51 κιλα,εκανα 3 μερες κοιλιακους κ εμφανιστηκαν οι 4...τωρα βεβαια που ειμαι σε ογκο δεν ειναι τοσο διακριτοι,θα σου προτεινα να πας ισοθερμιδικα και κανε αεροβια κ βαρη κ δες πως θα παει....Αλλα εγω στη θεση σου θα εκανα ογκο κ μετα συντηρηση για να δουλεψω τα κιλα οποτε θα φυγει κ μερικο λιπος
    δε το σιζιταω θα συνεχισω ογκο μεχρι σεπτεμβρη και μετα γραμοση!!!Αλπα δν θελω να γινει χειροτερα η κιλια μου....τορα δν με ενοχλει πολλι αλλα μετα τα 7 κιλλα δν ξερω ερχετε και το καλοκαιρι....

  15. #15
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Quote Originally Posted by thanos4 View Post
    δε το σιζιταω θα συνεχισω ογκο μεχρι σεπτεμβρη και μετα γραμοση!!!Αλπα δν θελω να γινει χειροτερα η κιλια μου....τορα δν με ενοχλει πολλι αλλα μετα τα 7 κιλλα δν ξερω ερχετε και το καλοκαιρι....
    Φιλε κανονικα το χειμωνα κανουμε ογκο και την ανοιξη/καλοκαιρι γραμμωση ( χανεις πιο γρηγορα κιλα , το χειμωνα το σωμα κρατα λιπος να ζεσταθει )


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Εμφάνιση Κοιλιακών
    By feig in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 16
    Last Post: 19-03-12, 17:41
  2. Απορίες Για Εμφάνιση Κοιλιακών
    By nikos12345678 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 68
    Last Post: 23-02-12, 19:04
  3. Ασκησεις Κοιλιακων
    By Helias in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 1
    Last Post: 07-12-09, 04:23
  4. Ασκήσεις κοιλιακών
    By stamthedrum in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 19
    Last Post: 21-06-09, 00:07

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •