Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    18-03-13
    Posts
    3

    Default Συμβουλές διατροφής κατά τη στρατιωτική θητεία

    teime strato kai tis perissoteres meres mporw na fernw sto strato quaker,sandwich me galopoula.tono,fistikovoutiro-mavro slice.avga 5-6 .mpananes kai amigdala. alla mono 2 fores tin evdomada to gevma tu stratu perilamvanei kotopoulo...pws mporw na xrisimopoiisw tis pio panw trofes gia na exw mia kali diatrofi kai pws na tin diamorfonw otan to gevma tu stratu perilamvanei kotopoulo????(xwris simpliromata) ..kathe gevma prepei na eine sindiasmos prwteinwn kai idatanthrakwn i iparxun gevmata pu mporw na lamvanw mono proteines mono idatanthrakes ?
    Last edited by teo93; 18-03-13 at 13:28.

  2. #2
    New Bodybuilder
    Join Date
    17-03-13
    Posts
    4

    Default

    Αρχικα καλως ηρθες στην παρεα μας!Τα greeklish δεν επιτρεπονται στο φορουμ πιστευω να διαβασες τους κανονισμους πριν μπεις οποτε κανε εναν κοπο να το διορθωσεις.Φτιαξε ενα προγραμμα διατροφης που πιστευεις οτι χρειαζεσαι και συμφωνα με αυτο τα παιδια θα σου προτινουν αλλαγες και θα σου δωσουν συμβουλες..ετσι κανενας δεν προκειται να κατσει να σου βγαλει προγραμμα διατροφης..Γραψε μας την ηλικια σου το βαρος σου και το υψος σου επισης..Καλη θητεια σου ευχομαι!

  3. #3
    Junior Bodybuilder cirith ungol's Avatar
    Join Date
    06-01-12
    Location
    Athens
    Posts
    229

    Default

    Η τήρηση σωστής διατροφής bbing στη στρατιωτική θητεία είναι κάτι εξαιρετικά δύσκολο.Καθώς δεν είσαι σπίτι σου να προετοιμάζεις τα γεύματα σου,εκτός και αν είσαι σε κάποια μονάδα που είναι "χύμα",έχοντας συνέχεια εξόδους και φυσικά έχεις κοντά σου δικό σου σπίτι.'Η ακόμη αν είσαι μέσα και έχεις την οικονομική δυνατότητα να παραγγέλνεις απ`έξω.

    Τα γεύματα εννοείται στο στρατό δεν είναι και τα καλύτερα,χαρακτηριστικό παράδειγμα στη Χίο θυμάμαι,κοτόπουλο φούρνου μέσα στα λάδια(μπούτι ή φτερούγα) στήθος δεν είχαν,συνοδευόμενο με πατάτες τηγανητές!!!!! και σαλάτα ντομάτα.

    Ο,τι μπορεις κάνε από θέμα διατροφής,αφού όλες οι δραστηριότητες μας αναβάλλονται στη στρατιωτική θητεία για μετά την απόλυση.

  4. #4
    New Bodybuilder
    Join Date
    18-03-13
    Posts
    3

    Default

    καλως σας βρηκα :Π 172 υψος 60 κιλα ,ηλικια 19 , εκανα οτι μπορουσα με υλικα που δεν χρειαζονται ψυγειο και μπορω να φερνω απο σπιτι 07:00 κουακερ 100 g .1 φετα μαυρο ψωμι με φυστικοβουτυρο
    10:00 σαντουιτς γαλοπουλα με μαυρο ψωμι

    12:00 τονος 112γ

    14:00 φαγητο της υπηρεσιας οπως (φακες.γαλοπουλα.αρνι.κοτοπουλο.φασολια.χοιρινο μπριζολα.μπιζελια) μαζι με σαλατα και ελαιολαδο

    5-6 γυμναστικη

    6:004-5 ασπραδια και 2 μπανανες

    7.30 φαγητο της υπηρεσιας οπως( μπιφτεκι.μακαρονια.χοιρινο αφελια.καλαμαρι.κοτοπουλο) με σαλατα και ελαιολαδο

    10:00 μια χουφτα αμυγδαλα **θα προσπαθω να συμπληρωνω τα γευματα της υπηρεσιας με τονο η αβγα η κοτοπουλο στηθος για πρωτεινες
    Last edited by teo93; 18-03-13 at 21:22.

  5. #5
    Pumping Iron chris78's Avatar
    Join Date
    07-02-13
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    320

    Default

    Φίλε μου απέφευγε τα σβαν(ΓΚΟΤΣΙΛΑ) και το τυρί υπηρεσίας γιατί είναι τίγκα στο λίπος!Επίσης κάτι γαλέτες και κάτι κονσέρβες(ξηρά τροφή)γιατί είναι μέσα στο αλάτι!Κουράγιο!!

  6. #6
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Πωωω, τυρί υπηρεσίας!!! Το χτύπαγα ανελέητα και στο 547 στο Ρέθυμνο και στο ΚΕΣΝ στη Καρδίτσα.

    Εγώ ένα πλάνο που είχα ήταν παρόμοιο με το δικό σου, με το πρωί πρωτεΐνη με βρώμη, πρωτεΐνη μπανάνα το απόγευμα και τόνο με σαλάτα το βράδυ. Στη Λήμνο όμως ήταν πολλά τα έξοδα και δεν το τήρησα.

    Τώρα που είμαι πλέον στην V Μεραρχία Κρητών και σα στρατονόμος δε κάνω τίποτα και παίρνω κάθε μέρα σχεδόν διανυκτέρευση, έχω βουνό τα τάπερ μαζί μου και τα βάζω στο ψυγειάκι που έχουμε στο γραφείο. Πλέον εδώ στα Χανιά δεν υπάρχει λόγος να μη κάνω διατροφή.

    Υ.Γ. Ακόμη και στο Mercedes που είμαι οδηγός του Υποδιοικητή της Μεραρχίας, έχω στο πορτ παγκάζ το φαΐ μου κι όπου πάμε, όταν είναι να φάω τρώω τα γεύματά μου κανονικότατα. Μακάρι να είχαμε συνέχεια τέτοιες ευκολίες.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμβουλές Διατροφής
    By Runnerakiass in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 7
    Last Post: 02-03-13, 01:21
  2. Γραμμωση αφου χασεις κιλα ή κατα την διαρκεια διατροφης-προπονησης;
    By alanisia in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 1
    Last Post: 26-02-13, 19:34
  3. Συμβουλές διατροφής
    By chrn in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 17
    Last Post: 03-03-12, 20:36
  4. Replies: 76
    Last Post: 08-02-11, 12:10
  5. Συμβουλές διατροφής...
    By nystazaki in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 9
    Last Post: 29-01-09, 08:59

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •