Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    Default Συμβουλές για επιλογή συμπληρώματος

    Καλησπέρα σε όλα τα μέλη και ευχαριστώ γιο τον κόπο όσων απαντήσουν και ασχοληθούν με τις απορίες μου! Μπαίνοντας στο μεγάλο τσουβάλι όσων ασχολούνται με την σωματική διάπλαση και το οπτικό κυρίως αποτέλεσμα ελπίζω να πάρω συμβουλές μπας και καταφέρω ποτέ τον στόχο μου ! Η αλήθεια είναι πως μεγάλο πρόβλημα με τα κιλά και τους μυς ποτέ δεν είχα αλλά ποτέ δεν έφτασα στο επιθυμητό και μιας και υπάρχει η κοινότητα βρήκα ευκαιρία να θέσω ερωτήματα . Τ ο βασικό μου πρόβλημα είναι η αύξηση των κιλών μου καθώς ακόμη και όταν φτάνω στο επιθυμητό βάρος δεν έχω καταφέρει να το κρατήσω . Ασχολούμαι αρκετά χρόνια με τον αθλητισμό αλλά ως πρώην αθλητής του υγρού στίβου , ιδιαίτερη σχέση με τα βάρη ποτέ δεν είχα παρά τον τελευταίο χρόνο που προσπαθώ να το παλέψω . Το πρόγραμμα μου επίσης μου επιτρέπει προπόνηση στο γυμναστήριο το πολύ 3-4 μέρες τη βδομάδα . Αποφάσισα να ξεκινήσω συμπλήρωμα και εδώ θα χρειαζόμουν μια μικρή βοήθεια στο τι να διαλέξω . Γενικότερα δεν είμαι άτομο του φαγητού και κάτι επιπλέον θα με βοηθούσε. 'Εχω και στο παρελθόν χρησιμοποιήσει πρωτείνη και αν και να πω την αλήθεια μου έδωσα αρκετό όγκο παρά ταύτα δεν ικανοποιήθηκα πλήρως . Ψάχνω 480803_284904718297906_788963775_n.jpg για προιόν που θα με βοηθήσει σε έντονα αποτελέσματα με δεδομένο βέβαια πως μιλάμε για άτομο υπερκινητικό και με σωστή προπόνηση πάντα .. Πόστάρω και μια φότο αν υπάρχει και απορία για την ήδη διάπλαση μου ..

  2. #2
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Φιλε Τασο καλως ηρθες και απο δω !!!
    Αν θες να λυσεις το προβλημα σου ο μονος τροπος ειναι να γινεις του φαγητου , οτιδηποτε αλλο ειναι ξοδεμα χρηματων μεχρι να βαλεις "μυαλο"
    Ακουμε οι περισσοτεροι εδω μεσα με το δικο σου σκεπτικο ξεκινησαμε και στην πορεια μαθαμε πως μονο το καθαρο φαι δινει μαζα , αν θες να κανεις δουλεια ποσταρε τη διατροφη σου και πανω σε αυτη θα κανουμε τις καταλληλες αλλαγες.
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  3. #3
    Pumping Iron wolfpi's Avatar
    Join Date
    27-06-08
    Location
    Greece.
    Posts
    669

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Φιλε Τασο καλως ηρθες και απο δω !!!
    Αν θες να λυσεις το προβλημα σου ο μονος τροπος ειναι να γινεις του φαγητου , οτιδηποτε αλλο ειναι ξοδεμα χρηματων μεχρι να βαλεις "μυαλο"
    Ακουμε οι περισσοτεροι εδω μεσα με το δικο σου σκεπτικο ξεκινησαμε και στην πορεια μαθαμε πως μονο το καθαρο φαι δινει μαζα , αν θες να κανεις δουλεια ποσταρε τη διατροφη σου και πανω σε αυτη θα κανουμε τις καταλληλες αλλαγες.
    ο κυριος τσουρεκας μιλησε σωστα!

  4. #4

    Default

    Δυστυχώς το πρόγραμμα μου δεν μ επιτρέπει να καταναλώνω πολλά γεύματα και ακόμα και τις τρεις φορές φαγητού την ημέρα τις έχω καθιερώσει με προσπάθεια.Επίσης δεν ακολουθώ συγκεκριμένο πρόγραμμα διατροφής απλώς δεν τρώω τηγανιτά , έξω γλυκά κλπ και συνήθως συνδυάζω πρωτείνη με υδατάνθρακα . Τα τακτικά γεύματα τους καιρούς της προπόνησης και των προετοιμασιών , που δεν εργαζόμουν , έχουν αποχωρήσει ανεπιστρεπτί δυστυχώς . Γι αυτό και αναζητώ μια μέση λύση . Τελευταία φορά που έκανα μετρήσεις μεταβολισμού , λίπους κλπ μ είπαν πως ο μεταβολισμός μου τρέχει σαν τρελός και είμαι στα όρια να χαρακτηριστώ λιποβαρής . Τις απαιτούμενες θερμίδες όμως όσο και αν έχω προσπαθήσει δε μπορώ να τις καταναλώσω υπό μορφή φαγητού , οι ποσότητες φαγητού που απαιτούνται για μένα είναι τεράστιες ..

  5. #5
    Pumping Iron manuserpro's Avatar
    Join Date
    13-03-13
    Posts
    300

    Default

    μια καθαρη whey και βρωμη θα μορουσαν να σε βοηθησουν στις θερμιδες σου...η και υπολογιζοντας τις ποσοτητες να φτιαξεις ενα σεικ βαζοντας πχ σε μιξερ τη whey,φυστικοβουτηρο,γαλα κτλπ...βγαινει ενα σεικ με αρκετες θερμιδες...αλλα το καθαρο φαγητο δεν το φτανει τιποτα φιλε μου...

  6. #6

    Default

    kalws efxaristw ..

  7. #7
    Junior Bodybuilder kostaspro's Avatar
    Join Date
    09-12-05
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    170

    Default

    Τι stats εχεις?
    Kωδικος εκπτωσης i-herb : JOQ770

  8. #8
    New Member bill19051990's Avatar
    Join Date
    18-03-13
    Location
    Γερμανία
    Posts
    96

    Default

    Εγώ θα συμφωνησω με τον tsoureka(ναι τσουρεκα Καλα βλέπεις Συμφωνώ μαζί σου!)..Μια είναι η λύση .....ΦΑΙ ΦΑΙ ΦΑΙ!!!ΧΩΡΙΣ ΦΑΙ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΣΠΑΤΑΛΑΣ ΧΡΟΝΟ!!
    Είσαι οτι τρως και οτι ωρα το τρως!

  9. #9
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by bill19051990 View Post
    Εγώ θα συμφωνησω με τον tsoureka(ναι τσουρεκα Καλα βλέπεις Συμφωνώ μαζί σου!)
    Αφεση αμαρτιων τεκνον μου !!!
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Επιλογή Συμπληρώματος Κρεατίνης
    By razor023 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 7
    Last Post: 22-04-11, 01:28
  2. Ερώτηση για επιλογή συμπληρώματος
    By KostaXosta in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 24-07-09, 22:36
  3. Επιλογή Συμπληρώματος Πρωτείνης
    By kalkas25 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 15
    Last Post: 08-10-08, 03:56

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •