Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 7 of 22 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast
Results 181 to 210 of 659

Thread: Theofano's log!

  1. #181
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Quote Originally Posted by Αλεξανδρος Μπ View Post
    ........ηθελα να σου δωσω λιγο απο το κοτοπουλο μου.

    ΨΕΥΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΣ!!!!!!



  2. #182
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by Αλεξανδρος Μπ View Post
    οκ μπορει να μπω στην black list σου μετα απο αυτο


    αλλα ρε φανη μας δουλευεις τι να γραμμωσεις μανα μου που δεν εχεις ιχνος και οταν λεω ιχνος μυ πανω
    ακουγομαι κακος αλλα μερικες φορες κατι κοριτσακια που μπαινουν σε διαιτες για να χασουν κιλα ενω ειναι καλαμια
    σαν εσενα με εκνευριζουν

    τι στο κορακα θες να κανεις να εισαι ενα καλαμακι?τα καταφερες εισαι 50 με υψος 1.65 15 κιλα κατω απο το υψος σου
    στις γυναικες ειναι λογικο να εχουν παραπανο λιπος λογω της φυσης τους δεν θα μπω σε λεπτομεριες τις γνωριζεις
    ΜΕΓΑ λαθος για μενα που ησουν τοσο καιρο υποθερμικα.

    οπως ειπε κ ο φιλος μου ο δυτακος επρεπε να ησουν ελαφρος υπερθερμικα ολο αυτον τον καιρο για να βαλεις κρεατα πανω σου
    οσα μπορεις να βαλεις ως γυναικα κ να κρατας 1-2 αεροβιες την εβδομαδα για να μην ξεφευγεις απο το λιπος που τυχον εβαζες
    τωρα η νοοτροπια να το αλλαξω για ενα μηνα κ να δουμε κ για την περιοδο καλοκαιριου, ΕΓΩ το βλεπω ως αλλα λογια να αγαπιομαστε


    επειδη προπωνω κοπελα που ειναι στο υψος σου ειναι 60 κιλα κ δειχνει πολυ τουμπανι ολη την χρονια την ειχα υπερ κ τωρα απλα
    την εχω παει ελαφρως υπερ με παραπανω αεροβια κ εχει αρχησει κ καθαριζει.θα πεις δεν ειμαστε ολες ιδιες και εκει θα συμφωνησουμε.
    αλλα αισθητικα οταν σε ειδα να καθεσαι σε καρεκλα σε λιπηθηκα κ ηθελα να σου δωσω λιγο απο το κοτοπουλο μου.

    και κλεινω οτι εισαι μια κοπελα με ωραιο παρουσιαστικο μην το χαλας με βλακειες τρωγε σωστα καλα παρε κιλα φτασε μυικα σε καποιο
    επιπεδο που εσενα σε καλυπτει 55-58 κιλα κ απο κει κ περα παιξε με το λιπος σου κ τους υδατανθρακες.



    υ.γ σορρι αλλα δεν μου αρεσει να κρυβομαι μου αρεσει να τα λεω ολα
    Ειδες οταν νοιαζεται ο ανθρωπος τι λεει!
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  3. #183
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Quote Originally Posted by Theofano View Post
    Απλα γουστάρω το μαγείρεμα κ όσο μπορω αυτο θα κάνω!!!????
    Τώρα σε συμπάθησα !! Μπράβο !

    Κοίτα, αφού δε θέλεις να μειωθεί το σωματικό σου βάρος, τοτε προφανώς θα μείνεις σε θερμίδες συντήρησης κάνοντας recomp. Αλλά όπως σου έγραψε η Ελίτα, αυτή η διαδικασία γίνεται πιο αργά απ'ότι η συνηθισμένη γράμμωση ή ο όγκος.
    Το θέμα είναι ότι το λίπος στις γυναίκες πρέπει από τη φύση σας να είναι πιο υψηλό. Οπότε, θα είναι λίγο πιο δύσκολο να το μειώσεις, όσο κατεβαίνεις σε ποσοστό.

    Αν θέλεις, κράτα σαν "ταβάνι" το 15%. Δηλαδή, μην πέσεις κάτω από αυτό, για να μην έχεις ενδοκρινολογικά θέματα....
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  4. #184
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by Αλεξανδρος Μπ View Post



    υ.γ σορρι αλλα δεν μου αρεσει να κρυβομαι μου αρεσει να τα λεω ολα
    Αντε μπραβο βρε Ανιψουδιμ επιτελους..... πες και σε μας πως απο "Καλαμια στο καμπο εκανες αυτη τη κορμαρα" μεσα σε 1.5 χρονο !!!!! Μη σκοτωνομαστε αδικα με αυγα , βρωμες , και κοτοπουλα.....
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  5. #185
    Advanced Bodybuilder freedom_akiri's Avatar
    Join Date
    21-04-11
    Location
    ath
    Posts
    837

    Default

    φανη μου δεν υπαρχει καποιοσ κανονας που να λεει καλοκαιρι-γραμμωση χειμονα-ογκος!!!
    αφου χρειαζεσαι κιλα ποιοτικα τωρα πυ τα χρειαζεσαι θα τα παρεις σιγα σιγα....οσοι κανουν γραμμωση εχουν μυικη μαζα πρωτα και μετα κανουν γραμμωση.

  6. #186
    Advanced Bodybuilder Theofano's Avatar
    Join Date
    26-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    718

    Default

    Quote Originally Posted by Αλεξανδρος Μπ View Post
    οκ μπορει να μπω στην black list σου μετα απο αυτο

    Αλέξανδρε δεν υπάρχει black list, εδώ είμαστε για να λέμε αλήθειες, να μαθαίνουμε απ τα λάθη μας κ να γινόμαστε καλύτεροι με τις συμβουλές αυτών που γνωρίζουν!
    Οπότε no worries, άντε κ αν καταφέρω κ πιάσω τον στόχο μου θα δεχτώ να κάνουμε μια φωτογράφιση παρέα!

    Τώρα για όλα αυτά πού είπες πάνω κάτω με βρίσκεις σύμφωνη, στόχος μου δεν είναι να χάσω άλλα κιλά κ αν διαβάσεις προσεχτικά τι γράφω εδώ κ καιρό ποτέ δεν ήταν, σε λίπος ήθελα να πέσω κ παρέσυρα κ μερικά κιλά στην προσπάθεια αυτή! Αν δείς κ σήμερα εγώ η ίδια είπα πως δεν βλέπω κ πολύ κρέας πάνω μου άρα τι να γραμμωσω η έρμη!

    Αρα με βλέπω να κάνω πάρτυ με υδατάνθρακα κ κρίμα είναι δεν θα μπορώ να καλέσω κ κανέναν αφού όλοι είσαστε σε δίαιτα!!!

  7. #187
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    Quote Originally Posted by Theofano View Post
    Οπότε no worries, άντε κ αν καταφέρω κ πιάσω τον στόχο μου θα δεχτώ να κάνουμε μια φωτογράφιση παρέα!

    Αρα με βλέπω να κάνω πάρτυ με υδατάνθρακα κ κρίμα είναι δεν θα μπορώ να καλέσω κ κανέναν αφού όλοι είσαστε σε δίαιτα!!!
    α)μην λες μεγαλα λογια για φωτογραφιση γτ δεν ξερεις με τι ανθρωπο μιλας θα σε κηνυγαω να παμε σε στουντιο να βγουμε....

    β)βρε ειμαστε σε διαιτα αλλα τρωμε υδατανθρακα αρκει να ειναι μετα την προπονηση η πριν :Ρ

  8. #188
    Advanced Bodybuilder Theofano's Avatar
    Join Date
    26-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    718

    Default

    Quote Originally Posted by cuban View Post
    Τώρα σε συμπάθησα !! Μπράβο !

    Κοίτα, αφού δε θέλεις να μειωθεί το σωματικό σου βάρος, τοτε προφανώς θα μείνεις σε θερμίδες συντήρησης κάνοντας recomp. Αλλά όπως σου έγραψε η Ελίτα, αυτή η διαδικασία γίνεται πιο αργά απ'ότι η συνηθισμένη γράμμωση ή ο όγκος.
    Το θέμα είναι ότι το λίπος στις γυναίκες πρέπει από τη φύση σας να είναι πιο υψηλό. Οπότε, θα είναι λίγο πιο δύσκολο να το μειώσεις, όσο κατεβαίνεις σε ποσοστό.

    Αν θέλεις, κράτα σαν "ταβάνι" το 15%. Δηλαδή, μην πέσεις κάτω από αυτό, για να μην έχεις ενδοκρινολογικά θέματα....
    Αντώνη σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές, είναι απίστευτο που βρίσκεις το χρόνο κ την διάθεση κ απαντάς σε όλους μας!
    Κρίμα που δεν είχα αποκαλύψει το φόρουμ 10 χρόνια νωρίτερα (αλήθεια υπήρχε;) όταν ήμουν φοιτήτρια στην Θεσσαλονίκη κ θα σου μαγείρευα όλες τις τροφές τις "λίστας"!!!!

    Λοιπόν το 15% που λές είναι κ αυτό που λέω κ εγώ στον εαυτό μου, πιο κάτω δεν βρίσκω νόημα να πέσω!


    Τώρα έχω 2 ερωτήσεις!

    1) Λοιπόν ανεβαίνω σταδιακά σε θερμίδες συντήρησης που είναι 2035, πώς όμως ρυθμίζω τα μάκρος;Μια αναλογία 55γρ λιπαρά, 155γρ πρωτεΐνη κ τα υπόλοιπα σε υδατάνθρακα είναι οκ πιστεύεις;

    2) Το κομμάτι προπόνηση πώς το ρυθμίζω; Κρατάω την προπόνηση με 4 φορές βάρη την βδομάδα σε σπλίτ! Μετά γιόγκα θα κάνω για 2 βδομάδες ακόμα κ μετά από Οκτώβρη πάλι! Τώρα όμως που καλοκαιριάζει θα κάνω ένα 2ωρο κιτε 3-4 φορές την βδομάδα! Οπότε τι κάνω με την αερόβια; Πόσες φορές την εβδομάδα κ τι διάρκεια κ τι τύπου;
    Τώρα κάνω μετά τα βάρη 3 φορές την βδομάδα για 30-35λ σε σταθερό τέμπο, αλλά τώρα που σταματάω την γιόγκα μπορώ να την βάλλω κ χώρια αν είναι καλύτερα!

    Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου!!!

  9. #189
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Να'σαι καλά Φανή ! Κι εγώ πριν 13 χρόνια ήμουν φοιτητής εδώ, αλλά το φόρουμ δεν υπήρχε τότε... Το καλοκαίρι του 2004 ξεκίνησε.

    Πράγματι, πιο κάτω από το 15% δεν έχει νόημα να πέσεις ! Εκτός κι αν θέλεις να κατεβείς σε αγώνες bb !

    Όσο για την 1η σου ερώτηση, συμφωνώ έτσι όπως τα έγραψες ! Είσαι άψογη ! Αν δεις ότι σου χρειάζεται παραπάνω ενέργεια είτε για προπονήσεις (βάρη, kite, κλπ), είτε γενικά μέσα στη μέρα σου, μπορείς να μειώσεις λίγο την πρωτεΐνη στα 130 γρ και ανεβάσεις κατά 25 γρ τους υδατάνθρακές σου. Αυτό θα το δεις εσύ μέσα στη μέρα σου.

    Για τη 2η ερώτησή σου, θα έλεγα να περιορίσεις τα βάρη σου σε 3 προπονήσεις τη βδομάδα, αφού θα έχεις τα 4 δίωρα του kite. Οι αερόβιές σου, καλό είναι να περιοριστούν σε 2 ανά βδομάδα. Αν μπορείς να βάλεις την αερόβιά σου σε ξεχωριστή μέρα, κάνε το. Αλλά τότε θα πρέπει να κάνεις 50-60 λεπτά τη φορά.

    Τέλος, φρόντισε να έχεις οπωσδήποτε 1 φορά τη βδομάδα πλήρη αποχή από οποιαδήποτε μορφή άθλησης, για να ξεκουράζεται το σώμα σου.

    Ότι προκύπτει, θα το συζητάμε.

    Να είσαι καλά ! :)
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  10. #190
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    08-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Μπήκες στην καλύτερη περίοδο δηλαδή, φαγάκι καλό και αρκετό, γυμναστική στο full...τι καλύτερο!! Επειδή και οργανωμένη μια χαρά θα τα πας και όγκο θα βάλεις και όλα θα τα καταφέρεις! Απλά και εγώ (αν και δεν είμαι και η πιο αξιόπιστη πηγή αλλά τελοσπάντων) παρατηρώ πως το αερόβιο σου δεν έχει μειωθεί, οπότε συμφωνώ με αυτό που γράφει πάνω ο Αντώνης για το αερόβιο (και λέει να διαφωνούσα ...για μεθυσμένη θα με περνάγατε)!

    Και εσύ βρε Αλέξανδρε υπερβολή στον υπερθετικό βαθμό!! Όποιος δεν την έχει δει θα νομίζει όπως λες "καλάμια" οτι είναι απο τα κόκκαλα βγαλμένη των Ελλήνων τα ιερά! Μια χαρά είναι απλά το ιδανικό είναι να ανέβει μυικά για να αναδειχθεί ακόμα περισσότερο το όμορφο καλούπι της! Πρόσεξε μην μας βάλει σε όλους τα γυαλιά και γίνει turbo και μετά σε ψάχνει για την φωτογράφιση και δεν παρουσιάζεσαι !!!!

  11. #191

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Ραντεβου σε αυτο το τοπικ του χρονου τετοιο καιρο...δεν θα ξεκολατε απο διπλα της...ο συνδιασμος κορμι ματαρες θα σκοτωνει!!!

  12. #192
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by SadeAdu View Post
    Όποιος δεν την έχει δει θα νομίζει όπως λες "καλάμια" οτι είναι απο τα κόκκαλα βγαλμένη των Ελλήνων τα ιερά! Μια χαρά είναι απλά το ιδανικό είναι να ανέβει μυικά για να αναδειχθεί ακόμα περισσότερο το όμορφο καλούπι της! Πρόσεξε μην μας βάλει σε όλους τα γυαλιά και γίνει turbo και μετά σε ψάχνει για την φωτογράφιση και δεν παρουσιάζεσαι !!!!
    Quote Originally Posted by Marvin View Post
    Ραντεβου σε αυτο το τοπικ του χρονου τετοιο καιρο...δεν θα ξεκολατε απο διπλα της...ο συνδιασμος κορμι ματαρες θα σκοτωνει!!!
    Εσεις οι δυο καθιστε φρονιμα γιατι με τις παραστατικοτατες περιγραφες σας μας εχετε καταστρεψει ...θα με κανετε να στησω αντισκηνο στο Σχοινια !!!
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  13. #193
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    Quote Originally Posted by SadeAdu View Post
    Και εσύ βρε Αλέξανδρε υπερβολή στον υπερθετικό βαθμό!! Όποιος δεν την έχει δει θα νομίζει όπως λες "καλάμια" οτι είναι απο τα κόκκαλα βγαλμένη των Ελλήνων τα ιερά! Μια χαρά είναι απλά το ιδανικό είναι να ανέβει μυικά για να αναδειχθεί ακόμα περισσότερο το όμορφο καλούπι της! Πρόσεξε μην μας βάλει σε όλους τα γυαλιά και γίνει turbo και μετά σε ψάχνει για την φωτογράφιση και δεν παρουσιάζεσαι !!!!
    χαχα γατακι προσεχε γτ στον επομενο καφε αν εχει ζεστη....την πατησες :Ρ

  14. #194
    Advanced Bodybuilder Theofano's Avatar
    Join Date
    26-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    718

    Default

    Quote Originally Posted by freedom_akiri View Post
    φανη μου δεν υπαρχει καποιοσ κανονας που να λεει καλοκαιρι-γραμμωση χειμονα-ογκος!!!
    αφου χρειαζεσαι κιλα ποιοτικα τωρα πυ τα χρειαζεσαι θα τα παρεις σιγα σιγα....οσοι κανουν γραμμωση εχουν μυικη μαζα πρωτα και μετα κανουν γραμμωση.
    Πηγή μου το γνωρίζω απλά έκανα έτσι μωρέ ένα παράπονο που όπως φαίνεται όταν εγώ τύχει να κάνω διατροφή γράμμωσης όλοι θα το χουν ρίξει στο φαί κ δεν θα χει μείνει κανείς για παρηγοριά στην έλλειψη υδατάνθρακα!

  15. #195
    Advanced Bodybuilder Theofano's Avatar
    Join Date
    26-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    718

    Default

    @SadeAdu: Αχ Μάντυ μου σε ευχαριστώ για τα καλα σου λόγια! Κοίτα μην την πατήσεις κ συ σαν κ μένα κ χάσεις πολλά κιλά...

    @Marvin: Καλά να μαστε μέχρι του χρόνου κ αν είμαστε κ κορμιά ακόμα καλύτερα!!

    @tsourekas: Βρε τέρμα ο Σχοινιάς για φέτος, σε άλλες παραλίες γυρνάω τώρα...

  16. #196
    Advanced Bodybuilder Theofano's Avatar
    Join Date
    26-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    718

    Default

    ΔΙΑΤΡΟΦΗ
    1ο Γεύμα 08:00 -- 40γρ βρώμη, 1 αυγό ολόκληρο, 4 ασπράδια, 1κγ μέλι, 1μήλο μικρό, κανέλα
    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ: Βάρη 10:00-11:00
    2ο Γεύμα 10:30 (Μεταπροπονητικό) -- 100γρ cc+1/2 κούπα γάλα 1,5% + 1 μπανάνα+1κγ κακάο
    Καφές με 1κ.γ STEVIA
    3ο Γεύμα 12:00 -- 120γρ στήθος κοτόπουό+150γρ πατάτα+4 μικρές ελιές
    4ο Γεύμα 15:30 -- 120gr μπιφτέκι γαλοπούλας + 100γρ ρύζι καστανό+αγγουράκι+ντοματάκια+4 μικρές ελιές
    5ο Γεύμα 19:00 --100γρ cc+80γρ πατάτα+ντοματάκια
    6ο Γεύμα 21:30-- 80γρ κοτόπουλο στήθος+100 καστανό ρύζι
    7ο Γεύμα 23:30 -- 200ρ γιαούρτι 2% + 10γρ καρύδια



    Θερμίδες: 1899
    Λιπαρά:52,5
    Υδατάνθρακες:204,3
    Πρωτεΐνες: 155,2



    ΤΕΤΑΡΤΗ

    Πιέσεις στήθους σε οριζόντιο με μπάρα: 12χ10,5κ-10χ13κ-8χ13κ
    Εκτάσεις στήθους με αλτήρες σε επικλινή: 4χ10χ5κ
    Push ups (bosu): 4x8
    Κάμψεις δικεφάλων με αλτήρες σε επικλινή: 3χ10χ5κ 1χ10χ6κ
    Κάμψεις δικεφάλων αυτοσυγκέντρωσης με αλτήρες: 2χ10χ5κ 1χ10χ6κ

    ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ: Άρσεις ποδιών στον πάγκο 3χ20 / Σανίδα 3χ45'' - Πλάγια σανίδα 3χ30''
    ΡΑΧΙΑΙΟΙ: 3χ15
    Αερόβια 35' σε σταθερό τέμπο

  17. #197
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    08-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Εσεις οι δυο καθιστε φρονιμα γιατι με τις παραστατικοτατες περιγραφες σας μας εχετε καταστρεψει ...θα με κανετε να στησω αντισκηνο στο Σχοινια !!!
    Είσαι συνηθισμένος απο τις περιγραφές του Λεωνίδα!! Εμείς απλά είμαστε η extra light ακίνδυνη εκδοχή!

    Quote Originally Posted by Αλεξανδρος Μπ View Post
    χαχα γατακι προσεχε γτ στον επομενο καφε αν εχει ζεστη....την πατησες :Ρ
    Άστα αυτά!! Θα σου βάλουμε tracker όταν γίνει η Φανή bodybuilding super model να μπορούμε να σε εντοπίσουμε εύκολα...και την Υπόγα του Τσουρέκα για κρυψώνα μην την υπολογίζεις!

    Quote Originally Posted by Theofano View Post
    @SadeAdu: Αχ Μάντυ μου σε ευχαριστώ για τα καλα σου λόγια! Κοίτα μην την πατήσεις κ συ σαν κ μένα κ χάσεις πολλά κιλά...
    Καλά δεν με χαλάει να την πατήσω κιόλας :P Αλλά ok i get your point!

  18. #198
    Advanced Bodybuilder freedom_akiri's Avatar
    Join Date
    21-04-11
    Location
    ath
    Posts
    837

    Default

    την τσακωσα την φιλεναδα σου σημερα!!
    αυτη που φανταζομουν ηταν!!!
    ομως...ΕΛΑ ΜΟΥ!!ΕΙΝΑΙ ΑΚΙΝΔΥΝΗ Η ΤΡΕΛΑ ΜΟΥ!!κανονισε!!

  19. #199
    Advanced Bodybuilder Theofano's Avatar
    Join Date
    26-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    718

    Default

    Quote Originally Posted by freedom_akiri View Post
    την τσακωσα την φιλεναδα σου σημερα!!
    αυτη που φανταζομουν ηταν!!!
    ομως...ΕΛΑ ΜΟΥ!!ΕΙΝΑΙ ΑΚΙΝΔΥΝΗ Η ΤΡΕΛΑ ΜΟΥ!!κανονισε!!

    Χαχαχαχα ζόρισε την όσο μπορείς!!!
    Θ έρθω βρε θέλω κ γω πολύ!!!

  20. #200
    Advanced Bodybuilder Theofano's Avatar
    Join Date
    26-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    718

    Default

    ΔΙΑΤΡΟΦΗ
    1ο Γεύμα 08:00 -- 50γρ βρώμη, 1 αυγό ολόκληρο, 4 ασπράδια, 1κγ μέλι, 1μήλο μικρό, κανέλα
    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ: Βάρη 10:00-11:00
    2ο Γεύμα 10:30 (Μεταπροπονητικό) -- 100γρ cc+1/2 κούπα γάλα 1,5% + 1 μπανάνα+1κγ κακάο
    Καφές με 1κ.γ STEVIA
    3ο Γεύμα 12:00 -- 100γρ στήθος κοτόπουλο+150γρ πατάτα
    4ο Γεύμα 15:30 -- 100gr στήθος κοτόπουλο+150γρ πατάτα+αγγουράκι+ντοματάκια
    5ο Γεύμα 19:00 --60γρ cc+50γρ πατάτα+ντοματάκια
    6ο Γεύμα 21:30-- 80γρ κοτόπουλο στήθος+50γρ πατάτα+ντοματάκια
    7ο Γεύμα 23:30 -- 150γρ γιαούρτι 2% + 10γρ καρύδια


    Θερμίδες: 1898
    Λιπαρά:54,7
    Υδατάνθρακες:200
    Πρωτεΐνες: 155,27




    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

    Squats με μπάρα στο smith:1x10(ζέσταμα) 1χ12χ30κ 1χ12χ35κ 1χ12χ40κ
    Πίσω διαγώνια προβολές:3χ15
    Ημιτελής άρση με στραβόμπαρα: 2χ10χ28kg 2x8x30,5kg
    Απαγωγοί σε τροχαλία: 3χ15x10kg
    Προσαγωγοί σε τροχαλία: 3χ15x10kg
    Γέφυρα γλουτών με μπάρα: 3χ12χ30κ

    Χαλαρό 10' αερόβιο για αποθεραπεία!

  21. #201
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    08-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Πες μου δεν ένιωθες θεικά όταν έκανες το 40ντάρι στα squat?? !!! Κάποια στιγμή δοκίμασε και το ελεύθερο! Γέφυρα γλουτών έκανα και εγώ αλλά τώρα στο συνεργείο δεν μπορώ να έχω μαξιλάρι για να βάζω κάτω απο την μπάρα και έτσι δεν μπορώ να την κάνω πολύ καλή άσκηση την έχει προτείνει και η Καρδούλα στα βιντεάκια και όντως είναι απίστευτη!

  22. #202
    Advanced Bodybuilder Theofano's Avatar
    Join Date
    26-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    718

    Default

    Ουυυφφφ άντε να περάσει αυτή η βδομάδα δεν την παλεύω άλλο λέμε με το εορταστικό ωράριο των καταστημάτων, έχω βγει εκτός προγράμματος!!!
    Σήμερα όμως έιχε την καθιερωμένη πρωινή προπονησούλα παρέα με την 3η ηλικία στο gym!!!

    ΔΙΑΤΡΟΦΗ
    1ο Γεύμα 08:00 -- 50γρ βρώμη, 1 αυγό ολόκληρο, 4 ασπράδια, 1 μήλο μικρό, κανέλα
    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ: Βάρη 10:00-11:00
    2ο Γεύμα 10:30 (Μεταπροπονητικό) -- 100γρ cc+1/2 κούπα γάλα 1,5% + 1 μπανάνα+1κγ κακάο
    Καφές με 1κ.γ STEVIA
    3ο Γεύμα 12:00 -- 100γρ κοτόπουλο+150γρ πατάτα
    4ο Γεύμα 15:30 -- 120gr μπιφτέκι γαλοπούλας + 200γρ ρύζι καστανό+αγγουράκι+ντοματάκια+4 μικρές ελιές
    5ο Γεύμα 19:00 --60γρ cc+150γρ πατάτα+αγγουράκι+ντοματάκια
    6ο Γεύμα 21:30-- 120gr μπιφτέκι γαλοπούλας+αγγουράκι+ντοματάκια+σαλάτα πράσινη+1κσ λάδι
    7ο Γεύμα 23:30 -- 150γρ γιαούρτι 2% + 10γρ καρύδια


    Θερμίδες: 1917
    Λιπαρά:53,9
    Υδατάνθρακες:210,8
    Πρωτεΐνες: 150,1

    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
    Pull ups σε μπάρα smith 3x8
    Κωπηλατική με αλτήρες σε επικλινή 2χ10χ6κ 1χ10χ8κ
    Μονόζυγο με υποβοήθηση ουδέτερη λαβή 4χ8
    Κωπηλατική σε τροχαλία με σχοινί 1χ12χ15 1χ10χ20 1χ8χ20

    Σανίδα 3χ45'' - Πλάγια σανίδα 3χ30''
    Αερόβια 35' σε σταθερό τέμπο

    Την τελευταία βδομάδα έχω ανέβει στις 1900+ θερμίδες προσθέτοντας υδατάνθρακα!Οι θερμίδες συντήρησης είναι 2050, θα ανέβω σταδιακά στις 2000 κ θα τις κρατήσω μέχρι την επόμενη μέτρηση που είναι 17/05! Ανάλογα τί θα δείξει το μηχάνημα θα πράξω έπειτα!

  23. #203
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by Theofano View Post
    Σήμερα όμως έιχε την καθιερωμένη πρωινή προπονησούλα παρέα με την 3η ηλικία στο gym!!!
    Δε καταλαβα, γιατι δε περασαμε ωραια ???
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  24. #204
    Advanced Bodybuilder Theofano's Avatar
    Join Date
    26-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    718

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Δε καταλαβα, γιατι δε περασαμε ωραια ???
    χαχαχαχα υπέροχα περνάμε!!!!

    με βλέπουν να σηκώνω τα κιλά κ με κοιτάν καλά καλά!!!

  25. #205
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by Theofano View Post
    χαχαχαχα υπέροχα περνάμε!!!!

    με βλέπουν να σηκώνω τα κιλά κ με κοιτάν καλά καλά!!!
    Εγω παντος να ξερεις...σε εφτυνα !!!!
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  26. #206
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    08-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Φανούλα σήμερα το μαγικό σου νούμερο το 19!!! Την πάτησα δειλά δειλά και μου ψιθύρισε 57,1 !!

  27. #207
    Advanced Bodybuilder Theofano's Avatar
    Join Date
    26-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    718

    Default

    Quote Originally Posted by SadeAdu View Post
    Φανούλα σήμερα το μαγικό σου νούμερο το 19!!! Την πάτησα δειλά δειλά και μου ψιθύρισε 57,1 !!

    OOooooooOOOO πολύ πολύ χαίρομαι!!! Θα σε κάνω εγώ κολλητή μαζί της!!!!!!!!

  28. #208

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Quote Originally Posted by SadeAdu View Post
    Φανούλα σήμερα το μαγικό σου νούμερο το 19!!! Την πάτησα δειλά δειλά και μου ψιθύρισε 57,1 !!
    Aνασταση !!!!!!!!!!

  29. #209
    Advanced Bodybuilder Theofano's Avatar
    Join Date
    26-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    718

    Default

    Καλησπέρα κ χρόνια πολλά!
    1 βδομάδα off απο το gym αλλά έχει δυναμική επάνοδο υπόσχομαι!!!
    Βέβαια το κανα το ποδηλατάκι μου στο χωριό , 2 μέρες 10χλμ, μπανάκι κ επιστροφή άλλα 10χλμ!
    Στην διατροφή τις κάναμε τις παρασπονδίες μας αλλά συγκρατημένα!

    ΔΙΑΤΡΟΦΗ
    1ο Γεύμα 10:00 -- 50γρ βρώμη, 1 αυγό ολόκληρο, 5 ασπράδια, 1μήλο μικρό, κανέλα
    Καφές με 1κ.γ STEVIA
    2ο Γεύμα 14:00 -- 1 αυγό ολόκληρο, 3 ασπράδια+180γρ πατάτα
    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ 15:15-17:00: Βάρη + Αερόβια
    3ο Γεύμα 17:00 (Μεταπροπονητικό) -- 100γρ cc+1/2 κούπα γάλα 1,5% + 1 μπανάνα+1κγ κακάο
    4ο Γεύμα 18:00 -- 100γρ κοτόπουλο + 180γρ ρύζι καστανό+αγγουράκι+ντοματάκια+4 μικρές ελιές
    5ο Γεύμα 21:30 -- 150γρ κοτόπουλο + 80γρ πατάτα
    6ο Γεύμα 23:30 -- 200γρ γιαούρτι 2% + 10γρ καρύδια

    Θερμίδες: 1895
    Λιπαρά:55.2
    Υδατάνθρακες:192.6
    Πρωτεΐνες: 158.3


    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

    Πιέσεις ώμων με αλτήρες (Arnold) : 12χ6κ-10χ6κ-8χ8κ
    Εκτάσεις πίσω ώμων με αλτήρες: 4χ10χ5κ
    Πλ. υπερεκτάσεις με αλτήρες: 2χ10χ4κ 2χ10χ5 (σε κάθε σετ οι 4 πρώτες ήταν πλήρες μετά μέχρι το ύψος των ώμων)
    Γαλλικές με σταβόμπαρα: 1χ10χ8κ 3χ10χ10.5κ
    Kick Back με αλτήρες: 3χ10χ8κ
    Εκτάσεις τροχαλίας με σχοινί : 2χ12χ15κ 1χ12χ20κ

    Αερόβια 10' σε σταθερό τέμπο με κλίση 4%
    15' ομαδικό κοιλιακοί

  30. #210
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    08-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Φανούλα ερώτησεις: 1) στις γαλλικές τα κιλά είναι χωρίς το βάρος της στραβομπάρας? 2) το κακάο στο μεταπροπονητικό δεν σου πικρίζει το ρόφημα?
    Πολύ μαρέσει η διατροφή σου στο χω ξαναπεί ε?! Εεε τώρα θα σου πω και για την προπόνηση και αυτή μαρέσει!

    ΥΓ: Φωτογραφία και το δικό σου "όχημα" παρακαλώ :P


 
Page 7 of 22 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •